Van der Velden Aluminium viert 25-jarig jubileum Open Monumentendag in het teken van sporen Ker(ke)mis-ontbijt in de Corneliuskerk café De Lantaarn Kermisgeweld barst los in café De Lantaarn Vernieuwde achterzaal REGIO A. v.d. VELDEN 19 VSM LAS-EN INGEZONDEN MEDEDELING Gevarieerd programma voor Vrouwen van Nu Kermis in Limmen Veertig jaar Nierstichting In Egmond-Binnen kan men in de sporén van de Angelsaksische monnik Adelbertus treden Met Bob en de Blue Band, Dj Toine, Flair en Memphis UITKIJKPOST 10 SEPTEMBER 200 met de inkoop en het beperkte aan tal plaatsen. Doe twee euro per persoon in de enveloppe, vermeld de namen en deponeer dat in de brievenbus van de pastorie. Uw aanmelding mag ook naar: pastorie.corneliusparochie@het- net.nl. Het ontbijt vind plaats van 09.00 uur tot 10.00 uur op maan dagmorgen 15 september in de Corneliuskerk. AKERSLOOT - Vrouwen van Nu in Akersloot heeft voor het komende seizoen een gevarieerd programma. Op 17 september start het seizoen met Wat proef ik? Een gezellige doe-avond. De rest van dit jaar staan onder andere gelaatsuitdrukkingen, de wereldwinkel, een toneelstuk, een lezing over botontkalking en een cabaretvoorstelling op het pro gramma. Heeft u interesse in Vrouwen van Nu? Bel voorzitter Marjan Eyking, tel. 0251-310693 voor meer informatie. LIMMEN - De kermis van Limmen begint op vrijdag 12 sep tember. 's Avonds om circa 21.30 uur wordt op het land van Van der Steen op de Achterwerg het tradi tionele vuurwerk afgestoken. De kermis duurt tot en met zon dag 14 september en vindt plaats op de parkeerplaats van voetbal vereniging Limmen aan het Dampegheest. REGIO - De Nierstichting zet zich al veertig jaar met veel succes in voor een toekomst met zo min mogelijk nierziekten en een bete re kwaliteit van leven voor nierpa tiënten. De Nierstichting roept iedereen op zich via. www.nier- stichting.nl als collectant aan te melden en in de derde week van september met een collectebus van deur tot deur te gaan. Wie de collectant mist, kan een gift overmaken op giro 88.000 ten name van Nierstichting Nederland te Bussum. EGMOND - Dit jaar staat de Open Monumentendag in het teken van het thema Sporen, een breed onderwerp en daardoor héél leuk, omdat iede re gemeente er op eigen wijze vorm aan heeft gegeven. In Egmond-Binnen kan men in de sporen van Adelbertus treden. Deze Angelsaksische monnik, heeft eind zevende eeuw op de plek van de tegenwoordige Adelbertusakker een eerste christelijke kerkje gesticht in het toenmalige dorp Hallum. Aan de hand van een beschikbare wandeling met toelichting kan men van de Adelbertusakker, via de Roomkatholieke Adelbertuskerk, naar de Adelbertusabij lopen, waar een interessante tentoonstelling is over deze vroege en zeer belangrij ke periode van Egmond. Op de Adelbertusakker is ook de wandeling verkrijgbaar die in het kader van het pad Monnikenwerk door Peter Lassooij werd gemaakt. Deze deskundige, die nabij de Adelbertusakker woont, zal op de Open Monumentendag tevens rond leidingen geven op de Adelbertusakker en omgeving. De rondleidingen vinden plaats op zaterdag 13 september om 12.00 uur, 14.00 uur en 16.00 uur. Behalve deze activiteit, zijn alle grote en bekende monumenten opengesteld, zoals de Slotkapel in Egmond aan den Hoef, alle Protestantse kerken, de Oud- Katholieke kerk, de Rooms- Katholieke kerken van Egmond aan den Hoef, het museum aan de Zuiderstraat in Egmond aan Zee, het museum Sterkenhuis. In de week voor de Open Monumentendag verschijnt ook een fraaie monumentenroute. Deze is vanaf die week gratis af te halen in het gemeentehuis, de bibliotheken en VW-kantoren. Dit is een prachtig vormgegeven brochure, die gemaakt is door het Regionale Comité Open Monumentendag en waarin alle opengestelde monumen ten in de regio Noord- Kennemerland vermeld en beschre ven worden. Ook is daarin vermeld, welke objecten ook op zondag 14 september geopend zijn. Aan lange tafels nuttigen de kermisgangers gezamenlijk het kerkemis-ontbijt alvorens zich in het feestgewoel te Storten. Aangeleverde foto LIMMEN - Na jarenlang werkzaam te zijn geweest voor verschillende bedrijven (waaronder Driessen), begon Arie van der Velden in een klein bol- lenschuurtje van zijn oom voor zichzelf. In 1983 richtte hij Van der Velden Aluminium op, in de loods op het erf van zijn ouderlijk huis aan de Hogeweg. Inmiddels werken er bij Van der Velden Aluminium zo'n veertien mensen, waaronder zijn vrouw Anneke, broer Ron en zoon Sam en een aan tal oud-werknemers van Driessen. Allerlei producten van aluminium en RVS worden in Limmen bedacht en gemaakt. Van ontwerp tot en met eindpro duct, bestemd voor verschillende bedrijfstakken. Zoals brandvrije afvalbak ken, onderdelen voor draaideuren, buizen voor in een rookcabine, informa- tiekasten voor in gemeenten, et cetera. De onderneming is vorig jaar uitgebreid met een poedercoatingbedrijf in Wieringerwerf, waar ter afwerking allerlei producten worden gespoten. Arie: ,,We vormen met z'n allen een hecht team, dat elkaar onderling aan vult en in goede sfeer met elkaar samenwerkt!" LIMMEN - De feestzaal van café De Lantaarn is verbouwd en helemaal opgeknapt. Hierdoor heeft Limmen er een fraaie feestzaal bij waar veertig tot ruim honderd personen samen een mooie avond kunnen beleven. Door de oude bar te vervangen voor een nieuwe bar en te verplaatsen, ziet de zaal er knus en sfeervol uit. De bar is echt een blikvanger met glas in lood raam pjes. Nieuwe lambrisering, behang, gordijnen en foto's van Oud Limmen. Met dank aan stichting Oud Limmen voor het leveren van materiaal. De ruimte van de oude bar heeft plaats gemaakt voor garderobe. Kortom, kom. gewoon eens kijken het is de moeite waard. Voor meer foto's en ker- misagenda kijk op www.lantaarnlimmen.nl. LIMMEN - Omdat kermis en kerkemis bij elkaar horen wordt er ook dit jaar een ker kemis ontbijt gehouden in de Corneliuskerk van Limmen. Op de traditionele 'deun en kreun' dag (maandag 15 septem ber) wordt de dag geopend met een ontbyt in de kerk. Iedereen is uitge nodigd om aanwezig te zijn en een stevig 'fundament' te leggen voor de rest van deze vrolijke en feeste lijke kermisdag. De bijbelse ingredi ënten zoals brood, vis en wijn zullen zeker niet ontbreken. En wie weet wat voor andere wonderen er nog op dat uur kunnen gebeuren. Het geheel zal muzikaal begeleid worden door de Beentjes- brothers op hun accordeon. Jong en oud welkom. Geef je schriftelijk op vóór vrijdagavond 12 september 21.00 uur in verband LIMMEN - Vrijdag 12 septem ber barst het kermisgeweld los in de Lantaarn, met de topband van dit moment: Bob en de Blue Band. In het voorcafé Dj Toine, die het dak eraf laat knallen. Zaterdag 13 september in de tent La Stampa. Een fullprof, all-round feest- showorkest. In de zaal d-Sign met de heetste nieuwkomers, de swin- genste dansnummers, de gezelligste meezingers en de lekkerste roek- klassiekers. In het café zet Dj Toine het café op zijn kop. Zondag 14 september in de tent: Flair met een up-to-date repertoire. Altijd de laatste hits het eerst op het podium. Zondag ook een eenmalig optreden van een landelijk bekende mistery guest. In de zaal Memphis met een mix van de Beatles, REM, U2, Rolling Stones, Queen en Robbie Williams, terwijl Dj Denniz er een feest van maakt in het voor café. Maandag 15 september in de tent Jukebox met een hoog swing, dans en ga-maar-uit-je-dakgehalte. In de zaal trio Tjoe en Jeroen, de slecht ste band van Noord-Holland zoals ze zelf zeggen. Dj Maarten in het café, die niet eerder zal rusten tot iedereen met hem mee feest. Maandagavond speelt in de tent Kink. Deze coverband uit Noord- Holland heeft een steengoed en dansbaar repertoire. Stilzitten is onmogelijk. Kink overkomt je! Kink is professionaliteit, passie, feest, lol, dansen, dansen en Dansen. En in het café weer Dj Toine.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 19