Jeugdschaatsen bij de Limmer IJsclub Basisscholen experimenteren met duurzame energie Help dieren in nood en wordt collectant Muziekvereniging biedt tweejarige opleiding Fitheidstest voor 55 REGIO 21 Spelelementen zijn de belangrijkste lesvormen Energiebus maakt route langs basisscholen in gemeente Castricum Dierenbescherming komt op voor alle dieren Welzijn Castricum zoekt vrijwilligers De energiebus blijft twee dagen bij iedere school staan Nieuwe AMV-opleiding bij Lamoraal van Egmont U ITKIJ KPOST 10 SEPTEMBER 200 LIMMEN - De Limmer IJsclub geeft dit winterseizoen net als voorgaande jaren voor de lage re schooljeugd (6 tot 12 jaar) schaatsles op ijsbaan De Meent in Alkmaar. De intentie is de kinderen op een speelse wijze met het ijs vertrouwd te maken, waarbij spelelementen de belangrijkste lesvormen zijn. De lessen worden gegeven door een groep ervaren jeugd- schaatsbe- geleiders waarbij de kinderen wor den ingedeeld in verschillende groe pen, zodat elk kind zo goed mogelijk schaatsles krijgt. In de jongste categorie kunnen kinderen deelnemen die het schaat sen nog niet beheersen. De hoogste .a groep heeft het schaatsen al onder de knie en wordt meer geoefend op snelheid en behendigheid. Het schaatsseizoen begint op 11 oktober. Het lesgeld en toegang tot de baan is een all-in tarief. Er wordt geschaatst op zaterdag van 10.00 tot 11.00 uur en er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Voor vervoer naar de ijsbaan moet zelf gezorgd worden. Voor informatie kunt u bellen naar Sandra Koot, tel. 072-5053768. Een aanmeldingsformulier is ver- krijgbaar via de website www.limmerijsclub.com of telefo nisch opgeven via P Mink 0251- 656434. Omringd door de leerlingen van groep 7 en 8 van de Sint Maarten school krijgt wethouder Portegies een demonstratie bij de Energiebus. Aangeleverde foto Met uw hulp als collectant kan de Dierenbescherming haar belangrijke taak blijven uitvoeren. Aangeleverde foto REGIO - In de week van 28 sep tember tot en met 4 oktober vindt de collecteweek van de Dierenbescherming plaats. In Alkmaar, Heerhugowaard, Heiloo, Castricum, Bergen, Langedijk en Schermer is nog een groot tekort aan collectanten. Er is veel geld nodig om dierenleed tegen te gaan. Collectanten kunnen zich opge ven via het kantoor van de Dierenbescherming, tel. 072- 5150071 of via de e-mail op info@dierenbeschermingnhn.nl. Met de solar-chargers kunnen de leerlingen voortaan him mobiele telefoon op zonne-energie opladen. Na een korte demonstratie konden de leerlingen alvast een kijkje nemen in de bus. Er werd druk geëxperimenteerd met het opwekken van energie door de zonnepaneleiVwindmolen en het aan de praat krijgen van de apparaten die op de bus waren aangesloten. De Energiebus blijft twee d&gen bij iedere school staan. Bij de bus horen twee leskisten met opdrachten over duurzame energie. Eind oktober zijn de negen scholen in Castricum bezocht. Dan worden ook de win naars van de energiequiz bekend gemaakt. EGMOND - Stichting Welzijn Castricum draait op vrijwilli gers. Met enige regelmaat is er dringend behoefte aan nieuwe vrijwilligers die een steuntje bij dragen aan het werk van de Stichting. Op dit moment zoekt Woonboerderij de Klompenhoeve in Egmond aan de Hoef vrijwilligers die de vrijetijdsbesteding vanbewo- ners helpen invullen door bij voorbeeld met hen te gaan wan delen, fietsen, computeren of een film te bezoeken. Bij de die renbescherming is er plaats voor een afdelingsinspecteur. De inspecteur is het oog en oor voor de Landelijke Inspectiedienst Dierenbescherming. Men heeft geen bijzondere bevoegdheden, maar kan wel meldingen over gezelschapsdieren behandelen en binnen de grenzen der rede lijkheid met de beklaagde tot een oplossing komen. Vaak doet een gesprek met de eigenaar al won deren. We interesse heeft kan langsgaan by de Vrijwilligers Centrale, Geesterduinweg 5, Castricum. De openingstijden zijn van maandag tot en met vrij dag van 09.00 tot 12.30 uur en 's middags op afspraak, tel. 0251-656562. De centrale is ook te vinden op www.welzijncastricum.nl. CASTRICUM - De Energiebus is op 3 september begonnen met een route langs negen basis scholen in de gemeente Castricum. In de bus, die is uit gerust met een windmolen, zonnepanelen en een zonneboi ler, kunnen leerlingen van groep 7 en 8 met duurzame snufjes experimenteren. De leerlingen van groep 7c van basisschool Sint Maarten in Limmen hadden de primeur. Een groep van 25 leerlingen had zich op het schoolplein verzameld voor de officiële opening van de route. Wethouder Portegies van Duurzaamheid en Milieu deed dit met een korte toespraak. Ze benadrukte het belang van duurzame energie en nieuwe tech nieken. Daarna introduceerde de heer van Rijn, directeur van Rabobank Noord-Kennemerland, de energiequiz. De Rabobank is hoofdsponsor van de route en looft per school twee solar-chargers uit voor de leer lingen die de energiequiz het best weet te beantwoorden. EGMOND - Het leren spelen van een muziekinstrument kan uitgroeien tot een aantrekke lijke hobby. Vooral het samen musiceren levert veel plezier op. Deelname aan een orkestvorm is voor leerlingen van Lamoraal van Egmont een onderdeel van de oplei ding, evenals de noodzakelijke muziektheoretische kennis. Nu de zomervakanties weer beëindigd zijn, starten de diverse vormen van de muziekopleiding. Algemene Muzikale Vorming (AMV). Deze tweejarige opleiding is bedoeld voor de leerlingen uit de groepen vier en vyf van de basis school. Met behulp van de blokfluit wordt de basis gelegd voor de ver volgopleiding voor een blaasinstru ment of de slagwerksectie van Lamoraal van Egmont. In de tussentijd gaan de kinderen deel uitmaken van het Opstaporkest zodat ze kennis kunnen maken met het samen musiceren. De AMV- les sen worden in duovorm aangebo den. Het is echter ook mogelijk om rechtstreeks in te stromen in de Blaas- en slagwerkopleiding. Voor informatie én aanmelding kan men contact opnemen met Rita de Jong, coördinator Jeugd en Opleiding, tel. 072-5063698 of kijk op de website: www.LamoraalvanEgmont.nl. EGMOND - In samenwerking met Evean Thuiszorg organi seert Stichting Welzijn Bergen dit najaar een fitheidstest in de gemeente Bergen. Tijdens de test wordt uw choleste rolgehalte, bloedsuiker en bloed druk gemeten. Er wordt gekeken naar uw balans (evenwicht), been- en armkracht. Tevens wordt uw Body Mass Index vastgesteld. Alle deelnemers krijgen uitslag en advies over het resultaat van de test. De test wordt in Egmond gehouden op 14 oktober in dorps huis Hanswijk in Egmond aan den Hoef. De aanvang is 13.30 uur en de kosten voor deelname bedragen 7,50. U kunt zich uiterlijk tot 4 dagen voor de testdatum aanmelden in Egmond, tel. 072-5065204, -v bereikbaar op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur. De intentie is om kinderen op een speelse wijze met het ijs ver trouwd te maken. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 21