Succesvolle rentree Limmen 1 in de derde klasse A PCC-Maalwater Run groot succes DVW-zeevissen maakt het wad onveilig Organisatoren kijken terug op een zeer geslaagd evenement Eerste overwinning in de derde klasse A is een feit Vissers beleven aarzelend avondje op het wad Meervogels6o wint overtuigend van Berdos sport 25 In opperste concentratie wachten de renners op het startschot van de, onder slechte weersomstan digheden gelopen, PCC-Maalwater Run. Foto: Mario Sacksioni HARDLOPEN HEILOO - De eerste PCC- Maalwater Run die zondag 7 september werd gehouden, was een groot succes. Ondanks de aanhoudende regen verschenen er ruim vierhonderd renners aan de start. De organisatoren, Rotary Heiloo en AV Trias, maar zeker ook de sponsoren waaronder het Petrus Canisius College, kijken terug op een geslaagd evenement, dat ook volgens Burgemeester Romeyn voor herhaling vatbaar is. Aan de twee kilometer loop voor jeugd en scho lieren, deden zo'n tweehonderd deelnemers mee. Ook de kleinsten bereikten de finish en mochten daar trots hun medaille direct in ont vangst nemen. Veruit de snelste was de twaalf ja rige Thijs Stuart, een sportklasleer- ling van het PCC-Juniorcollege in Bergen, die acht minuten en 21 seconden over de te lopen afstand deed. Voor de vier kilometer presta tieloop voor scholieren verschenen ruim negentig deelnemers aan de start. Na een spannende strijd bereikte Emiel Admiraal, een leer ling van het PCC die sport (BSM) terecht heeft gekozen als eindexa menvak, als eerste de finish. Deze 17-jarige loper uit Egmond aan Zee bezette direct vanaf de start de kop positie en behield deze tot hij op 12:24 minuten binnenkwam. De wedstrijdloop van tien kilometer tenslotte werd overtuigend gewon nen door Dennis ten Bruggencate, met een finishtijd van 33 minuten en 28 seconden. De netto opbrengst van deze PCC-Maalwater Run gaat volledig naar een tweetal goede doelen, die op kinderen gericht zijn.Timmerdorp Heiloo wordt begunstigd, maar ook het straatkin- derenproject Bista pa Otra in Curasao. HENGELSPORT S HEILOO - Zaterdag 6 septem ber rond 16.30 uur meldde een 25-tal zeevissers zich aan de kade van de haven in Den Helder om met de ms Rival het wad onveilig te maken. De weergoden hebben zich gedu rende de zaterdag van haar beste kant laten zien en de wind zwakte af tot een matige vier by vertrek. De spanning bij de leider in de botencompetitie Roland Klaver was voor iedereen duidelijk te merken. Na een korte uitleg van schipper Jaap Tuitman konden de verenpa ternosters naar de bodem gestuurd worden. Het eerste half uur kwa men een klein aantal mooie makre len, en een fint gevangen door Gerrit IJnsen, aan boord. De makrelen werden zowel door de gevestigde orde (René Blok) als door nieuwkomers als Bram Sentveld, Jos Kaandorp en Lars Schoonhoven gevangen. Hierna luidde de schemering de avond in. Dit was direct de reden om een andere stek aan te doen om een platvisje te verschalken. De wind was inmiddels gaan liggen en de temperatuur aangenaam. Helaas VOETBAL LIMMEN - Limmen 1 kende, na het behalen van het kampioen schap in de vierde klasse A in het vorige seizoen, afgelopen zondag in de eerste competitie wedstrijd in de derde klasse A een uitstekende start. Direct vanaf de aftrap in Oosterblokker, was het debutant Rens Min, overgekomen vanuit de A-junioren, die bijna een droomde- buut maakte. Helaas raakte zijn geplaatste schot de paal, waarna het Ron van Stralen niet lukte om de terugspringende bal tegen het net te werken. Limmen drukte niet door, mede door de snelle aanvallers van de Blokkers, die de Limmenverdediging naderhand handenvol werk bezorgden. Nonchalance sloop in de ploeg van trainer Sem Wokke wat uiteindelijk ook de 1-0 voorsprong van de Blokkers op het scorebord bracht. Na een omzetting in de ploeg kreeg Limmen weer vat op het spel van de tegenstander. Dit leverde vlak voor rust de gelijkmaker na een afgemeten voor zet van de actieve Ron van Stralen, welke door spits Jeroen Veldt op de juiste waarde werd geschat: 1-1 ruststand. Met René Hof in de ploeg werd getracht in de tweede helft om de druk verder op te voeren op de wat onzekere rechtsachter van de bleek men letterlijk achter het net te vissen en werd besloten de boot te verplaatsen. Aangekomen op de zandplaat bleek de stroming er lekker in te zit ten, er werden een klein aantal ondermaatse scharren gevangen, welke na het wegen netjes terugge zet werden. Rond 22.30 uur werd het anker gelicht en koers gezet naar de haven van Den Helder. De resultaten zijn een 27-tal krab ben, 19 vissen waarvan tien retour en negen stuks gewogen werden. Als derde nieuwkomer Bram Sentveld met in totaal 740 punten, tweede Gerrit IJnsen met 940 pun ten en eerste met slechts twee makrelen, Menno Kuijper met 1100 punten. Nieuwe leider in het boten- klassement is Gerrit, Roland valt terug naar een vijfde plaats. De volgende kantwedstrijd is op 18 oktober vanaf de strekdammen. De eerstvolgende en laatste boot- wedstrijd is op 20 december, hier zal beslist worden wie met de Jaap Klumper- bokaal voor beste bootvis ser naar huis mag. Opgeven voor de wedstrijden kan via zeevis- sen@devroegtewint.nl. Informatie, foto's en verslagen zijn te vinden op www.devroegtewint.nl. Blokkers, hetgeen lukte. Na mistasten van deze verdediger wist Rene met een bekeken pass Jeroen Veldt te bereiken, die beheerst zijn tweede treffer wist te scoren: 1-2. Het onmachtige en leeg gespeelde De Blokkers probeerde met lange ballen in het verloop van de tweede helft succes te hebben. Dit lukte bijna in de blessuretijd, maar keeper Edwin den Breejen redde tweemaal bekwaam. Hierdoor konden de armen van alles wat Limmen was de lucht in, na de zes minuten blessuretijd van de uitstekend leidende scheidsrech ter Van Ammers. De eerste overwinning in de derde klasse A van Limmen 1 was een feit! Zondag 14 september speelt Limmen 1 op Dampegheest de 'kermiswedstrijd'. Tegenstander om 14.00 uur is FC Medemblik. Met een prachtige zonsondergang op de achtergrond turen de zeevissers naar hun hengels. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 23