Veel schaakvuur onder Heilooër jeugd Meervogels 60 wint overtuigend van tegenstander Berdos 1 Hsv-er Sander Schouws tweede van Nederland SPORT Na de rust bleef de jonge ploeg goed handballen Clubkampioenschappen TC Heiloo United Zwembad Loos UITKIJKPOST 10 SEPTEMBER 2008 HANDBAL AKERSLOOT - Zonder de zieke William Kerssens en de gebles seerde teamleden Jim Krom en Jelle Olgers en coach Jeroen Duin begonnen twee koplopers aan de wedstrijd. De regen had de bal en het veld erg glad gemaakt en dat was te zien in het spel van beide ploegen. Vooral vanuit de hoeken bleek het moeilijk handballen. Toch had Meervogels vanaf het begin het beste van het spel. Rustig en beke ken aanvalsspel, waarin donderdag zorgvuldig was getraind zorgde al snel voor een voorsprong voor de Akersloters. De geelzwarten bleven regelmatig scoren zodat de tegen stander uit Bergen voortdurend tegen een steeds ruimer wordende achterstand moest opboksen. De vanaf het beginsignaal in het aanvalsspel aanwezige Cees Wevers kon, dankzij de dreiging van Jelle Putter en Richard Krom, veelvuldig van afstand scoren. Ook Duncan Burger, Marco Buur en Wouter Valkering konden van zich laten spreken. De zeer sportie- Bridgeclub Oosthonk HEILOO - Bridgeclub Oosthonk heeft de volgende kampioenen kunnen noteren in het seizoen 2007-2008: A-lijn: Mevrouw D. de Klerk - de heer J. Beerse, B-lijn: Dames S. Jacobs - B. Van Dortmont. Winnaar van de Groene Trui: De heren H. Uijl - G. Bes. De uitslag van 3 september: A-lijn D. d. Klerk-J. Admiraal, B-lijn: Familie Hogeslag. Bridgeclub Sans Atout HEILOO - De uitslagen van de maandag 8 september gespeelde wedstrijden zijn als volgt: A-lijn: 1. familie Schaffer 60.4, 2. Middelbeek - Schipper 57.6,3. Dolmans - Schouten 55.9,4. Van den Bogaerde - Stark 53.5; B-lijn: 1. familie Mooij 59.0, 2. de Ruijter de Wildt - Tromp 56.3,3. Dijkema - Heivoort 55.2,4. v Toornburg - de Vries 52.1; (Mijn 1. van Dam - Uijl 62.5, 2. familie Witting 55.7, 3. Bolweg - Pohley 53.7,4. Kooij - Schuijt 50.5. Damclub Heiloo HEILOO - De uitslagen van Ronde 1 gespeeld door Damclub Heiloo zijn als volgt: W. Solleveld -T. Heijn 0-2, A. Stegeman - S. Klerk 0-2, C. Lieshout - A. Valkering 2-0. ve tegenstander, waartegen Meervogels het vorig jaar in de zaal nog erg moeilijk had, keek bij rust al tegen een ruime 6-12 achterstand aan. De twee punten leken reeds vergeven, omdat Meervogels rustig en zeer geconcentreerd bleek te handballen. Na rust bleef de jonge ploeg goed handballen en ook keeper Rick Sander kon zich onderscheiden bij de spaarzame kansen van Berdos. Bij een 20-11 stand werd Meervogels wat nonchalanter en kon de inmiddels wat geïrriteerd geraakte tegenstander wat dichter bij komen. Dankzij goed uitgespeelde doel punten en doeltreffende breaks bleef de ruime voorsprong intact. Jelle Putter schoot meer met scherp en veel kansen werden voor de cir- Double Stars HEILOO - De uitslagen van de wedstrij den gespeeld door Double Stars zijn als volgt: UW - hb 13-2, Cromtigers - hb 3 15-13, DSS - hb jun 114-6, hb jun 1 - DSS 14-6, hb asp Cromtigers 4-10, HCAW 2 - hb asp 7-8 en 14-4, Pioniers 2 - hb pup 1 7-9 en 5-8, hb pup 2 - Kinheim 411-22, hsb 3 - Urbanus 21-20, sb jun - Kinheim 0- 2, sb pup - Kinheim 12-4. Bridgeclub De Branding EGMOND - De uitslagen van de op vrijdag 5 september gespeelde partijen zijn als volgt: Lijn A: 1. Siewertsen - Schuit 60,94; 2. Zwanenburg - Rink 55,73; 3. Van der Pol - Prins 54,69; 4. Zwanenburg - Schuit 53,65; 5. Hallewas - Vecht 51,56; 6. De heren Mossel - Imming 50,52; 7.Jorritsma - Zwitselaar 48,96; 8. Vos - Visser 45,31; 9. Familie de Goede 40,10; 10. Rasser - Maureau 38,54. Lijn B: 1. Jorritsma - de Keijzer 63,54; 2. Borburg - Jonkers 61,46; 3.Familie Bindt 59,38; 4. Zentveld - van Deursen 54,17; 5. Visser - Burgers 50,52; 6. Familie Greeuw 48,96; 7. Dekker - Seyn 46,88; 8 Vlaar - Hopman 41,15; 9. van Gorkum - Meijer 39,58; 10. Dames Mossel - Imming. 34.38. Met twee overwinningen staan de handbalheren van Meervogels 460 uit Akersloot aan de kop van de tweede divisie. Aangeleverde foto SCHAKEN HEILOO - Het enthousiasme voor het schaken neemt onder de jeugd in Heiloo duidelijk toe. Bij schaakclub Oppositie spelen op dit moment zo'n twintig jongens en meisjes, en daarnaast zijn heel veel scha kers actief binnen de basisscho len. Daar bereiden zij zich vol enthou siasme voor op de sChoolschaak- kampioenschappen, die elk jaar in mei gehouden worden. De jeugdige schakers die lid zijn van Schaakvereniging Oppositie komen elke week op vrijdagavond in het Trefpunt bij elkaar vanaf 19.30 uur. Hun leeftijd varieert van 7 tot 14 a 15 jaar. Ze krijgen tijdens de club avonden les van vijf enthousiaste instructeurs uit de eigen vereniging. De lessen worden gegeven aan de hand van het zogenaamde Stappenplan, een methode die inmiddels ook landelijk met veel succes wordt gebruikt. Na enkele inleidende lessen begint de onder linge competitie, waaraan ook de beginnende spelers al heel snel kun nen meedoen. Ouders die met hun kroost de lessen willen volgen en zo vertrouwd willen raken met het schaakspel zijn welkom. Naast de genoemde jaarlijkse schoolschaakwedstrijden bezoeken jeugdleden van Oppositie hok toer nooien in de regio. De clubleiding stimuleert dat ook. Kinderen die dat leuk vinden kunnen zich op vrijdag avond als lid aanmelden. Het beste is dat te doen aan het begin van het schaakjaar, dus vanaf vrijdag 12 september. In geval van twijfel geeft de vereniging graag de gelegenheid om enkele keren geheel vrijblijvend mee te lopen of om alleen maar te komen kijken. De jeugdleider van de vereniging, Bouke Woudstra, geeft graag nade re informatie, tel. 06-54343868. kellopers gecreëerd. Uiteindelijk stond er een imponerende 16-24 eindstand op het scorebord en kon coach Wijnand Krom met zijn spe lers zeer tevreden naar Akersloot terugkeren, in de wetenschap dat het team steeds meer groeit en steeds beter wordt, ook op een niveau hoger. Met twee overwinnin gen staat Meervogels aan de kop van de tweede divisie. HEILOO - Op het tennispark van TC Heiloo United worden alweer een volle week de clubkampioen schappen senioren gehouden. Onder leiding van Frank Hekker zorgt de toernooiorganisatie, met een goede toernooiplanning, tel kens voor een sfeervol tennispark. Er zijn al diverse wedstrijden gespeeld op de perfect onderhou den banen en er zijn enkele verras sende uitslagen bij dit clubonder onsje. Het clubtoernooi kent de traditie dat de jeugdkampioenen van de club, zich met de senioren mogen meten en dat levert ook hele mooie partijen op. De komende dagen zal er nog volop gestreden worden in de beslissende rondes, met als hoogtepunt komende zon dag. Dan worden de finales gespeeld. De avond ervoor, zater dag de 13de, zal er rond 20.00 uur een spectaculaire tennisdemonstra- tie gespeeld worden. De binnenkort vertrekkende hoofdtrainer Remco Pondman, voormalig Nederlands nummer een herendubbel, heeft hiervoor onder andere Bart de Gier en Serinho Wijdenbosch en een 'mysterie gast' uitgenodigd. De tennisdemonstratie en de aan sluitende feestavond zijn voor alle clubleden toegankelijk. Ook is het voor de leden dé kans, om de binnenkort vertrekkende hoofdtrai ner Remco, de hand te schudden en zijn of haar persoonlijke attentie over te brengen. Hoewel Remco niet graag in de schijnwerpers staat, ervaart hij uw aanwezigheid als prettig en is er na afloop van de tennisdemonstratie gelegenheid om hem persoonlijk te bedanken voor de afgelopen jaren. De echte feest sferen worden door zangeres Sandy Miller en haar Dj gegarandeerd en het wordt voor de leden een echt TC Heiloo United eindezomerfeest. Sander Schouws eindigde als tweede zoetwatervisser van Nederland. Aangeleverde foto HENGELSPORT LIMMEN - Het Nederlands Kampioenschap Zoetwatervissen werd dit jaar gevist aan het kanaal Veendam- Musselkanaal, in de volksmond Wildervanckkanaal genoemd. Het weer was redelijk met een stevige wind. Wel bleef het de gehele tijd droog en scheen af en toe de zon. De vis werkte helaas niet goed mee. De vangsten bestonden voornamelijk uit kleine posjes en ondermaatse rietvoorntjes, met als bonusvis een enkele brasem. Er waren 13 deelnemers die geen vis wisten te bemachtigen. Om deel te mogen nemen aan het Nederlands Kampioenschap was er door de deelnemers eerst in de eigen provincie middels selectie wedstrijden bepaald, welke vissers tot de absolute jeugdtop behoorden. Uiteindelijk streden de 45 besten uit de verschillende provincies om de hoogste eer. De titel van Nederlands Kampioen ging naar Niels Wolters van Jeugd HSV Hoogezand - Sappemeer (vak F) met 973 gram. Op de tweede plaats eindigde Sander Schouws van HSV Limmen (vak I) met 878 gram en Tim Steunebrink van HSV Alphen werd derde met 315 gram. Het was Sander Schouws die de eer van de provincie Noord-Holland hoog hield, door keurig tweede van Nederland te worden. Sander was al federatie kampioen van Noord-Holland, zijn ervaring heeft hij opgedaan door veel te vis sen bij zijn eigen vereniging Hsv Limmen en bij de buurvereniging Hsv Het Snoekje uit Heemskerk. HEILOO - Zaterdagmiddag 30 augustus werd afgezwommen voor het A- of B diploma. De volgende kinderen gingen trots met hun diploma naar huis; Diploma A: Ariënne Adrichem, Sean Baart, Maurits van der Bent, Stijn Buiter,Jasper Dekker, Maud Eylander, Pieter de Greef, Julia de Groot, Luna Knijnsberg, Luuk de Koning, Gijs de Kooning, Daan Lute, Ilse Poppe, Jaimy Scheerman, Koen Smolenaars, Tessa de Vries. Diploma B: Floris Belle, Michelle van Deursen, Rick van Deursen, Pim Haanen, Mats Hart, Stan Hart, Kimberley Jonk, Vincent Lampe, Thijmen Ligthart, Thomas Opdam, Jochem Vahl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 25