Musea op GGZ-terrein geopend tijdens Open Monumentendag Memorial Gedenktekens Alcohol Simulator bij winkelcentrum 't Loo H E I L O 0 BEDRIJF BELICHT 5 Willibrordus was een dorp in een dorp Thema: Rijden onder invloed Reddingsmaatschappij bij Vrouwen van Nu Klassieke voertuigen, vrijmarkt en muziek in het Stationscentrum U ITKIJ KPOST 10 SEPTEMBER 200 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851 PI I Postbus 68,1850 AB Heitoo. Of per e-mail: redactie@ti!fkjjkpostnl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Op zaterdag 13 sep tember zijn op het terrein van GGZ Noord-Holland-Noord (voormalig Willibrord) de kapel en twee musea geopend: museum Sint Willibrordus en de expositie van Stichting Regionale Archeologie Baduhenna. De kapel en het museum zijn van 11.00 uur tot 16.00 uur te bezoe ken. De expositie van Baduhenna is van 10.00 uur tot 17.00 uur te bezoeken. De toegang is gratis. De musea bevinden zich in de souterrains van het hoofdgebouw op het terrein van GGZ Noord- Holland-Noord, Kennemerstraatweg 464 in Heilöo. Het thema van het museumweekend is dit jaar De kunst van de waarheid. Het museum Sint Willibrordus gaat over de geschiedenis van de psychiatrie en in het bijzonder over de geschiedenis van de Sint Wilübrordusstichting en zijn broe ders, die hier in 1929 een psychia trische inrichting voor mannen startten. Door voorwerpen te verza melen en te bewaren die bepalend waren voor het tijdsbeeld, is in de loop der jaren het museum ont staan. Er is van alles te zien zoals medische en therapeutische attribu ten, foto's en films en religieuze gewaden. Willibrordus was een dorp in een dorp, met alles wat daarbij hoort zoals een kapper, een bakkerij, een schoenmaker, een weverij, een was serette en een huisarts. De vrijwilligers kunnen boeiende verhalen vertellen, mede omdat zij zelf bij de Sint Wilübrordusstichting hebben gewerkt of nog werken. Stichting Regionale Archeologie Baduhenna (SRAB) heeft een expo sitie samengesteld van bodemvond sten uit Heiloo en omgeving. Sinds de oprichting van deze werkgroep zijn er tal van prehistori sche vindplaatsen ontdekt, waaruit büjkt dat Heiloo al ruim voor het begin van de jaartelling bewoond werd. Toch kunnen er nog oudere vondsten verwacht worden, want de strandwal waarop Heiloo ügt, is ruim 4000 jaar oud. De bouw van de kapel op het ter rein van GGZ Noord-Holland-Noord in Heiloo is in 1937 gestart. De kapel bezit een waardige een voud en rust, verkregen door de fraaie ruimtewerking, harmonie van de kleuren en de toegepaste materi alen. De kapel bestaat uit een gemetseld gewelf, bekroond door een koepeltoren. In de kapel zijn beeldhouwwerk, houtsnijwerk, fresco's smeedwerk en iconen in glas en lood te zien. Ook is er in de kapel een pijporgel dat in 1950 gebouwd is. In de kapel is momenteel ook een expositie van schilderijen en beelden te zien. Zondag is er in de kapel een dienst, na 12.00 uur kunt u terecht voor de bezichtiging. Rieks Boll, Boekei 37a, Akersloot, tel. 072-5330691, www.memorialakersloot.nl, e-mail: info@memorialakersloot.nl. AKERSLOOT - Tijdens het leven staan velen er niet bij stil. Als een naaste komt te overüjden, moet tijdens een moeüijke en emotionele tijd toch van alles geregeld worden. Daarbij hoort ook het uitkiezen van een gedenkteken. Voor de nabestaanden biedt een grafmonument een plek om hun dierbare te gedenken en bovendien de mogeüjkheid om te rouwen en te verwerken. Bij het deskundige team van Memorial Gedenktekens, bestaande uit Rieks, Atie en Jolanda, staan aandacht, persoonüjke bege leiding en een eerüjk advies voorop om in deze moeüijke tijd bij de keuze uit de vele mogeüjkheden van dienst te zijn. Ati: ,,Het mooie van dit vak is, dat je mensen door te luisteren en van gedachten te wisselen kunt hel pen een monument te creëren; variërend van heel eenvoudig tot iets zeer persoorüijks. Een monument kan heel veel zeggen over de overleden dier bare. Als mensen de voorkeur hebben om gecremeerd te worden, is het voor de nabestaanden vaak een troost als ze naar een plaats kunnen, waar de urn is bijgezet of is begraven. Het plaatsen van een monument hierbij is in Nederland steeds meer in opkomst. Ook hierin zijn de mogeüjkheden zeer uitgebreid; aüe wensen zijn bespreekbaar. Een gedenkteken kan vari ëren van klein tot groot, van natuursteen tot keramiek, glas en hout." Memorial Gedenktekens, vanuit Heüoo gelegen aan het einde van de Kanaalweg en links van de betoncentraie, is al vijf jaar een begrip in Noord-HoUand. By het betreden van de ruime toonzaal valt de üchte inrichting met natuuriijke materialen en de rustgevende entourage op. De aanwezige modeüen tonen een ruime keuze van het veelzijdige assortiment: van grafmonumenten tot grafzuüen met ornamenten, gedenkboekjes in natuursteen, gedenksieraden, gravures en belettering. Op de nieuwe, sfeervolle bovenverdieping vindt men aües op het gebied van urnen, urnmonumenten en urnsieraden. Rieks: „Op aüe grafmonu menten krijgt men 25 jaar garantie. Memorial Gedenktekens heeft boven dien een zeer grote keuze aan bijzondere urnen. Deze zijn alle handge maakt door verschillende kunstenaars. Zij beheersen de door hen toegepaste technieken, zoals de speciale keramiektechniek raki, uiterst vakkundig. De materialen zijn zodoende weersbestendig en kunnen dus ook buiten worden geplaatst." De üefde voor natuursteen heeft Rieks Boü meegekregen van zijn vader, die veel met dit materiaal heeft gewerkt. Buiten staan een aantal prachtige ruwe natuurstenen monumenten ten toongesteld. Het ongepoüjste natuursteen straalt waardigheid en onein digheid uit. Tevens heeft Memorial Gedenktekens een ruime coüectie aan kleine accessoires, die een aanwezigheid van de overledene in zich kun nen dragen. Zoals handgemaakte beelden en sieraden met bedels en kra len, waarin as van de dierbare is verwerkt. Of de fotoüjstjes van natuur steen en houders voor waxineüchtjes. Het aanschouwen ervan is voor velen een moment om even stil te staan bij het leven. En om de herinne ring aan de overleden dierbare levend te houden. HEILOO - Zaterdag 13 septem ber staat er een BOB Alcohol Simulator op het Albert Hein plein in het winkelcentrum. De simulator is een soort autoca bine waarin de bestuurder kan erva ren hoe het weggedrag veranderd, als de bestuurder alcohol gedron ken heeft. De simulator is uitgerust met grote beeldschermen, zodat het winkelend pubüek de verrichtingen kan volgen van de bestuurder. Daarnaast is er een BOB promotie team aanwezig, zij vragen het pubüek om mee te doen met de Bobquiz (altijd prijs). Kinderen krijgen de begeerde BOB baüon of de BOB sleutelhan ger. Ook de poütie is aanwezig, voor een kennismaking met de zoge naamde 'blaaspijpjes'. Uw ogen kunnen ook gratis getest worden op deze dag. De BOB Simulator start Zaterdag om 11.00 tot 16.30. Informatie is te verkrijgen via Veiüg Verkeer Nederland afdeling Heüoo, tel. 072-5336360. HEILOO - Het nieuwe seizoen van Vrouwen van Nu, afdeling Heüoo wordt op donderdag 18 september geopend door de KoninkÜjke Nederlandse Reddingmaatschappij, station IJmuiden. De avond vindt plaats in de Ter Coulsterkerk. Het jaarprogramma zit vol met diverse activiteiten. Naast de avonden met een steeds wisse lend thema is er voor elk wat wils, of je interesse nu uitgaat naar fietsen, wandelen, tuinieren, bridgen, musea bezoeken, mee gaat op fiets- of wandelvakantie of een landeüjk georganiseerde dag. Info: Marijke Nijland, tel. 072-5330318. HEILOO - Op zaterdag 6 september was het in het Stationscentrum een drukte van belang. Kinderen konden hun 'oude' speelgoed verkopen tijdens de vrijmarkt, op het podium bij de supermarkt waren diverse optredens te zien van onder andere de Koele Kikkers en er was een verkiezing van de 'leukste baas/hond combinatie'. Daarnaast was er een groot aantal bijzondere voertuigen te bewonderen. Liefhebbers van oldtimers konden hun hart ophalen, terwijl ze langs de tentoongestelde klassieke tractoren en auto's liepen. Foto: Mario Sacksiorti Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 5