Open Monumentendag in het teken van Sporen van Willibrord Open dag Stichting Peuterspeelzalen Heiloo Interieur Workshop bij Rozing Wonen Dromen FSH start met wedstrijd groep majorette H E I L O 0 7 INGEZONDEN MEDEDELING Uit en Thuis in Heiloo Inloopspreekuur in 't Praethuys Activiteiten Groei Bloei Landschap Noord- Holland naar Heiloo U ITKIJ KPOST 10 SEPTEMBER 200 HEILOO - De Willibro'rduskerk aan de Westerweg en het naast gelegen Willibrordushuis zullen tijdens beide Open Monumentendagen, 13 en 14 september van 10.00 tot 16.00 uur, de deuren openen voor het publiek. In de Kerkstraat is een kleine ten toonstelling ingericht van kunst voorwerpen die Willibrord als onderwerp hebben. Tevens is de expositie Levend Water, een verza meling van schilderijen, foto's en gedichten rond dit thema, te bezoe ken. Daarbij is een historisch schil derij uit 1631 te zien, waarop onder andere Willibrordus, Adelbert en het Witte kerkje vereeuwigd zijn. Het leven van Willibrord en de geschiedenis van de kerkgebouwen vindt u beschreven in een speciaal voor deze gelegenheid samenge steld boekwerkje. Uit en Thuis in Heiloo is een rubriek van de Stichting Ouderenwerk Heiloo (SOH), waarin een overzicht van activiteiten die, tenzij anders vermeld, plaatsvinden in het Trefpunt, Abraham du Bois- hof 2 in Heiloo. Expositie Trefpunt Van 15 september tot en met 9 oktober exposeert Liesbeth Fievez (19631 in het Trefpunt. De meeste werken hebben betrekking op de stad Alkmaar en de omgeving. ,,Ik woon zelf in Alkmaar en ik vind het een prachtige stad die mij erg inspireert". Ook de Hout en het Heilooër bos zijn onderwerpen voor haar schilderijen. Juist de alledaagse omgeving vindt zij een uitdaging om weer te geven: 'alsof je het voor het eerst ziet.' Laat u verrassen en inspireren door haar kleurrijke werken, uitgevoerd in olieverf. Kinderkledingbeurs Trefpunt Zaterdag 20 september van 10.00 tot 12.00 uur is er een gezellige kin derkleding- en speelgoedbeurs in het Trefpunt. U vindt hier goedkope kinderkleding in alle maten, speel goed en nog veel meer! De toegang is gratis. (Er zijn géén tafels meer beschikbaar.) Acryl en Aquarel Vanaf donderdag 25 september van 13.30 tot 15.30 uur geeft Anouk van Zoest een cursus acryl en aqua rel voor 'eigenwijze' deelnemers die zelf ideeën aandragen. Veel aan dacht besteedt zij aan materiaalbe heersing (techniek) en compositie. Kosten 124,50 voor 25 lessen, exclusief materiaal. Opgave, tel. 072-5331297. Costa Rica Zondag 28 september om 14.00 uur vertoont filmer Nico Mantel in het Trefpunt unieke en schitterende filmbeelden van Costa Rica. Costa Rica betekent 'Rijke Kust'. Bijna een derde van Costa Rica is beschermd natuurgebied. Het land heeft alle typen natuur, van tropi sche regenwouden tot vulkanische bergketens. Het is de grootste exporteur van ananas ter wereld en naast koffie is de uitvoer van bananen één van de belangrijkste bronnen van inkomen. Nico Mantel en zijn vrouw hebben diverse tochten met boten gemaakt, waarbij veel vogels, zoals kolibries, en exotische bloemen en planten te zien waren. Spectaculair waren de wandelingen over hangende bruggen, die hoog in de boomtoppen zijn aangelegd en van waaraf men het tropisch regen woud vanaf veertig meter hoogte kan bekijken. Toegang lezing 4,-. Zondagmiddagcafé in Trefpunt Vanaf zondag 28 september van 13.30 tot 16.30 uur is het zondag middagcafé in het Trefpunt weer één keer in de maand geopend. Voor vijftigplussers, dié in zijn voor een gezellig praatje, een spelletje scrabble, of rummycub, schaken, klaverjassen, sjoelen, jeu de boules, bridgen, onder het genot van een kopje koffie, thee of wat anders. Kom je alleen? Gastheer/gastvrouw Jaap en Patricia Langedijk heten je welkom en zorgen voor een plaats bij één van de tafels/activiteiten. Lezing Japanse woodblockprenten en Japanse kimono's Donderdag 9 oktober van 14.00 tot 16.00 uur vertelt verzamelaar van Japanse werken Ron Baas over zijn passie Japanse woodblockprenten uit de 19de en 20ste eeuw. Voorbeelden daarvan neemt Jiij mee, én een Japanse trouwkimono. In de pauze samen sushi eten. Kosten: 5,-. Reserveren tot uiter lijk 7 oktober, tel. 072-5331297. Fitness voor vrouwen Op de woensdaggroen van 13.30 OUDE/^n HEILOO Stichting Ouderenwerk Heiloo Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo,. tel. 072-5331297 www. ouderenwerkheiloonl e-mail stichting@ ouderenwerkheiloo .nl tot 14.30 uur is er nog plaats voor enige deelnemers. In een prettige sfeer worden conditie- en bewe- gingsoefeningen gedaan. Daarbij wordt gebruik gemaakt van muziek. Per cursusjaar betaalt u 59,50. Opgave, tel. 072-5331297. Vraagt u ook naar het nieuwe cursus boek. REGIO - De oncologie wijkver pleegkundigen van Evean houden elke eerste en derde dinsdag van de maand een inloopspreekuur in 't Praethuys. Ze geven informatie over wat ze voor u kunnen bete kenen. Het eerstvolgende spreek uur is dinsdag 16 september van 13.30 tot 16.00 uur. U kunt 't Praethuys vinden op Westerweg 50 in Alkmaar, tel. 072-5113644. HEILOO - Op zaterdag 20 sep tember kunt u met Groei en Bloei een excursie maken naar Hoogstraten in België. Hoogstraten is een leuk oud plaatsje waar één keer per jaar een bloemstukken expositie wordt gehouden in de Hoofdstraat. Er is een Begijnenholje en een imposante kerk, mooie winkels en terrasjes. Info of opgeven belt u met Rinske Ackermann 072 5334365. Of per e-mail rinske.ackermann@het- net.nl. Binnenkort start ook de basiscursus tuinontwerpen. U leert in vijf lessen over ruimte werking, diverse tuinstijlen, meet technieken en verhardingen. Info of opgave: bij Sandy Ursem, tel. 072-5340648, e-mail: ursem.ra@quickmet.nl. HEILOO - Het Zanderijplan in Castricum is onhaalbaar geble ken. Landschap Noord-Holland (LNH) kan niet meer wachten op de politieke besluitvorming. LNH vertrekt tijdelijk naar een kantoor in Heiloo. Per 1 november van dit jaar wordt LHN gevestigd aan de Rechte Hondsbosschelaan 24a te Heiloo. De winkel van LNH büjft op het huidige adres aan de Dorpsstraat 72C te Castricum. HEILOO - Zaterdag 13 september zet de Stichting Peuterspeelzalen Heiloo de deuren wijd open bij haar drie locaties. Alle kinderen in de leeftijd van 0 tot 3 jaar kunnen samen met hun ouders, broertjes, zusjes, opa's en oma's een kijkje komen nemen in één van de speelzalen. Tussen 10.00 en 12.00 uur is er volop gelegenheid om gezellig te spelen met alle materiaal, te verven, te plakken of te knutselen. Ook zijn er per speelzaal twee peuter leidsters en een bestuurslid van de stichting aanwezig voor informatie over de speelochtenden of de hele organisatie. Wil je lekker spelen terwijl je ouders rustig koffie drinken? Kom dan zater dag 13 september naar een van de volgende locaties: Peuterspeelzaal de Teddybeer; Holleweg 149a, Peuterspeelzalen Brammetje en Olleke; Mariënstein 179 of Peuterspeelzaal Pippeloentje; De Hucht 2a te Heiloo. HEILOO - Op maandag 1 sep tember is de Fanfare Showband Heiloo gestart met een majo rette wedstrijdgroep voor boven de 16 jaar. Al vele jaren zijn er majorettes gestopt, aangezien ze zichzelf te oud vonden worden voor op straat. Maar eigenlijk vinden ze het majo rette zelf nog wel erg leuk om te doen. Na een paar oud leden gesproken te hebben ontstond bij Wendy van Gijlswijk en Ciska Tromp het idee om een wedstrijd- groep te starten vanaf 16 jaar. Na overleg met het bestuur om de ideeën te bespreken voor deze groep, kregen zij dan ook groen licht en afgelopen maandag is de eerste les gestart. De majorettes bestaan nu uit drie groepen, de minirettes, majorettes en de wed- strijdgroep. Lijkt het jou ook leuk om bij een van deze groepen mee te gaan doen? Bij elke groep is er nog plaats voor enthousiaste majorettes. Of je nu wel of geen ervaring hebt, je bent welkom. Tijdens de training en oefenavonden kunt u binnen lopen voor informatie. De oefenavond voor de band is op donderdagavond van 19.45 tot 22.00 uur op de Kanaaiweg bij de Gemeentewerken. De trainingen van de majorettes worden gegeven op maandagavond in de gymzaal van het PCC in Heiloo en beginnen om 18.30 uur met de minirettes, 19.15 uur de majorettes en 20.00 uur de wed- strijdgroep. Voor meer informatie kunt u ook kijken op www.showbandheiloo.nl. HEILOO - Op zaterdag 27 september vindt er een Interieur Workshop plaats bij Rozing Wonen Dromen. In nauwe samenwerking met Luxaflex® verzorgt een ervaren styliste van het styling-/interieuradviesbureau TESconcept deze workshop in de winkel van Rozing Wonen Dromen aan de Westerweg 261 in Heiloo. U kunt kiezen tussen de ochtendsessie van 10.00 tot 12.30 uur of de middagsessie van 13.30 tot 16.00 uur. - Tijdens de Interieur Workshop worden diverse onderwerpen op interieur gebied behandeld, waaronder uiteraard de nieuwste trends voor het komend woonseizoen. De workshop start met een algemeen, informatief gedeelte. Daarna wordt er creatief aan de slag gegaan, waarbij de nadruk zal liggen op de vele toepassingsmogelijkheden van alle vormen van Luxaflex® Raamdecoratie. Aanmelding voor de Interieur Workshop kan telefonisch via tel. 072-5321738, persoonlijk in de winkel of via www.rozing.nl. Deelname is gratis! Bij elke groep, minirettes, majorettes en de wedstrijdgroep, is er nog plaats voor enthousiaste majorettes. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 7