Falkland toneel speelt kinderstuk 3 Maal 3 Buk Buk bestaat 40 jaar Opera 'Cosi Fan Tutte' in Witte Kerk Heiloo H E I L O O 11 Corso öop Het huis Anubis: Het pad der 7 zonden BOEK VAN DE WEEK Ik blijf altijd bij je door Sjoerd Kuyper en Mant Törnqvist Ik blijf altijd bij je De maand oktober staat in het teken van dit jubileum DEUTEKOM UITKIJKPOST i OKTOBER 2008 THaA?<*r ér 4* «M1# De bewoners van Het Huis Anubis gaan op schoolreisje. Hun tripje wordt echter bruut verstoord door iets onverklaarbaars. Ze komen in een spookdorp terecht waar ze op een oude legende stuiten. Wie is graaf 'Rohan'de graaf zonder hart? En wat betekent de toegangs poort tot het pad der zeven zon den? Als Fabian 's nachts op onder zoek uitgaat, krijgt hij een vreemd voorgevoel. Zijn lieve Nienke is niet op de afgesproken plek en ook Appie en Jeroen gedragen zich vreemd. En waar zijn Victor en Van Swieten opeens gebleven? Zijn de bewoners verwikkeld geraakt in een vooropgezet spelletje of is er meer aan de hand? Is de liefde tus sen Fabian en Nienke sterk genoeg? Kan iedereen zijn zonde overwinnen en doorgaan tot het bittere eind? Een film die zeker de echte fans van de tv-serie Het huis Anubis niet mogen missen. De cast wordt bezet door onder andere Loek Beernink, Iris Hesseling, Lucien van Geffen, Vincent Banic, Vreneli van Helbergen, Achmed Akkabi, door Sven de Wijn, Gamze Tazim. Vanaf woensdag 8 oktober. Tweeëntwintig gedichten met als centraal thema: de liefde in al zijn facetten. De lièfde van een moeder voor een kind, de zeemansvrouw die haar man mist, een jongen die ver liefd is op een meisje en haar/hem eeuwig trouw belooft, maar ook spelen met vrienden. Alle gedichten zijn van een ongelooflijke eenvoud, maar Verpakken' een dieperliggen de boodschap. De rijmschema's zijn steeds wisselend en soms is er geen schema te ontdekken, bv. het eerste woord van de nieuwe zin is gelijk aan het laatste woord van de voor gaande zin. Sjoerd Kuyper heeft de gedichten geschreven bij de sfeer volle verfillustraties van Marit Törnqvist. De auteur noemt het boek het vervolg op 'Jij bent de liefste' dat Monique en Hans Hagen met dezelf de illustrator maakten. Een schitte rende gedichtenbundel, en een typisch 'hebben-boek' datje niet in een keer uitleest, maar regelmatig uit de boekenkast haalt. Geschikt vanaf circa 6 tot en met 12 jaar. door Sjoerd Kuyper en Marit Törnqvist voor 13.95 Falkland Toneel brengt een bijzonder kinderstuk. Aangeleverde foto HEILOO - Dit keer brengt Falkland Toneel op vrijdag 11 en zaterdag 12 oktober een bij zonder kinderstuk in theater De Beun, getiteld 3 maal 3. Waarom bijzonder? Ten eerste is het geschreven door iemand uit de vereniging zelf en ten tweede gaat het over onderwerpen die men doorgaans niet in een kinderstuk aantreft. Want meestal gaat het in een kinderstuk over een koning of een prinses; over een professor die een uitvinding doet die boeven dan weer willen stelen of over kabou ters, draken en heksen. De schrijver/regisseur Maarten Schols, over wat hem dreef om 3 maal 3 te schrijven: ,,Ik wilde nu eens een kinderstuk schrijven over hele andere onderwerpen dan de gebruikelijke. Over meer ernstige zaken die een kind zomaar onge vraagd kan overkomen in zijn of haar nog prille leven. Zoals het overlijden van een opa of oma. Of een mogelijke scheiding van de ouders. En waf er kan gebeuren als een als een kind gepest wordt op school of in de buurt. Over deze drie onderwerpen gaat het stuk. Het is verdeeld in negen scènes en het heekje 3 maal 3 is 9 speelt er ook een rol in. Vhndaar de titel." Op de vraag hoe de repetities ver lopen vertelt hij: „Gélukkig heel goed. Het was voor dé spelers in het begin ook vreemd om aan zo'n onalledaags kinderstuk te moeten werken maar dat wende snel. En nu zie je soms heel mooie en ontroe rende scènes ontstaan. Maar denk nou niet dat het alleen maar kom mer en kwel is. Er zitten ook genoeg leuke dingen in waarom gelachen kan worden. En de liedjes die de kinderen op het toneel zingen kunnen natuurlijk door de kinderen in de zaal lekker meegezongen wor den." f Over de doelgroep kan hij nog melden: ,,We hebben lang geaarzeld of we daar in de aankondigingen iets over moesten Vermelden. Uiteindelijk hebben we, gezien de serieuze onderwerpen, gemeend de kijkwijzer voor dit stuk op 6+ te moeten stellen. Maar dat wil niet zeggen dat sommige kleuters er niet van zullen kunnen genieten. Er gebeuren in ieder geval geen enge dingen op het toneel. Maar die afweging kunnen we beter overlaten aan de ouders zelf die hun eigen kind natuurlijk het beste kennen." Falkland Toneel speelt 3 maal 3 op zaterdag 11 oktober en zondag 12 oktober in theater De Beun te Heiloo. Aanvang beide dagen: 13.30 uur en 16.00 uur. Entree: 3,50 - donateurs 1,50. Kaartverkoop start zaterdag a.s.bij de volgende adressen: Boekhandel De Schrijverij (Stationscentrum), Theater De Beun (nabij winkelhof 't Loo), maandag t/m vrijdag van 13.30 uur tot 17.00 uur. Kaarten zijn tevens vanaf één uur voor aanvang van de voorstelling te verkrijgen aan de kassa van theater De Beun. Voor informatie en reserveringen kunt u zich wenden tot Edith Otto, tel. 072 5334355 of kijk op www.falklandtoneel.nl. HEILOO - Het is veertig jaar geleden dat oprichters Hans van der Laan en George Dekker mét het wilde plan kwamen om iets voor jongeren in Heiloo te orga niseren. De zolder van het Brunogebouw stond al een tijdje leeg en dit bleek een prima locatie voor de 'ideale kroeg' voor jongeren. Op 5 oktober 1968 werd Buk Buk 'geboren'. Met wilde feesten, optredens, maar ook met culturele avonden. In die tijd was er, buiten het verenigingsleven of het café om, weinig voor jongeren in Heiloo te beleven. De naam werd gekozen, omdat je op de zolder twee keer moest bukken om de lage bal ken van het plafond te ontwijken. „Eens een Bukker, altijd een Bukker", dat onderschrijven Inge Kracht (oud-medewerker) en Debby Bierman. „Het saamhorigheidsge voel en enthousiasme is groot. Het is uniek, dat Buk Buk al veertig jaar draait op vrijwilligers. Alle grote acts zijn hier gedurende deze periode over de vloer geweest, zoals Herman Brood, Jules Deelder, Hans Teeuwen, Nuhr en vele anderen. Zelfs Tiësto en 100% Isis hebben hier in hun begintijd opgetreden." Ter ere van het veertigjarig bestaan is het magazine '40 jaar gebukt' verschenen, gratis verkrijg baar bij Buk Buk. Hierin staan aller lei anekdotes over de geschiedenis van Buk Buk en interviews met de oprichters Hans en George en ver schillende (oud-) medewerkers uit de afgelopen decennia. Als rode draad loopt het Bukgevoel door het blad. Inge: „Je leert als medewerker zelfstandig te handelen en met mensen omgaan. Je doet hier veel ervaring op, die je in je verdere loopbaan goed kunt gebruiken." Debby: „Wij staan altijd met veel plezier en lol te werken. Het is geweldig om een drukke avond achter de bar te 'knallen'. We kunnen altijd nieuwe vrijwilligers gebruiken, dus als er jongeren zijn die dit aanspreekt: meld je aan!" Meerdere programmeurs, zoals Jan Bellekom, Marcel Keet, Wouter Rutjes, Onno Blom en Mariska Jas zijn de revue gepasseerd. Inge: „In de jaren tachtig en negentig kon je nog voor een leuk bedrag een band boeken. Met een beetje geluk boek ten we een act voordat de artiesten doorbraken en traden ze op als ze net een hit hadden. Vroeger ging men gewoon voor een leuke avond naar een band. Tegenwoordig geeft men liever wat meer geld uit om een grote naam te zien, waardoor het voor kleine bands moeilijker wordt om ertussen te komen." Tim van Furstenberg is de huidige programmeur. Hij zorgt voor een frisse wind en zoekt naar wat de jeugd nu leuk vindt. Bukmedewerker èn Dj Sil van Diepen en Nils Pronk (Prunk le Funk) zijn de mensen ach ter het succesvolle Compact. Debby: „Sil is klein begonnen, hij draaide voorheen gewoon in het café. Nu trekt Compact volle zalen. Het slaat enorm aan bij jongeren." De hele maand oktober staat in het teken van het veertigjarig bestaan, met diverse optredens zoals Bettie Serveert,^ Gruppo Sportivo, Beef, Compact en vele anderen. Marcel Keet heeft vroegere muzikanten benaderd voor een ouderwetse jamsessie. De jamses sion wordt gehouden op zondag 26 oktober, zaal open 15.00 uur en de session begint op 15.30 uur. Meer informatie over Buk Buk en het programma tijdens de feest maand: www.bukbuk.nl. HEILOO - De serie wintercon- certen in de Witte Kerk van Heiloo (Heerenweg 32) gaat gloedvol van start met een (concert)uitvoering van Mozarts opera 4Cosi fan tutte' in een bewerking van Marie Ross voor zangers, acht blazers en contrabas. Uitvoerenden zijn, naast de contrabas, het KonConOctet Den Haag, bestaande uit twee hobo's, twee klarinetten, twee hoorns en twee fagotten met instrumenten uit de tijd van Mozart, alsmede zang studenten. Alle uitvoerenden komen van het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. De zangers zijn top- studenten van de opera-afdeling en de afdeling oude muziek van het Koninklijk Conservatorium. Het geheel staat onder leiding van Teunis van der Zwart. In de acht tiende eeuw was het gebruikelijk dat opera's gearrangeerd werden voor blazers. De blazers speelden de bewerkingen bij feestelijke gele genheden en aan kleinere hoven, die zich geen complete en dus kost bare opera konden veroorloven. Het KonConOctet plaatst zich in deze traditie door met een nieuwe bewer king van Mozarts opera 'Cosi fan tutte' te komen. De opera wordt semi-geënsce- neerd uitgevoerd. Het concert vindt plaats op zondag 5 oktober; aan vang 15.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 9 (of 8 voor 65+, CJP en kinderen t/m 12 jaar). Kaarten zijn vooraf telefonisch te reserveren via de nummers 072-5334804, 072- 5335852 of 072-5340223. Daarnaast kunnen concertbezoe kers na afloop van het concert gebruik maken van het culinaire weekmenu (driegangen) in restau rant de Loocatie (schuin tegenover de kerk) tegen de gereduceerde prijs van 24 (wel telefonisch reserveren 072-5333352). Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo WMÊH naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 11