Speciale iftaar maaltijd in de week van de vrede Nieuwbouw gaat goed! Veldwerk E stichting H E I L O O 13 INGEZONDEN BRIEVEN Hulde Gelegenheidspolitiek Europese dag van de talen op de Benedictusschool UITKIJKPOST i OKTOBER 200 HEILOO - Rond de honderd Heilooërs - nieuwkomers en autochtonen - hebben dinsdag 23 september genoten van een bijzondere maaltijd. De maaltijd is georganiseerd in verband met de Ramadan en de week van de Vrede, die beide als kerngedachte vrede en geweldloos heid hebben. Vluchtelingen uit onder andere Afghanistan, Somalië, Tsjetsjenië, Irak, Congo en Iran en de werkgroep Vluchtelingenwerk Heiloo hebben gezamenlijk gezorgd voor een keur van traditionele, kleurrijke en heerlijke gerechten. Het was een geweldige gelegenheid voor de aanwezige dorpsgenoten om kennis met elkaar te maken en meer te weten te komen over de verscheidenheid van culturen in ons dorp. Vluchtelingenwerk Heiloo is ervan overtuigd dat dit soort laag drempelige activiteiten een stevige bodem vormen voor vrede, respect en integratie in de samenleving. Met het delen van ons voedsel delen we ook de vrede. Mocht u interesse hebben in de werkzaamheden van de werkgroep, neem dan contact op met A. Azizi, tel. 0251-228013. HEILOO - Als bewoner van de Woonheuvel aan de Zeeweg moet mij van 't hart hoe buitengewoon sierlijk, en efficiënt uiteraard, de nieuwe rotonde Zeeweg - Omloop - Malevoort is geworden. De aan grenzende grasbermen keurig ver zorgd, de middencirkel een prachtige 'wilde' bloementuin. Hulde aan alle instanties, die heb ben meegewerkt aan dit verkeers- project. Elis Menger-Tholen Heiloo Er zijn wederom bouwplannen voor een appartementencomplex op de Rehobothlocatie aan de Holleweg in Heiloo. Al meerdere keren werden de bouwplannen door de Welstandscommissie afgewezen omdat die niet voldeden aan de crite ria van de welstandsnota. Ook de nieuwe plannen voldoen niet, maar dit keer stelt het college voor om de toetsingscriteria aan te passen aan de plannen voor de bouw. Wethouder Ouderkerken verdedigt dat door te stellen dat een welstandsnota een 'bewegend verhaal is datje moet bekijken in het licht van deze tijd'. Dat is een opmerkelijk standpunt. De welstandsnota beschrijft de kwa liteit van een woongebied. Zo ook die van de Holleweg. En daar is de buurt blij mee, want juist die kwaliteit is de reden dat de huidige bewoners er wonen. Wie de Holleweg kent weet dat de kwaliteit al decennia helemaal niet is veranderd. En dus kan worden gesteld dat de nota voldoet, zelfs als we die in het licht van deze tijd bekij ken. Daar komt bij dat wanneer de raad het voorstel van het college overneemt een precedent wordt geschapen voor elke projectontwik kelaar met bouwplannen in Heiloo. Er blijken dan immers wegen om de regels in Heiloo te ontlopen. Ik kan me nauwelijks voorstellen dat de raad daarmee instemt. Erik van Anholt Heiloo Autochtone en allochtone Heilooërs genoten dinsdag van een speciale maaltijd. Aangeleverde foto waterkracht centrale heeft in de test fases diens eerste stroom geproduceerd. Kortom, mogelijk nog eind van dit jaar kunnen onze (wees)kinderën verhuizen naar hun nieuwe en mooie onderko men. Verder zijn wij in het Dhading gebied, zes dagcentra voor kleien kinderen en daaraan gekoppeld zes medische posten aan het bouwen. Het gebied is zeer ruig en bergachtig en er zijn daar nauwelijks voorzieningen. Drie van deze centra zijn bijna klaar, de bouw van de andere drie is al begonnen. Ook in datzelfde Dhading gebied zijn we een verplaatsbaar bioscoop programma gestart, de Video-roadshow genaamd. De Video-roadshow heeft een special donkere tent, omdat er daar ter plekke geen locaties beschikbaar zijn om een film te showen. De tent blijft 3 tot 5 dagen op een van de totaal 30 locaties staan. Er zijn 40 Cd en Dvd's met educatieve onderwerpen beschikbaar, die alle problemen van bergbewoners belicht. Hygiëne, schoon drinkwa- ter, vrouwengezondheid, zwanger schap anticonceptie, erosie, herbebossing, koken met de improved cooking stove, allemaal herkenbare onderwerpen en in de Nepaiese taal gebracht. Dit pro gramma vervangt de bibliotheek, daar de meeste mensen analfa beet zijn; met de film in hun taal gesproken, bereiken wij elke dorpsbewoner in alle uithoeken van de bergen in ons werkgebied, op 30 plaatsen en meer dan 10.000 mensen. Het is momenteel moessonperi ode in Nepal en door een fatale landverschuiving in datzelfde Dhading gebied, zijn er plots vier kleine weesmeisjes bij, uit één familie van de laagste kaste. Hun uitzicht op een onbekommerd bestaan was daarmee geredu ceerd tot nul. Via Stichting Veldwerk zijn deze meisjes in de leeftijd van 4 tot 12 jaar opgevan gen en ondergebracht in een kost school niet zover van hun oude woonplaats. Het verdriet om het verlies van hun ouders kunnen wij niet wegnemen, maar zij beschik ken nu gelukkig weer wel over een schoon bed, goed eten, hef de en aandacht en uitstekend onderwijs. En er is een tv, wat ze ook gewel dig vinden! In het Chitwan district hebben wij, met behulp van de Lions Bergen, een computertrainings programma voor vrouwen geo pend, en aan de grens met Tibet is onlangs via microkrediet een Geitenfokprogramma opgezet voor 25 alleenstaande vrouwen in zeer slechte leefomstandigheden. Onlangs waren Loek en Lyda Groeneveld uit Heiloo bij ons op werkbezoek; zij hebben van dicht bij en onder spectaculaire omstan digheden ons werk en de projec ten kunnen bekijken. Binnenkort komt ook warme bakker Kees Zoon bij ons op bezoek, voordat hij de Mount Everest gaat beklim men. Het is voor ons fijn te weten dat de bevolking van Heiloo en omstreken zo betrokken zijn bij ons werk hier in Nepal, dat stimu leert ons door te gaan. Oké, dat was het! Voor reacties kunt u ons mailen; veldwerk@wlink.com.np Met voor nu de groeten namens het Veldwerkteam uit Nepal, Rene Veldt. En voor uw steun aan onze projecten en deze keer speciaal aan de afbouw van ons mooie kin derhuis project; gironummer 8289522 of Bank: ABN-Amro 543703266 ter attentie van. Stichting Veldwerk p/a Egmond Binnen. In het kader van de 'Europese dag van de talen' hebben drie leerlingen van het Willem Blaeucollege een gastles verzorgd in groep 8 van de Benedictusschool. Deze gastles was zeer geslaagd en zeker voor herhaling vatbaar. Aangeleverde foto Hallo allemaal, Het is weer even tijd voor een update van onze Veldwerk projec ten in Nepal, en dat zijn er nogal wat. Onze nieuwbouw van het kin derhuis en het ECO dorpje Hamro Gaun, gaat heel goed. Het school tje en het vrouwentraining cen trum daar was al in gebruik, maar nu ligt het nieuwe hoofdgebouw ook onder de dakpannen en de 2 slaapgebouwtjes beginnen ook al hun vorm aan te nemen. Onze

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 13