Werk aan de winkel in de Abdijtuin in Egmond-Binnen CORSO 19 NIEUWS U I T DE REGIO Expositie van Maudy Brussel bij Bibliotheek Akersloot Marsmuziek bij Lamoraal van Egmont Fotoclub DEFA B J O S C 0 O P RESERVEREN: 0251-652291 www.corsobioscoop.nl Programma 2 okt t/m 8 okt 2008 "Mamma Mia!" "Mongol" "Wanted" "Het Huis Anubis Het pad der 7 zonden" "Wall E" (NL) "Radeloos" Zenleraar spreekt over Etty Hillesum Wilt u meewerken in de Abdijtuin op 1 november? Het terrein maakt een desolate indruk 1 OKTOBER 2008 AKERSLOOT - Van 1 oktober tot 31 december exposeert Maudy Brussel bij Bibliotheek Akersloot. Bij Maudy Brussel zijn mensen vaak het onderwerp van haar schilderijen en tekeningen. Het liefst schildert ze een persoon waar een verhaal of gebeurtenis achter zit. Het is elke keer een uitdaging om de unieke uitdrukking van ieder mens weer te geven. Het is juist de blik of houding die iemand anders maakt. Om dit goed weer te geven maakt ze gebruik van verschillende technieken, zoals acrylverf en pastel of een combinatie daarvan. Naast haar vrije werk maakt ze ook portretten en ander schilder- of tekenwerk in opdracht. Het geven van workshops, fotograferen en het ont werpen van websites zijn activiteiten die ook thuishoren bij Maudy Brussel Artwork. Maudy is nu woonachtig in Gouda, maar heeft lange tijd in Castricum gewoond. Kijk voor meer informatie op www.maudybrusselartwork.nl. Aangeleverde foto EGMOND - Op zaterdag 4 oktober zal in Dorpshuis Hanswijk in Egmond aan den Hoef het jaarlijkse vriendenconcert van muziekvereni ging Lamoraal van Egmont plaats vinden. Dit jaar zal er, op veler verzoek, tij dens dit concert extra aandacht worden gegeven aan marsmuziek. Het fanfareorkest zal diverse mar sen ten gehore brengen. Daarnaast zal dirigent Michael de Graaf u het een en ander vertellen over onder andere het ontstaan van een mars, het doel van een mars, de verschillende soorten marsen en de gelegenheden waarvoor marsen gebruikt worden. Marsen van onder andere J.E Sousa en John Williams zullen de revue passeren. Naast ver schillende marsen zal het orkest ook een afwisselend repertoire laten horen. Het concert is voor iedereen gratis toegankelijk en zal om 20.30 uur van start gaan. Het concert vindt plaats in Dorpshuis Hanswijk, Hanswijk 1 in Egmond aan den Hoef. EGMOND - Op 3 oktober om 20.00 uur houdt DEFA (De Egmondse Foto Amateur) haar tweede avond van het seizoen. Tijdens deze avond zullen leden hun foto's laten zien, die zij net niet goed genoeg voor een wedstrijd vonden. Maar de DEFA-leden kennende zijn de niet ingezonden foto's ook van hoge kwaliteit. De clublocatie is gevestigd in Het Gebouw, Trompstraat 2 in Egmond aan Zee. Bent u ook geïnteresseerd in foto grafie: kom dan eens vrijblijvend kennismaken met DEFA of kijk eens op www.fotoclubegmond.nl. ADVERTENTIE vrijdag zaterdag 19.00 uur zondag, dinsdag woensdag 20.00 uur 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur maandag 20.00 uur vrijdag& zaterdag 21.30 uur zondag dinsdag 20.00 uur woensdag 14.00 20.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 14.30 uur 20.00 uur vrijdag 19.00 uur zaterdag 14.00 19.00 uur zondag 14.30 uur maandag 20.00 uur woensdag 14.00 uur Dorpsstraat 70 Castricum Tel. 0251 - 65 22 91 AKERSLOOT - Op zondag 5 oktober wordt in de Dorpskerk aan het Dielofslaantje in Akersloot weer een levensbe schouwelijke lezing gehouden. De aanvang is om 14.30 uur. De toegang is 7,50 inclusief koffie of thee. Reserveren: tel. 0251-312598 of per mail: Koosje.wiegman@hetnet.nl. Gerhard Brüggeman, zenleraar, spreekt over Etty Hillesum, een vrouw van Zen. Op deze middag komt een spannende synthese tot stand: het gedachtegoed van boed dhistisch- en taoistisch Zen en de denk- en leefwereld van Etty Hillesum, via haaf dagboeken en brieven. Thema's die onder andere aan de orde komen zijn: liefde als ultieme vorm van deugdelijk handelen, liefde voor het nood lot, jezelf kennen is jezelf verge ten. Hoewel elk van deze the ma's zich leent voor een aparte lezing wordt duidelijk hoeveel Zen en Etty Hillesum gemeen hebben, maar bovenal hoe zij beide de actieve deelnemer aan deze lezing inspireren op zijn of haar pad. REGIO - Dit najaar start Landschap Noord-Holland met het opknappen van de Abdijtuin rond de Sint-Adelbertabdij en het naastgelegen kerkhof aan de Kloosterweg. Door achter stallig onderhoud en de iepziek te is de beplanting in slechte staat of nagenoeg verdwenen. Met subsidie en de onmisbare inzet van vrijwilligers kunnen beide locaties nu gelukkig worden opge knapt. De Sint-Adelbertabdij in Egmond-Binnen vervult al eeuwen een belangrijke religieuze rol in de provincie. Naast het markante gebouw vormt de beplanting rond de Abdij een belangrijk onderdeel van de uitstraling van deze plek. De windsingels zorgen voor de nodige privacy gecombineerd met schuil- en broedgelegenheid voor vogels en kleine zoogdieren. Ook staan delen van de tuin in het teken van vlinders. Door het gebrek aan onderhoud van de afgelopen jaren is de beplanting te dicht geworden, waardoor bomen en struiken elkaar verdrukken. Het naastgelegen kerkhof van de Protestantse kerk is vooral door de iepziekte ontdaan van haar waarde volle groene beplanting. De beslo ten sfeer is verdwenen en het ter rein maakt een desolate indruk. Dit was reden voor Landschap Noord-Holland om, ondersteund door het landelijke project Groene Kerkterreinen van Landschapsbeheer Nederland, een herstelplan te schrijven om beide locaties op te knappen. Dit najaar zal met de uitvoering worden gestart. De beplanting zal worden gedund en gesnoeid en hier en daar worden bomen en struiken aangeplant. Het doel is het verbete ren van de zichtbaarheid en bele ving van de waardevolle historische gebouwen en diens omgeving en het creëren van rust en ruimte voor mens en dier. Zonder de inzet van vrijwilligers zou het klaren van deze klus onmogelijk zijn. Zaterdag 1 november wordt in héél Nederland tijdens de Landelijke Natuurwerkdag gewerkt op diverse plekken in de natuur, ook in de tuin van de Abdij in Egmond-Binnen! Onder deskundige leiding voeren vrijwilligers snoeiwerkzaamheden uit in de Abdijtuin. U kunt meedoen, er is nog plek voor ongeveer twintig enthousiaste vrijwilligers. Meld u aan via www.natuurwerkdag.nl of het e-mailadres: a.schaafsma@ landschapnoordholland.nl. Voor meer informatie over de her stelwerkzaamheden kunt u contact opnemen met projectleider Arthur Schaafsma van Landschap Noord- Holland, tel. 0251-662252. Het her stel van de Abdijtuin en het Kerkhof in Egmond-Binnen wordt mede mogelijk gemaakt door bijdragen van het Prins Bernhard Cultuurfonds en de provincie Noord-Holland.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 19