Henk Hudepohl nieuwe pastor van parochie Akersloot Samen sterk voor de kerk Najaarsconcert bij Excelsior Limmen Korsakoff en Outblast in de Storey Club REGIO 23 Pastor ben je elk uur van de dag. Nabijheid en bereikbaarheid zijn heel belangrijk' Jaarlijkse Fancy Fair in Verenigingsgebouw Paranormaalbeurs en Gezondheidsbeurs KORTOM Retraite bij Lioba School voor Vrede Flarmonie en Slagwerkgroep laten muzikaliteit horen KORTOM Pakketten voor Polen UITKIJKPOST i OKTOBER 200 Vanaf 1 juli is Henk Hudepohl de nieuwe pastor van de parochie in Akersloot. Foto: Carolien Breed AKERSLOOT - Vanaf 1 juli is de heer Henk Hudepohl de nieuwe pastor van de parochie in Akersloot. Zondag 28 septem ber kreeg hij de Sint Jacobsstaf plechtig overhandigd door deken Moltzer, samen met de pastores van de samenwerken de parochies in de HALE, waar mee de installatie officieel werd. Henk Hudepohl (53 jaar) is gebo ren en opgegroeid in Amsterdam. Hij was in zijn jongere jaren al lid van het kerkkoor in een grote pastorie van Amsterdam. De kerkdiensten werden altijd voorbereid samen met het koor. Op zijn dertigste koos hij uit pure interesse - dus zonder beroepsper spectief - ervoor om de universitaire studie Theologie te gaan volgen. Voor zijn stage en specialisatie koos hij voor het pastoraat; daar lag zijn hart. ,,Ik voelde me tijdens de stage als een vis in het water. Op mijn 39ste, aanvaarde ik mijn eerste baan als pastor in De Kwakel, een kleine parochie in Noord-Holland. Ik was hier de eerste niet-priester en dit was voor deze parochie een enorme overgapg. Ik was 'eigen baas' en moest toen mijn eigen hou ding nog vinden. Hier heb ik drie jaar gewerkt. Vervolgens ben ik naar Alkmaar gegaan, naar de Matthias Laurentiusparochie. Dit is een samenwerking tussen vier paro chies, met als welkome bijkomstig heid, dat ik het niet alleen hoefde te doen. Door sluiting van enkele ker ken en saneringen heb ik hier ech ter veel emotionele momenten mee gemaakt. Maar er moesten knopen worden doorgehakt, hoe pijnlijk en heftig ze vaak ook waren. Het bis dom heeft mij gevraagd als pastor EGMOND - In Egmond aan Zee is de oud-katholieke kerk aan de Voorstraat één van de beeld bepalende gebouwen in het dorp. En de Egmondse oud- katholieke parochie is nog steeds de grootste in het land. Eén van de tradities is dat er geld voor de kerk wordt ingezameld via de jaarlijkse Fhncy Flair. Vroeger waren het voornamelijk de dames verenigingen die een zogenaamde bazaar hielden en daar veel hand werken verkochten of verlootten. Tegenwoordig is dat veel breder. De drie verenigingen (twee dames- en een mannenvereniging) zetten nog steeds hun beste beentje voor, maar ook de kinderkerk en veel particulieren zijn er druk mee. Zo zijn er op de Fhncy Flair een rom melmarkt en verkoop van tweede hands meubelen. Nog steeds worden er zaken ver loot met als topper deze keer een fïatscrèen TV van 81 centimeter. Daarnaast zijn er thuisgemaakte producten zoals bramenjam, wens kaarten en prachtige bloemstukken. Ook aan de kinderen is gedacht. Zij kunnen zelf poffertjes bakken en meespelen met het kinderrad van avontuur. Dit jaar wordt de Fhncy Flair gehouden op zaterdag 4 okto ber in het Verenigingsgebouw aan de Julianastraat. De start is om 10.00 uur. Gehoopt wordt natuur lijk op veel belangstelling, zodat zoveel mogelijk mensen helpen om onder andere het monumentale gebouw overeind te houden. HEERHUGOWAARD - Op zon- dag 5 oktober wordt er een para normale gezondheidsbeurs gepre senteerd in hotel de Zandhorst aan de Julius Gildestraat. Op deze beurs vindt u alles voor lichaam en geest, op het gebied van gezondheid en spiritualiteit, zoals aurafotografie, readings, kleurentherapie, newage artikelen, reiki, magnetiseurs en mediums. Bezoekers zijn welkom van 11.00 tot en met 17.00 uur. Toegang bedraagt 5,-, kinderen tot 12 jaar onder begeleiding heb ben gratis toegang. Voor meer info, tel. 06-43792863. van Akersloot. Bij hen was bekend, dat ik open stond voor een andere parochie. Ik heb tien jaar in Alkmaar gewerkt en was toe aan iets nieuws. De woning van de pastorie kwam toevallig vrij en daar zijn we dan ook ingetrokken. Pastor ben je elk uur van de dag en nabij heid en bereikbaarheid zijn daarom heel belangrijk. Mijn vrouw werkt als pastor in Haarlem; ook voor haar scheelt het in reistijd. Muziek is voor mij een heerlijke afleiding. Ik heb jaren in een koor gezongen, speel piano en houd ervan om naar klassieke muziek te luisteren Dit werk is mooi, maar kan soms veel eisend zijn. Veel zal er in de nabije toekomst voor de parochie niet ver anderen. Ik wil eerst graag kennis maken met iedereen, want 'kerk zijn' doe je met de mensen samen!" EGMOND - Je bent inmiddels de dertig gepasseerd en alles loopt wel zo'n beetje, met werk, wonen, de liefde... maar is het genoeg? Je bent tevreden - zegje - als iemand er naar vraagt, maar heb je wer kelijk vrede met jezelf en met de loop van je leven? Öf mist er nog iets? En mag je wel echt tevreden zijn zolang er niet overal vrede heerst?" De Lioba School voor Vrede houdt, naast de Winterschool voor jongeren, nu ook een vier daagse retraite rond het thema 'Tevreden? Wat nu voor de wat ouderen. In het Liobaklooster in het Egmondse duingebied gaat men deze vier dagen met een aan tal generatiegenoten op zoek naar vrede, in jezelf en in de wereld. Er wordt geen pasklare oplossing geboden, maar ruimte geschapen voor kritische reflectie, Socratische gesprekken (gesprekstraining), Rots Water (psycho-fysieke training), medita tie en kunstzinnige experimenten rond het thema vrede. Wanneer? Van 20 tot en met 23 november. Voor inlichtingen en opgave: Annemiek Bakker, tel. 06- 16385083 of bezoek de website www.schoolvoorvrede.nl. LIMMEN - Op zaterdag 4 okto ber staan de deuren van Partycentrum de Vredeburg open voor een ieder die wil komen luisteren naar de muzi kaliteit van Muziekvereniging Excelsior Limmen. Deze avond staat geboekt voor het Najaarsconcert van deze vereni ging. Om 20.00 uur zal de Slagwerkgroep het spits afbijten met melodischs slagwerk en andere percussie onder leiding van Floris van Tol. Öp hun programma staat onder andere het bekende Dromen zijn Bedrog, gaat men via Amerika voor de Western Movie naar Japan en The Japanese Drummers en pas seert men Afrika voor de Bongo Solero. Het harmonieorkest onder leiding van Liesbeth Zonneveld zal het concert vervolgen met een zeer uiteenlopend programma. Zo zult u kunnen luisteren naar hoogtepunten uit de musical Chess, het thema van de film Schindler's List en ook het werk Quatre Jours a Paris, bestaande uit vier delen die de sfeer uit de stad Parijs goed weergeven. Dit laatste muziekstuk heeft de Harmonie voor het laatst uitgevoerd in 1994, tijdens de Nederlandse kampioenschappen in Doetinchem. Toen nog onder lei ding van dirigent Cock van der Molen. Op 4 oktober is de zaal open om 19.00 uur, en zal het concert om 20.00 uur aanvangen. De toegang is gratis. ALKMAAR - Er is weer gelegen heid tot het inleveren van pakket ten voor familie, yrienden en ken nissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgeleverd. Inleveren van pakketten kan geschieden bij: Monica Verhage, Vennewaard 162 te Alkmaar op woensdag 8 oktober van 19.00 tot 22.00 uur. Bij inleveren van het pakket is men verplicht een legitimatiebewijs te tonen. Voor informatie kunt u bellen met tel. 072-5622576. AKERSLOOT - Ook voor de tweede editie van het Storey Club Dance Event heeft het Akerslootse jongerencentrum grote Dj namen er aan weten te verbinden. Vrijdag 3 oktober treden vanaf 21.00 uur de in de hardcorewereld gerenommeerde Dj's Korsakoff, Outblast op in het jongerencentrum de Storey Club te Akersloot. Ook lokaal talent krijgt de kans. In het voorprogramma staan Dj's Steampitt en Snakeshit. Normaal staan Korsakoff en Outblast voor zalen van duizenden mensen bij feesten als Master of Hardcore of Thunderdome. Nu zijn ze in een kleine club te bewonderen. Daarin ligt voor de fans ook de uitdaging. Het aantal kaarten is beperkt. Toegangskaarten kosten 10,- per stuk en zijn in de voorverkoop bij de Storey Club (op vrijdag avond), Wilhelminaplein 1 en bij Novy Velzeboer, Julianaweg 40, ook te Akersloot. Veel mensen denken dat in een letterlijk keiharde mannen wereld een vrouw haar hoofd niet boven water kan houden. Als er een deejay is die het tegendeel bewezen heeft, is dat wel Dj Korsakoff. Wekelijks staat zij haar 'mannetje' voor duizenden bezoekers van clubs in binnen en buitenland. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 23