In de zomer ook actief! Bloeiende vereniging Wedstrij drij ders en recreanten Mm I 1 Limmer IJsclub het hele jaar door actief jeugdschaatsen Natuurijs GP Groot kledingsponsor ■nnsMMM eKttW* i'"f. De Limmer IJsclub is de oudste vereniging in Limmen (1895) en behoort tot de grotere ijsclubs in de regio. Wekelijks schaatsen er, onder begeleiding van gediplomeerde trai ners/begeleiders, ruim 250 leden op ijsbaan De Meent in Alkmaar, waar van 125 in bezit van een wedstrijdli centie. Er wordt zowel op wedstrijd niveau als recreatief geschaatst. Buiten het schaatsseizoen wordt in clubverband de conditie op peil gehouden met racefietsen, skeele ren en hardlopen. De Limmer IJsclub bloeit als nooit tevoren. Het ledental neemt nog steeds toe, vooral bij de jeugd. Ook de wedstrijd prestaties zitten in de lift. Er worden individueel goede prestaties geleverd. Een aantal talenten van de Limmer IJsclub maakt zelfs deel uit van regionale selectieteams. Daarnaast wordt op clubniveau goed gepresteerd. De laatste jaren behaalde de club op toernooien in Alkmaar en Haarlem podiumplaat sen en werd in het seizoen 2006- 2007 zelfs de Volhardingbokaal gewonnen. Om deze bokaal wordt gestreden door alle clubs die op kunstijsbaan De Meent in Alkmaar trainen. Pupillen tot en met vetera nen gaan de strijd aan, zodat de win nende vereniging zich met recht de sterkste van de regio mag noemen. De groep van het pupillenschaatsen op zaterdagmorgen Skeelertraining op de overdekte betonbaan van De Meent in Alkmaar. Er wordt op ijsbaan De Meent wedstrijdtraining gegeven voor jong en oud. Dit begint met schaatsles voor jeugdgroepen op zaterdagmorgen. In de herfstvakan tie wordt voor deze groep een schaatskamp georganiseerd waar bij wordt overnacht in de jeugdher berg in Egmond. De oudere leden hebben op maandagavond de vaste trainingsavond. Dan wordt er inten sief getraind als voorbereiding op de wedstrijden. Dit zijn niet alleen de onderlinge clubwedstrijden, maar ook de marathoncompetitie en de regionale en landelijke wed strijden waar de "toppers" uitko men. Het seizoen wordt meestal afgesloten met een clubwedstrijd in Thialf om de persoonlijke records nog één keer aan te scherpen. Voor de schaatsers zonder wedstrijdam bities zijn er ook voldoende moge lijkheden. Op de late maandag avond is er het zogenaamde toerschaatsuur en woensdagmor gen schaatst er een grote groep recreanten tijdens het publieksuur. De Limmer IJsclub zit in de zomermaanden zeker niet stil. Vanaf half mei wordt er weer gestart met de zomertrainin- gen. Op dinsdagavond wordt er skeelertraining gegeven voor de jeugdleden op de betonbaan van de overdekte ijsbaan De Meent in Alkmaar. De oudere leden skeeleren op het evenementerrein vlakbij De Meent. Daarnaast zijn er op verschillende tijdstippen en met verschillende groepen loop- en fietstrainingen. (Sommige groepen gaan zelfs tij dens de wintermaanden door.) In augustus is er de traditionele 100km fietstocht, dit jaar omge doopt in de "GP Classic" en op zon dagmorgen van de Limmer Kermis is er de zogenaamde Katerloop over 5 en 10km. Het mag duidelijk zijn; de Limmer IJsclub biedt voor elk wat wils. Van jong tot oud en van recre ant tot wedstrijdschaatser. Meer informatie over de Limmer IJsclub is te vinden op: www.limmerijs- club.com Fietstraining in de zomermaanden Ieder jaar wordt er uitgezien naar natuurijs. Als het Overdie is dicht gevroren wordt daar op zaterdag gestreden door leden van de Limmer IJsclub om de Arie Krom bokaal. Ook wordt samen met de ijsclub Akersloot de Noordermolen tourtocht georganiseerd. Als er in een winter geen natuurijs is geweest (en dat gebeurt helaas veel te vaak), verzorgt de Limmer IJsclub voor de groepen 6, 7 en 8 van de Limmer basisscholen een leuke schaatsmiddag op De Meent. Bij het jeugdschaatsen wordt het schaatsen spelenderwijs geleerd Een speciale activiteit is het jeugdschaatsen op zaterdagmor gen. Spelenderwijs wordt de jeugd hier de eerste beginselen bijge bracht door gediplomeerde jeugd- schaatsbegeleiders. Het accent ligt dus nog niet op trainingen voor het wedstrijdschaatsen. Na het behalen van de mogelijke diploma's, stap pen veel kinderen over naar het pupillenschaatsen binnen de Limmer IJsclub. Dan kunnen ze ook aan "echte" wedstrijden deelne men. Bij een succesvolle vereniging hoort natuurlijk een professionele uitstraling en daar is dan ook in voorzien. Sinds enige tijd worden de wedstrijden verreden in wed- strijdpakken in de eigen clubkleu ren. Eerder was binnen de club al voorzien in trainingskleding in de clubkleuren en een compleet wie- Iertenue, voorzien het logo van de Limmer IJsclub en uiteraard het logo van de kledingsponsor GP Groot. Dankzij de sponsoring van GP Groot, kunnen de jeugdleden tegen een sterk gereduceerd tarief clubkleding aanschaffen. Deze zomer is er met GP Groot een nieu we sponsorovereenkomst gesloten, waardoor de Limmer IJsclub voor de komende 5 jaar verzekerd is van een financiële bijdrage. Conditietraining in de duinen bij Bakkum De wedstrijdpakken gesponsord door GP Groot Onderlinge clubwedstrijden op kunstijsbaan De Meent in Alkmaar Op 1 juli 2008 werd het nieuwe 5-jarige sponsorcontract ondertekend door Marcel Wester, algemeen directeur van GP Groot (rechts) en Cor Tervoort, voorzitter van de Limmer IJsclub (links).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 24