Fototentoonstelling bij Abdijkaarsen Lezing: De wereld van het Enneagram Cliënteninformatiepunt (Clip) Akersloot verhuist Dagje natuurklussen met PWN in het duin E REGIO TjjS. Boeiend beeld van religie in Nederland Willem Jan van de Wetering is Enneagramtrainer Vrijwilligers welkom op zaterdag 4 oktober KORTOM Opbrengst collecte Nierstichting Muziekquiz bij De Soos Excursie naar bos van de toekomst Herfstwandeling met IVN in de Wimmenummer duinen UITKIJKPOST i OKTOBER 2008 mmrnm** De foto's van de tentoonstelling zijn gemaakt door leden van de Fotoclub Heiloo tijdens diverse reizen. Aangeleverde foto HEILOO - In de maand oktober organiseert de Fotoclub Heiloo, in samenwerking met de Abdij van Egmond, een bijzondere foto-expositie rond het thema Religie in Beeld. De tentoonstelling, die te zién is in de galerie van Abdijkaarsen, vindt plaats in het kader van het jaar van het Religieus Erfgoed. De foto-expositie toont - letterlijk en figuurlijk - een boeiend beeld van religie die in Nederland en in de rest van de wereld wordt beleefd. Naast het Christendom wordt ook aandacht geschonken aan andere wereldreligies die grote invloed op de geschiedenis van de mensen hebben gehad. De foto's die op de tentoonstelling te zien zijn, werden gemaakt door dè leden van de (bijna) 50-jarige Fotoclub Heiloo tij dens diverse reizen in binnen- en buitenland. Daarbij staan niet alleen gebouwen of plaatsen centraal omwille van hun historische waarde of hun architectonische schoonheid opmerkelijk of bijzonder zijn. Ook de mens in de beleving en de uitoefening van zijn religie, wordt op een indringende en soms ontroe rende manier geportretteerd. De expositie is te zien van 6 okto ber tot en met zaterdag 1 november. De toegang is gratis. De galerie van Abdijkaarsen is gelegen aan de Vennewatersweg 27 te Egmond Binnen. Eigen parkeergelegenheid. www.abdijvanegmond.nl. CASTRICUM - Willem Jan van de Wetering, de meest bekende Enneagramtrainer en -deskun dige in Nederland, verzorgt op donderdag 9 oktober oWp uit nodiging van de bibliotheek en de Volksuniversiteit Castricum een lezing over de wereld van het Enneagram. De lezing vindt plaats in de biblio theek, Geesterduinweg 1 en begint om 20.00 uur. Toegangskaarten zijn voor 6,50 verkrijgbaar bij de bibliotheek, Boekhandel Laan en de VUcas. Uit het gedrag van mensen zijn een aantal basistypes te herlei den. Zo werken persoonlijkheids modellen. Het Enneagram is zo'n persoonlijkheidsmodel en het AKERSLOOT - Het Cliënteninformatiepunt (Clip) Akersloot verhuist van 't Kruispunt naar de bibliotheek, Rembrandtsingel 1. Vanaf 1 oktober kunnen inwoners van Akersloot (jong en oud) via de Clip in de bibliotheek antwoord krijgen op al hun vragen over wonen, welzijn, zorg en inko men. Iedere woensdagmiddag kan men hier tussen 14.30 en 16.30 uur langskomen. Een afspraak maken is niet nodig. De Clip is het informa tiepunt dichtbij huis waar men pre cies weet welke voorzieningen beschikbaar zijn op het terrein van wonen, welzijn, zorg en inkomen. De medewerkers van de Clip geven gratis advies en informatie op dit gebied. Zij helpen mensen op weg of brengen hen in contact met de juiste instellingen. Als het nodig is kunnen zij ook direct al ondersteunende hulp inschakelen, zoals bijvoorbeeld de klussenbank. Ook kunnen zij infor matie verstrekken over welke geïn diceerde hulp het Zorgloket kan leveren. Dit is hulp, waarvoor de gemeente eerst toestemming moet geven. De medewerkers van de Clips stellen geen indicaties, wel kunnen zij de benodigde aanvraag formulieren verstrekken voor bij voorbeeld aanpassingen in huis, huishoudelijke hulp, vervoersvoor zieningen en rolstoelvoorzieningen, et cetera. Met het Zorgloket en de Clips wil de Gemeente Castricum ervoor zor gen dat al haar inwoners kunnen (blijven) deelnemen aan de maat schappij. Buiten de openingstijden van de Clip Akersloot kan men voor informatie bellen met het Zorgloket in Limmen, tel. 0261-661122 of de Clip bij de Stichting Welzijn in Castricum tel. 0251-656562. Ook per mail kan men contact opnemen: gemeentebestuur® castricumnl en of via info@welzijncastricum.nl. BAKKUM - PWN Waterleidingbedrijf Noord- Holland is óók natuurbeheerder en organiseert werkdagen voor mensen die als vrijwilliger wil len meewerken in het duin. Het Greenteam van PWN zorgt voor de begeleiding. Zaterdag 4 oktober is er een werkdag in het Noordhollands Duinreservaat. Er wordt verzameld op de parkeer plaats Noorderstraat te Bakkum noord. Er wordt om 10.00 uur gestart met koffie of thee en rond 16.00 uur eindigen de werkzaamhe den. Aanmelden graag via tel. 023- 5413289 of www.pwn.nl/ vrijwilli gers. Kinderen onder begeleiding zijn welkom.^ Brood, laarzen of stevige schoenen en kleding die tegen een stootje kan, dienen deelnemers zelf mee te nemen. PWN zorgt voor deugdelijk gereedschap koffie, thee en soep. LIMMEN - De jaarlijkse collecte van de Nierstichting Nederland, gehouden in de week van 14 tot 21 september heeft in Limmen 3.070,53 opgebracht. Een mooi resultaat en ruim 350 euro meer dan vorig jaar. CASTRICUM - Op zondag 5 okto- ber wordt een muziekquiz gehou den door Dj Cismo in Discovery. Voor De Soos worden mensen met ën zonder beperking uit de verschillende kernen van Castricum uitgenodigd. Tijdens De Soos is er swingende muziek van toen en nu te horen. De Soos is van 14.00 tot 17.00 uur. Discovery is te vinden in de Dorpsstraat 2a in Castricum en toegankelijk voor rolstoelen. Voor meer informatie: Stichting Welzijn Castricum, Opbouwwerk, tel. 0251-656562. CASTRICUM - Op 12 oktober introduceert boswachter Fred van dér Bosch tijdens een excursie het bosbeheer van PWN. Hij neemt u mee langs de huidige bossen maar laat ook al bestaan de voorbeelden van het bos van de toekomst zien. Om voor de toekomst verzekerd te zijn van gevarieerde bossen past PWN een nieuwe methode van bosbeheer toe om de groei van die soorten bomen die van nature hier voor komen, te stimuleren. De excursie start op parkeer plaats De Bleek om 09.30 uur. Aanmelden voor deze excursie via www.pwn.nl/activiteiten. Voor meer informatie over bosbeheer kijk op www.pwn.nl/bosbeheer. beschrijft negen types, met hun eigen patronen in hun gedrag. Willem Jan is de auteur van 14 Enneagram boeken en hij doet doorlopend onderzoek naar mense lijk gedrag, vanuit het Enneagram. Het is een sterk psychologisch model waarmee ieder de eigen per soonlijkheid in beeld kan brengen en heel snel kan ontdekken wat de persoonlijke drijfveren en valkuilen zijn. Zo is te achterhalen waarom iemand altijd hetzelfde gedrag ver toont en waarom het zo moeilijk is om dat te veranderen. Bovendien geeft het model inzicht in de persoonlijke ontwikke ling en toont het wat men kan doen om te komen tot een maximale zelf ontplooiing. f?§8%3 EGMOND - De maandelijkse IVN-natuurwandeling in de Wimmenummer duinen heeft in de herfst en winter een ander vertrekpunt: het PWN-informatiebord aan het Nachtegalenpad aan de noordkant van Egmond aan den Hoef. De wandeling gaat langs de binnenduinrand en er wordt ook een slinger gemaakt door de open duinen. Er wordt gekeken naar typische herfstverschijnselen zoals verkleuren de bladeren, paddestoelen, allerlei vruchten, zaden en bessen, opnieuw tot leven gekomen mossen, maar ook naar nog even opbloeiende zomerplanten. Misschien zijn de typische wintervogels, zoals de Kramsvogel, al gearriveerd. De wandeling vindt plaats op zondag 5 oktober om 11.00 uur. De wande ling duurt ongeveer twee uur. Men dient zelf te zorgen voor een toegangskaart voor het Noordhollands Duinreservaat van PWN. Een donatie (richtlijn twee euro) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen kunt u mailen, IVN-Heiloo@hccnet.nl of tel. 072-5325110. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 25