Groots paardenspektakel bij stal De Duinrand HSV ontvangt buurman Limmen voor een spannende derby SPORTNIEUWS U I T DE R E GI Op deze dag zullen verschillende onderdelen van de paardensport worden gedemonstreerd Dit unieke Paardenfestival begint om 10.00 uur Zowel HSV als Limmen kan bouwen op een aantal zeer geroutineerde spelers Droomstart voor voetballers HSV Ci sport 35 Het zat een mooie wedstrijd met veel sfeer gaan worden Heilooër kampioenschap palingroken Dit unieke Noord-Hollandse Paardenfestival begint zondag 12 oktober om 10.00 uur. Kijk voor meer informatie over de dag en de locatie op www.deduinrand.nl. Pension- en dressuurstal De Duinrand is een veelzijdige pension en dressuurstal in Egmond, met een unieke ligging tegen het duingebied. De Duinrand beschikt over een ruime binnenmanege, twee buiten maneges en twee longeer/losgooi paddocks en een round pen. Bij de Duinrand wordt de ruiter sport in de meeste brede zin van het woord beoefend: zowel dressuur, springen als recreatief. Daarnaast worden er regelmatig activiteiten georganiseerd, waaraan ook ruiters van buiten de Duinrand kunnen deelnemen, zoals officiële KNHS dressuurwedstrijden, clinics van bekende ruiters en privé-lessen. Tevens bestaat er de mogelijkheid voor het leasen van toppaarden. Pension en dressuurstal De Duinrand, Herenweg 37 te Egmond-Binnen Tel. 072 5062313. E-mail: deduinrand@xs4all.nl. V O E T B A L HEILOO - Zondag vindt op het HSV complex in Sportpark Het Maalwater vanaf 14.00 uur de spannende voetbalderby plaats tussen HSV en Limmen. Het is ruim acht jaar geleden dat de twee teams elkaar voor het laatst troffen in een duel. Limmen won de thuiswedstrijd met 3-1, maar werd in Heiloo met 5-0 verslagen. Beide teams, uitko mend in de derde klasse, streden toen in de nacompetitie om promo tie. HSV ging door naar de tweede klasse. Trainers Edwin Veenstra en Sem Wokke kijken met plezier naar de wedstrijd uit. Zowel HSV als Limmen kan bou wen op een aantal zeer geroutineer de spelers. Sem Wokke: ,,Met de terugkeer in het vorige seizoen van René Hof, Martijn de Haan en Harry Verduin hebben we het ontbrekende stukje kwaliteit in huis gekregen. Ook zijn uit de eigen jeugd een aan tal talentvolle spelers doorge stroomd. Deze ploeg is goed op elkaar ingespeeld. Onze doelstelling voor dit jaar is om zover mogelijk uit de gevarenzone te blijven. We bekijken het per wedstrijd en hopen tijdens het'seizoen de doelstelling aan te kunnen passen. We staan nog wel bovenaan, maar we zullen alle zeilen moeten bijzetten tijdens het duel tegen HSV De thuisploeg heeft een voorsprong wat betreft ervaring met het spelen op kunstgras. Maar HSV-aanvoerder Niels Haring en Limmen-aanvoerder Cris Zomerdijjk kijken uit naar de reeds veelbe sproken derby van zondag 5 oktober, die plaatsvindt op de velden van HSV in Heiloo. Foto: Carólien Breed RUITERSPORT EGMOND - Zondag 12 oktober houdt pension- en dressuurstal De Duinrand in Egmond-Binnen het Noord-Hollands Paardenfestival. Op deze dag zullen verschillende onderdelen van de paardensport worden gedemonstreerd en zijn bijzon dere paardenrassen vertegen woordigd. Er is een showblok met Andalusiërs en Lusitano's, een twaalftal Friezen en een demonstra tie met IJslandse paarden. Topattractie van de dag is een demonstratie van topamazone Dominique Füion. Dominique rijdt op Grand Prix niveau en is een leerling van Anky van Grunsven. Ze maakt ook deel uit van het Rabobank Talententeam. Naast de demonstratie op Prix Saint George niveau zal Dominique voor aan aantal ruiters een unieke clinic verzorgen. Tussen de shows door is er tijd om langs de kraampjes van het 'strodorp' te struinen. De dag wordt afgesloten met een Kür op muziek vanaf M-niveau, waarbij wordt gestreden om de fel begeerde Duinrand Bokaal. Daarvoor kunnen ook ruiters van buiten de De Duinrand zich inschrij ven. Kortom, dit wordt hét evene ment voor paardenminnend Noord- Holland. we gaan ons hier goed op voorbe reiden, zodat we beslagen ten ijs komen. Limmen heeft een trouwe supportersschare. Dit is een onmis bare steun en duidelijk onze twaalf de man. Ook HSV heeft zich behoorlijk versterkt. Edwin Veenstra is een vakman en heeft in het verleden al goede prestaties neergezet; hij kan snel een goed team opbouwen. De krachtsver schillen in de derde klasse zijn mini maal. Het zal een mooie wedstrijd met veel sfeer gaan worden, zowel voor de spelers als voor het publiek." lijke wedstrijd voor het pubhek wor den. Wij gaan natuurlijk voor de winst." Voorafgaand aan de derby spelen de minipupillen van HSV en Limmen om 13.10 uur tegen elkaar. Er wordt een echte stadionsfeer gecreëerd door middel van vlaggen, vrolijke muziek, de speakers van HSV en Limmen die de wedstrijd verslaan en een lotenverkoop voor de jeugdafdeling. HSV hoopt op veel pubhek uit Heiloo èn Limmen, dat heerlijk op de fiets van een sfeervol middagje voetbal komt genieten. Edwin Veenstra heeft het naar zijn zin bij HSV ,,We hebben een leuke spelersgroep, die ahen graag willen. Ambitie voor het spel is heel belangrijk, maar plezier in de wed strijden en tijdens de training ook. Het is een mooie mix van routiniers zoals Mark van Twuijver, Robert Jan de Waard en Ruud Baltus, en jonge re spelers die toekomst hebben. We zijn in de breedte sterker gewor den., waaruit vast iets moois gaat groeien. Limmen is een aanvallende ploeg, maar ook wij schuwen de aanval niet. De verdediging van HSV is goed. Het zal een aantrekke- HEILOO - Op zaterdag 27 septem ber werd het jaarlijks kampioen schap Palingroken gehouden. Onder fantastische omstandigheden beleefden palingrokers en pubhek een gezellige dag in spoorstaafje Het Vennewater. De plaatsehjke rookheld Ruud Nanne arriveerde door pech met zijn rookspuhen te laat. Daardoor verhep zijn voorbereiding te snel en eindigde Nanne op de vierde plaats. Uiteindelijke winnaar werd Dries Papjes uit Limmen, die de welverdiende beker m'ee naar huis mocht nemen. Uitslag: 1Dries Papjes, 2. Jan Scheepers,. 3. Cor Gaarthuis, 4. Ruud Nanne, 5. Paul de Graaf, 6. Bertus Kes. De eigenaresse van stal De Duinrand, Ingrid Schouw, presenteert een nieuw paardenspektakel. Foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 29