Culinair genieten in restaurant La Locanda Docenten Tintoretto tonen eigen werk Boekhandel Deutekom viert kinderboekenweek Gezellig samen 'Eten in het Trefpunt' H E I L O O 7 INGEZONDEN MEDEDELING Uit en Thuis in Heiloo is een rubriek van de Stichting Ouderenwerk Heiloo (SOH), waarin een overzicht van activiteiten die, tenzij anders vermeld, plaatsvinden in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Lezing Japanse block- prenten en kimono's Dag van de Ouderen Klaverjasdrive Trefpunt Op de fiets naar pianoconcert Wat is gezelliger, alleen eten of...? Zondagmiddagcafé UITKIJKPOST i OKTOBER 2008 HEILOO - Restaurant La Locanda aan de Kennemerstraatweg start met een maandelijks avondvullend Wining Dining voor de liefhebber van lekker eten, mooie wijnen en lang tafelen. Dinsdag 28 oktober is de eerste avond in de reeks. Op deze avond zal de Italiaanse vinoloog mevrouw Bonomo Monte Del Fra, samen met wijnspecialist Beau Vin, aanwezig zijn om uitleg te geven over de prachtige en bijzondere wijnen, afkomstig uit het gebied Veneto, Monte Del Fra. De speciale avond met culinair genieten bestaat uit een heer lijk en avondvullend viergangenmenu, waarbij de geschonken wijnen geheel van het huis zijn: u betaalt alleen voor het menu. Restaurant La Locanda heeft een beperkt aantal zitplaatsen, dus tijdig reserveren voor één van de culinaire avonden is aan te raden. De volgende Wining Dining avonden in La Locanda zijn op: woensdag 26 november en woensdag 17 december. Meer informatie kan men vinden op www.lalocanda.nl. HEILOO - Het thema van de kinderboekenweek is poëzie onder het motto van 'Zinnenverzinzin'. De titel van het gedicht dat Joke van Leeuwen speci aal voor deze kinderboekenweek heeft geschreven. Heb je ook zinnenverzinzin, maak dan een mooi gedicht en lever die in bij Boekhandel Deutekom of bij de bibliotheek in Heiloo. In de jury zit onder andere Margreet Schouwenaar een bekende dichteres uit Heiloo. Er zijn mooie prijzen te winnen en de mooiste gedichten krijgen een ereplaats in de etalage. Inleveren kan tot en met 11 oktober. Dicht- en tekenworkshop door Margreet Schouwenaar, 4 oktober, van 11.00 uur tot 12.30 uur, vanaf 8 jaar. Op zaterdag 4 oktober kun je je opge ven voor een dichtworkshop bij ons in de winkel. Margreet, dichteres en woonachtig in Heiloo, heeft verschillende dichtbundels geschreven Samen met de bibliotheek hebben we haar bereid gevonden om een aantal work shops te geven. Op 4 oktober komt ze bij ons in de winkel, samen met haar ga je een ik-gedicht maken en daarbij een beeld Haiku. Geef je snel op want er is maar plaats voor een beperkt aantal kinderen. Tekenles en voorlezen door Harmen van Straaten, 11 oktober 15.00 uur 3 tot en met 5 jaar en 15.45 uur, vanaf 6 jaar. Harmen van Straaten schrijft en illustreert kinderboeken. Hij is onder andere bekend van de boeken van Tim en Spuit 11Wil jij ook graag tekenles van een bekende kinderboekenil lustrator, geef je dan op en kom dan op 11 oktober naar de winkel. Er wordt ook voorgelezen. Voor meer informatie kunt u kijken op www.boekhandel- deutekom.nl. Gedichten inleveren of opgeven voor een workshop kan via info@boekhandeldeutekom.nl of in de winkel. HEILOO - Zeven kunstenaars zullen de eerste drie weeken den van oktober werken expo seren in de kapel van GGZ Noord-Holland-Noord, Kenne merstraatweg 464, de kapel met de bekende groene koepel, die al van veraf zichtbaar is. Alle exposanten zijn als docent verbonden aan de teken -en schil dervereniging 'Tintoretto'. Dit is een bloeiende vereniging, die zich enthousiast en op hoog niveau bezig houdt met allerlei vormen van beeldende kunst. De vereniging houdt elk jaar vlak voor Kerstmis een ledententoonstelling. In oktober geen expositie van werk van leden, maar van hun begeleiders: Tineke Pilkes, Joke Vink, Didier Bourdon, Cees Broersen, Mark Kok, Frits de Nooijer en Tiest Simons. De exposi tie is geopend op vrijdag 3, 10 en 17 oktober, op zaterdag 4, 11 en 18 oktober en op zondag 5 en 12 okto ber. Tussen 14.00 en 17.00 kunt u er vrij naar binnen lopen. Een van de werken te zien in de kapel. Aangeleverde foto HEILOO - Ook dit seizoen kan men zich weer aanmelden voor een avondje gezelligheid onder het genot van een heerlijke driegangen diner bij 'Eten in het Trefpunt'. Vier vrijdagavonden zijn gepland om samen te eten, de eerste keer vindt op 17 oktober plaats. Hiervoor kan men zich opgeven bij de receptie van het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, of telefo nisch via 072-5331297. De andere drie maaltijden staan voor decem ber, februari en april gepland. De commissie 'Eten in het Trefpunt', bestaande uit Rietje Terol, Alice Admiraal, Iet Niessink en Rob Prosper is al volop bezig met de voorbereidingen. Iet Niessink: ,,Wij zijn een samenwerkingsproject van Stichting Ouderenwerk Heiloo en de Samenwerkende Bonden voor Ouderen." Rietje Terol, gastvrouw op deze avonden: ,,'Eten in het Trefpunt' is in 1997 opgezet, bedoeld voor zelf standig wonende ouderen uit Heiloo en omstreken. Samen eten is een sociaal gebeuren. Men kan hier op ongedwongen wijze andere mensen ontmoeten. Men kan zich ook met een groepje aanmelden." De driegangen menu's worden zorgvuldig samengesteld in samen werking met de kok van De Loet. Alice Admiraal coördineert de vrij willigers, die helpen deze avonden tot een gezellig samenzijn te maken: ,,De maaltijden worden door de kok speciaal voor deze gelegenheid bereid. We dekken tafels voor acht personen. Het is net of men iij een restaurant zit. Voor 9,50 kan men genieten van een avondje heerlijk eten en onder de mensen zijn." Bij Iet Niessink, secretaresse, kan men terecht voor een 'Dinerbon', te besteden aan een maaltijd in het Trefpunt. Een leuk idee als men geen cadeau weet voor een ver jaardag of voor de feestdagen. Deze dinerbonnen kan men telefonisch bestellen bij Iet op 5333332, of via het Trefpunt. Iet: ,,Als men niet over eigen vervoer beschikt, is er de mogelijkheid om tegen een gering bedrag (rechtstreeks te voldoen aan de chauffeur) met het vrijwilligers- vervoer te komen. Tegelijk bij opga ve van het diner kan men dit aan ons doorgeven; wij zorgen dan, dat het vervoer geregeld wordt." De commissie, bestaande uit Alice Admiraal, Rietje Terol en Iet Niessink en (niet op de foto) Rob Prosper, is druk bezig met de voorbereidingen voor Eten in het Trefpunt. Foto: Caroiien Breed Donderdag 9 oktober, 14.00 uur in het Trefpunt geeft Japanoloog Ron Baas een interessante lezing over Japanse blockprenten en 'showt' originele kimono's. In de pauze eten we samen sushi's. Graag opgave vooraf bij de Culturele Commissie (072-5331297) in ver band met bestellen sushi's Trefpunt Heiloo. Entree 5,-. Zaterdag 11 oktober van 10.00 - 12.00 uur geeft Guus Verduijn, directeur Woonzorg Nederland, in het kader van de Dag van de oude ren een lezing in het Trefpunt over Wonen, Zorg en Welzijn. Wethouder Jacob Ouderkerk zal ingaan op de Heilooër plannen. Gelegenheid voor het stellen van vragen. Zaal open vanaf 9.30 uur. Deze dag wordt georganiseerd door de commissie Dag van de Ouderen van het Samenwerkingsverband van de ouderenbonden Anbo en Kbo (SBO) en Stichting Ouderenwerk Heiloo. Zondagmiddag 19 oktober vanaf 14.00 uur Klaverjasdrive in het Trefpunt. De zaal is open om 13.30 uur. Leuke prijzen variërend van een lekkere fles wijn tot een leuke plant voor huis of tuin. Deelname: 4,-. Wilt u uw deelname even doorbellen op donderdag/vrij dag aan Esther Dekker, via tel. 072- 5331297. Heeft u geen vervoer, dan kunt u dat ook doorgeven. Zaterdag 11 oktober, 14.00 uur- 16.00 uur. Letterlijk een muzikaal uitstapje. Piano muziek verzorgd door de Quatre Mainsgroep Alkmaar. In de Robijnzaal van Ypma, Robijnstraat 2 te Alkmaar korte stukken pianomuziek, ver schillende genres en verscheidene duo's. Leuk om er samen met anderen op de' fiets heen te gaan? Kom dan met de fiets om 13.00 naar het Trefpunt om en rij met de Culturele Commissie mee!. Vrij entree, een eigen bijdrage wordt op prijs gesteld. .dineren met andere senioren in het Trefpunt in Heiloo. Vrijdag 17 oktober om 18.00 uur is de eerste keer dit seizoen. Het menu is hel dere groentesoep met balletjes, hachee met rode kool en gestoofde appeltjes, witte rijst, aardappelpu ree, rauwkostsalade en bitterkoek jespudding toe. Voor en na het diner kunt u in de ontmoetings ruimte genieten van een drankje. Opgave via tel. 5331297. Als u als een groep(je) bij elkaar wilt zitten, dan kunt u dat melden. Kosten: 9,50. Te voldoen vooraf aan het diner. Wilt u gebruik maken van het vrijwilligersautovervoer dan kunt u dat ook doorgeven. Cadeautip: dinerbon! Als u iemand met Sinterklaas, Kerstmis of een andere gelegenheid wilt verrassen, dan is een dinerbon misschien iets voor u. Te verkrijgen via Trefpunt, tel. 5331297. Zondag 19 oktober van 13.30 tot 16.30 uur. Voor een praatje, een kopje koffie/thee of een spelletje zoals sjoelen, biljarten, bridgen, rummycub, scrabble, jeu de boules of gratis internetten. Bent u alleen? Gastheer en gastvrouw Jaap en Patricia Langedijk zorgen voor een plaats aan de tafels en bij de acti viteiten.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 7