Koopzondag in Stationscentrum Heiloo Albert Heijn 't Loo laat klanten proeven Kans op gratis Levi's 501 bij Blue World Goed nieuws uit de Wereldwinkel Klein Lourdes in Heiloo op 11 oktober H E I L O O 9 INGEZONDEN MEDEDELING OUD PAPI E R KERK DIENSTEN Wat het nieuwe testament niet haalde! DIERENBESCHERMING Open Dag dierenasielen in de regio UITKIJKPOST 1 OKTOBER 200 HEILOO - Zondag 5 oktober zijn van 12.00 tot 17.00 uur de meeste win kels in het Stationscentrum van Heiloo geopend. Een uitstekende dag voor de aanschaf van een nieuwe herfstgarderobe; men kan op het gemak een rondje shoppen, want alle kledingzaken hebben de deuren uitnodigend open. Ook voor boodschappen bij Vomar Voordeelmarkt of bij de andere winkels kan men op zondag 5 oktober in het Stationscentrum terecht. Tijdens de ope ningsuren worden klanten in de winkels verwend op een hapje en een drankje. Tevens loopt er bij veel zaken een aantrekkelijke actie, alleen geldend op deze koopzondag. Na het winkelen kan men heerlijk op één van de terrassen bij de horecagelegenheden genieten van het nazomerweertje. Het vernieuwde Stationscentrum nodigt uit voor een gezellig zondagmiddagje winkelen. HEILOO - Van 29 september tot 20 oktober staat de Albert Heijnwinkel in 't Loo in Heiloo helemaal in het teken van de AH Huismerkenweken. Onder het motto AH Huismerk. Minstens zo goed, stukken goedkoper' zal er op vrijdag 3 oktober van 12.00 tot 19.00 uur en zaterdag 4 oktober van 10.00 tot 17.00 uur een blinde test plaatsvinden van leverworst van het AH Huismerk en een A-merk. Alle inwoners zijn welkom om dan de proef op de som te nemen. „Uit onderzoek blijkt dat het AH Huismerk veruit favoriet is bij de consument. Het komt als beste uit de bus op zowel keuze, kwaliteit als prijs-kwaliteits-verhou- ding. Om alle klanten hiervan te overtuigen, willen we iedereen graag blind een product laten proeven van het AH Huismerk en een A-merk," aldus super marktmanager Tim Verbeek. Sommige AH Huismerkproducten blijken uitge sproken populair te zijn bij klanten van Albert Heijn. Tot de absolute toppers behoort AH Filet Americain, waarvan er jaarlijks miljoenen bakjes verkocht worden. Binnen koek en snoep gaan AH Scharreleierkoeken als warme brood jes over de toonbank. AH Tomatenpuree spant de kroon als het om houdbare producten gaat. Binnen wijn vloeit de AH Huiswijn Rood rijkelijk. En op het gebied van huishoudelijke producten staan AH Treksluitzakken op nummer een. Tot slot lijken AH Waterijsjes de diepvries uit te vliegen. HEILOO - Voor een vlotte outfit, vrijetijdskleding of modieuze jeans slaagt men bij Blue World Casual Jeans in het Stationscentrum. U vindt een uitge breide jeanscollectie met alle bekende merken onder één dak, zoals G-Star, Diesel, Replay, Pall Mall, Blue Blood, Nudie, Tommie Hilfiger, PePe Jeans, Indian Rose en nog veel meer. Ook de Levi's 501 is vanaf heden weer ver krijgbaar. Daarnaast vindt men bij Blue World een breed assortiment in tops, footwear, accessoires en sieraden. Bovendien is de nieuwe collectie winter jassen is binnen. Reden genoeg om even binnen te lopen om een kijkje te nemen. Tijdens de koopzondag op 5 oktober wordt de klant getrakteerd op een lekker hapje en een drankje. Tevens maakt men tijdens deze zondag, bij aankoop van een artikel, kans op één van de vijf te verloten Levi's 501, ter waarde van 89,95. Blue World, Heerenweg 144 in het Stationscentrum van Heiloo, is zondag 5 oktober geopend van 12.00 tot 17.00 uur. HEILOO - Het complete koffie-, thee-, chocolade- en wijnassortiment van Fair Trade Original is vernieuwd. Er zijn nieuwe smaken toegevoegd en de verpakkingen kregen een nieuwe Hair Trade Original uitstraling. De koffie verpakkingen sluiten nu aan bij het uitgebreide Fair Trade Original food assortiment dat in de Wereldwinkel verkrijgbaar is. De nieuwe koffieverpak king vervangt de koffie in Max Havelaar verpakking. In de maand oktober kunt u profiteren van een verrassende korting op diverse soorten koffie en koffiepads. Deze maand krijgt u 10% korting op alle sjaals die de Wereldwinkel in voorraad heeft. Voor een bijzonder kerstpakket bent u bij de Wereldwinkel ook aan het juiste adres. De makers van onze prachtige kerst artikelen krijgen de kans hun levensomstandigheden te verbeteren. Wit u meer weten? Kom langs bij de Wereldwinkel aan de Stationsweg 105 Heiloo. Eerste zaterdag van de maand Paulusschool, papier gebundeld neerzet ten in de hoek van het Brunogebouw (Buk Buk), op de hoek van de Pastoor van Muijenweg en De Kloosterhof. Tussen 09.00 en 11.00 uur. Tevens huis- aan-huis-actie tussen Pastoor van Muyenweg-Ewisweg-Het Zevenhuizen en de Westerweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verzamel- plaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Eerste dinsdag van de maand Base-en softballclub Double Stars Heiloo, huis-aan-huis-acfie wijk Centrum tussen Spoorlijn-Kerkelaan- Kennemerstraatweg en Stationsweg incl. de hele* Heerenweg, en tevens Kennemerstraatweg (excl. Noord en plan Oost), Kanaalweg, en het buiten gebied aan de zuidkant van Heiloo. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verzamelplaatsen langs de weg na 18.00 uur. Zie alle vaste acties op www.uitkijkpost.nl HEILOO - In een viertal avonden zal drs A. Mulder ingaan over de niet canonieke teksten uit de Joodse en Christelijke kring. Daarbij zal Mulder steeds vanuit een andere invalshoek laten zien, wat deze ons kunnen vertellen over het christen dom van de eerste en tweede eeuw. Het nieuwe testament vormt een selectie, gemaakt door de vroege kerk. 27 boeken kregen canoniek gezag, maar vele anderen andere niet. Het christendom, dat oor spronkelijk een grote verscheiden heid kende en daardoor mensen aansprak uit zeer uiteenlopende religieuze tradities, werd in de loop der eeuwen de eenvormige gods dienst van de kerk. Opvattingen, die afweken van de orthodoxie werden afgewezen en 'ketterse' opvattingen leken te ondersteunen werden ver nietigd. Daarmee ging een grote schat aan vroomheid en wijsheid verloren. Toch zijn vele van die tek sten niet geheel verloren gegaan. Al met al leveren de nu bekende tek- stenverrassende inzichten op. Zonder de teksten, die het Nieuwe testament niet haalden, is het beeld van Jezus en de eerste Christenen eenvoudig niet compleet. De avonden zijn op 6 en 13 oktober, van 20.00 tot 22.00 uur, in de Ter Coulsterkerk in Heiloo, en op 9 en 16 maart, eveneens van 20.00 uur tot 22.00 uur in het Willibrordushuis naast de Willibrorduskerk in Heiloo. Protestantse Gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds. M. Braamse, pastor van GGZ. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur ds. Hengeveld. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur Woorddienst mmv Zanggroep, organist Jan Bruin, voor ganger pastor Hilda Akkerman. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met Dameskoor, voorganger H. Helsloot. Zondag 10.00 uur: woord- en commu nieviering met Cantorus, voorganger J. Oiling. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Zaterdag: 12.00 Eerste zaterdag Bedevaart in de Grote Kapel. Zondag 09.00 Stille Mis, voorganger Wagemaker, 10.30 uur: eucharistievie ring voorganger Wagemaker, mmv Koor Ubi Caritas, 12.00 uur Echaristieviering bedvaart Den Haag (Ital. gemeenschap, kl. kapel), 13.00 uur Bedevaart Obdam Grote Kapel, 13.30 uur Lof Bedevaart Heemskerk, 15.00 uur Vespers. Kapel Onze Lieve Vrouw ter Noord Priesterzaterdagviering 11.30 uur: Biechtgelegenheid/rozen krans, 12.00 uur H. Mis met preek 14.15 uur Stille Aanbidding, .15.00 uur Lof H. Comeliuskerk Limmen Vrijdag Eerste vrijdag van de maand 09.30 uur Woord- en Communieviering met Kinderkoor. Voorganger pastor J. Oiling. Zondag 10.00 uur Eucharistieviering met Gemengd koor, jubileumviering. Voorganger pastor W Bakker. Evangelie Gemeente Heiloo Gevonden Bruin konijntje, Nic. Beetsweg Heiloo. Vermist Witte gec. kater met donkergrijscyper- se kop, rug en staart, gechipt, 12 jr, Moby, Holleweg/ Van der Veldenstraat Heiloo. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504. HEILOO - Op 11 oktober vieren duizenden Nederlanders het 150 jarig bestaan van Lourdes. Deze bedevaartsplaats heeft aan belangstelling niets inge boet, integendeel. Toch is het niet voor iedereen weggelegd om Lourdes te bezoeken - gezondheid, tijd, kosten - ze kun nen een belemmering zijn. Daarom is het Maria bedevaartsoord Onze Lieve Vrouw ter Nood in Heiloo op 11 oktober ingericht als een 'Klein Lourdes'. 's Middags om 12.00 uur is er een feestelijke Nederlandstalige eucharistieviering verzorgd door het gemengd koor van de parochie Onze Lieve Vrouw Hemelvaart uit Heemstede. Om 14.30 uur is er een traditioneel Marialof met veel samenzang. Het eigen stationnetje wordt bediend om 11.09 door de trein uit Haarlem- Castricum (11.04) en later weer om 15.39 uur. In 1858 verscheen Maria in Lourdes aan Bernadette Soubirous. Sindsdien is Lourdes uitgegroeid tot het grootste Mariabedevaartsoord in Europa, waar miljoenen pelgrims uit alle landen van de wereld samenkomen om kracht te vragen in moeilijke situaties, maar ook om gewoon dankbaar te zijn voor wat aan goeds in het leven is toegevallen. Onze Lieve Vrouw ter Nood is een oer Hollands bedevaartsoord tussen Heiloo en Limmen waar al 600 jaar een bijzondere aanwezig heid van Maria wordt beleefd en mensen baat vinden bij het water uit de Mariabron. Elke zondag 10.00 uur aan Het Veld 1, Heiloo. Voor kinderen is er een aparte dienst. Info: 06-14121138. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome'sunday school and crèche facilities. Info: 072- 5325720. Aglow Nederland, afd. Heiloo Interkerkelijke wereldwijde organisatie voor en door vrouwen. Iedere derde dinsdag van de maand (behalve juli en augustus) bijeenkomst om 09.30 uur in het Open Huis, tegenover de Witte Kerk, 't Loo 22. Info: 072-5335455. Kerkdiensten Egmond Sint Adelbert Egmond-Binnen Zondag: 10.00 uur Eucharistieviering met Jubilate. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Zondag 10.00 uur, Communieviering met st. Caecilia. H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Zaterdag 19.00 uur: Eucharistieviering met koor uit Wognum. Zondag 10.00 uur Communieviering met Kinderkoor. H.Agnes Egmond aan Zee Vrijdag 19.00 uur: Gregoriaans avond gebed. Zaterdag 19.00 uur: GEEN Avondmis ivm fancy fair. Zondag 10.00 uur: hoogmis. Woensdag 09.00 uur: stille mis. Protestanse Gemeente Egmond Egmond Binnen, zondag 10.00 uur: voorganger ds S.H. Ossewaarde. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger Folko van Starkenburg. Tevens zon dagsschool. Gebouw Wijkwaard Mui der waard 242, Alkmaar, 072- 7510700/ www.ekvriendschap.nl. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Zaterdag 19.00 uur: geen viering. Zondag 10.00 uur: Eucharistieviering met Cantor. Voorganger pastor H. Helsloot. REGIO - Het Dierentehuis Alkmaar en het Knaagdierencentrum in Heiloo houden zondag 5 oktober Open Dag. Iedereen is welkom om een kijkje achter de schermen te nemen en kennis te maken met de asieldieren. De dierenasielen orga niseren op deze dag leuke activitei ten. Ook asieldieren verdienen het om in de week rond Dierendag extra verwend te worden. Het mooiste cadeau voor een dier in het asiel is natuurlijk een nieuw thuis. Vele dieren wachten op een tweede kans. De asielen stellen alles in het werk om deze dieren te herplaatsen en een goed thuis te geven. Op de dag zelf worden bij de asielen geen dieren geplaatst. Dit om de impul sieve aanschaf te voorkomen. Wel is het mogelijk om een dier te bespre ken en het dier dan later in de week op te halen. Ook bij het Knaagdierencentrum aan de Loet 3 in Heiloo is er op de zondag na Dierendag tussen 12.00 en 16.00 uur van alles te doen. Er worden pannenkoeken gebakken, er is een prijsvraag, een kleuren- wedstrijd en er zijn informatiestand jes van de rattenopvang Ratjetoe en de frettenopvang Frettig Gestoord. Maar het belangrijkste op deze dag zijn natuurlijk de dieren. Bezoekers kunnen kennis maken met de vele konijnen, cavia's, hamsters, ratjes, muisjes, gerbils, degoes en chinchil la's die het Knaagdierencentrum opvang biedt. De vrijwilligers zullen iedereen te woord staan om infor matie over de dieren en hun verzor ging te geven.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 9