Nieuwe cursus tekenen en schilderen Oproep van Stichting Rolstoelbus Heiloo Regie in eigen hand met hulp van ouderencoach Ida Zoet Herfstwandeling in het Heilooër 60s Man mishandeld tijdens uitlaten hond H E I L O O 9 Boekenmarkt op de Benedictus UITKIJKPOST 15 OKTOBER 2008 HEILOO - Een 54-jarige man is op zaterdagochtend tussen 09.00 en 09.30 uur mishandeld terwijl hij zijn honden uitliet in het natuurgebied de Noorderneg. De twee dieren raakten in gevecht met twee andere loslopende honden. De man gooide de hondenriem rich ting het viertal waardoor hij zijn hon den kon aanlijnen en de vechtpartij kon stoppen. De riem kwam tegen de hond van een ander aan en de eigenaar mishandelde hierop de 54- jarige man. De politie is op zoek naar eventuele getuigen van deze mishan deling. De verdachte is een ongeveer 25-30 jarige man van 1.85/1.90 meter lang. Hij droeg een zwartge- rande bril en had kort blond stekelig haar en een vrij breed postuur. De man was de eigenaar van een Mechelse herder en een Pitbullachtige hond (zwart/wit). Neemt u contact op met de politie in Heiloo als u denkt deze man te her kennen of iets heeft gezien van de mishandeling. HEILOO - Vijfentwintig jaar geleden op 4 augustus 1983 is de Stichting Rolstoelbus Heiloo en omstreken opgericht en begin november werden de eer ste ritten gemaakt met de tweedehands bus die aange schaft was na een grote inzame lingsactie. Dat de Stichting Rolstoelbus nog steeds in een grote behoefte voor ziet, blijkt wel uit de vele ritten die dagelijks worden gemaakt met deze cliënten, tot grote tevredenheid van passagiers en chauffeurs. Graag willen zij in oktober alle mensen die de afgelopen vijfen twintig jaren als chauffeur of ander zijds bij de Stichting Rolstoelbus betrokken zijn [geweest] ontmoeten om dit feit gezamenlijk te vieren. Helaas zijn niet meer alle namen en adressen bekend van de jaren vóór 1996. daarom een oproep aan medewerkers van het eerste uur. Geef uw naam en adres door aan coördinatrice Tiny Oor, tel. 072- 5333695 of Bep van Vliet tel. 072- 5332908. HEILOO - In oktober is de herfst in het Heilooër Bos op zijn mooist, zeker waar het de paddenstoelen betreft. Hoewel de Vliegenzwam ('rood met witte stippen') er zelden wordt aangetroffen zijn er een heleboel andere in een enorme variatie van kleur en vorm. Wilt u daar meer over weten, of gewoon genieten van de herfstsfeer? Loop dan mee met de maandelijkse natuurwandelingen van het IVN, Vereniging voor Natuur- en Milieueducatie op zon dagmorgen 19 oktober. De wande ling begint om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg in Heiloo en duurt ongeveer twee uur. Als het kort geleden geregend heeft, is het verstandig om laarzen of ander waterdicht schoeisel aan te trekken. U kunt ook een spiegeltje meene men om onder het hoedje van de paddestoelen te kunnen kijken, en een loep als u die heeft. Een donatie (richtlijn 2 euro) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen kun u bellen: 072-5325110. leert spelenderwijs sferisch perspec tief en compositie. U gaat dingen zien die u normaal niet opvallen. De technieken en materialen die gebruikt kunnen 'worden zijn: pot lood, houtskool, conté, pastel, waterverf, acryl, olieverf en gemengde technieken. De cursus wordt gegeven in De Hofdijk, Mariënstein 178a, Heiloo, in de lokalen van de stichting De Hobbyfarm Verdere informatie: Anneke Hemelrijk, tel: 06-15023543 HEILOO - Op de eerste vrijdag na de herfstvakantie begint er weer een nieuwe cursus teke nen en schilderen, die wordt gegeven door kunstenares-lera res Anneke Hemelrijk. HEILOO - Woensdag 8 oktober was het druk op het schoolplein van de Benedictusschool te Heiloo. Daar vond de jaarlijkse kleedjesmarktplaats plaats. Kinderen van de school waren in de gelegenheid om boeken te kopen en verkopen. Deze markt werd door de leerlingen druk bezocht en vele boeken zijn van eigenaar gewisseld. Op deze manier wordt het leesonderwijs op de school op een leuke en leerzame manier bevorderd. Dit alles was in het kader van de kinderboekenweek. Aangeleverde foto Er zijn aparte lessen voor volwas senen en voor kinderen. De cursus wordt gegeven in kleine groepen, waardoor er veel tijd en aandacht is voor wat ieder zelf wil. U gaat de schoonheid van de details zien en HEILOO - De huidige generatie ouderen is niet gewend om een hulpvraag te stellen en soms komt dit erop neer dat velen in plaats van leven meer bezig zijn met 'overleven'. De drempel om hulp of aandacht te vragen aan hun kinderen, laat staan aan een andere instantie, is voor velen te hoog. Ouderencoach Ida Zoet komt regelmatig bij oude ren over de vloer, die het op het eer ste gezicht nog prima redden. Maar bij nader inzien blijkt, dat ouderen soms vereenzamen of hun oude hobby's niet meer kunnen uitoefe nen door ouderdomsgebreken. Ida: „Vaak zijn ouderen alleen maar bezig met zichzelf te 'redden', er blijft weinig energie over om leuke dingen te doen. Als coach kan ik Ouderencoach Ida Zoet. Foto: Carolien Breed samen met de ouderen nadenken over hoe het verder moet en onder zoeken of er een passend hulpaan bod te vinden is. De 'Plus-Activiteiten Thuis' is een voorziening, waarbij vrijwilligers bij de ouderen thuis allerlei activiteiten ondernemen, zoals voorlezen, een spelletje doen, samen wandelen, et cetera. Bij 'Lotgenoten Contactgroep Partnerverlies' komt men in contact met andere weduwnaars/ weduwen en worden iedere eerste dinsdag van de maand gesprekken aan de hand van een thema gehouden. Daarnaast werk ik nauw samen met Margit Kooter, de ouderenadviseur. Als ouderencoach probeer ik een evenwicht te vinden voor ouderen tussen draagkracht en draaglast: wat wil iemand graag, wat kan de persoon zelf hieraan bijdragen en hoe kan ik hierbij helpen. Door bij voorbeeld opvang op het ene ter rein, zoals (voorlees)gezelschap op z'n tijd, kan iemand het tekort op een ander terrein beter verdragen. Daarnaast proberen wij ouderen te stimuleren om, op eigen kracht en met steun van ons, een nieuwe levensfase in te gaan." Contact met ouderencoach Ida Zoet kan via Stichting Ouderenwerk in Het Trefpunt, Abraham Du Bois- hof 2, tel. 072-5331297 of via e- mail: i.zoet@ouderenwerkheiloo.nl. In oktober is de herfst in het Heilooër Bos op zijn mooist, zeker waar het de paddenstoelen betreft. Foto: Paul ten Have

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 9