Scouting houdt een geslaagd JOTA-weekend Rossenbacker speelt een heerlijke komedie Jong Blues talent in Wapen van Egmond Medewerkers Rabobank vrij"williger tijdens MADD REGIO 21 INGEZONDEN MEDEDELING Collecte Brandwondenstichting Klaverjassen in Akersloot Succesvolle kleding actie Mensen in Nood Stiltewandeling Monastieke wandeling vanuit Abdij Egmond Johannesschool 26 EHBO-ers rijker! UITKIJKPOST 28 OKTOBER 200 De scouts bouwden een toren om antennes in te plaatsen en op die manier een zo groot mogelijk bereik te hebben. Aangeleverde foto LIMMEN - Jamboree* On The Air (JOTA) is een wereldwijd scoutingevenement, waarbij scouts over de hele wereld con tact met elkaar leggen zenders en tegenwoordig ook via inter net. JOTA wordt ieder derde volle weekend van oktober gehouden. Ook bij scouting Limmen werd er weer een toren gebouwd om de antennes in te plaatsen voor een zo groot mogelijk bereik. Op zaterdagochtend waren de jongere speltakken aan de beurt om via allerlei spelonderdelen contact te maken met elkaar en scouting groepen in de buurt: Later op de dag was het tijd voor de Jotacross. Hiervoor wordt door iedere deelne mende groep een thuisteam en een mobiel team gemaakt. Het mobiele team trekt eropuit met de auto, uit gerust met zender, en gaat posten af waar ze opdrachten moeten doen om zoveel mogelijk punten te verza melen. Het thuisteam krijgt, vaak zeer moeilijk te vinden vragen, te beantwoorden. Het was een hele uitdaging en we waren blij met de uitslag, een hoge re score dan vorig jaar. Wil je voor taan ook met onze activiteiten mee doen? Bij de bevers (jongens en meisjes uit groep 2/3) en bij de welpen (jon gens uit groep 4/5) zijn nog kinde ren welkom. Kijk. ook eens op www.scoutinglimmen.nl. AKERSLOOT - Zin in een avondje lachen? Kom dan op vrijdag 7 of zaterdag 8 novem ber naar de komedie Champagne, Klompen en Nanna, geschreven door Carl Slotboom en gespeeld door Toneelvereniging Rossenbacker te Akersloot. Regie en decor (en ook nog een rol) zijn in handen van Cees Slop. Het stuk speelt zich af in de hal van hotel De Wijde Bliek, dat op dat moment twintig jaar bestaat en zojuist in handen is gekomen van een nieuwe eigenaar. Joost, een wat stijve hark is de receptionist van het hotel. Jo Jolink, de huishoudelijke hulp en een echte flapuit en Nienke, het dienstmeisje dat niet op haar mondje is gevallen. Uiteraard zijn er allerlei gasten aan wezig in het hotel, zoals een char mante zakenman met zijn ietwat domme vriendin, een overbezorgde moeder met een watje van een zoon, een boerenechtpaar dat nog nooit in een hotel gelogeerd heeft, twee vlotte meiden die graag een man aan de haak willen slaan en een gestoorde jongeman die graag een Bonte Avond georganiseerd wil zien. Wilt u weten hoe dit afloopt? Kom dan vrijdag 7 of zaterdag 8 novem ber naar Sport en Cultureel Centrum de Lelie, Rembrandtsingel 3 te Akersloot. De voorstelling begint om 20.00 uur en de entree prijs is 7,-. Kaarten zijn telefonisch verkrijg baar bij Bart van Vliet, tel. 0251- 317457 of Dick Kruk, tel. 0251- 313594 of te koop bij Veldt's Toko in Akersloot of aan de zaal. LIMMEN - De collectanten van de Brandwondenstichting hebben dit jaar een totaalbedrag van 2629,- opgehaald in Limmen. Wilt u meer informatie over deze collecte of collecteren in Limmen, dan kunt u contact opnemen met mevrouw Koot-Groot, tel. 06- 25367605. AKERSLOOT - Vrijdag 7 novem ber houdt handbalvereniging Meervogels een klaverjasdrive in haar clubhuis. De avond begint om 20.15 uur en u bent welkom vanaf 19.30 uur in het Boshuis. De koffie is bruin en het belooft natuurlijk een gezellige avond met leuke prijzen en de traditio nele verloting. HEILOO - De recent gehouden kledinginzamelingsactie van Sam's Kledingactie voor Mensen in Nood, heeft 2500 kilo opge bracht. U kunt het hele jaar door nog uw bruikbare (schone) kle ding in dichtgeknoopte (vuilnis)zakken brengen bij: mevrouw T. van Lieshout, Visweg 20 te Limmen. CASTRICUM - Maandag 3 novem- t" ber is er een stiltewandeling samen met Marianne Duijn en Rob de Wit. Het thema van deze herfstwandeling is: Door de stilte investeer ik in lief de voor mijzelf. Verzamelen om 09.30 uur op de parkeerplaats van de Hoep aan de Zeeweg te Bakkum. De wandeling is onge veer 5 kilometer en duurt circa 1,5 uur. Deelname is gratis (duin- kaart is wel nodig!). Na afloop kan er, voor eigen reke ning, gezamenlijk koffie of thee gedronken worden bij Johanna's Hof. Voor verdere informatie tel: 06-30773907 (Rob). EGMOND - Op zaterdag 1 novem ber, feest van Allerheiligen, vindt er vanuit de Sint Adelbertabdij te Egmond Binnen een monastieke wandeling plaats. De tocht, die in stilte wordt gelopen, heeft als leidraad: Licht dat Leven is. Met open oog en oor gaat men (her)ontdekken wat ons innerlijk beweegt, in het verlangen meer inzicht te krijgen op onze bestem ming. De aanvang is om 10.30 uur bij de winkel van Abdijkaarsen met koffie, op de Vennewatersweg 27 te Egmond Binnen. Ook dit keer zijn Marianne Duijn en Rob de Wit de gidsen onderweg. Zij hebben een route uitgezet van ongeveer 15 kilometer. Neem alstu blieft zelf een lunchpakket mee. Het inschrijfgeld bedraagt 7,50 euro per persoon. Opgave telefo nisch: maandag tot en met donder dag tussen 13.00 en 15.00 uur, tel: 072-5062786. Na overmaken van het bedrag ontvangt u daarvan bericht, dat tevens uw inschrijfbe wijs is. U kunt ook kaarten recht streeks afhalen bij Abdijkaarsen. Aanvang: 10.30 uur, terugkomst: 15.30 uur. Voor meer informatie kunt u kijken op www.abdijvanegmond.nl. EGMOND - Op 15 november gaat het dak er weer af in Het Wapen van Egmond Binnen tijden shet het Rockin' the Blues Away Festival. De gitarist Jeremy Aussems is nog maar 16 jaar jong, maar speelt al als een bluesvete raan en lijkt spelenderwijs Nederland te veroveren. Samen met zijn Groovebreakers profileert hij zich met vlammende optredens en een waan zinnige virtuositeit die zijn gelijke niet kent. Het jonge aanstormende talent ontmoet het roek-fenomeen Rob Orlemans in de Egmondse BluesArena aan de Herenweg. Dit wordt een ongekend gitaristenduel, datje absoluut niet mag missen! Tevens is voor het Rockin' the Blues Away Festival de Haagse Soulzanger en gitarist Dicky Greenwood gecontracteerd. De Dicky Greenwood Band houdt het midden tussen Otis Redding en B.B. King. Met zijn unieke stijl en persoonlijkheid, maakt Dicky Greenwood 'ieder festival tot een ware happe ning. And last but not least, zal de Piet Visser Band, afkomstig uit Egmond met enkele gastartiesten het bluespedaal eens diep in gaan trappen. Bestel tijdig uw kaarten voor dit bijzondere evenement. Zaal open vanaf 20.00 uur, aanvang 20.30 uur. Info: www.egmondblues.nl. HEILOO - Op 31 oktober en 1 november vinden weer de landelijke vrijwil- ligersdagen MADD plaats. Tienduizenden Nederlanders steken op deze dagen de handen uit de mouwen en zetten zich in voor organisaties en vere nigingen die niet kunnen bestaan zonder de inzet van vrijwilligers. Rabobank Noord-Kennemerland sluit op 31 oktober voor één dag haar kantoren. De medewerkers gaan letterlijk de handen uit de mouwen steken om maatschappelijk een steentje bij te dragen. Tenslotte is Rabobank een bank van, voor en door mensen. Een bank die dichtbij en betrokken is. Deze betrokkenheid kan niet mooier zichtbaar worden gemaakt dan op 31 oktober. Dit is één van de gelegenheden waarop de coöperatie haar coöpe ratieve gezicht laat zien en haar coöperatief dividend uitkeert aan de samen leving. Een oproep van de bank leverde bijna twintig projecten op die hulp konden gebruiken. Het aantal aanmeldingen was zelfs zo groot, dat het totaal aan gevraagde vrijwilligers het aantal medewerkers overtrof! Ruim 175 medewerkers van Rabobank Noord-Kennemerland gaan zich inzetten voor 15 verschillende projecten in de gemeente Bergen, Heiloo en Castricum. Het is tijd voor een bank die het anders doet: Rabobank Noord- Kennemerland brengt dit op 31 oktober in de praktijk! AKERSLOOT - De kinderen van groep 8 van de Johannesschool in Akersloot hebben onlangs examen gedaan voor Jeugd EHBO. Eind groep 7 zijn zij begonnen met EHBO-lessen. Deze werden altijd gegeven met ondersteuning van juf Joke de Wit. Elke week werd er een nieuw onderwerp in de klas behandeld en daarna in de praktijk geoefend. Het examen werd afgenomen door vrijwil ligers van EHBO-vereniging Akersloot. De kinderen werden getest op theorie en praktijk. Zo werd er onder andere gevraagd naar het vingerverband, knieverband, de brede das, een mitella en de stabiele zijligging. Alle 26 leerlingen van groep 8 hebben laten zien dat zij over voldoende kennis en vaardigheden beschik ken om mensen eerste hulp te kunnen verlenen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 21