B Topweek in De Beun Melomanics in de Buk Werk van Jean Thomassen bij Dreamscape Expositie Henk Hageman bij Dierenartsenpraktijk Schaap de Jong m H E I L O O kYVfA deutekom Nederland in twaalf moorden 19,95 11 Corso oop Quantum of Solace BOEK VAN DE WEEK Nederland in twaalf moorden Boek van de week KORTOM Uniek panfluitconcert in kapel GGZ UITKIJKPOST 5 NOVEMBER 2008 Quantum of Solace brengt ons het vervolg van de avonturen met een hoog octaangehalte die James Bond in Casino Royale beleefde. Na het verraad van Vesper, de vrouw van wie hij hield, vecht 007 tegen de drang om zijn nieuwste opdracht tot een persoonlijke wraakactie te maken. Het blijkt dat de organisatie die Vesper chanteerde, veel com plexer en gevaarlijker is dan iemand vermoedde. Forensische informatie legt een verband tussen een Mi6 verrader en een bankreke ning in Haïti. Tijdens een opdracht die Bond naar Oostenrijk, Italië en Zuid-Amerika voert, ontdekt hij dat Dominic Greene, een meedogenlo ze zakenman die tot alles bereid is om de controle te verwerven, over een van 's werelds belangrijkste natuurlijke hulpbronnen, een deal wil sluiten met de verbannen Generaal Medrano. Naarmate hij dichter bij de man komt die verant woordelijk is voor Vespers verraad, moet 007 de CIA, de terroristen en zelfs M te slim af zijn, als hij Greenes sinister plan wil ontrafelen en diens organisatie een halt toe roepen. Door Jan Blokker, Jan Blokker jr en Bas Blokker Het onderwerp van dit boek is de Nederlandse identiteit. Nuchter, tole rant, bescheiden en gastvrij voor de vreemdeling - dat zijn karaktertrek ken die Nederlanders zichzelf graag toedichten. Dus worden ze niet graag herinnerd aan Nederlandse moorden, die het gevolg waren van onverdraag zaamheid, hysterie of vreemdelingen haat. In werkelijkheid wemelt het in het Nederlandse heden en verleden van staaltjes vaderlandse intolerantie, hysterie, nationalistische poeha, reli gieuze bekrompenheid en xenofobie. In Nederland in twaalf moorden bui gen drie historici Jan, Jan en Bas Blokker zich over de veelbezongen Nederlandse identiteit, aan de hand van twaalf gewelddadige historische sterfgevallen. Van het Meisje van Yde tot Theo van Gogh, van Bonifatius tot Carlo Picornie: zowel in het boek als in de gelijknamige tv-serie die dit najaar bij teleac van start gaat, stui ten de Blokkers op mensenoffers, massageweld, martelingen en militai re excessen. Hun conclusie luidt dat 'het typisch Nederlandse volkskarak ter' niet bestaat. De Nederlandse identiteit is voortdurend aan verande ringen onderhevig. Door Jan Blokker, Jan Blokker jr en Bas Blokker voor Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo IBn Wi^H naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl HEILOO- Een topweek nadert voor de Vrienden van De Beun. Maandag 10 november treedt in De Beun Freek de Jonge op, dinsdag de elfde spelen Cees Geels en ande ren er 'Knielen op een bed violen' en volgende week zaterdag viert Lenny Kuhr er haar 40-jarig artiestenjubileum. Freek de Jonge en 'Knielen' waren al snel uitver kocht, voor het optreden van Lenny Kuhr zijn nog kaarten verkrijgbaar. Freek de Jonge speelt in Heiloo de try out van zijn nieuwste program ma De Limiet. Het toneelstuk Knielen op een bed violen is geba seerd op de succesroman van Jan Siebelink. Het vertelt het verhaal van tuinder Hans Sievez die zich bekeert tot het orthodoxe christen dom. '40 jaar verliefd' is een afwisselend vrolijke en persoonlijke, maar in elk geval buitengewoon muzikale reis door het leven van Lenny Kuhr. Kaarten voor Lenny Kuhr, 13 euro, zijn te bestellen via www.vrienden- vandebeun.nl of te verkrijgen aan de kassa van het theater, Willibrordusweg 2. De programmacommissie van de 'Vrienden' is ook al bezig met het programma voor volgend jaar. HEILOO - Hoe onderscheid je je van de rest? Door voorbij de norm te gaan en grensverleg gend en origineel te zijn, pre cies waar de Melomanics goed in zijn. Rock en dance worden op een hele bijzonder manier gecombi neerd. Melomanics moet je niet luisteren, Melomanics moet je gewoon zien! Het debuutalbum van de band, The Grey Light (2007, BlackLabel Records), was een groot succes en opende de weg naar optredens op festivals als Lowlands en het ADE. De band werd via MySpace.com al snel wereldwijd ontdekt door verschillende produ cers die, met The Grey Light als blauwdruk, hun interpretatie gaven nummers van de Melomanics. De avond aan elkaar draaien met vette plaatjes De deuren gaan 8 novem ber om 21.00 uur open en de entree bedraagt 5,-. HEILOO - Ook dit jaar ver schijnt het internationale kunstboek Dreamscape, met daarin de belangrijkste ver tegenwoordigers ter wereld van het Fantastisch Realisme. Ook Jean Thomassen uit Heiloo wordt hiertoe gerekend en ook dit jaar is hij met zijn werk vertegen HEILOO - Van 1 november tot begin januari 2009 exposeert Henk Hageman bij Dieren artsenpraktijk Schaap en de Jong. Hageman heeft de oplei ding Grafisch ontwerpen aan de School voor Kunsten in Groningen gevolgt. Na zijn afstuderen heeft hij op diverse plaatsen in de wereld zijn inspiratie opgedaan voor zijn huidi ge werk. Zijn digitale kunstwerken kenmerken zich door geometrische vormen, grafische elementen gecombineerd met afbeeldingen van mensen en/of dier. Door het gebruik van vele kleuren laat hij de emotie achter de kunst zien. In opdracht maakt hij grafische voor stellingen die geheel naar wens van de opdrachtgever worden ingevuld. Verrassend is de keuze van het materiaal waar het grafisch ontwerp op wordt afgedrukt. Door gebruik te maken van ondergronden als trespa, acrylaat, aluminium en hout wordt er een bijzondere en specifie ke uitstraling gecreeërd. Door op deze manier te werken zijn onmoge lijkheden ineens mogelijk geworden en wordt de toeschouwer steeds opnieuw verrast. Het werk is te bewonderen tijdens de openingsu ren van de Kliniek voor Kleine Huisdieren aan de Commandeurslaan 1 te Heiloo en op de site van Henk Hageman zelf: www.iduka.nl. Tot begin januari 2009 exposeert Henk Hageman bij Schaap en de Jong. Aangeléverde foto woordigd. Hoewel Thomassen zelden nog exposeert in ons land is er vanaf 29 november tot 7 decem ber werk van hem te zien op de grote tentoonstelling Dreamscape, The best of Imaginary Art die in Loods 6 aan de KNSM laan 289 in Amsterdam zal worden gehouden. Er doen schilders uit 15 landen aan mee en volgens de samenstel lers gaat het hier om de veertig beste schilders ter wereld van dit steeds populairder wordende genre. Bij de opening zal het boek Dreamscape jaargang 2008 ten doop worden gehouden. Van de week verscheen zijn nieuwste boek: Egypte, eerder en anders. Het is een wonderlijke publicatie waarin de lezer wordt geconfronteerd met mysteries uit de Oudheid die veel mensen nogsteeds bezighouden. Er zijn keiharde bewijzen dat de Egyptenaren 4000 jaar geleden in Australië zijn geweest en de resten van hun aanwezigheid zijn al meer dan een eeuw bekend. De laatste jaren is Thomassen bijzonder actief als schrijver en er zijn nog een vier tal boeken van zijn hand in aan tocht, maar hij is toch vooral schil der. Egypte, eerder en anders is een uitgave van Aspekt en kost 24,95. HEILOO - Op woensdag 12 november om 20.00 uur verzorgt de beroemde Roemeense panfluit- tist Vasile Raducu een concert in de kapel van GGZ NHN, Kennemerstraatweg 464 in Heiloo. Hij doet dit voor de derde maal, samen met de virtuoze Nederlandse panfluittiste Liselotte Rokyta. Zij worden begeleid door Arie Horst op de piano en Dub de Vries op het orgel. Er worden wer ken uitgevoerd van onder andere Caccini, Mozart, Beethoven en von Weber. Daarnaast kunt u luisteren naar Roemeense volks muziek. Toegangskaarten a 8,- kunt u reserveren op tel. 072- 5332703 of 072-5323251 en zijn tevens voorafgaand aan het con cert verkrijgbaar in de kapel.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 11