Speciale avond in restaurant La locanda Hollands Vocaal Ensemble zingt Requiem Tien jaar Slender You, feest in Heiloo Historische voorwerpen Oudheidkamer geraden Jubileumconcert Ter Coulstercantorij in Heiloo Culturele uitwisseling via Rotary International H E I L O O 13 INGEZONDEN MEDEDELING KORTOM Unicef in Open Huis Recordopbrengst diabetescollecte Geslaagd Geslaagd Geslaagd Werken met fimoklei UITKIJKPOST 5 NOVEMBER 2008 HEILOO - De eerste 'Wining Dining' avond in restaurant La Locanda was een enorm succes. Voor de eerstvolgende speciale avond op 26 novem ber wordt daarom aangeraden, tijdig te reserveren. Chef-kok Fernando Antonio Jonker en souschef Jelle Smit hebben het avondvullende viergangen menu tot in de kleinste details voorbereid. Aan de samenstelling van de gerechten is veel zorg besteed, zoals het heerlijke huisgemaakte brood met zongedroogde tomaten en olijven. De sausen bij de gerechten worden a la minute bereid. Zelfs de bonbons zijn huisgemaakt! Gastheer Wouter Bosch, die een uitgebreide kennis van wijn heeft, zal de gasten verwennen en bij ieder gerecht een passende, mooie wijn serveren. Geheel van het huis! Men vindt het menu voor de speciale culinaire avond op 26 november in de bij gaande uitnodiging bij deze krant. Desgewenst kan de liefhebber van heerlijk lang dineren onder het genot van prachtige en bijzondere wijnen nu ook al voor de derde Wining Dining avond van 17 december reserveren. Meer informatie via: www.laiocanda.nl. REGIO - Een requiem om een 25-jarig jubileum te vieren, dat klinkt als een grap. Toch heeft het Hollands Vocaal Ensemble, in 2008 genomineerd voor de Rabobank cultuurprijs, gekozen voor het requiem van Wolfgang Amadeus Mozart. Het is zijn laatste compositie want nog tijdens het schrijven stierf Mozart. De dodenmis is één van zijn mooiste werken en erg populair bij een grote groep muziekliefhebbers. Het bijzondere van deze productie is dat het wordt gebracht in de completering van het 'Libera me' van Sigismund Ritter von Neukomm. Bovendien brengt het koor ook stukken ten gehore die Mozart hebben geïnspireerd bij het schrijven van dit Requiem. In samenwerking met het Barokorkest Musica Poëtica zullen deze werken worden uitgevoerd onder leiding van Jörn Boysen. Solisten zijn: Helen Thomson (sopraan) Luciana Mancini (alt) Howard Crook (tenor) Vïtali Rozynko (bas), Jörn Boysen is de dirigent. Het belooft een prachtige uitvoering te worden op 22 november in de Kapelkerk aan de Laat 80 in Alkmaar. Hèt concert begint om 20.15 uur. Entree 18,50. Kaarten zijn te bestellen via info@h-v-e.nl en verkrijgbaar bij klassikaZ, Canadaplein 11-13 Alkmaar. HEILOO - Op zaterdag 8 november viert Slender You Heiloo feest, want de salon op de Westerweg 156 bestaat tien jaar. Van 10.00 tot 15.00 uur is iedereen welkom om de bewegingsbanken te proberen en informatie te ver krijgen over klassieke massages, voetreflextherapie, pedicure, manicure en snelbruiner. Slender You is vanaf 1998 een begrip in Heiloo. In de bewe gingssalon staan zes door elektromotoren aangedreven banken. Slender You verbetert de conditie en de doorbloeding van spieren en gewrichten, maakt de spieren veerkrachtig en sterk en helpt vetkussentjes af te breken. De per soonlijke begeleiding en de onbelaste oefeningen maken Slender You uiter mate geschikt voor sporters met blessures en/of medische klachten zoals reuma, fibromyalgie, artrose, beenklachten en diabetes. Voor mensen met een verstandelijke beperking en mensen die door verschillende oorzaken op een rolstoel zijn aangewezen en mensen die na een operatie willen revalide ren, biedt deze manier van bewegen vaak een uitkomst om toch in conditie te blijven.Voor meer informatie: tel. 072-5339547 of www.slenderyou-sah.nl. Dë bezoekers van de opening konden de functie van historische voorwerpen raden met de kans op een prijsje. Aangeleverde foto HEILOO - Op zaterdag 25 okto ber opende de Historische Vereniging Oud Heiloo haar nieuwe gebouw en haar nieuwe oudheidkamer. De bezoekers werden in de gele genheid gesteld de functie van enkele historische voorwerpen te raden met de kans op een prijsje. Er waren in de oudheidkamer drie voorwerpen tentoongesteld. Een wasklok, dat is een verende stamper waarmee de handwas in vroeger tijden werd gedaan, een zenderschakelaar voor de draadom roep of radiodistributie en een spit en hamer voor het 'haren' of bewerken van een zeis. Op de prijs vraag werd enthousiast gereageerd en verrassend veel bezoekers lever den de goede antwoorden in. De uit gelote winnaaars zullen dezer dagen een presentje ontvangen. De oud heidkamer van de vereniging kent een voorlopige inrichting met het accent op het religieus erfgoed van Heiloo. Dat betreft prenten, voor werpen, kaarten en maquettes die een beeld geven van de Oude Pastorij, de Kring van Heiloo, Onze- Lieve-Vrouw-Ter-Nood, de Witte Kerk en de Willibrorduskerk. Daarnaast is een 'schooltje' inge richt met afbeeldingen van de oude dorpsschool van Heiloo en leermid delen voor het leesonderwijs van vroeger tijden. In de voorzaal van het gebouw is tot eind januari een overzichtsten toonstelling van 110 jaar muziek vereniging Eensgezindheid opge steld. Openingstijden Bergeonstraat 30: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. Zie ook: www.oudheiloo.nl. HEILOO - De Ter Coulstercantorij werd in 1973 opgericht om de kerkelijke gemeente indertijd te onder steunen met het aanleren van nieuwe liederen uit het Liedboek voor de Kerken en bestaat dus inmiddels 35 jaar. Dit feit wil het koor vieren met een jubileumconcert, dat op vrijdag 7 november wordt gegeven in de Ter Coulsterkerk (Holleweg 111) te Heiloo. Het interessante en gevari eerde programma omvat liederen in diverse stijlen, ondermeer van Schütz, Bach, Mozart, Mendelssohn en Bortniansky. Daarnaast zal de sopraan Karin Dijkstra aan dit con cert haar medewerking verlenen, zowel solistisch als in samenwer king met koor. De instrumentele begeleiding wordt verzorgd door Marianne Mulder (piano) en Jan Visser (orgel). De algehele leiding is in handen van de cantor-organist Gerard Leegwater. Het concert begint om 20.00 uur, de toegang is gratis. HEILOO - Tijdens de beroepen- markt, georganiseerd voor leer lingen uit het voortgezet onder wijs op het Bonhoeffer College was ook de Rotary aanwezig om de vele uitwisselingspro gramma's onder de aandacht te brengen. In onze regio verblijvende jonge lui uit Mexico, Thailand, Canada, en USA waren er ook. Ze toonden dat ze na amper tien weken uitstekend in het Nederlands konden uitleggen wat ze hier deden aan geinteresseer- de jongeren en hun ouders. Deze jongelui zijn hier als üitwisselings- partners van Noord Hollandse tee ners die een jaar in onder andere Argentinië, Thailand, USA en Mexico wonen. Ze zijn in dat jaar in huis bij twee of meer gezinnen en gaan samen met leeftijdgenoten naar de plaatselijke school. De serv ice organisatie Rotary International stelt zich onder andere ten doel jon geren van de hele wereld met elkaar in contact te brengen om zo meer begrip voor andere culturen aan te leren. Wilt u lezen over de ervarin gen van, bijvoorbeeld, Milou Groot uit Heiloo in Zeer Zuidelijk Argentinië bezoek dan haar weblog http://milougroot.waarbenjij .nu/. HEILOO - Op maandag 17 november zal Unicef de bijeen komst van de AWH in het Open Huis te Heiloo invullen. De bij eenkomst zal informatief zijn (een lezing met een DVD-vertoning over de actuele campagne 'Schoon water voor ieder kind'), praktisch (u kunt in de pauze kerstkaarten en/of diverse sinter klaas- of kerstcadeautjes kopen) en ontspannend (Gerdan van Kleef brengt een liedjesprogram ma waarbij zij zichzelf begeleidt op de gitaar). Aanvang 14.00 uur. HEILOO - 'Dit jaar gaan we voor de 10.000 euro', sprak de jubile rende collectant Jan Sengers op 15 oktober in de Uitkijkpost. En hij heeft gelijk gekregen. In Heiloo is er vorige week een bedrag van 10.445,09 opge haald voor het Diabetes Fonds. Dat is 607,25 meer dan in 2007! Heeft u de collectant gemist? Maak uw gift over op giro 5766, ten name van het Diabetes Fonds in Amersfoort, www.diabetesfonds.nl. HEILOO - Plaatsgenoot Lars Vader, oud-leerling van basis school De Duif en het PCC, is afgestudeerd aan de Vrije Universiteit van Amsterdam als meester in de Rechten. HEILOO - Leonie Hoebe uit Heiloo heeft aan de Universiteit van Amsterdam de studie Sociologie succesvol afgerond. Haar specialisatie is cultuursocio logie en haar afstudeerscriptie had als titel 'Haute Culture', onderwerp: kleding, mode en sta tus in de tweede helft van de twintigste eeuw. Zij was leerling van de Willibrodschool en het Bonhoeffer College. HEILOO - Rocco Kuijper uit Heiloo heeft aan de SOMT in Amersfoort het Professional Master Programma in de Manuele Therapie met succes afgerond. Hij behaalde hiermee zijn Masterdiploma. HEILOO - Onder leiding van Margaret Kant biedt het Nivon Heiloo een minicursus kralen maken en/of een decoratief figuur tje van Fimo-klei aan. Fimo is een synthetische kleisoort die gemakke lijk te bewerken is zonder vieze handen. Deze cursus vindt plaJts op drie woensdagen vanaf 12 novem ber van 09.30 tot 11.30 uur. Kosten 21,50 exclusief materiaal. Nivonleden krijgen reductie. Lotusbloem van fietsbinnenband Het Nivon Heiloo biedt ook dit sei zoen weer de workshop aan: het maken van een lotusbloem van fietsbinnenbanden. Op donderdag avond 13 november van 19.30 tot 22.00, onder leiding van Ina Bennen. Het Nivon zorgt voor fiets binnenbanden en verdere toebeho ren zodat u direct aan de slag kan gaan. Kosten workshop 8,50 euro inclusief materiaal. Leden ontvan- gen reductie. Beide activiteiten vin den plaats in het Open Huis te Heiloo. Voor opgave: Reina Mulder, tel. 072-5333127 en Daisy Groenland, tel. 072-5330088.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 13