Bibliotheek Heiloo sluit campagne Nederland Leest af Eensgezindheid jubileert met zeventig trombones en 13 jubilarissen Nu ook thuisparty's van La Casa Bella Piet Kerssens bakt voor Nationaal Schoolontbijt Stichting Rolstoelbus Heiloo viert 25 jarig jubleum Aanschaf bril in 2008 nog fiscaal aftrekbaar H E 1 L O 0 14 INGEZONDEN MEDEDELING Inge Diepman en Sylia de Graaf en discussie over het boek Twee Vrouwen' Zowel het grootorkest als het leerlingenorkest speelde diverse werken 5 NOVEMBER 2008 UITKIJKPOST HEILOO - In de laatste week van de campagne Nederland Leest organiseert Bibliotheek Heiloo op woensdag 12 novem ber een avond met Inge Diepman (presentatrice) en haar partner Sylia de Graaf (journaliste, redacteur). Zij schreven samen de aangrij pende roman 'Diep', gebaseerd op hun eigen ervaringen. Over een moeizame zwangerschap waarna hun zoontje David veel te vroeg wordt geboren, en na vijf weken overlijdt. Een veelbelovende avond met ruimte voor reacties uit het pubhek. Aanvang 20.00 uur (zaal open vanaf 19.30 uur). Er zijn nog toegangskaarten verkrijgbaar voor 5,- (niet bibliotheekleden: 7,50) bij de klantenservice van Bibliotheek Heiloo. Reserveren kan ook: telefonisch via 072-5330670 en e-mail (bibliotheek@bibliotheek- heiloo.nl). Onder de noemer: 'Nederland Leest en praat erover' houdt Bibliotheek Heiloo op don derdag 13 november van 14.00 tot circa 15.30 uur een 'discussiemid dag' rond het boek 'Twee vrouwen'. Is het een juiste keuze voor deze campagne? Is het nog eigentijds? Is het typisch Mulisch? Is dit Literatuur? Zomaar een paar vra gen, die aan de orde zouden kunnen komen. De middag wordt geleid door mevrouw van den Burg (lees kringleidster en jarenlang werk zaam geweest in de basiseducatie). Deelname is gratis, opgave vooraf. De laatste 'Twee vrouwen' De voorraad van het boek 'Twee vrouwen' van Harry Mulisch is bijna op. Dit boek wordt tijdens de cam pagne Nederland Leest gratis uitge deeld aan betalende leden van Bibliotheek Heiloo. Heeft u nog geen exemplaar? Kom dan snel langs! Voor hen die wat meer moei te hebben met lezen is er dit jaar ook een eenvoudigere uitgave van het gratis boek. Hiervan is een beperkt aantal beschikbaar. Ook voor deze uitgave geldt: wees er snel bij. Op is óp. HEILOO - Zaterdagavond vond in de Ter Coulsterkerk het jubi leumconcert van Eensge zindheid plaats ter gelegenheid van het 110 jarig bestaan. Voor een volle zaal met publiek speelde het feestelijk geklede orkest onder leiding van diri gent Cees Brugman verschillen de muziekstukken uit het heden en verleden. Zowel het grootorkest als het leerlingenorkest speelde diverse werken voor harmonie- en fanfare orkest, waarbij ook het solistische element de nodige aandacht kreeg met bijvoorbeeld het mooie Thinking of You met Ton van Leersum op bugel. Het enthousiaste publiek bleek ook zeer geïnteres seerd te zijn in het Mega Trombone Ensemble dat speciaal voor dit con cert was samengesteld uit trombo nisten uit de wijde omtrek. Na een eenmalige repetitie speel de maar liefs zeventig trombonisten mee met de mars 76 Trombones en The Funny Pumpkins. Het pubhek, dat deels zelfs uit oud-leden van Eensgezindheid bestond, was ook getuige van een serie van 13 huldigingen van leden uit het orkest die 12,5, 25, 40, 50 of 60 jaar lid zijn van de muziekver eniging. Sommige van deze leden namen tijdens het concert ook even het woord en vertelde mooie verhalen over Eensgezindheid in de vroegere jaren. Al met als was deze avond zeer geslaagd te noemen, mede ook door de goede organisatie van dit con cert waar de trombonisten zich meerdere keren over uitspraken. De voorzitter van Eensgezindheid riep iedereen dan ook op om vooral ook naar het kerstconcert te komen op zaterdag 20 december in de Ter Coulsterkerk, en mogelijk ook mee te zingen in het kerstprojectkoor dat binnenkort met de repetities zal aanvangen. HEILOO - Woensdag 29 oktober leverde Echte Bakker Piet Kerssens in totaal bijna 400 broodjes en/of kadetjes voor de leerlingen van de obs De Zuidwester en de Wilhbrordschool in het kader van het jaarlijkse Nationale Schoolontbijt. Een goed ontbijt is vooral voor kinderen een goede start van de dag om zo beter te kunnen presteren en functioneren. Maar voor één keer moesten de kinderen met een knorrend maagje naar school. Want daar stond hen een reusachtig lekker en uitgebreid ontbijt te wachten. En samen ontbijten met je vriendjes uit de klas is natuurlijk nog veel leuker! Voor ze mochten aanvallen legde de juf van groep 1 van de Zuidwester nog even uit, waar een ontbijtje al niet goed voor is. De kleutertjes hadden stiekem meer aandacht voor die glanzende, vers ruikende bohetjes zo vlak voor hun neus. HEILOO - La Casa Beha is voorna melijk bekend van internet, maar sinds kort geven zij ook thuisparty's. Eignares Annemiek komt met een auto vol binnen-, buiten-, en brocan- te woonaccessoires in romantisch, landelijke stijl, je woonkamer omto veren tot een klein winkeltje. Als dank voor de gastvrouw bestaat er een flinke korting op haar eigen bestelling en voor iedere bezoeker ligt er een leuke attentie klaar. Lijkt het u ook leuk om eens een gezellige party te organiseren en kunt u mini maal tien vriendinnen, buurvrouwen, collega's of familieleden uitnodigen, neem dan vrijblijvend contact op via thuisparty@lacasabella.nl. Laat u alvast inspireren op onze site: www.lacasabella.nl en wie weet tot binnenkort HEILOO - Vrijdagmiddag 31 oktober vierde Stichting Rolstoelbus Heiloo en omstre ken haar 25 jarig jubileum met een feestelijke receptie. Veel mensen wisten de weg naar restaurant Klein Varnebroek te vin den om het bestuur te. feliciteren. Waaronder niet alleen de chauffeurs die nu nog rijden, maar ook velen die al jaren geleden de bus beman den. Ook de gemeente Heiloo was vertegenwoordigd in de persoon van wethouder Jacob Ouderkerken. Na een welkomstwoord gaf de voor zitter het woord aan de heer Oudenkerken. De wethouder felici teerde het bestuur met het jubileum en sprak de wens uit dat de Rolstoelbus nog vele jaren kan blij ven rijden. Voor de mensen in de gemeente Heiloo en omliggende plaatsen, die afhankelijk zijn van vervoer in een rolstoelbus, is het een groot voorrecht dat zo'n vrijwil ligersorganisatie in het dorp aanwe zig is. Enthousiaste chauffeurs brengen met grote betrokkenheid en inzet de mensen waarheen zij willen, zowel binnen als buiten de gemeente. De lovende woorden van de wethouder gingen vergezeld met een presentje van de gemeente. Na een welgemeende Tooèt op het voortbestaan van de Rolstoelbus werd nog enkele uren in grote gezelligheid doorgebracht. Wethouder Ouderkerken feliciteert bestuurslid Bep van Vliet van de Rolstoelbus met het jubileum. Aangeleverde foto HEILOO - De aanschaf van een bril en contactlenzen is in 2008 nog fis caal aftrekbaar. In 2009 verdwijnt die aftrekpost volledig. Het kan daarom aantrekkelijk zijn om in 2008 nog een nieuwe bril te kopen, want de aftrek post kan afhankelijk van de persoonlijke situatie behoorlijk oplopen. Koopt u een bril bij Lars Brillen, kunt u bovendien profiteren van de speciale Varilux Najaarsactie van 29 september tot en met 29 november. Voor meer informatie en het berekenen van het belastingvoordeel, kunt u kijken op larsbrillen.nl. Op larsbrillen.nl kunt u nu online een afspraak maken. Ook op maandag- en woensdagavond is dit mogelijk.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 14