Huiselijk geweld in Akersloot Concert Crescendo in Kerkenveiling succesvol Natuur herovert het Starrevlak dorpshuis De Schulp De Uylenspieghels gaat nieuw carnavalsseizoen in regio 21 Limmers trokken ruimhartig de portemonnee Sixties in Egmond Natuurlijke processen krijgen weer vrij spel in de Wimmenummerduinen Klassiek en moderner gevarieerd programma te zich bovendien ernstig' zorgen om hun bijna twee jaar oude zoon, die ook in de woning aanwezig was. De man bleek zeer dronken en verward. Hij is aangehouden, maar in verband met zijn psychische toe stand vervoerd naar het MCA te Alkmaar. LIMMEN - Alle financiële ma laise, onrust en hand op de knip gedachten ten spijt, heeft Limmen, als altijd, ruimhartig de portemonnee getrokken. De op vrijdag 31 oktober gehou den jaarlijkse kerkenveiling, ten behoeve van kerk en jeugd, bracht maar liefst 33.155,- op, ten opzichte van 30.120,- vorig jaar. Er was veel kopersbelangstelling en ook het Rad van Fortuin deed goede zaken met mooie prijzen. De ruim driehonderd kavels gin gen vlot van de hand, met goede opbrengsten voor gerookte paling, taarten, fruitmanden, wijnen en overige alcoholica. Maar grote belangstelling trokken de kavels rondleidingen Spaarnwoude Spaarndam, gemiddeld 125,00, rondleidingen" Hortus Bulborum met aansluitend diner 200,00, brunches 160,00, Westfries Gastfeest naar Aris Bouwens in Noord-Scharwoude 225,00, alles voor twee personen. Absolute top per van de avond was de laatste (serie van vier) originele wijzerpla ten van de Corneliuskerk, drie bie ders joegen binnen enkele minuten, tegen elkaar, naar het eindbod van 1.125,00. De koper gaat er een nieuw uurwerk voor laten maken, alsmede wijzers. Op enkele plaatsen in Limmen zijn de overige wijzerpla ten al voorzien van uurwerk en in uitstekende werking. Limmen blijft dus goed bij de tijd. Het was een gezellige sfeer in De Burgerij waar de ervaren veiling meesters met de nodige kwinksla gen de goederen vlot aan de man en vrouw brachten. Primeur was het optreden van veilingmeester Olga Grootendorst, die met succes, haar 'vuurdoop' onderging. Het betrof zeer agressief en drei gend gedrag van haar 36-jarige echtgenoot. De man bedreigde haar met de dood. De vrouw maak- EGMOND - Op 22 november in Egmond aan Zee, staat er een spectaculaire jaren '60 muziek evenement op de agenda. Memphis zal voor de pauze teruggaan naar de jaren '60 en Toni Macaroni en zijn band, nog bekend van de sixties in het Zuiderduin, zal met een wervelende show de sixties laten herleven. Het evenement vindt plaats op 22 november, aanvang 20.00 uur in sporthal de Watertoren, Watertorenweg 36 te Egmond aan Zee. De opbrengst van Sixties in Egmond is bestemd voor de muziekvereniging Lamoraal van Egmont uit Egmond aan de Hoef, organisator van dit eve nement, samen met het Sportcafé Egmond en Stichting Rommelmarkten Egmond. Hoofdsponsor is Stichting Rommelmarkten Egmond. Voor informatie en kaartenver- koop www.sixtiesinegmond.nl. REGIO - In 2004 is een voorma lige gasplatform in de Wimme nummerduinen, samen met enkele bouwlandjes in de omge ving, omgevormd tot een serie kleine duinvalleien, waar natuurlijke processen vrij spel kregen. Onderzoekers stellen in 2008 vast dat de natuur langzaam maar zeker het gebied herovert. Ten noorden van het oude platform begint een paraboolduintje te groeien. Bijzondere vogels als de blauw- borst, rietgors en de kleine plevier hebben het gebied ontdekt. Evenals zeven soorten dagvlinders en negen soorten libellen. Naast pioniervegetatie steekt ook een erfenis van de oude duinlandjes letterlijk de kop: aarmunt en bies look worden gevonden. Project Starrevlak (gelegen in de duinen tussen Bergen aan Zee en de Egmonden) werd in 2004 opgele verd. Na het opruimwerk kwam circa vijftig procent van het gebied onder invloed van het grondwater te liggen. Het streven van beheerder PWN is dat het gebied zich ontwik kelt tot natte duinvallei. Jaarlijks worden gegevens genoteerd over de ontwikkeling van de vegetatie, de stand van het grondwater, het voor komen van dominante soorten en worden digitale opnames gemaakt van hét gebied. Bij de oplevering overheerste blond zand, tussen de vier gemaakte poelen. Er vond veel verstuiving plaats: de gewenste natuurlijke duindynamiek. Dit lever de in 2005 zelfs een beginnend paraboolduin op, dat zich steeds verder ontwikkelt. PWN blijft de ontwikkeling van het Starrevlak vol gen. Het volledige onderzoek is na te lezen op www.pwn.nl/onderzoek. AKERSLOOT - Op zaterdag I november om omstreeks 02.15 uur heeft een 40-jarige vrouw uit Akersloot de politie gebeld. Bijzondere vogels als de Blauwborst en de kleine plevier hebben het gebied van de Wimmenummerduinen ook ontdekt. Foto: Fred van de Bosch Shalott. Dit geheel met begeleiding van de bariton J. Langelaar, strijk-^ ensemble en piano. Ook brengt een achttal koorleden genaamd Het Octet, twee sfeervolle liederen ten gehore. Verdere medewerking aan- deze avond wordt verleend door de zanggroep Phonation. Deze bekende zanggroep uit de omgeving brengt een aantal liede ren van Mozart tot The beach boys. Door medewerking van bariton, strijk-ensemble en Phonation is het mogelijk geworden om een zeer gevarieerd programma samen te stellen, waarbij zowel klassieke als modernere muziek ten gehore wordt gebracht. De toegangsprijs bedraagt 7,50 per persoon. Kaarten zijn verkrijg baar aan de zaal. Gemengd koor Crescendo brengt zaterdag delen uit het Gloria van Antonio Vivaldi. EGMOND - Op zaterdag 8 november geeft Gemengd Koor Crescendo uit Egmond-Binnen een concert in het dorpshuis De Schulp in Egmond-Binnen. De aanvang is om 20.15 uur. De avond staat onder leiding van Pim Abbestee en de pianobegelei ding is in handen van Mariëlle Tromp-Zentveld. Onder de bezielen de leiding van de dirigent Pim Abbestee heeft het koor de laatste jaren grote vooruitgang geboekt. Op deze avond zullen ondermeer de volgende stukken ten gehore wor den gebracht: vijf delen uit het Gloria van Antonio Vivaldi, een zestal duitse romantische liederen en het door Pim Abbestee op muziek gezet gedicht The Lady of onder andere vijf Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 19