aC oseri WGW Hulp bij het Huishouden nodig? XÏZori i Schenk Bijleveld Actie Wijnproeverij Beenklachten Speedcoaching te Egmond aan Zee ijngeest Cadeautje nodig? Zondag november, 14.00 uur HSV: voetbal, voetbal en nog eens voetbal. _J| j Richard Polfliet 20 Loop je regelmatig rond met vragen? Zoals: Zorg met kwaliteit Wmo, PGB Particuliere hulp geleverd door Snelle inzet en actieve houding vakkundige en Betrokken en volgens uw wens vriendelijke Vaste medewerker medewerkers Geen wachttijden C.HACHMAINIG HET ADRES VOOR AL UW WERK: Badkamerinstallatie Dakbedekking Centrale verwarming Loodgieterswerk Holleweg 19 1851 KC Heiloo tel. 072-5335085 25,= p/p om orr||||ffl Wijnliefhebbers opgelet! In de traditie van Haack Helder en Noordkust Wijnkoperij presenteren Wijngeest en La Closerie hun wijnen van eigen import tijdens een gezellige elke woensdagmiddag KIDSt/m 12 jaar KNIPPEN voor maar 11,95 Wanneer? Zondagmiddag 9 november a.s.van 13.30 uur tot 17.30 uur Waar? Ypsalon, wijkgebouw Ypestein, De Hucht4in Heiloo Kom lekker (gratis) proeven in ongedwongen sfeer Meer informatie kunt u vinden op www.wijngeest.nl en www.lacloserie.nl UW KERASTASE-KAPPER 0 kom er eens kijken!! In onze collectie vindt u vrolijke, leerzame, ontroerende en spannende boeken voor baby's, peuters, kleuters beginnende en wat oudere lezertjes. (0-12jr.) Sportpark Het Maalwater HSV gaat in de aanval met: BS Kosters Hotel Zuiderduin Locas Techniek Café de Wit Vos Y. Kops b.v. Erkamp Projectservice b.v. Voor afspraak voor behandeling of info kunt u zich melden via telefoon 0251-671598 of e-mail praktijk@richardpolfliet.nl 5 NOVEMBER 2008 UITKIJKPOST Zal ik gaan solliciteren? Wat zijn mijn dromen en passies? Waarom zitje in mijn allergie? Wat zijnjriijn kwaliteiten? Wat is mijn balans? Waar is mijn uitdaging? In loondienst of zelfstandig? Hoe kan ik beter communiceren? WÊÊÊÊÊ ■HHB INSTALLATIEBEDRIJF Tijdens het speedcoachen heeft u de mogelijkheid om een kort en krachtig gesprek te voeren met een coach over een concrete vraag of ditémma. Het kan gaan over werk, privé, of het maken van keuzes. Actie Zorg James Wattstraat 7 1817 DC Alkmaar Telefoon: 072-5 400 4 00 E-mail: info@actiezorg.nl Wanneer?: Waar?: Kosten?: Aanmelden?: dinsdag woensdag vrijdag Croissanterie Pompaaour om voorstraat 93 in Egmond aan Zee wy.nimpor. Tot vrijdag 14 novembe info@schenkenbijieveld.nl I kunt u zich aanmelden via of telefonisch l.v.m. grote belangstelling tijdig reageren. Ilng - Horeca coaching Starters coaching - Team coaching Spamngpartnei Loopbaan .coaching - coaching - Trainingen TRAINING Schenk Bijleveld BV - Burg. Eymaplein 1, 1931 GC Egmond aan Zee T 072-5072899 - M 06-51813086 - www.schenkenbijleveld.nl Rijksweg 47 - Tel. 072 505 29 53 - Limmen De eerste en enige rijdende kinderboek^ winkel van Nederland. Onze Amerikaanse schoolbus is helemaal omgebouwd en ingericht als kinderboekwinkel. M)eeyv)eU<uym/hif PCgfgfetmee-/ Elke zaterdag in Heiloo van 10.00 tot 17.00 uur. gratis advertentie Je spreekt met je hersenen: j Morgen bestaat niet voor pubers Giro 860 Den Hoog "Pubers leven nu en willen nu. Planning, keuzes maken en grenzen stellen komen uit de prefrontale cortex, die pas einde puberteit 'af' is. Tot die tijd hebben pubers moeite met gevolgen inschatten van gedrag. Het heeft dus weinig zin pubers te corrigeren of belonen. Sommige wetenschappers adviseren ouders juist 'voor prefrontale cortex te spelen' door mee te denken en opties voor te leggen." De Hersenstichting laat ons kennismaken met onze hersenen. Omdat daarin nogal veel gebeurt tijdens de puberteit, is dat een van haar thema's. Ben je een puber, denk je dat je er één bent of heb je er één? Vraag dan de brochure over puberhersenen aan op www.hersenstichting.nl Hersenstichting J Nederland Breinbrekend Werk HSV O Hout in vorm Elektra/Audio/Witgoed hotel Installatiebedrijf (Lex en Jolande) Makelaardij Aannemingsbedrijf Projectstoffering Wanneer iemand klachten heeft in bil en of lies, dijbeen, knie, kuit, scheenbeen of voet (pijn, tintelingen, koud, gezwollen, spiervermoeid) kan hier een aantal oorzaken aan ten grondslag liggen, tk maak wel eens gebruik van een metafoor om dat te verduidelijken. Stel je hebt een schemerlamp waarvan de lamp het niet meer doet of steeds knippert. Het eerste waar je dan aan denkt is dat de lamp kapot is (spier). Er kan ook iets mis zijn met het bewegende deel, de schakelaar (gewricht). Ook is het mo gelijk dat er een kink in de kabel zit (inklemming van de zenuw). Of is het dan toch de stekker die los zit in het stopcontact? (daar waar de zenuw het ruggenmerg ingaat). Het kan ook zijn dat er een hele groep in de meterkast kapot is zodat een deei van het huis uitvalt met stroom (het ruggenmerg). De elektriciteitscen trale kan ook een probleem hebben (de hersenen). Zo blijkt dat als iemand pijn voelt in een been de oorzaak totaal ergens anders kan zitten dan waar je tiet voélt (misleading tenderness). Een goede fysio- manueel therapeut (elektricien) kan het probleem diagnosticeren en ook verhelpen/verminde ren. Voor een patiënt zal het duidelijk worden dat de oorzaak van een ischias of slapend been vaak ergens anders ligt dan waaT je het voelt. Hier een aantal voorbeelden waardoor beenpijn kan worden veroorzaakt. - lokaal in de spier (verkorting, kneuzing, triggerpoints, spierzwakte, spierscheur etc.) - een zenuwinklemming (piriformissyndroom, liesbreuk, telefoonknobbeltje bij het kuitbeenkopje bij knielende tuinders), afklemming door opgezette spier in een te nauwe fascie (logesyndroom bij wandelaars met te strakke hoge schoenen) - gewrichten die blokkeren (vastzitten) waardoor spieren overbelast raken en ingeklemd worden, (blokkades in lendewervelkolom, Si gewrichten, heup) - ook op de plek waar de zenuw het ruggenmerg in gaat (hernia of vernauwing van het botgootje waar de zenuw de wervelkolom ingaat (lateraal benige inklemming) of centrale kanaalstenose (neurogene claudicatio) - zo kunnen ook blaas, darmprobiemen prikkelingen in het been veroorzaken - bij hyperventilatie, angst en stress neemt de gevoeligheid van de zenuwen in zijn geheel toe en worden klachten heviger gevoeld. Alles is dan minder belastbaar en wordt sneller moe. - zo kan zelfs voeding en slechte gewoontes beenklachten veroorzaken (suikerziekte/ alcoholisme/vit B12 deficiëntie polyneuropathy of roken kan claudicatio intermittens ofwel etalagebenen veroorzaken. Het is daarom van belang dat een veelzijdig opgeleid iemand naar het totale beeld kijkt i.p.v. alleen de piek waar iemand het voelt. Dit is ook de reden waarom ik in de loop van meer dan 25 jaar vele opleidingen heb gevolgd en mijn diagnoses en behandelingen steeds specifieker en succesvoller zijn geworden. Indien u röntgenfoto's of MRI-scans heeft op CD even meenemen zodat beoordeling in onderzoek kan worden meegenomen. Tel. (0251) 67 15 98 praktijk (gricliardpoiftiet.nl www.richardpolfliet.nl Gladiolenveld 45 1901 LR Castricum

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 20