Koos Postema op Seniorendag Vrijwilligerswerk tijdens de Madd-dagen Toneelvereniging De Limmer Plankeniers brengt komisch blijspel De Uylenspieghels start carnavalsseizoen REGIO gelezen wordei 21 INGEZONDEN MEDEDELING Het nationaal school- ontbijt op Pax Christ! Rode Kruis start EHBO cursus in Limmen Limmer Plankeniers voor Zonnebloem ra cu Carnavalsvereniging kiest voor thema Griezelen' Opbrengst Fabetonia voor Stichting De Opkikker UITKIJKPOST 5 NOVEMBER 200 ALKMAAR - Op zaterdag 22 november organiseert De Wering de Seniorendag in Alkmaar. De Wering is in april dit jaar ontstaan uit een fusie van SKWO Alkmaar, RIMA en WMD. Vorig jaar was deze dag (toen nog georganiseerd door het SKWO) een groot succes met ruim 1450 bezoekers. Dit jaar vindt de Seniorendag 2008 plaats op zaterdag 22 november van 10.30 tot 15.45 uur. Locatie is wederom theater De Vest in Alkmaar. Sinds De Wering de organisatie van de Seniorendag heeft overgenomen, is beslo ten om elk jaar met een ander thema te komen. Dit jaar is gekozen voor het thema Wonen, Eigen haard is goud waard. In de foyers en bovenzalen is er een uitgebreide informatiemarkt en zijn er allerlei presentaties. Op de informatiemarkt kunt u zich onder andere laten informeren over huisvesting, overwinteren en/of wonen (met zorg) in Spanje, hulpmiddelen voor behoud van zelfstandigheid en veiligheid. Tevens kunt u financiële adviezen inwinnen. De Seniorendag wordt geopend door burgemeester Bruinooge in de Grote Zaal. Na deze opening kunt u luisteren naar een lezing van Koos Postema over en uit de door hem geschreven boeken 'Oppas-opa' en 'Voor eeuwig 25'. Natuurlijk is er ook volop ruimte voor muziek en cabaret. De folder met het uitgebreide programma ligt op alle locaties waar de activiteiten van De Wering plaatsvinden, maar ook in de bibliotheken, gezondheidscentra en diverse supermarkten in Alkmaar. Het programma is ook terug te vinden op www.stichtingdewering.nl. Voor meer informatie kunt u op werkdagen con tact opnemen met De Wering op tel. 072-5275555. HEILOO - Het nationaal school- ontbijt is het grootste ontbijteve- nement van Nederland. Zo'n 2200 scholen deden hieraan mee. De Pax Christi school uit Limmen heeft dit ontbijt op vrijdag 31 oktober gehad. Naast het ontbijt werden er omtrent een gezond ontbijt/gezonde voeding lessen gegeven in alle groepen. Ook dit jaar was het weer een groot suc ces. De kinderen hebben heerlijk zitten smikkelen. LIMMEN - Een ongeluk zit in een klein hoekje en omdat de meeste ongelukken in en om het huis gebeuren is het handig om iets van EHBO af te weten. Iedereen wil toch zijn partner, kind of buren helpen als daar iets mee gebeurt? In Limmen wordt in januari door het Rode Kruis een nieuwe cursus EHBO gestart. Deze cursus leidt op voor het EHBO diploma van het Oranje Kruis en bevat onder andere ver bandleer en AED (Automatische Externe Defibrillator). In tien les sen van elk 2,5 uur zal er met behulp van een gediplomeerd kaderdocent de theorie eri prak tijk van de Eerste Hulp Bij Ongelukken geleerd en geoefend worden. Op dinsdagavond zullen de cursussen plaats vinden in de brandweerkazerne van Limmen. Voor nadere informatie en/of aan melding kunt u bellen of mailen met Heieen van der Linden, tel. 072-5051929 of h.vander.lin- den@quicknet.nl LIMMEN - Voor alle ouderen en gasten van de Zonnebloem, afde ling Limmen, is er op vrijdag 14 november in de Burgerij een vro lijk blijspel te zien. De Limmer Plankeniers brengen een voorstel ling met de titel Hotel Aan Zee. De toegang is gratis, aanvang is om 13.45.uur en de zaal gaat open om 13.15 uur. Bent u slecht ter been en kunt u niet door fami lie, buren of kennis worden gebracht? Belt u in dat geval dan met mevrouw de Ruiter-Hes, tel. 5051861, Stichting De Zonnebloem zorgt dan voor ver voer. LIMMEN - Op zaterdag 15, vrij dag 21 en zaterdag 22 novem ber presenteert De Limmer Plankeniers een gezellig, vro lijk en komisch blijspel om 20.00 uur in de Burgerij in Limmen. Het toneelstuk, Een lang weekend in Hotel aan Zee van René Dolstra, is een blijspel 'in vier bedrijven. In dit blijspel beleeft u de gebeurtenis sen waarin de gasten van Hotel aan Zee verwikkeld raken. Ze hebben een lekker ontspannen weekendje in dit rustieke hotelletje gelegen op één minuut loopafstand van de zee geboekt. De eigenaar van het hotel doet echt zijn uiterste best om het iedereen naar de zin te maken, maar lukt hem dat ook? En wat is het toch dat de gemoe deren van de gasten later steeds meer bezig gaat houden en er zelfs voor zorgt ze elkaar niet meer ver trouwen? Wie is toch die vreemde gast die zo rondsluipt en amper iets zegt? Nieuwsgierig geworden? Reserveer dan nu kaarten, a 7^- per stuk, voordat het te laat is. Dit kan via Mary Wmder, telefo nisch bereikbaar na 17.00 uur via tel. 072-5052726, of via www.limmerplankeniers.nl. Aanvang is om 20.00 uur. Een voor stelling alleen voor leden van de Zonnebloem afdeling Limmen, is op vrijdag 14 november aanvang 14.00 uur. De Vrijwilligers van Rabobank Noord-Kennemerland leren in de Vredeburg in Limmen ouderen onder andere om te gaan met him mobiele telefoon. Aangeleverde foto LIMMEN - Op zaterdag 8 november start carnavalsvere niging de Uylenspieghels haar seizoen in De Burgerij met het Prinsenbal. Deze avond is voor iedereen en gratis toegankelijk, wel of geen lid. Op deze openingsavond wordt prins Tyl en zijn raad aan het pubhek bekend gemaakt voor het komendeseizoen. Vorig jaar kwa men in een toneelstukje, met als het thema Las Vegas, de nieuwe gezich ten van Marco Hulsebosch, Bianca van Berkel en de herintreder Dennis Beentjes te voorschijn. De vraag is natuurlijk, wat gaat er het komende seizoen gebeuren. Blijft Tyl XII, Ronald Baars, nog een derde seizoen met de scepter zwaai en, met adjudant Jan Glorie aan zijn zijde? Blijven alle elf raadsleden aan, of treden er één of meer af. En wie komt de raad dan versterken? Büjven de dames, onze hoffotografe Esther, penningmeesteres Annemarie en secretaresse Bianca in de raad? Op deze avond zal er een antwoord komen op deze vra gen in een leuk toneelstukje, met als thema Carnaval griezelig gezellig. Misschien verschijnt de Adams familie wel ten tonele, spookt het in de Burgerij of komt graaf Dracula langs. De commissie voor deze avond heeft weer wat leuks bedacht voor deze avond. De Uylenspieghels schotelen u een spookachtig spannende avond voor, met muzikale medewerking van event4all met dj Harold aan de knoppen. Bent u al een beetje nieuwsgierig geworden naar de raad van het komende seizoen? Dan heten de Uylenspieghels u op zater dag welkom in De Burgerij, Dusseldorperweg 103. Om 21.00 uur gaan de deuren open en ontvan gen- Tyl XII met zijn adjudant u graag om samen met hen gezellig een avondje te griezelen derd en bij Dijk en Duin maaltijden geserveerd. Op 1 november heeft de CDA-fractie allerlei werkzaamhe den verricht in de kringloopwinkel van Mutthatara. En dit was nog maar de zoge naamde light-versie, als opmaat naar Madd nieuwe stijl 2009, die landelijk groots neergezet gaat wor den. Vrijwilligers, vrijwilligersorga nisaties, bedrijfsleven en overheids instellingen die naar aanleiding van dit artikel enthousiast zijn gewor den, kunnen contact opnemen met de Vrijwilligers Centrale om de mogelijkheden voor 2009 te bespre ken. Ook levert Madd publiciteit, nieuwe netwerken en op lange ter mijn mogeüjk ook nieuwe vrijwilli gers. Bedrijven en (lokale) overhe den kunnen laten zien dat ze daadwerkelijk maatschappelijk betrokken zijn. De Vrijwilligers Centrale van de Stichting Welzijn Castricum gaat het liefst zo snel mogeüjk van start met het voorbereiden van Madd 2009. Geïnteresseerden kunnen zich nu aanmelden om de mogeüjkheden te bespreken. De Stichting is iedere werkdag geopend van 09.00 tot 12.30 en van 13.30 tot 15.30 uurl Op vrijdagmiddag is zij gesloten. Tel. 0251-656562, e-maü: vcc@welzijncastricum.nl. LIMMEN - Op zondag 2 november kon jong en oud in de Burgerij genieten van een kindervoorstelling, gespeeld door Peter Dekker en Lida Winder. Door de bijzondere opzet van het spel vond er een bijzondere interactie plaats tussen het publiek en de spelers, waardoor de kinderen zich enthousiast lieten meenemen in 'Op weg naar Fabelonia'. De opbrengst van de voorstelling was E 650,-, welke geschonken is aan stichting de Opkikker. Deze stich ting verzorgt 'Opkikkerdagen' voor gezinnen waarvan één van de kinderen langdurig onder behandeling van een ziekenhuis is ten gevolge van een ziekte. De woordvoerder van deze stichting, die ook aanwezig was, was erg blij met de opbrengst. Van dit bedrag kan weer een opkikkerdag bekostigd worden voor een aantal gezinnen. Aangeleverde foto REGIO - Make a difference day (kortweg Madd) is een jaarlijks terugkerend landelijk evene ment. Tijdens Madd op 31 okto ber en 1 november maakten tienduizenden Nederlanders kennis met het vrijwilligers werk. Ook in Castricum leverden de Madd-dagen vele handen op voor het vrijwilügerswerk. Zowel Rabobank Noord-Kennemerland als de CDA-fractie hebben deze gele genheid aangegrepen om hun maat schappelijke betrokkenheid te tonen. De Rabobank sloot op 31 oktober al haar vestigingen in Noord-Kennemerland en stelde zo'n tweehonderd personeelsleden beschikbaar voor het vrijwilügers werk in hun werkgebied; zo ook in de gemeente Castricum. In samenwerking met de Vrijwilügers Centrale van de Stichting Welzijn Castricum werden de vrijwilügershanden verdeeld over verschiüende organisaties in Castricum. Zo hebben zij ouderen leren omgaan met de mobiele tele foon en geholpen met administratie problemen, tuintjes en terrasmeu bels winterklaar gemaakt bij Strammerzoom in Akersloot, een huiskamer in de Cameren geschü-

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 21