Van Der Borden Makelaardij Make a Difference Day in zorgcentra De Loet en Overkerck Vrijwilligers Groei en Bloei in het zonnetje gezet H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 UITKIJKPOST 5 NOVEMBER 200 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Vrijdag 31 oktober werden de bewoners van ver zorgingstehuizen De Loet en Overkerck in de watten gelegd door vrijwilligers van Rabobank Heiloo in het kader van Make a Difference Day (MADD). Het jaarlijks terugkerend landelijk evenement zet vrijwilligerswerk in het zonnetje. Activiteiten begeleidster Marjon Seekles: „De medewerkers van de Rabobank tonen hun maatschappelijke betrok kenheid door te helpen in De Loet en Overkerck. Zij 'sponsoren' ons met enthousiaste mankracht om een leuke dag voor de bewoners van de verzorgingstehuizen te kunnen houden. Het idee om 'culturen uit verschillende landen' als hoofdthe ma voor deze dag te nemen, kwam van onze stagiaire, die zelf uit Afghanistan komt." Vanaf 10.00 uur waren de vrijwilligers in touw om koffie te schenken, waarbij overheerlijke baklava, spekkoek en Hollandse cake werden geserveerd. Onder begeleiding van vrolijke accordeonmuziek door Johan van de Stappen. Het middageten bestond uit een Italiaanse maaltijd, 's Middags werd op de catwalk, door de vrijwilligers, collega's en een aantal kinderen kleding ges howd, afkomstig uit verschillende de kleding kwam. Daarna was het tijd voor een borreluurtje, vergezeld met allerlei lekkere hapjes uit ver.- De modeshow was een groot succes, mede doordat er kinderen meeliepen waaronder de kleine Zhen uit China, Michel en Manuela uit Colombia en Sahar uit Afghanistan. Aangeleverde foto Tekst en foto: Carolien Breed Kennemerstraatweg 386, Heiloo, tel: 072-5351000, www.vanderborden.nl,info@vanderborden.nl. HEILOO - De kracht van Van Der Borden Makelaardij bestaat al 75 jaar. De opa van Pieter Van der Borden startte op 1 mei 1933 aan de Steijnstraat in Alkmaar als makelaar in roerend goed. Hij begon met taxa ties van waardevolle spullen als meubels en schilderyen en voegde later het taxeren van onroerend goed aan zijn werkterrein toe. Het bedrijf ging voortvarend, totdat de oorlog uitbrak; er werden in die periode weinig huizen verkocht. Eind jaren veertig kwamen zijn zonen Jan, geboren in het huis 'De Egelhoek' in Heiloo, en Siem in de zaak en werd het make laarskantoor met z'n drieën voortgezet. In 1975 overleed Siem en in dat zelfde jaar stopte de oude heer Van der Bordeh op 75-jarige leeftijd met zijn werkzaamheden voor de makelaardij. Pieter stapte in 1982 bij zijn vader in het bedrijf; dat inmiddels dertien werknemers telde, en nam in 1995 het stokje van hem over. Vader Jan, nu 80 jaar, woont weer in Heiloo en springt nog altijd een aantal dagen per week bij. Dat zijn drie genera ties Van der Borden. ,,En de vierde is in aankomst", aldus Pieter van der Borden, de huidige directeur van het bedrijf. Van Der Borden Makelaardij heeft vier vestigingen voor woning- en bedrijfsmakelaardij; in Alkmaar, Heiloo, Schoorl en Heerhugowaard. Bovendien twee kantoren in Heerhugowaard, één voor verzekeringen en één voor vastgoedmanage ment. Totaal werken er nu zo'n vijftig man in het bedrijf. De makelaardij is vanaf 1933 sterk veranderd. Maar de eerste grote revolutie is pas in 2001, als de beschermde titel voor makelaar wordt afgeschaft. Iedereen mag zich vanaf dan makelaar noemen. Sindsdien garanderen certificaten van de brancheverenigingen de kwaliteit en deskundigheid van de make laar. Ook heeft het internet zijn toetrede gedaan in het proces van aan- en verkoop van onroerend goed. Sites als Funda zorgen voor een grotere transparantie in de huizenmarkt. Daarnaast heeft de opkomst en het gebruik van internet vreemde toetreders tot de branche aangetrokken. Zij richten zich op de markt, waar voorheen de beëdigde makelaars het alleenrecht hadden. Bij serieuze klachten heeft de consument in deze gevallen echter geen verhaalsrecht." De vestiging in Heiloo opende in 1997 haar deuren. Het vierkoppige team bestaat uit; Pieter van der Borden, Jan Kaandorp, Angelique Vijzelaar en Vincent Worm. De klant kan bij het team van Van Der Borden Makelaardij rekenen op grote betrokkenheid en inzet. Zij zijn alle dagen van de week bereikbaar en inzetbaar. De professionele aanpak en presen tatie zijn al 75 jaar de grote kracht van het bedrijf. Met vier kantoren en daarmee vier etalages beschikt het over een enorm netwerk in de regio. De klant kan profiteren van goede informatie, gegeven door deskundige en gekwalificeerde medewerkers, tijdens het gehele traject van de aan- of verkoop van een huis. HEILOO - Als dank voor haar presentatie op de informatiea vond bij vereniging Groei en Bloei overhandigde Sandy Ursem een fonkelnieuwe schep aan Marina Wijnbeek. Marina gaf hier namens IVN, samen met boswachter Hans de Haan, uitleg over de eerste fase van het herstelplan van landgoed Nijenburg. Marina, blij verrast door het gebaar, is bovendien één van de tien enthousiaste vrijwilligers bij tuinwerkgroep Nijenburg," die iedere donderdagmorgen op het landgoed te vinden zijn om de jonge aanplant van de eerste fase van het herstel plan te onderhouden. Met de over handiging van de schep zette Sandy namens Groei en Bloei tevens de andere vrijwilligers in het zonnetje. Zij houden de jonge aanplant onkruidvrij en verwijderen onge wenste planten zoals bramen, jonge essen en brandnetels, die door de enorme omwoeling van de bodem verleden jaar, versneld de grond uit schieten. Tevens onderhouden zij de nieuw aangelegde paden, die vol gens instructies de bolle vorm moe ten behouden. Marina: „Wij doen ons werk met veel plezier. Het is heerlijk om buiten te zijn en het resultaat geeft veel voldoening. Er is altijd wel iets te doen. Zo willen we dit najaar nog stinsenflora plan ten; dit zijn kleine 'wilde' bolgewas sen die de onderlaag versterken. Alle vrijwilligers hebben wel iets met tuinieren of met het landgoed. We hopen binnenkort over een Pipo-wagen te beschikken, zodat we ons bakkie koffie 's winters binnen kunnen opdrinken. Verder hebben we ons gereedschap hier in een kast bij de hand, zodat we er niet mee hoeven te slepen." Meer informatie over vrijwilligerswerk bij tuinwerk- groep Nijenburg: Jowien van der Vegte, tel. 075-6472040. Vrijwilligers Ron Hop, Paul ten Have, Renie van der Werf, Piet Hoetjes, Wü Schuyt, Bart Korf, Marjo Olbers. Op de voorgrond: Marina Wijnbeek krijgt een schep van Sandy Ursem. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 5