Topper terug bij de Jazz Session Club Vredeburg Sint Nicolaas en zijn Pieten stomen op richting Akersloot Sint Nicolaas komt per boot naar Limmen! Ms. jTïfe f i 4 6/flS in de Serre geopend in november regio 21 Burgemeester Emmens-Knol en pastor Hudepohl zullen hem in de kerk begroeten Na zijn rondrit zal de Sint om circa 15.30 uur bij de kerk aankomen Zijn pieten staan ongeduldig te trappelen maakt door een muzikaal duo en het kinderkoor De Meerzangertjes. Na een kwartier de stemmen te heb ben losgemaakt, maakt Sint Nicolaas zijn intrede in de kerk. Waar hij de kinderen zal toespre ken. Burgemeester Emmens-Knol van Castricum en pastor Henk Hudepohl zullen de sint hier komen begroeten. Alle kinderen die een tekening of ander werkstukje voor Sinterklaas gemaakt hebben, kunnen deze aan de Pieten overhandigen tijdens de intocht. Voorzie deze wel van je naam en adres, want misschien win je wel een prijs voor de mooiste tekening. Net als andere jaren wor den er veel mensen verwacht die Sinterklaas willen inhalen. In de jachthaven geeft dit (nog) geen pro blemen. In de kerk wordt het echter steeds voller. Wegens het succes van de stewards voorgaande jaren, worden zij ook dit jaar ingezet om het feest in goede banen te leiden en de veiligheid van de aanwezigen te waarborgen. Ieders begrip wordt gevraagd voor de aanwezigheid van de ste wards en door het opvolgen van hun aanwijzingen, zowel in de kerk als bij de jachthaven. Ook wordt er een beroep gedaan op de ouders die aanwezig zijn. Zij worden gevraagd om er ook op toe te zien dat de gangpaden begaanbaar blijven. AKERSLOOT - Een dag na de landelijke aankomst van Sint Nicolaas en vlak voor zijn aan komst in Limmen, zal hij een bezoek brengen aan Akersloot. Zondag 16 november zal Sint Nicolaas samen met zijn Pieten om ongeveer 12.00 uur jachthaven A.R.Z.V binnenvaren, waar dit jaar een Dj de komst van de boot zal opluisteren. Na aankomst in de haven van de ARZV zal Sint-Nicölaas een korte rij toer houden door Akersloot in een open koets. Hierna begeeft hij zich naar de Rooms Katholieke Kerk van Akersloot. In de kerk wordt de toe gestroomde menigte alvast ver ineens fanfare. Dit alles werd en wordt geregisseerd door Henk van Hemert, die alle saxen beheerst. De naam Saxissofunny is afgeleid van Sax-o-fun, het ongetwijfeld bekendste werk van Rudy Wiedoeft,. de virtuoze saxofonist uit de jaren twintig van de vorige eeuw. En natuurlijk zal het sextet u deze mid dag trakteren op composities van deze Rudy Wiedoeft. Maar ook- bewerkingen van Woody Herman, de Amerikaanse bandleider/saxofonist en Astor Piazolla, de koning van de tango uit Argentinië. Saxissofunny heeft onlangs Frank Stolwijk'op tenor saxofoon welkom mogen heten als nieuw lid van het ensemble. Iedereen die hem kent weet, dat hij 16 november evenals de andere bandleden flink zal uitpakken en er een fantastische happening van zal maken. De komende sessiedata zijn 14 december, 18 januari, 15 februa ri, 15 maart en 19 april. De toegang is vrijmaar u kunt lid worden voor 7,- per persoon voor het gehele jaar. Inlichtingen: Fred Timmer, tel/ fax: 072-5053414, e-maü: tinuner.limmen@wprldonline.nl. LIMMEN - Hij komt, die goede Sint met vele Pieten op zondag 16 november naar Limmen. Met zijn ongeduldig trappelende Pieten zal Sinterklaas per boot om circa 14.00 uur aankomen op het Stet. Hier haalt Peter Dekker, samen met de burgemeester mevrouw Emmens-Knol, de Sint binnen en wordt de Goedheiligman toegespro ken. Daarna zal de optocht door het dorp starten, voorafgegaan door de drumband en harmonie, die weer voor vrolijke muziek en Sinterklaasliedjes zorgen. De route zal zijn: vanaf het Stet, Achterweg, Dampegheestlaan, Dusseldorperweg, Enterij, Middenweg (noordelijke richting)*, Nachtorchis, Rietorchis, Zonnedauw, Dusseldorperweg. In het park van de Enterij zal tijdens deze optocht een Pietenact plaats vinden. Het zou extra feestelijk zijn wanneer de mensen langs deze route de vlag uithangen ter ere van de Sint. Na zijn rondrit zal de Sint met zijn Pieten om circa 15.30 uur bij de kerk aankomen, waar pastor Oiling de Sint en zijn Pieten officieel zal verwelkomen. De kerk gaat om 15.15 uur precies open. Voor een veilig binnenkomen van de kinderen wordt er vooral gevraagd niet te dringen bij het naar binnen gaan. De ouders worden vriendelijk, doch dringend, verzocht in de zijbeuken plaats te nemen, zodat alleen kinderen plaatsnemen in de banken van het Kinderland. Tevens worden de kinderen en de ouders gevraagd het altaar vrij te houden. Het kinderkoor onder leiding van Mia Ploegaert, zal de aanzet geven tot het zingen van vele vrolijke sinterklaas liedjes. Rond 16.30 uur besluiten Sint en Pieten hun bezoek. De intocht wordt mede mogelijk gemaakt door een financiële bijdrage van de Limmen Ondernemers Vereniging (LOV) en de Ontwikkelings Groep Limmen (OGL). Mocht u deze intocht ook willen steunen, kunt u een vrijwillige bijdrage doen achter in de kerk. Eventuele informatie, tel. 072-5053686. En dat sax echt staat voor fun liet het orkest zien en vooral horen tij dens hun gedenkwaardige optre den. Het plezier straalde er vanaf. Soms was het swingende jazz, dan leek het een salonorkest en dan Het plezier straalt er vanaf wanneer Saxissofunny op het podium verschijnt en haar vrolijke klanken laat horen. Aangeleverde'foto Net als vorig jaar komt Sint Nicolaas in Limmen aan bij de kade van 't Stet waarna veel kinderen en hun ouders hem zullen 'ver gezellen tijdens zijn rondrit door het dorp. Foto: Peter Valkering LIMMEN - Op zondag 16 november vanaf 16.00 uur is een topper van het vorige sei zoen terug bij de Jazz Session Club. Één van de grote, maar bovenal prettige verrassingen van het vorige seizoen was namelijk het gastoptreden van Saxissofunny.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 19