Nieuwe Prins Tyl XIII voor Gorteldonk Brasserie Kaan bezorgt maaltijden Raadslid Chris Streefkerk kandidaat waterschapsverkiezingen Duizendste huwelijk in Slotkapel Egmond Zondagmiddagconcert in de Slotkapel van Egmond aan den Hoef REGIO 21 INGEZONDEN MEDEDELING Tijdens griezelig gezellig toneelstuk werden nieuwe raadsleden voorgesteld Zonder waterschappen zou Noord-Holland onder de golven verdwenen zijn Vogeltentoonstelling Katholieke Vrouwen Gilde Glas Mn De Serre' UITKIJKPOST 12 NOVEMBER 200 EGMOND - Voor iedereen die een avond geen tijd of geen zin heeft om de maaltijd zelf te bereiden, biedt Brasserie Kaan de ideale oplossing. Via www.brasseriekaan.nl kan men het uitgebreide menu bekijken (vanaf 15.00 uur telefonisch bereikbaar op 072-5066168) en hieruit een keuze doorbel len. Naast de bekende en overheerlijke saté van de haas en spare ribs staan er nog diverse voor- en hoofdgerechten of maaltijdsalades op het menu. Een half uur later (of op een afgesproken tijdstip) wordt het bij u thuis bezorgd. Makkelijk en lekker, en weer eens iets anders dan een pizza. De bezorgdienst rijdt in De Egmonden, Heiloo, Limmen en Bakkum. Brasserie Kaan is op maandag en dinsdag gesloten. Brasserie Kaan, Herenweg 62 te Egmond-Binnen. HEILOO - Noorderkwartier is de naam van Noord-Holland boven het Noordzeekanaal. Het is een prachtig gebied waar het goed wonen en werken is. Het is ook een kwetsbaar gebied. Zonder Waterkeringen zou de Noordzee hier vrij spel hebben. Zonder waterbeheer zou het te nat of te droog zijn voor landbouw en industrie en zonder waterzuivering zou je nergens kunnen zwemmen en zou de natuur verloren gaan. Voor waterkering, waterbeheer en de waterkwaliteit zorgt het water schap Hollands Noorderkwartier. Voor het eerst doen dit jaar ook politieke partijen mee aan de water schapsverkiezingen. Als enige partij doet de VVD mee in alle 26 water schappen. Raadslid Chris Streefkerk grapt: „Deze verkiezin gen staat WD voor Veilig Voeten Droog, en eigenlijk had daar nog een 'V' bij gemoeten. Die van voor delig. Hoewel wij volledig achter waterschappen als instituut staan, vinden wij dat er best kritischer naar de kosten gekeken mag wor den. Nu er eindelijk verkiezingen zijn, wordt daar voor het eerst ook echt een kans toe geboden". Volgens Streefkerk zijn maximale veiligheid en waterkwaliteit voor een aanvaardbare prijs speerpunten voor de komende 800 jaar. De belangen van mensen, natuur, landbouw en industrie staan immers niet tegenover elkaar maar naast elkaar. Drs. Chris Streefkerk, gemeenteraadslid met passie voor openbare ruimte, heeft zich kandi daat gesteld voor de kandidatenlijst van de WD en staat op de vierde plaats. Voor Chris staat voorop dat het waterschap het algemeen belang dient. „Het waterschap is er niet alleen voor het bedrijfsleven of kano vaarders. Het gaat om een leefbare veilige schone omgeving voor ieder een. Het gaat om grote belangen en kostbare investeringen. Zonder het waterschap zou Nederland niet meer bestaan en de bodem van de Noordzee vormen". EGMOND - Op zaterdag 22 november aanstaande wordt in de Slotkapel in Egmond aan den Hoef het duizendste huwe lijk gesloten. In 1989 werd het eerste huwelijk in de Slotkapel gesloten. Het eerste bruidspaar zal ook aanwezig zijn bij de duizendste huwelijksvoltrekking. Al bijna twin tig jaar lang worden de huwelijken georganiseerd door hetzelfde vrij- willigersteam van de Slotkapel. Duizend huwelijken, dat zijn ook duizend anekdotes. Trouwringen die boven op de trouwauto liggen, en dus verdwij nen. Ringen die vergeten worden. De trouwring van de beheerder van de Slotkapel heeft al zeker vier keer op het trouwschaaltje gelegen. In 2001 ging er een bruidsjurk in vlammen op in de nacht voor de trouwdag. Beheerder Dora Thijssen staat regelmatig met veiligheids spelden of zelfs naald en draad trouwjaponnen te repareren. De Slotkapel staat op een histori sche plek, midden in de dorpskern van het schilderachtige Egmond aan den Hoef. De gerestaureerde Slotkapel, waarvan de oudste delen uit 1229 stammen straalt echt zeven eeuwen historie uit. Begin jaren negentig waren er gemiddeld zo'n zeventig huwelijken per jaar. Nu ligt dat aantal een stuk lager en trouwen er gemiddeld dertig echtparen per jaar in de Slotkapel. Jammer, want door te trouwen in de Slotkapel wordt ook een uniek monument in stand gehouden. Beheerder Dora Thijssen hoopt dat het aantal huwelijken in de toe komst weer toeneemt. Omdat de Slotkapel geen godsdienstige func tie meer heeft, zijn alle kerkelijke stromingen welkom. Op één sfeervolle historische locatie voor de wet en de kerk trou wen. Dat is redelijk uniek. Vandaar ook dat niet alleen veel mensen uit de regio voor de Slotkapel kiezen. De bruidsparen komen uit het hele land. Zelfs Japanse en Engelse bruidsparen kozen in het verleden voor de Slotkapel met zijn gebrand schilderde ramen, 17de eeuwse details en unieke sfeer. Kijk zelf ook eens op www.slotkapel-egmond.nl AKERSLOOT - Pracht en Praal houdt haar vogeltentoonstelling in De Lelie, Rembrandtsingel 3 in Akersloot. Openingstijden: vrijdag 14 november van 14.00 tot 22.00 uur, zaterdag 15 november van 10.00 tot 21.00 uur en zondag 16 november van 10.00 tot 16.30 uur. De toegang is vrij. LIMMEN - Woensdag 19 november vindt er een leden avond plaats yan het Katholieke Vrouwen Gilde in de Burgerij, aanvang 20.00 uur. Columnistev mevrouw Paarlberg- Spaanderman van het agrarisch weekblad Oogst houdt deze avond een spreekbeurt met de titel: Flanel. Ook nieuwe leden zijn welkom. CASTRICUM - Liefhebbers van Antiek en Brocante, mooi ser viesgoed, glaswerk, linnengoed zijn welkom in de Serre. Open op vrijdag 14, zaterdag 15, zon dag 16 november en vrijdag 28, zaterdag 29, zondag 30 novem- be, van 11.00 uur tot 16.00 uur. Het adres is: Geelvinckstraat 6 (achterom), Castricum, tel.: 0251-656840. EGMOND - Zondag 16 novem ber wordt de serie zondagmid dagconcerten in de Slotkapel, Slotweg 19, te Egmond aan den Hoef vervolgd met een spette rend optreden van de wijd en zijd bekende Klezmerband Ot Azoj. De Klezmerband is in 1994 opge richt en verwierf bekendheid door optredens op festivals als Lowlands, Oerol, Mundial en Sail Amsterdam. Ook internationaal timmert de band aan de weg: zij speelden onder andere in Berlijn, Bremen, Zürich, Brussel, Krakow, Toronto en zelfs Guatemala. Naast theaterconcerten en festivals is Ot Azoj wekelijks de graag geziene gast op feesten en partijen. Klezmer is de dynamische steeds veranderende en zich ont wikkelende muziek van de Joden, die in Oost-Europa woonden. Vroege invloeden waren plaatse lijke volksmelodieën. Later bestond een groot gedeelte van het repertoi re uit vrolijke dansmuziek en rituele bruiloftsmelodieën. In de eerste periode werd voornamelijk op viool, cimbaal en fluit gespeeld. Later werden instrumenten als trommels, klarinet, de koperen blaasinstru menten, de saxofoon en de accorde on toegevoegd. Het concert begigt, om 15.00 uur Plaats: Slotkapel, Slotweg te Egmond aan den Hoef. De toegangsprijs is 12.-, 65+ en CJP 10.-, kinderen tot 12 jaar 5.-, inclusief koffie/thée en koek. Kaartverkoop voor aanvang van het concert bij de Slotkapel of te bestel len bij mevrouw Thijssen, tel. 072- 5062033 en de heer Noteboom, tel. 072-5062387. LIMMEN - Een grote verras sing, was het voor het publiek tijdens de onthullingen wie er komend seizoen over Gorteldonk zou gaan regeren. Afgelopen zaterdagavond begon het seizoen voor carnavalsvereni ging de Uylenspieghels uit Limmen in een goed gevulde Burgerij met het prinsenbal. Het thema van deze avond was: 'Griezelig Gezellig' en de zaal was dan ook prachtig spookachtig ver sierd. Na de traditionele polonaise door de oude raad, brachten zij een De nieuwe Uylenspieghelraad voor het seizoen 2008-2009 werd tijdens een ludiek toneelspel, geba seerde op de Adams Family, aan de carnavalsvierders voorgesteld. Aangeleverde foto f griezelig gezellig toneelstukje. Dit vond plaats in decor van het huis van de Adams family. Verteller Ronald Baars, prins Tyl XII die in een kooi stond, nam het pubheks mee in het verhaal waar Pugsley zijn verjaardag vierde, en dit gebeurde natuurlijk niet op een normale manier in huize Addams. Tijdens het toneelstuk namen raadsleden Jan Groot, Jan Glorie en penningmeester Annemarie Legdeur op ludieke wijze afscheid van de Raad. Prins Tyl XII verdween door een luik en secretaresse Bianca en hoffotografe Esther ont maskerden Bart Lieferink als prins iyi XIII. Als adjudant werd Dennis Dekker aangesteld. De overige twee plaatsen binnen de Raad werden ingenomen door Sven Lammens en Peter de Groot. Zo heeft Gorteldonk een nieuwe prins met weer een voltallige raad aan zijn zijde. Het feest ging nog gezellig door tot in de late uurtjes met medewerking van Dj Harold van Events4all. Zondag 14 december is het vol gende feest met de Uylenspieghels, de Boerenkoolmiddag in De Burgerij.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 21