HSV 'Keepy Uppy' winnaars stelen de show Limmen 1 opnieuw onderuit: ZAP zegeviert sport 25 jrifp PRofn SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Cheques PCC Maalwater Run uitgereikt Michael den Herder: Jong karttalent uit Heiloo Limmen creëerde tevergeefs goede kansen Finale driebanden in Akersloot PCC Maalwater Run 0« cp^wi»(T4t aujttfrew^e 8i*t$ pa otro VOETBAL HEILOO - Afgelopen vrijdag middag vertrok er een luxe toe- ringcar bij HSV clubhuis de Basis met bestemming Sheffield in midden Engeland. Ruim vijftig uitgelaten supporters vergezelden jeugdspelers Paul Verhaar en Jesper de Vré met de bus en de boot op weg naar de ver zilvering van hun 'Keepy Uppy' prijs. Het werd een feesteüjke reis met als hoogtepunt het hooghouden van een voetbal tijdens de rust midden in het stadion door de beide spelers van de HSV Cl op zaterdag middag. In juli speelde de Engelse prof-club Sheffield Wednesday tij dens het Engelse voetbaifeest twee wedstrijden op sportpark het Maalwater. Tijdens de rust was er voor alle jeugdige bezoekers de kans om een reis naar Engeland te winnen. Hiervoor dienden de jongens en meisjes zo lang mogelijk een voet bal hoog te houden (het beroemde Keepy Uppy). Paul Verhaar pakte op de dinsdagavond de eerste plaats en datzelfde deed Jesper de Vré op donderdagavond. De reizen waren beschikbaar gesteld door een bekend landelijk voetbalweekblad en Sheffield Wednesday nodigde daarbij de HSV- jongelingen uit hun kunsten te ver tonen op Hillsborough (het stadion van Sheffield Wednesday). Het HSV- bestuur en vrijwilligers van de club regelden de reis met de bus en de boot. Op zaterdag 8 november vond de match tussen Sheffield Wednesday en Doncaster Rovers plaats in de staalstad in midden- Engeland. In de rust van deze derby betraden Paul en Jesper, in HSV tenue, een beetje zenuwachtig het veld van het enorme, met 20.000 toeschouwers gevulde stadion. Hier kregen zij onder het geklik en gesnor van camera's het seintje om hun kunsten te vertonen. Op het moment dat de spelers van beide clubs het veld weer betraden, moesten Paul en Jesper noodge dwongen hun balvaardigheden sta ken. Een oorverdovend applaus klonk van de tribunes en voor hen was een droom werkelijkheid geworden. Het ontmoeten van de Engelse supporters die van de zomer gast waren in Heiloo onder streepte nogmaals de unieke voet balsfeer die er leeft in Engeland. Het zingen, de vlaggen en de uitdos sing tijdens de wedstrijd deden bij de Noord Hollanders het kippevel over de rug lopen. Moe en voldaan keerden burge meester Hans Romeijn en 52 HSV- enthousiastelingen zondag terug in Heiloo. Precies op tijd, omdat som mige reizigers diezelfde dag de kleuren van HSV 1 en 2 dienden te verdedigen. Beide elftallen wonnen hun wedstrijd en zo kon het week end helemaal niet meer stuk. De bewegende beelden van Paul en Jesper in het stadion zijn binnen enkele dagen op www.whsv.nl te zien. HSV-spelers Paul Verhaar en Jesper de Vré mochten in het bom volle Hillsborough Stadion hun prestaties laten zien, door de bal ZO lang mogelijk hoog te houden. Aangeleverde foto HEILOO - De 9-jarige Michael den Herder uit Heiloo is vice-kampioen geworden in het Nederlands kampioenschap karten bij de cadet rookies 160 cc (8 tot 12 jaar). Na een fantastisch seizoen, waarbij hij meerdere malen de eerste plaats behaalde, is luj op slechts enkele punten achterstand tweede geworden. Deze prestatie is bijzonder knap, aangezien hij één wedstrijddag (drie manches) door omstandigheden niet heeft kunnen meerijden. In dit eerste jaar dat Michael aan de kartsport deel neemt, is het duidelijk geworden dat de kartsport in Nederland onder druk staat. Na de sluiting van de buitenbanen in Uitgeest en Amsterdam zijn er geen nieuwe bijgekomen. De dichtstbijzijnde baan om te trainen is in Oss. Het is dus heel moeilijk om voldoende te kunnen trainen. Er werden races verreden in Oss, Veldhoven, Emmen en zelfs in België en Duitsland. Dankzij zijn doorzettingsvermo gen en de hulp van motorentuner Piet van Velzen van speedsupport.nl heeft Michael het seizoen prachtig af kunnen sluiten. Aangeleverde foto LIMMEN - Na de 1-4 afstraffing vorige week tegen Spartanen in Wognum, heeft Limmen 1 afge lopen zondag opnieuw een nederlaag geleden. Op sportpark Dampegheest wist tegenstander ZAP uit Anna Paulowna met 2-4 te zegevieren en brak daarmee tevens de ongeslagen thuisstatus van Limmen 1 in dit sei zoen. Limmen 1 begon voortvarend aan de negende competitiewedstrijd en binnen het kwartier wist aan voerder Harry Verduin met een prachtige pegel de 1-0 voorsprong op het scorebord te brengen. Dezelfde Verduin was ongelukkiger wijs verantwoordelijk voor de gelijk maker van de ploeg van trainer Klaas Bijl, toen hij hands maakte in zijn eigen strafschopgebied en de warrig leidende scheidsrechter Mans niets anders kon doen dan de bal op de stip te leggen. Niet veel later kwamen de bezoe kers op een 1-2 voorsprong, toen keeper Edwin den Breejen een directe vrije trap van ZAP in zijn eigen goal bokste. Limmen toonde veerkracht en nam het initiatief weer over wat nog voor rust resul teerde in de verdiende gelijkmaker van de voet van Martijn de Haan. Ook na de rust ging Limmen door op de voet van het slot van de eer ste helft en kreeg het team goede mogelijkheden om een voorsprong te nemen. ZAP loerde op de counter en had daarmee succes toen de scheids rechter niet floot op het moment dat verdediger Bas Admiraal onre glementair werd afgestopt en ZAP wist te scoren. Limmen was wat van slag en ZAP profiteerde opnieuw met een snelle tegenaanval: 2-4. Limmen bleef het spel dicteren en schiep zich ook goede kansen maar helaas wilde het niet lukken en bleef de 2-4 op het scorebord staan. De tweede opeenvolgende neder laag was een feit en doordat koplo per WW opnieuw won, 2-3 bij KGB, is de achterstand van Limmen opgelopen tot zes wedstrijdpunten. Aanstaande zondag speelt Limmen 1 in Wervershoof tegen datzelfde WW Met dezelfde instelling en gedre venheid als afgelopen zondag, zou Limmen 1 in staat moeten zijn om het de ploeg van scheidend trainer Volkert Jan Putting het heel moeilijk te gaan maken. AKERSLOOT - Vrijdag 14, zaterdag 15 en zondag 16 november word in biljartcen trum de Vriendschap in Akersloot de gewestelijke finale driebanden Eerste klasse gehouden. Vertegenwoordigers van acht districten uit Noord en Zuid-Holland strijden om de gewestelijke titel welke recht geeft op de landelijke finale. Grote kanshebber is H. Weijers uit Heemskerk die met een moyenne van 0.829 als eerste geplaatst is. Zijn concurrenten zijn vooral R Kraayvanger uit Medemblik, die de stap van het kaderspel naar driebanden heeft genomen. Ook J. Gieskens van district Zaanstreek - Waterland mag tot de outsiders worden gerekend. Een opvallende deelnemer is Ben de Graaf uit Haarlem, uit komend voor district Duinstreek, hij heeft jarenlang het commentaar verzorgd tij dens nationale en internationa- v le wedstrijden op biljartgebied. De aanvangtijden zijn: vrijdag om 19.00 uur, zaterdag 12.00 en zondag 13.00 uur en de fina le wordt gespeeld in biljartcen trum De Vriendschap, Kerklaan 18 in Akersloot. De finale wordt georganiseerd door biljartvere niging Aker v97.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 23