Silhouet Interieur Heiloose gestationeerd in Afghanistan H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Rectificatie jaarlijkse collecte voor Multiple Sclerose Open Drive Eerste Heilooër Klaverjasclub Kadootjesmarkt in zorgcentrum Overkerck Eerste Communie Willibrorduskerk Exposeren het Trefpunt Unicef kraam in 't Loo 'Zondag is mijn vrije dag en werk ik hooguit twee uur' UITKIJKPOST 12 NOVEMBER 200 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - In de Uitkijkpost van 5 november stond een artikel met als kop 'Vrijwilligers Groei en Bloei in het zonnetje gezet'. Dit moet echter zijn 'Vrijwilligers van de Tuinwerkgroep Nijenburg in het zonnetje gezet'. Dit werd gedaan als dank voor de informa tieavond die Marina Wijnbeek, samen met boswachter Hans de Haan, onlangs heeft gegeven bij vereniging Groei en Bloei. Onze excuses voor de ontstane verwar ring. HEILOO - Vanaf 17 november zullen de vrijwilligers van het MS Fonds weer collecteren. Het MS Fonds helpt mensen die Multiple Sclerose hebben met voorlich ting, coaching en financiering van wetenschappelijk onderzoek. Is uw voordeur niet bereikt? Doneer op giro 5057 te Maassluis. Of kijk op www.msfonds.nl. HEILOO - Op 17 november houdt de Eerste Heilooër Klaverjasclub weer een Open Drive in het Open Huis in 't Loo. Door beperkte ruimte wordt de regel vol is vol gehanteerd. Start is om 19.30 uur tot circa 23.00 uur. Inlichtingen bij mevrouw Geerlings, tel. 072- 5339345 of bij mevrouw van Toorn, tel. 072-5336038. HEILOO - Op woensdag 19 november is er een markt met leuke betaalbare, zelfgemaakte kadootjes voor de december maand. Er is van alles te koop. Op het 'terras' kunt u genieten van warme glühwein en chocola demelk, tegen een kleine vergoe ding. U bent welkom deze middag van 15.00 tot 16.30 uur op de etage in zorgcentrum Overkerck, Stationsweg 92c. HEILOO - De werkgroep van de Eerste Communie Heiloo is alweer volop bezig met de voorbereidin gen voor de communieviering in april 2009. Heeft u uw kind hier voor nog niet aangemeld, doet u dat dan uiterlijk 15 november bij de parochie van de Willibrordus kerk aan de Westerweg 267, tel. 072-5330906. HEILOO - Het Trefpunt is een druk bezocht gebouw, waardoor de kunststukken veel aandacht kunnen krijgen. Wilt u uw werk tonen, neemt u dan contact op met Anne-Marie Voigt, tel. 072- 5337195 of met Coby Dunselman, tel. 072-5335084. Zij komen kij ken of uw werk in aanmerking komt voor een expositie in het Trefpunt. HEILOO - Op 14 en 15 november staat Unicef zoals ieder jaar met een kraam in winkelcentrum 't Loo. De vrijwilligers van de kraam hopen dat u net als voorgaande jaren helpt hun campagne tot een goed eind te brengen door kaar ten, agenda's, kalenders en ande re artikelen te kopen. Kennemerstraatweg 99/103, 1851 BC Heiloo, tel: 072-5331199, www.silhouetinterieur.nl, info@silhouetinterieur.iü. HEILOO - Binnenhuisarchitecten Piet Duyneveld en Kees Schermerhorn werken vijfentwintig jaar samen, dus viert Silhouet feest. Het is misschien wel één van de stijlvolste woninginrichtingzaken in de regio. Maar veel vaste klanten zien Silhouet aan de Kennemerstraatweg in Heiloo ook als een gezellige huiskamer, waar je af en toe zo maar even binnenloopt voor een praatje en een kop koffie. Is er gebak, dan eet je een puntje mee. Zondag 16 november viert Silhouet haar 25-jarig jubileum. De sfeer bij Silhouet wordt vooral bepaald door de twee eigenaren: Pieter Duyneveld (58) en Kees Schermerhorn (52). Ze hebben het bedrijf samen opgericht en doen hun werk nog met evenveel passie en plezier als een kwart eeuw geleden. De twee kennen elkaar van Liekeles Oebles in Alkmaar, waar ze beiden werkten voor binnenhuisarchitect Jelle van Veen. Een flamboyante man, die met veel creativiteit en geestdrift woningen inrichtte. Met een, voor die tijd, ongebruikelijke en originele aanpak. Pieter en Kees zijn tot op de dag van vandaag de principes uit die beginja ren trouw gebleven. Gedurfd, maar doordacht. De kwaliteit staat voorop; ze combineren stijlen, zoeken naar verrassende kleurstellingen en zorgen ervoor dat hun klanten zich thuis voelen in het huis dat zij voor hen heb ben ingericht. Silhouet is inmiddels uitgegroeid tot een bedrijf met een toonzaal van bijna duizend vierkante meter. Ook binnenhuisarchitect Wïm Reedijk werkt er en is Kee Brandjes als styliste met name verantwoordelijk voor de aankleding van de winkel. Zij noemt de enorme collectie stoffen, vloer bedekking en wandbekleding als sterk punt van Silhouet. „Hier kunnen de klanten nog echte keuzes maken." Bijzonder is ook Dirk van Tellingen, de eigen stoffeerder, die het ambachtelijke werk nog tot in de puntjes beheerst. Nog steeds bezoeken ze woningen van klanten om adviezen te geven voor de complete inrichting. „Het is vooral belangrijk datje de mensen aanvoelt", weet Pieter. „Ze weten vaak wel ongeveer wat ze willen, maar bij echtparen lopen de meningen nogal eens uiteen. Dan is het leuk ze op een lijn te krijgen. Daar zijn die jongens goed in", zegt Kee. „De klanten moeten zich zelf in een voorstel van ons herkennen. Het is hun huis. Zij moeten er naar hun zin wonen," aldus Kees. Silhouet koopt zelf in en bezoekt trouw de grote beurzen in Milaan en Parijs om zeker te zijn van de beste en nieuwste trends op meubelgebied. De klantenkring strekt zich uit tot ver buiten Heiloo. Pieter en Kees gaan nog wel even door. „Voor ons werk is zeker toe komst", zegt Pieter. „Binnenhuisarchitectuur blijft mensenwerk. Je koopt geen interieur via internet. Onze kracht is de persoonlijke benadering. Het contact, je inleven en dan met je vakkennis een origineel voorstel doen. Het vertalen van wensen. Die behoefte was er en die blijft bestaan." Tekst en foto: Carolien Breed TARIN KOWT - Chantal van Harten uit Heiloo is sinds eind juli gestationeerd in Kamp Holland, gelegen nabij Tarin Kowt, de hoofdstad van Uruzgan. Zij werkt als fysiothe rapeute bij de medische dienst van de Landmacht en behandelt zowel militairen als Afghaanse burgers. Chantal hep in 2003 tijdens haar opleiding fysiotherapie stage bij de Marine in Den Helder en hoorde van mensen die ze behandelde stoe re verhalen, die haar aanspraken. Aangetrokken door zowel de schiet sport, als het avontuurlijke leven besloot zij zich na haar studie aan te melden bij de Landmacht. Na een zware officierstraining van tien weken kwam zij terecht op de kazerne in Hilversum. Daar hoorde ze, dat er een fysiotherapeut nodig was voor uitzending naar Afghanistan. „Ik wilde er graag heen. In maart startte een uitgebreide training en instructie over Afghanistan. En uiteraard werd flink geoefend op de behandelingen die we daar zouden gaan uitvoeren, door middel van oefengewonden. In Kamp HoUand is een compleet ziekenhuis gebouwd, met alles erop en er aan. Behalve Nederlandse en buitenlandse mili tairen komen hier ook Afghaanse burgers en militairen voor behande ling. Op dit moment verblijven er zes Afghanen, waarvan drie kinde ren. De redenen van hun komst kunnen heel divers zijn, wel gaat het altijd om noodhulp. Er komen men sen binnen met verwondingen door schoten of ontploffingen, maar ook kinderen, na een 'ongelukje in huis' -regelmatig veroorzaakt door de Als fysiotherapeute behandelt Chantal hier een Afghaans jonget je in Kamp Holland, Tarin Kowt. Aangeleverde foto Taliban als pressiemiddel- of 'gewoon' met een acute blinde darmontsteking. Normaal gespro ken krijg je van de achterliggende reden van hun komst naar het zie kenhuis niet zoveel mee. Het blijft soms onduidelijk wat er nu echt gebeurd is. Veel van onze hulpverle ners zijn vrouwen en veel Afghaanse patiënten zijn mannen; we houden bij de behandeling rekening met hun cultuur. We kunnen het kamp niet af, maar er wordt zoveel voor ons georganiseerd, dat we ons geen minuut hoeven te vervelen. Ik werk zes dagen per week. 's Avonds is er genoeg afleiding in de vorm van fit ness, film en andere ontspanning. Daarnaast train ik om de dag met mijn schietsimulator en lucht- pistool. Zondag is mijn 'vrije' dag en werk ik hooguit twee uur, tenzij er spoedgevallen binnen komen." Gedurende deze uitzending is drie keer de gelegenheid om contact te hebben met het thuisfront, tijdens de thuisfrontcontactdagen. Er is dan een live videoverbinding met relaties in Nederland. Chantal is nu 28 jaar en zou hierna graag nog een keer voor uitzending in aanmerking komen. „Ik ben nog niet gebonden en het avontuur trekt mij aan. Maar de kans, dat ik nog een keer naar Afghanistan ga, is zeer klein. Ik sta ook open voor uitzending naar een ander gebied; het leven bij Defensie bevalt mij goed."

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 5