VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD ■BB H E I L O O Expositie in het Trefpunt Bezoek aan Amsterdam Vrij klaverjassen in het Zondagmiddagcafé West-Friese en Nederlandse voordrachten Ontmoetingsmiddag Gezelschapsbank Sinterklaas voor groot ouders en kleinkinderen Dag van de Vrijwilligers Levensbeschouwing UITKIJKPOST 12 NOVEMBER 2008 Roelof Bos doet verslag van de vergaderingen van de gemeenteraad op 3 en 6 november, die gewijd waren aan de begroting en de belastingtarieven voor 2009 en het zogenaamde Meeijarenperspectief 2009-2012. Hij was ook aanwezig bij de reguliere, maandelijkse gemeen teraadsvergadering van maandag 10 november. De schrijver heeft een bureau voor journalistieke en redactionele producties en is oud-wethouder van Heiloo. Bij de begrotingsbehandeling vraagt het college om instemming met nieuw beleid en/of extra perso neel. Personeelsuitbreiding ligt (bijna) altijd gevoelig. Zo stelde het college nu voor om extra personeel aan te trekken voor het eigen archief, voor een scherpere bewa king van de leerplicht en voor beveiliging van het gemeentehuis, dit laatste vooral met het oog op avondvergaderingen. De meeste van deze uitbreidingen werden ver antwoord door portefeuillehouder Hans Romeyn. De uitkomst was dat de formatie-uitbreiding voor-beveili ging van het gemeentehuis werd verworpen door het aannemen van een amendement van de WD (met 13 stemmen voor en 5 tegen). Maar met de andere twee genoemde uit breidingen ging de raad akkoord. Trefpunt naar Overkerck? Bij de begrotingsbehandeling worden door politieke partijen in hun algemene beschouwingen ook altijd signalen afgegeven. Zo liet de PvdA een bijzonder geluid horen over de huisvesting van ouderen met zorgbehoeften. 'Woonzorgzones' zijn concentraties van voorzieningen voor ouderen. Het college wil zo'n concentratie tot stand brengen bij Overkerck, en daar wellicht ook het Trefpunt naar toe verhuizen. Kleinere 'zones' kun nen dan elders in het dorp komen (of blijven, zoals op de locatie van De Loet). Aan dit beleid wordt gewerkt door wethouder Jacob Ouderkerken, van de PvdA, en daar om was het extra opvallend dat zijn partijgenoot fractievoorzitter Cees Rootjes hiervan uitdrukkelijk afstand nam. Hij signaleerde een wijziging in de AWBZ 'waarbij wordt uitgegaan van het scheiden van wonen eri zorg'. Zijn fractie vindt het veel beter als er voor ouderen op grotere schaal nieuw wordt gebouwd op de locatie van de beide campingterreinen aan de Omloop. Geen Loet of Overkerck meer voor ouderen, want 'beide vol doen niet meer aan de huidige eisen', maar de locatie van.de Loet bestemmen voor algemene nieuw bouw en van Overkerck jongeren huisvesting maken! Wat de Heilooër welstandscom missie betreft, een adviescommissie voor het college waarin onaf hankelijke architecten zit ten, zijn de WD en de PvdA al een tijdje op het oorlogspad. Ontevreden als deze partijen warjen over adviezen van de commissie, kwamen zij vorig jaar met een motie om de commissie af te schaffen. Daarmee begon een discussie die voorlopig niet is afgerond. Deze keer kwamen de twee partijen opnieuw met een motie, waarin sprake was van 'de door het rijk ingezet te trend om te komen tot een wel- standsbeleid met een beperkte of verdwenen rol van de welstandscom missie'. Maar de motie het ook ruimte voor het 'hand haven van de huidige situa tie' en werd aangenomen, maar met de stemmen van Heiloo-2000 en GroenLinks tegen. Martha Klein verklaarde nu nadrukkelijk dat de fractie van GroenLinks spijt had dat zij zich vorig jaar bij het offensief tegen de welstandscommissie had aange sloten. GroenLinks was tot het inzicht gekomen dat er te weinig van de welstandscommissie wordt geprofiteerd en 'dat we niet zomaar deze deskundigheid naast ons neer moeten leggen'. Ontwikkeling Stationscentrum west nog haal baar? Onmiskenbaar galmde de raads- discussie van 29 oktober over het Stationscentrum (zie mijn verslag van vorige week) nog na. De toon werd op 3 november gezet in de eerste van de zes algemene beschouwingen, van de WD. Refererend aan de discussie van 29 oktober zei fractievoorzitter René van Splunteren: 'De rode draad die ik de laatste tijd constateer bij tallo ze acties of juist het ontbreken van acties ten gemeentehuize is dat er veel fouten worden gemaakt, dat de formatie niet op orde is, dat er twij fels zijn of men wel toegerust is voor de belangrijke taken die voor ons liggen en dat de rapportage aan de gemeenteraad op zijn zachtst gezegd laat, onvolledig en soms ook onjuist is.' Van Splunteren hulde zich voor de gelegenheid in een beeld spraak die in de jaren zeventig is gebruikt door de socialist Anne Vondeling, die zich bij zijn afscheid als voorzitter van de Tweede Kamer afvroeg of de -parlementaire volksvertegenwoordiging 'een leeuw' of 'een lam' zou moeten zijn. Leeuw natuurlijk! In het Stationscentrum is de herontwikkeling aan de oostzijde nu bijna afgerond. Thans staat de verdere ontwikkeling aan de west zijde op het programma, met name bij het kruispunt van de Westerweg met de Pastoor Van Muijenweg en de Zeeweg. In de schriftelijke voorbereiding van de algeme ne beschouwingen antwoordde het college op een vraag van Heiloo- 2000 dat hiervoor niet alleen nog grond moet worden verworven van de beheerders van de achter de Knipkapper gelegen balletschool, maar ook nog de grond van het BP- benzinestation en van de daarachter gelegen Nissan-garage. 'De ontwik keling van de locatie hangt dus met name af van een drietal verwervin gen. Het is onmogelijk om daar een exact tijdschema aan te hangen, want deze verwervingen kunnen ineens heel snel gaan, maar het kan ook nog enkele jaren in beslag nemen. Onteigening van een of meer locaties wordt door ons niet uitgesloten.' Op 3 november ging wethouder Ouderkerken hierover in discussie met fractievoorzitter John Daas van Heiloo-2000, zijn voorganger als portefeuillehouder. Ouderkerken sprak van het 'opschuiven van de plannen voor West met drie tot vijf jaar', van de kans op negatieve financiële conse quenties en hij concludeerde dat er een onderzoek moet komen naar de haalbaarheid van de plannen die voor dit (deel)gebied zijn opgesteld: in het eerste kwartaal van 2009 zal de raad hierover gerapporteerd worden. Verder vermeld ik nog: dat wethouder Ouderkerken mededelingen deed over de start van het bouwproces bij Hoog en Laag: december bouwrijp maken, februari-maart 2009 begin van de bouw, zomer 2010 afronding van de bouw dat Heiloo-2000 succes had met een motie waarin werd bepleit dat bij de eerste fase van woning bouw in het Zuiderloo bij de goedko pere woningen niet alleen huurwo ningen worden gebouwd, zoals tot nu toe het plan is, maar ook een 'substantieel aandeel' koopwoningen dat in de raad van 3 november enkele opmerkingen zijn gemaakt over de komst van een Aldi-super- markt aan de Kennemerstraatweg, namelijk in het oude pand van Super de Boer en het Porseleinhuis. Een aanvraag hiervoor is door Aldi bij de gemeente ingediend dat de begroting 2009 met bij behorende voorstellen, waaronder het subsidieboek, uiteindelijk door de gemeenteraad werd goedge keurd met alleen de NCPN tegen (en met een aantekening van Heiloo-2000 gericht tegen een klei ne post op het gebied van ruimte lijke ordening) dat de gemeenteraad op maan dagavond 10 november zijn regu liere maandelijkse vergadering hield en dat daarin onder meer werd besloten dat op de Kennemerstraatweg de zuidelijke komgrens van Heiloo wordt uitge breid tot aan de komgrens van Limmen, zodat de maximum snel heid hier kan worden verlaagd van 80 naar 50 kilometer (het gaat om een stuk van 720 meter) en tenslotte dat op diezelfde avond een nieuw bomenbeleidsplan werd vastgesteld. Hierdoor wordt het mogelijk dat particuliere eigenaren bomen op hun eigen grond als 'beeldbepa lend' bij de gemeente aanmelden. Als de gemeente de boom inder daad beeldbepalend en daarmee het behouden waard vindt, biedt zij eigenaren een jaarlijkse inspectie en 'klein onderhoud' aan. De WD was als enige tegen. Voor deze partij is dit bomenbe leidsplan een voorbeeld van over bodige regelgeving, vanuit de over weging dat het groen in Heiloo bij particuliere eigenaren in voldoende veilige handen is. Momenteel exposeert mevrouw Ruijseveld-de Winter haar leder werken en plastieken in de vitrine van het Trefpunt. Creatief als zij is, weet zij van diverse materialen ware kunstwerken te creëren. Het is dan ook zeer de moeite waard om naar haar (verkoop)expositie te komen kijken. En van 10 november tot en met 3 december exposeert Sylvia Blok haar kinderschilderijen in het TVefpunt. Vrolijke betaalbare kin derschilderijen waar je als ouder en als kind blij van wordt. Alle schilderijen zijn gemaakt met hel dere kleuren. Leuk voor de kinderkamer, maar ook erg origineel om cadeau te doen voor een geboorte of ver jaardag. Zij maakt ook schilderijen in opdracht. Sylvia heeft ook een eigen website zodat u alvast van haar werk kan bekijken: www.kinderschilderijenvansyl.nl Donderdag 13 november nodigt de Culturele Commissie u uit voor een bezoek aan Amsterdam. Vertrek 09.15 uur vanaf het Trefpunt naar station Heiloo, met de trein van 09.30 uur naar Amsterdam. We bezoeken het BIMhuis aan het IJ, de nieuwe bibliotheek, en het Amsterdams Archief in gebouw De Bazel. Zondag 16 november vanaf 13.30 uur vrij klaverjassen/bridgen in het zondagmiddagcafé in het Trefpunt. Maar ook andere gezel schapsspellen en biljarten. Gratis internetten. U bent van harte welkom! En als u zonder partner komt: bij ons vindt u iemand met dezelfde inte resses als u. Gun uzelf een gezelli ge zondagmiddag samen met ande ren! Zondag 16 november om 14.00 uur een ouderwets West-Friese middag in het Trefpunt. Ina Eilander uit Hoogwoud draagt 'mooie roime en verhale in oos mooie West-Friese dialect voor'. Entree 5,-. Donderdag 20 november vanaf 14.00 uur organiseert de Gezel schapsbank weer een gezellige ont moetingsmiddag. De Gezelschaps bank brengt mensen met elkaar in contact die samen op vriendschap pelijke basis wat met elkaar willen ondernemen. Deze middag: gezel schapsspelletjes. Vindt u het leuk om nieuwe mensen te ontmoeten en samen potje te kaarten of een ander spelletje te doen, dan bent u van harte welkom in het Trefpunt. Entree leden 2,-; belangstellen den 3,-. Zaterdag 29 november komt Sinterklaas met zijn Pieten speciaal voor alle Heilooër opa en oma's en hun kleinkinderen van 10.00 tot 12.00 uur naar het Trefpunt. Dinsdag 9 december zet de gemeente Heiloo zet ter gelegen heid van de Dag van de Vrijwilligers 's avonds in Golden Tulip Heiloo de Heilooër vrijwilli gers in het zonnetje met een geva rieerd programma (hiervoor kunt u zich aanmelden via uw vereni ging of organisatie), en in het Trefpunt kan iedereen die geïnte resseerd zijn om vrijwilligerswerk te gaan doen dinsdag 9 december vanaf 10.00 uur 's morgens tijdens een lezing Commissie informeren. van zich de Voorlichtings uitgebreid laten Donderdag 15 januari van 19.30 tot 21.30 uur start Levens-, beschouwing, een cursus van acht lessen waarin de hoofdlijnen van vier levensbeschouwingen bespro ken worden. Het hindoeïsme, boeddhisme, jodendom en islam. Tijdens de cur sus zal er een gastdocent komen die via prachtig verteltheater over een van de levensbeschouwingen vertelt. De lessen worden gegeven door de heer E Greijer. Informatie: 072-5331297. Meer informatie: Stichting Ouderenwerk Heiloo, Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 Heiloo, tel. 072-5331297, www.ouderenwerkheiloo.nl e-mail: stichting@ ouderenwerkheiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 7