n GGZ Noord-Holland-Noord zoekt maatjes Tentoonstelling van kleurenpracht Lezen over Koning David in het Willibrordushuis Hei loocon tact r het Wm 15 Belangrijke nummers Inloopavond Overkerck Basiscursus Patchwork/Quilten INGEZONDEN BRIEVEN UITKIJKPOST 19 NOVEMBER 200 HEILOO - Vogelvereniging kleurenpracht heeft in het weekend van 21 tot 23 novem ber de jaarlijkse afdelingsten toonstelling en keuring van onze kleur en postuurkanaries, diverse soorten tropische vogels, Europese cultuurvogels en niet te vergeten de krom snavels. HEILOO - Een van de belang rijkste en bekendste figuren uit de bijbel is Koning David. Zijn lotgevallen staan beschreven in het eerste en tweede boek Samuël en spelen zich af rond het jaar 1000 voor Christus. Deze jongste zoon van Isaï, een herdersjongen, wordt tot de toekomstige koning gezalfd en daar mee begint een avontuurlijk leven. Het verhaal van zijn strijd tegen de reus Goliath is daar een sprekend voorbeeld van. Vaak zal hij nog strijd moeten voeren tegen zijn vijanden. Voorop staat altijd om de tekst van De tentoonstelling wordt gehou den in ons verenigingsgebouw Kleurenpracht het Zevenhuizen 50 (achter de sporthal 't Vennewater). Openingstijden zaterdag 18 novem ber 10.00 tot 18.00 en zondag 19 november 10.00 tot 16.00. Er is ook een verkoopklasse aanwezig hier worden vogels verkocht. Gratis Entree. de bijbel tot zijn recht te laten komen en een beetje inzicht te krijgen in de bedoeling van de auteur. Informatie en zelf ontdekken spelen tijdens de avonden een belangrijke rol. Samen wordt ontdekt hoe David ook voor ons van belang kan zijn. De begeleb ding is door pastor H. Helsloot. De avonden zijn op donderdag 11 december, woensdag 21 januari, dinsdag 17 februari donderdag 19 maart en dinsdag 21 april 2009. De bijeenkomsten worden van 20.00 tot 22.00 uur gehouden in het Willibrordushuis aan de Westerweg te Heiloo. HEILOO - GGZ Noord-Holland- Noord, instelling voor geestelij ke gezondheidszorg, zoekt voor haar cliënten in Alkmaar, Heerhugowaard en Heiloo en omgeving vrijwilligers die met een cliënt een activiteit willen ondernemen. De bezoekvrijwilliger, ook wel 'maatje' genoemd, is een vrijwilliger die gekoppeld wordt aan één cliënt. Het gaat om het bezoeken van een cliënt die onder begeleiding of zelf standig woont. Hierbij helpen vrij willigers cliënten hun isolement te Ik had goede hoop gekregen toen ik de inloopavond in het zorgcen trum Overkerck had bezocht. Door de heer Peter Mejer, Wonen Welzijn en Zorg, werd mij aan hand van ont werptekeningen duidelijk gemaakt wat de plannen waren. Die plannen zijn gemaakt om senioren niet te isoleren ergens aan de rand van de gemeente. Zij behoren zoveel moge lijk deel te kunnen nemen aan het dagelijkse gebeuren om hen- heen zoals een Trefpunt en winkels in hun nabijheid. Maar nu lees ik tot mijn grote verbazing in de Uitkijkpost dat dé politiek weer eens dwars gaat lig- doorbreken door gezamenlijk iets te ondernemen zoals wandelen, ergens koffie drinken, naar de bioscoop of een museum bezoeken. Vrijwilligers zijn actief naast familie, vrienden en professionele hulpverleners, maar vaak ook als familie of vrienden ontbreken. Deze vrijwilligers zijn hard nodig voor het bezoeken van een of meerdere cliënten of voor het begeleiden van een van de vele activiteiten, als aanvulling op de zorg. Een aantal cüënten wacht ech ter al heel lang op een maatje en daarom is GGZ NHN op zoek naar nieuwe vrijwilligers. gen! Als het de politiek niet is dan is het de welstandscommissie wel, of zijn het de omwonenden die bezwaar maken dat iets 5 centime ter te hoog wordt. En vergeet ook de projectontwikkelaars niet. We denkt er na over het feit dat er in Heiloo ongeveer 40 senioren wonen? Die zullen in de zeer nabije toekomst, hetzij vrijwillig of noodge dwongen, om ruimte vragen. Of is het zo dat men met de gedachte speelt dat de omliggende gemeenten wel voor een oplossing zorgen. Heiloo, schaam je! Kees van Ginkel Heiloo Vrijwilligerswerk wordt niet betaald, maar GGZ Noord-Holland- Noord waardeert de vrijwilligers onder andere door goede begelei ding, verzekering, een jaarlijkse vrij- willigerscontactdag en thema- en studiedagen. Spreekt het vrijwilli gerswerk u aan, neem dan contact op met Mea Boereboom, coördina tor vrijwilligerswerk, GGZ Noord- Holland-Noord, tel: 072-5312312 of e-mail: m.boereboom@ggz-nhn. HEILOO - Na de kerstvakantie start er weer een basiscursus Patchwork/ Quilten. Deze basiscursus staat onder leiding van docente Jobina de Boer en omvat zes lessen van 19.30 tot 21.30 uur. In deze cursus komen de verschillende patchworktechnie- ken, zowel handmatig als machinaal aan de orde. De kosten bedragen 40,50. Nivonleden krijgen reductie. Deze cursus is dus geschikt voor beginners, die de basisprincipes willen leren als voor degenen, die reeds kennis maakten met deze techniek, aantrekkelijk. De cursus vindt plaats in het Cultureel Centrum Het Open Huis te Heiloo. Opgave/info bij Reina Mulder, tel. 072-5333127 en Daisy Groenland tel. 072-5330088 of via nivonheiloo.punt.nl. www.heiloo.nl In de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) staat dat gemeenten bij het ontwikkelen van beleid burgers en cliënten moet betrekken. Om deze cliënt- en burgerparticipatie goed te regelen heeft de gemeenteraad in de vergadering van 3 december 2007 de Verordening cliënt- en burgerparticipatie Wmo gemeente Heiloo" vastgesteld. Deze verordening kunt u downloaden van onze website www.heiloo.nl. Wij zoeken twee nieuwe leden voor dit Wmo-platform, wegens vertrek van enkele mensen door verhuizing en ziekte. Het plat form bestaat uit maximaal negen leden. Van deze negen leden wordt één lid voorgedragen door de gezamenlijke ouderenbon den, één vanuit de Denktank (jeugd) en één lid vanuit de cliën tenraad Wet werk en bijstand. Waar adviseert het Wmo-platform over? Het Wmo-platform adviseert de gemeente over de negen pres- tatievelden van de Wmo: - bevorderen van de sociale samenhang en leefbaarheid; - op preventie gerichte ondersteuning van jeugdigen met pro blemen met opgroeien en van ouders met problemen met opvoeden; - geven van informatie, advies en cliëntondersteuning; - ondersteunen van mantelzorgers en vrijwilligers; - bevorderen van de deelname aan het maatschappelijke ver keer en van hef zelfstandig functioneren van mensen met een beperking of een chronisch psychisch probleem of een psychosociaal probleem; - verlenen van voorzieningen aan mensen met een beperking of een chronisch psychisch probleem en aan mensen met een psychosociaal probleem; - bieden van maatschappelijke opvang; - bevorderen van openbare geestelijke gezondheidszorg; - bevorderen van verslavingsbeleid. De werkzaamheden Wat wij van u verwachten en een omschrijving van de werk zaamheden, kunt u vinden op www.heiloo.nl. U vergadert ongeveer zes keer per jaar met de gemeente. Voor iedere ver gadering met de gemeente ontvangt u presentiegeld. Geïnteresseerd? Als u interésse heeft dan kunt u voor 1 december 2008 een gemotiveerde brief of mail sturen naar het college van burge meester en wethouder, postbus 1, 1850 AA Heiloo of per e- mail info@heiloo.nl. Meer informatie Een omschrijving van de werkzaamheden staat op de website www.heiloo.nl. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw Y.B.M. Kersten, telefoonnummer 072 535 66 85 (op maandag, dinsdag, donderdag) of per e-mail info@heiloo.nl of met één van de beide voorzitters, de heer E.J. Bijkerk, tele foonnummer 06 51248747, per e-mail e.j.bijkerk@quicknet.nl of mevrouw A. de Rooij, telefoonnummer 072 505 55 82, per e- mail drooij@quicknet.nl spoedgevallen alarmnummer 112 zonder spoed Brandweer 072 564 44 44 Politie 0900 8844 nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 15