Sinterklaas in Egmond aan de Hoef Jeugdkoor Corneliuskerk geeft kerkdienst regio 18 Met een geheel eigen invulling Alzheimercollecte Sint Nicolaas is in het land! Sint en Pieten ook in Limmen aangekomen LIMMEN - Twee keer per jaar verzorgt het jeugdkoor van de Corneliuskerk de inhoud van een kerkdienst. Op zaterdag 22 november om 19.00 uur is het weer zo ver. Er zijn weer nieuwe teksten geschreven op muziek van ABBA, Joan Osbourne en Amy McDonald. Binnen de parochie is het jaarthema: 'Vrouwen in de bij bel' Het jeugdkoor heeft de vrouw Judit uit het" gelijknamige boekje uit de bijbel uitgekozen en uitge werkt. En er is iets heel creatiefs uitgekomen. Met veel talent en enthousiasme geeft de groep uitleg over dit mooie verhaal. Waarvan de teksten door jonge ren geschreven zijn. Als u eerder een viering van het jeugdkoor heeft meegemaakt, dan weet u dat het er niet statisch aan toe gaat, maar een viering wordt vol bewe ging en actie. U bent allen uitgenodigd om het verhaal van Judit mee te vieren. Een hele ervaring en best leer zaam. EGMOND - Dit jaar komt de Sint natuurlijk ook weer naar Egmond aan den Hoef. Op zon dagmiddag 23 november zal hij samen met zijn Pieten zijn fee stelijke intocht in Egmond aan de Hoef maken. Natuurlijk zijn ook de fanfare van Lamoraal en de Ponyclub Egmond weer aanwezig bij de optocht. De Sint heeft gevraagd of de kinderen langs de route op die dag hun vlag willen uithangen, want dat vind hij zo'n feestelijk gezicht. De start van de optocht is om 14.15 uur bij de Jozefschool en gaat dan via de Marijkelaan naar de Irenelaan daar na rechtsaf door de Bernardlaan weer rechtsaf de Beatrixlaan op. Daarna linksaf via de Herenweg door het centrum van Egmond aan den Hoef en linksaf de Julianaweg in. Rond 14.45 uur zal de Sint bij het Dorpshuis op het Hanswijk aan komen. Aansluitend is er van 15.00 tot 16.00 uur in het Dorpshuis Hanswijk een feestprogramma met Sint Nicolaas en veel Pieten. Dit programma is speciaal bedoeld voor alle jonge kinderen tot en met groep 5 van Egmond aan den Hoef. De Sint hoopt dat al die kinderen kunnen komen en dat ze alvast veel oefenen met het zingen. Voor de begeleidende ouders is er de drin gende mededeling dat in verband met de veiligheid de kinderwagens of buggy's niet mee de zaal in mogen. In een aparte zaal van het Dorpshuis kunt u deze 'stallen'. In de zaal is beperkt zitplaats voor begeleidende ouders. Bij zeer slecht wéér vervalt de optocht. Het feest programma in het Dorpshuis gaat wel door. Zaal open vanaf kort voor 15.00 uur. LIMMEN - De collecte in Limmen voor Alzheimer Nederland heeft dit jaar wederom een hoger bedrag opgeleverd dan voor gaande jaren: 2395,35. Wie zich wil aanmelden als nieuwe collectant kan contact opnemen met Greet van Leeuwen, tel 072-5053498. begeleidden hem vervolgens door de dorpen, om te eindigen bij de respectievelijke Rooms Katholieke kerken. Hier sprak Sint Nicolaas de samengekomen kinderen toen en beloofde hij elk kind mooie cadeautjes. Na het afloop kregen de kinderen een hand vol lekkers en gingen zij hoopvol richting huis, vol smart uitkijkend naar het 'heerlijk avondje'. Foto: Ricardo Marcker REGIO - Op zondag 16 november konden de kinderen in Akersloot en Limmen Sint Nicolaas en zijn pieten hartelijk welkom heten. In beide dorpen stonden drommen kinderen met hun ouders, langs de kade halsreikend over het water te turen, in afwachting van de Goedheiligman. Him wachten werd beloond toen hij langzaam in zicht kwam en met zijn boot de haverfs van ARZV en 't Stet binnengleed. De kinde ren, inmiddels opgewarmd door het zingen van de traditionele 5 decemberliedjes,

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 17