Nieuwe winterprogramma Plusactiviteiten Gospelkoor B.lief zingt maandelijks in Sint Adelbertuskerk Expo 41 Vanuit Het Vierkant bij Conny van Kasteel REGIO 18 INGEZONDEN MEDEDELING Aankomst van Sinterklaas in Limmen KORTOM Sixties in Egmond 19 NOVEMBER 200 UITKIJKPOST Het gospelkoor B.lief tijdens een optreden. Foto: Carolien Breed naar een hoogtepunt waarin Gods woord verkondigd wordt, dan volgt een verstilling voor gebed en samen bidden we staande het Onze Vader, met open handen. Elke viering heeft een concreet collectedoel; we zijn een helpende kerk! De dienst wordt zingend afgesloten. Het is anders een gewone Eucharistieviering of een Communiedienst. Bovendien is er niet één vaste voorganger, maar kunnen leden van het koor de dienst leiden. Wij hopen dat mensen geraakt zullen worden door het enthousiasme dat het koor uitdraagt." Geïnteresseerden in gospelkoor B.lief kunnen het con cert bezoeken, gehouden op zondag 23 november in de Sint Jacobuskerk in Akersloot. Aanvang 15.00 uur. Kaarten a 5,-, kinderen onder 12 jaar gratis toegang. REGIO - Het Winterprogramma 2008-2009 bevat informatie over het cur susaanbod van Plusactiviteiten voor jong en oud op gebied van computerles sen, creativiteit, educatie, gezondheid, hobby en vrije tijd, kunstzinnige vor ming, muziek, sport, talen, typen enzovoort. Computercursussen: digitale fotografie, windows vista, internet, word en excel. U leert zich goed uitdruk ken in talenvakantiecursussen Chinees, Spaans, Italiaans, Duits, Frans, Pools, en Tsjechisch of Conversatielessen in Frans, Engels, Italiaans, Spaans en Portugees. Tijdens Japans koken (Sushi) of Mediterraan koken ontdekt men originele en smakelijke gerechten. Origineel zijn Japans papier maken (hand geschept) en Chinees schilderen. Mensenkennis of neuro linguïstisch pro grammeren zijn gericht op het ontwikkelen van zelfkennis en het omgaan met anderen. Bij psychologie, opvoeden of filosofie verdiept men algemene kennis. Meteorologie behandelt hoe de weersverwachting tot stand komt, sterrenkun de gaat in op heelal en zonnestelsel. Tuin ontwerpen verwerkt uw beplantings plan en bij snoeien leert men de juiste snoeitechnieken. Naast tekenen, schil deren, beeldhouwen speksteen zijn er op creatief gebied glas in lood, kalligraferen, grimeren of diverse workshops zoals mozaïeken (met glas), vil ten, kettingen maken. In haarknippen leert men de basistechnieken van het knippen. Bij fotografie of videofilmen wordt uw foto of film creatiever en technisch beter. Gezellig en leerzaam zijrr wijnen, port en kaas, whisky. Lekker bewegen bij power yoga, pilates, tai-chi en ontspannen door ontspanningsmassage, spi rituele ontwikkeling, stressbeheersing, voetreflexzonemassage, tarot en astro logie. Interessante lezingen over Atlantis, bijen, China, financieel bewust leven, Michelangelo, quantummechanica, heksenvervolging en vogels leren herkennen. U kunt het programma halen bij de bibliotheken of het kantoor van Plusactiviteiten. Informatie, tel. 0251-671837 enwww.plusactiviteiten.nl. EGMOND - Iedere laatste zaterdag van de maand zal het black-gospelkoor 'B.lief' met begeleidingsband haar bijdrage leveren aan de viering, gehou den in de Sint Adelbertkerk in Egmond-Binnen. De eerste viering 'nieuwe stijl' zal plaatsvinden op 29 november, de tweede op 27 december. De aan vang is om 19.15 uur. Pastoor Knol heeft samen met het liturgisch beraad van de parochie de aanzet gegeven, één keer per maand een iets andere koers te varen. ,,Het koor B.lief droeg tot voor kort de naam Exspecto en zong voorname lijk Nederlandstalige en Engelse lie deren, die pasten in de liturgie van de zondag. Omdat de dirigent stop te, zijn we op zoek gegaan naar een nieuwe dirigent. Dit werd uiteinde lijk Marjan Steenhof. Zij is goed thuis in gospel, met name in black- gospel. Deze vorm van zingen is' veel uitbundiger. Al zingend wordt het geloof gevierd en verkondigd. Er wordt geklapt en gedanst. Mensen worden er vaak diep door geraakt. Wij wilden hiermee samen aan de slag, maar hoe? Misschien door een gebedsviering te ontwik kelen, waarin de zang beter tot zijn recht komt? Vervolgens is er een tekstgroep aan de slag gegaan en zij zijn met een opzet gekomen, waarover ieder- .een enthousiast was. Het gospel koor, inmiddels bestaande uit veer tig enthousiaste leden uit de wijde omgeving, heeft de naam B.lief gekregen. De naam refereert aan 'believe'; geloven. De viering loopt In Limmen komt Sinterklaas elk jaar aan op een enorme boot. Gelukkig worden alle cadeautjes met pakjesboot nummer 5 naar Nederland vervoert! Foto: Ricardo Marcker REGIO - Op 22 november vindt er een jaren 60 muziekevenement plaats in Egmond aan Zee. Tijdens dit evenement maken de bands Memphis en Toni Macaroni er een waar spektakel van. De muzikale omlijsting is van Memphis en Toni Macaroni. Memphis is een van.de meest gevraagde coverbands in het Noord-Hollandse zaiencircuit. Toni Macaroni en zijn band bestaat uit zeven, door de wol geverfde rock'n roll muzikanten. De band smeedt vrijwel alle grote wereld hits uit de zestiger-, zeventiger en tachtiger jaren tot één grote over weldigende show. Het evenement vindt plaatsvinden op 22 novem ber, aanvang 20.00 in sporthal De Watertoren, Watertorenweg 36 te Egmond aan Zee. De opbrengst van Sixties in Egmond is bestemd voor de muziekvereniging Lamoraal van Egmont uit Egmond aan de Hoef, die organisator is van dit evenement in goed samenspel met het Sportcafé Egmond. De muziekvereniging kan van deze inkomsten nieuwe muziek en instrumenten aanschaffen. Voor voorverkoopadressen en informnatie, zie www.sixtiesinegmond.nl. EGMOND x- Van 22 november tot en met 8 maart exposeren Yvonne Kracht, Albert Rubens en Norbert Thomas in galerie Conny van Kasteel. De exposi tie heet Vanuit Het Vierkant en wordt op zaterdag 22 november om 16.30 uur in aanwezigheid van de kunstenaars geopend. Van Yvonne Kracht, Nederlands kunstenares, wordt een groot beeld 'schijndeur' getoond. Het beeld is 200x;l20x60 centimeter en bestaat uit metaal, glas, hout en verf. Zelf zegt ze over het beeld: „Schijndeur heeft te maken met schijn, afscheiding, ruimte en tijd. Het glas is een vlak dat visueel geen vlak is, maar toch een scheiding tussen twee ruimten. Het gepolijste metaal, dat als een spiegel werkt is namelijk een 'vlak', waar ruimte in te zien is. Door op de spiegelende oppervlakte verfstreken te zetten zweven ze op de grens van werke lijkheid en illusie. De tijd is op ver schillende manieren aanwezig, onder andere als herinnering van het verleden. De verfstreken getui gen van een moment van actie tij dens het maken, het heden." Verder zijn er van Yvonne meerdere kleine werken, gemaakt vanuit het vier kant, te zien. Zo zijn er tekeningen op rijstpapier, waarbij inktlijnen en vouwlijnen samen het beeld bepa len en een serie lijntekeningen op papier. Zij heeft ook veel werken gemaakt vanuit de driehoek of van uit de cirkel. Yvonne Kracht heeft reeds aan veel belangrijke exposi ties deelgenomen en verschillende monumentale opdrachten in Nederland uitgevoerd. Van Albert Rubens uit België, zijn er zwart/witte doeken, tekeningen en enkele zwarte wandobjecten. Allemaal zijn ze ontworpen vanuit het vierkant. Ondanks de dynamiek van zijn vormentaal, blijft Rubens binnen het vierkant opereren. Elk werk is de geometrische ver uiterlijking van een langdurig denk- procédé. Zijn werk is in vele musea aanwezig. Ook de Duitser Norbert Thomas werkt bijna altijd vanuit het vierkant. Hij daarentegen zet lqnen en vlakken op zijn doeken die van buitenaf lijken te komen of die zich juist vanuit het beeldvlak naar buiten voortzetten. Tevens werkt hij vaak met kleur, deze keer wor den echter alleen zijn zwart/witte werken getoond. Het is een span nende dialoog geworden tussen de wérken van Yvonne Kracht, Norbert Thomas en Albert Rubens. Galerie Conny van kasteel, Noorderstraat 4+5 Egmond aan Zee. Openingsdagen: vrijdag tot en met zondag, van 14.00 tot 19.00 uur. Ook op afspraak, tel. 072- 5067151De galerie is gesloten van 18 december tot 20 februari. Van 22 november tot en met 8 maart exposeren Yvonne Kracht, Albert Rubens en Norbert Thomas in galerie Conny van Kasteel. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 18