Volleybalvereniging Axmeriscota viert 40-jarig bestaan Zilver en brons voor TIOS turnsters Jan Beentjeswedstrijd HSV Kennemerland Interne vrijdagavond wintercompetitie TCHU Zeevogels verliest sleutelduel driesse - Beverwijk 190ÓBM ürm 505 25 Volleybal AKERSLOOT - De Akerslootse volleybalvereniging Axmeriscota bestaat dit jaar 40 jaar, en dat wordt gevierd! Zondag 23 november is ieder een welkom in Sporthal De Lelie te Akersloot. Van 15.30 tot 17.30 uur wordt er teruggekeken op de afgelopen decennia en is er tijd voor een volley balspel. Uiteraard is er ook een hul diging en neem een hoofddeksel mee! Entree inclusief drie consump ties is 6,- per persoon. Meer infor matie via Tiemen Jonker, tel: 072- 5114737. In 1967 werd in Akersloot een 'sporthal' gebouwd. Lineke Kaptein werd door de gemeente gevraagd een vereniging op te rich ten. Ten huize van Dolf Demmers werd op 10 september 1968 de vere niging gesticht. Op die avond bedacht iemand ook maar even de naam Axmeriscota oftewel eikenhout aan het meer. Akersloot heeft name lijk drie eikels in het wapen. Akersloot groeide en het aantal verenigingen ook. Actieve volleybal lers richtten al snel de secties bad minton, tennis en basketbal op. De loten leerden op eigen benen te staan. Uiteindelijk is er nog maar één Axmeriscota, dat is de volleybalclub. Overdie was slechts een gymzaal, te laag voor het hogere volleybalspel. Tot 1988 speelde Axmeriscota de thuiswedstrijden in andere zalen: in Beverwijk, Castricum, Heemskerk, Limmen en Uitgeest. En dat ging voortreffelijk. Dames- en herenteams speelden in de eerste klasse. Sporthal De Lelie kwam" en nu speelt Axmeriscota in eigen dorp. De vere niging bestaat tegenwoordig uit twee heren- en twee damesteams die com petitie spelen in de regio. Nieuwe leden zijn altijd welkom! Voor meer informatie kunt u kijken op www.axmeriscota.nl. TENNIS HEILOO - Afgelopen vrijdag avond is de derde ronde van de vrijdagavond competitie gespeeld. Het enthousiasme bij de deelnemers is nog steeds even groot en alle partijen zijn volgens schema gespeeld, (afbe- richten zijn niet mogelijk, bij verhindering wordt men vrien delijk doch dringend verzocht een vervanger te zoeken). De doelstelling, ook anderen bij de club te leren kennen, werkt prima, want ér wordt menig uurtje besteed aan het napraten over de wedstrijd. Met betrekking tob de wedstrijden begint wel duidelijk te worden wie gaan knokken voor pro motie, en wie gaan strijden tegen degradatie. In poule drie van de dames lopen Auke Bolhuis, Wil Bakker en Els Versloot al bijna met het hoofd in dé wolken. Hier is vrij dag 28 november de echte kracht proef, want dan spelen zij tegen het team van Marjolein, Ingrid, Monique, Willerhijn. En zij zijn vol gens de geruchten nu al bezig met de tactiek en de opstelling. In poule twee gaat de strijd tus sen het team van Phill en Trees, ver sus het team van Daphne, Annemiek en Linda, maar die belangrijke wedstrijd wordt in de laatste ronde voor de winterstop (12 december) gespeeld. In poule een van de dames hebben Mirelle en Sascha het erg zwaar en ligt de strijd om de andere plaatsten nog volledig open. Wilt u in 2009 (naast de huidige 35 teams) ook meedoen? Geef u dan alvast op bij Jos in de kantine, of bij Ab via de mail (^b .berg@tiscali.nl) Hengelsport HEILOO - Op zondag 16 novem ber werd in het Noordhollands- kanaal te Purmerland de Jan Beentjeswedstrijd gehouden. Een wedstrijd die traditie getrouw het winterseizoen inluidt. Deze ochtend was het winter reglement voor het eerst aan de orde? daf wil zeggen: voor elke vis een punt en voor elke honderd gram een punt. Er was sprake van een prima opkomst, met vandaag zelfs een deelnemende dame: de vrouwe lijke trots van HSV Kennemerland Anja Groot. Over het hele parcours werd vis gevangen, het was in ieder geval zeker vandaag geen nullen. Om 12.00 uur Jdonk na 3,5 uur vis sen het eindsignaal en was het tijd voor de weegploegen. In vak A het Cor Martens de schaal uitslaan naar 6.925 gram samen met veertig vis sen. Ruim genoeg voor het winnen van het vak en de totaaloverwinning, .tweede eindigde Hendrik Delbrugge en derde Nico Schouws. In het ander vak ging de winst naar Dolf Rijs met 7,5 kilo (Hoogste daggewicht) en elf vissen, tweede werd Herman Otte, gevolgd door Bert Groot op een ~ipr LIMMEN - Afgelopen zaterdag werd de eerste competitiewed strijd turnen gehouden voor de divisie zes en zeven in sporthal d'Enterij in Limmen. Als eerste waren de 9-jarigen aan de beurt. Silke Ebels, Britt Min en Susanne de Jong vonden het alle maal erg spannend. Bij de sprong moesten ze flink wennen aan de plank, maar Britt wist toch een 8.20 in de wacht te slepen. Bij de brug ging Susanne helaas twee keer rond met de buikdraai en verloor daar mee een punt. Öp de balk maakte ze dit weer ruimschoots goed (8.40). Zij belandde op de zesde plaats. Drie plaatsen boven Silke die wel een hele mooie brugoefening turn de (8.0). Het was jammer dat Britt van de balk viel (7.25), anders had zij zeker in de prijzen gevallen. Nu moest ze genoegen nemen met een vijfde plaats. In de tweede wedstrijd kwamen Chantal Baltus, Joyce Rijs, Jamie Bakker en Manon Min uit voor TIOS. Jamie, die net hersteld is van een blessure turnde netjes op vloer (8.10) en balk (8.30). Manon turn de een zeer fraaie overslag over de pegasus (8.60), maar viel helaas van de brug met ophurken (7.55). Zij turnde verder een goede wed strijd en belandde op de zesde plaats. Ook Jamie verliet voortijdig de brug (7.35) waardoor zij op de negende plaats eindigde. Aan de andere kant van de zaal waren Chantal en Joyce bezig met hun wedstrijd. Chantal scoorde hoog op brug (8.70) en vloer (8.40). Zij turnde zichzelf naar de tweede plaats en mocht de zilveren medail le in ontvangst nemen. Ook voor Joyce was het prijs. Met het hoogste cijfer voor balk (8.80) en brug (8.30) mocht zij de bronzen medail le mee naar huis nemen. derde plek in het vak. Verdere uit slag: Cor Martens (A) 40 stuks 6.925 gram 109 punten. Dolf Rijs (B) 11 stuks 7.500 gram 86 punten. Hendrik Delbrugge (A) 28 stuks 6.550 gram 93 punten. Herman Otte (B) 14 stuks 4.000 gram 54 punten. Nico Schouws (A) 15 stuks 7.350 gram 88 punten. Dé volgende wed strijd is de eerste wedstrijd van de Wintercompetitie is op zondag 7 december, aan het Noordhollands- kanaal tussen Westgraftdijk en Purmerend.^Indien u geïnteresseerd bent om de wintercompetitie mee te vissen, bel even naar Gert Lute, tel. 06- 10705422. Chantal Baltus en Joyce Rijs behaalden een zilveren en een bronzen medaille Aangeleverde foto Paul Gerrits van Zeevogels in duel met een VZVer. Foto: Monica van Hemert ;vvmaats«WP<i w v' VOETBAL EGMOND - Zeevogels heeft afgelopen zondag een cruciaal duel verloren. VZV had voor aanvang een punt minder dan de withemden. Bij winst had den de Hoevers de bezoekers een mentale tik kunnen geven. Nu gebeurde het omgekeerde. Door deze nederlaag' heeft Zeevogels de laatste plaats weer overgenomen van de tegenstander. Zeevogels begon slecht. VZV nam onmiddellijk het initiatief en sloeg ook gelijk toe. Na drie minuten spe len keken de gastheren al tegen een achterstand aan; 0-1. Halverwege het eerste bedrijf benutte VZV, heel efficiënt, de tweede mogelijkheid; 0-2. Op slag van rust kwam er weer hoop in de Egmonder harten. Emile Gronsvelt rondde, via de onderkant van de lat, knap af; 1-2. De thuis club had nog 45 minuten om de opgelopen achterstand teniet te doen. Gijs de Waal kreeg een moge lijkheid en Arno Tromp schoot net naast. Zeevogels bleef heel hard ploeteren, werken en sjouwen en was constant in balbezit. Enkele uit vallen van de gasten werden door doelman Marcel van Velzen bekwaam onschadelijk gemaakt. Opmerkelijk was de goede inval beurt van de net 16 jarige B-junior Gilles Groot. Tot de laatste seconde bleef de wedstrijd spannend en mochten de Hoever toeschouwers hopen op één punt. Dat was minder dan de oor spronkelijke uitgangspositie maar beter dan niets. Ver na vieren vond scheidsrechter Pisquard dat het mooi geweest was. VZV bleef nog lang hangen tijdens de Tropical Sunday bij Zeevogels maar ging uit eindelijk wel met de drie punten terug naar 't Veld. Zeevogels reist komende zondag voor een inhaaldu- el naar Texel. De ploeg van trainer Ernst Ranzijn zal ook hier de pun ten niet cadeau krijgen. Mogeüjk zijn de withemden in staat voor een stuntje en gaat er toch wat op de boot mee naar huis.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 25