Wielertalent en bikkel Anne de Wildt gaat er voor! PAG08 HEILOO - Wordt het wielrennen of toch een baan in de zorg? Anne de Wildt uit Heiloo is een vrolijke meid van 18 jaar met een drukbezette agenda. Zij volgt aan het Horizon College een opleiding voor verpleegkundige. Daarnaast zit ze bijna dagelijks uren op de racefiets. Haar hart ligt bij het wielrennen. Sterker nog. „Het soort verslaving geworden. Ik zet alles opzij voor de sport en ga er helemaal voor. Ooit hoopt ze mee te kunnen doen aan wereldbekerwedstrijden, net als haar grote voorbeeld Marianne Vos. Maar dat vergt nog veel uurtjes training en ze moet nog veel ervaring opdoen. Dat alle tijd en energie die ze inmiddels in het wielrennen heeft gestoken niet tever geefs zijn, blijkt uit de prachtige resulta ten die ze als junior heeft behaald. Zoals een mooie vijfde plaats tijdens de Nederlands Kampioenschappen - Achtervolging op de baan voor junioren in 2006. Vorig jaar is zij twee keer met het district Noord-Holland naar Ras Na mBan (Ierland) geweest (dit jaar eindig de ze daar als tweede bij de vrouwen). Verder werd ze zevende bij de NK tijdrij den voor junioren in 2007 en eindigde Anne tijdens een meerdaagse in Malta als tweede in het eindklassement. Ook dit jaar heeft ze een aantal grote koer sen gereden, nu bij de Elite Vrouwen, zoals de Ster Zeeuwse Eilanden in juni. En reed ze tussen de groten- als Marianne Vos en Emma Johanson mee in de Tour de Feminin in Krasna Lipa (Tjechië). Met een verdienstelijke 21ste plaats op het 1\IK tijdrijden 2008 bij de vrouwen is ze een belofte voor de toekomst. Appel valt niet ver van de boom Op haar achtste meldde Anne zich aan bij ijsclub Egmond/Heiloo. Af en toe nam ze deel aan schaats wedstrijden, zoals de clubwedstrijden, De Volhardingsbokaal en clubkampioenschappen j in Thialf. Haar ouders zijn echte liefhebbers van schaatsen en wiel rennen; de appel valt dus niet ver van de boom. Toen zij 12 jaar oud was, regelde haar trainer Paul Tabak een fiets voor Anne om 's zomers haar conditie op peil houden. "Omdat ze steeds meer ging fiet sen, besloot ze op haar 15de lid te worden van BRC Kennemerland, een fietsclub in Beverwijk, Anne vond wielrennen geweldig en deed ook in deze sport steeds vaker aan wedstrijden mee. „Ik mocht als klein meisje mee trainen met de oudere jongens en fietste vaak lange toch ten door Noord-Holland. Er ging onbedoeld veel mis; zo stelde ik mijn eigen fiets soms verkeerd af en reed ik vaak op een jongensverzet. Maar het was wel een heel leuke tijd!" Ze bfeef ook schaatsen en combineerde dat in de winter met baanwielrennen. Wat inhield, dat haar weken nogal strak gepland waren; in het weekend schaat sen, dinsdag een wedstrijd baanwielren nen, tussendoor trainen op de weg en natuurlijk ook nog naar school. Op haar 16de deed Anne voor het eerst zeer verdienstelijk mee aan het NK wiel rennen voor junioren. Afgelopen winter besloot ze haar schaatsen in het vet te laten liggen en zich geheel op de wieler sport te concentreren. „De overgang van de junioren naar de dames is vrij groot. Nederland telt veel sterke dames die tot de wereldtop van de wielersport beho ren, dus is het moeilijk om hiertussen te komen. Als je niet bij de top zit, zijn er weinig faciliteiten voor dames. Thuis train ik altijd met mijn wielermaatjes Arjen ten Dam en Jesse te Buck, omdat er weinig meiden zijn om dit V samen mee te doen. Johan Imming uit Egmond-Binnen, oud-mecanicien van de PDM-ploeg, doet inmiddels het onderhoud aan mijn fiets. Mijn sterke kanten zijn tijdritten 'en baan- wedstrijden. Hierbij kan ik rrlezelf hele maal leeg rijden, want ik kan en wil gewoon niet stoppen. In een groot pelo ton moet ik mijn weg nog vinden en ben ik soms te voorzichtig vanwege de enor me snelheden die met zoveel renners op een kluitje gereden worden. Nu rijd ik voor Moving Ladies, een team uit Nijmegen met ploegleider Chris Rouw, waardoor ik tijdens koersen inmiddels wel de nodige begeleiding krijg. Ook stuurt Paul Tabak mij regelmatig trainings schema's, waarmee ik-thuis aan de slag ga. Mijn weekindeling is tegenwoordig als volgt: twee dagen naar school, drie dagen stage en tussendoor veel trainen. Met slecht weer fiets ik op de baan. Ik houd dus weinig tijd over voor andere dingen, zoals uitgaan en dergelijke, maar ik mis het niet echt. Als ik mijn opleiding heb afgerond, wil ik helemaal voor het fietsen gaan. Ik ben dan twintig en gun mezelf een paar jaar om me te bewijzen. Als het goed gaat, kan dat echter zomaar langer worden. Op dit moment is mijn doel al bereikt, als ik een etappe binnen de tijdslimiet helemaal uitrijd. Want ik mis nog kracht en ervaring om goed mee te kunnen doen. Maar ik ga altijd door tot het gaatje en aan inhoud en snelheid heb ik voldoende in huis." De wintermaanden k zijn voor wielren ners eigenlijk een periode van rust. Maar Anne kon het niet laten en reed mee in de Zesdaagse van Amsterdam, waar ze op de elfde plaats eindig de. Ook liet ze de Hoek van Holland race voor mountainbi kes op 2 november niet schieten. „Ik wil dit jaar m nog veel leren f en ervaring opdoen. Misschien word ik volgend jaar wel gevraagd voor een ploeg, want als knecht heb ik veel te bieden. Dat zou echt helemaal te gek zijn!" Modetrends De kleuren Belangrijke kleuren dit najaar zijn kerriegeel en cayennerood. Donkerbruin zal vaak in de plaats komen voor zwart en 'is natuurlijk heel goed te combine ren met zowel geel-, oranje-, rood-, roze- en paarstinten. Natuurlijk kun je, zoals iedere i winter, met zwart, grijs en wol- wit ook goed. voor de dag komen.. Silhouet Het silhouet is slanken vrouwe lijk. De benen zijn slank, en gehuld in broeken met smalle pijpen en hoge taille of in mail lots of leggings gecombineerd met (mini)jurk, lange trui of rok. De-nadruk ligt vaak op de taille, geaccentueerd wordt door een brede ceintuur. Nieuw zijn de broeken met wijd uitlo pende pijpen die zo wijd zijn dat ze op een-rok lijken. Daarnaast worden ook veel de korte jurk en jas met A-lijn gezien. De jas sen zijn veelal kort, in ieder geval op of boven de knie, heb ben vaak wijduitlopende mou wen en zijn ook vaak wat korter en worden dan gecombineerd met lange handschoenen. Schoenen en laarzen De enkellaarsjes zijn nog steeds favoriet dit najaar, maar ook kniehoog en zelfs over de knie laarzen zijn veel te zien. Opvallend en nieuw is de kleur grijs voor laarzen. Deze winter zie je ook veel platte schoenen voor elke gelegenheid. Tassen Naast de grotere tassen is de terugkeer van de kleine envelop tasjes helemaal terug. Het schijnt sjiek te zijn omdat een klein tasje de indruk geeft dat je een chauffeur hebt die. met de rest van je spullen buiten op je wacht. Het is trendy om de kleur van je tas aan te passen aan je kleding. Verder zie je ook 'veel schoudertassen die over het hoofd gedragen worden. Accessoires De leggings/maillots zijn er zowel in dohkere als lichte kleu ren, maar meestal wel effen van kleur. De laarzen zijn kort, enkel/kuithoog. De lange hand schoenen zie je veel onder korte, wijde mouwen, Stoffen en dessins Een veelgebruikt materiaal dit najaar is (nep)bont, dat vooral veel gebruikt wordt voor de decoratie van volumineuze kra gen. Daarnaast zie je nog steeds de metallic of glanzende stoffen die deze zomer ook al te zien waren. Als dessin zie je zowel veel stippen, strepen en ruiten, maar ook grafische motieven en combinaties hiervan.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 34