PAG17 kend draaiend AZ niet te scoren dan om' wel te scoren. Echt, de spits van Foresters 1 is nog trefzekerder!" zegt Sieb, die samen met Paul Farenhorst de van de Heilooër club leidt, een team dat notabene bijna als hofleverancier voor de AZ-jeugdoplèiding geldt. „Dit jaar gaan er zeker weer een paar van onze jongens die kant op," verzekert Sieb nu al. „Dus eigenlijk leggen we Van Gaal indirect ook nog eens in een gespreid bedje." Na de rust, waarin koffie wordt gedron ken en de wedstrijd tot^nu toe wordt besproken, bevestigt Ari, die na een hal fuurtje is gewisseld voor de geblesseerd geraakte Pellè, overtuigend zijn waarde, en scoort uiteindelijk twee van de drie goals. Terecht wordt hij verkozen tot 'Man of the match', terwijl Pellè besmuikt wordt betiteld als schlemiel van de wed strijd. Ook Keje Molenaar kan niet anders dan Pellè een zware onvoldoende geven en Ari een dikke 8, notabene het hoog ste cijfer van de hele eredivisie. Sieb is ook dik tevreden, want hij wint met de 3-0 de pot met geld. Na de wedstrijd gaan we naar de cata comben waarin de spelers - op weg van kleedkamer naar spelershome - worden geïnterviewd. Presentator Jan Joost van Gengelen van Eredivisie Live interviewt Demi de Zeeuw, terwijl een andere jour nalist in zijn beste Spaans de Argentijnse keeper om een reactie vraagt. Sieb wacht geduldig, pen en papier in de aanslag, blijft even steken bij Dirk Scheringa die ook hier weer omringd wordt door camera's en microfoons, van avond is hij namelijk te gast bij Studio Voetbal, op zoek naar een goede quote. Eigenlijk is Ari degene die hij wil spreken. Want de Braziliaan is door een enorm diep dal gegaan, zo weet de reporter. Net als vele anderen, begrijpt ook hij niet, waarom hij zo consequent buiten het elftal is gelaten de laatste tijd. Maar Ari is vooralsnog nergens te zien. Het is haasten geblazen naar de persconferen tie, waar de heren van Gaal en Mc Laren, coach van FC Twente, al achter de microfoon zitten. Na de standaard opmerkingen over de wedstrijd, en van Gaal tevreden is en Mc Laren natuurlijk niet, mag de pers vragen stellen. Sieb krijgt de microfoon en vraagt naar van Gaals motivatie voor de keuze voor de Italiaanse spits, in plaats van de Braziliaanse, die het samen met El Hamdaoui juist in de voorbereiding nog zo voortreffelijk had gedaan. Terwijl Sieb eerder aangaf dat hij altijd goed met van Gaal door een deur kan, reageert de laatste zeer geïrriteerd en wordt Sieb zelfs verweten op zoek te zijn naar sen satie. „Maar Louis, dat is toch een.nor male vraag," valt Willem Vissers van de Volkskrant hem bij. Maar Van Gaal geeft geen krimp en verlaat vrij snel daarna de persruimte. Sieb besluit daarna in de catacomben te wachten tot Ari alsnog tevoorschijn komt. Even later verschijnt hij en volgt een openhartig gesprek met een spits die inmiddels ook niet meer weet waarom hij op de bank zit. We verlaten het DSB stadion op weg naar de parkeerplaats, van waar Sieb snel naar de redactie van De Telegraaf rijdt om zijn stuk te schrij ven voor de Telesport van maandag. Daarin brandt hij Pellè af en hemelt Ari terecht-op. Een dag later is hij weer bij AZ. Van Gaal zoekt tegenwoordig geen ruzie meer, maar kan het ook niet nala ten om de negatief beschreven kwalitei ten van Pellè met ietwat minachting de revue te laten passeren in het perspraat je met de collega's. Sieb kent dat spel onderhand. Van Gaal prijst zijn team vaak de hemel in als ze matig hebben gespeeld en houdt ze met beide voeten op de grond als ze sterk hebben gespeeld. Want de trainer heeft nu eenmaal zijn eigen belangen en kent de effecten van publiciteit als geen ander. Sieb heeft niet in de krant geschreven waarom Van'Gaal eigenlijk zo vasthoudt aan Pellè, maar wil daar voor de Uitkijkpost best zijn eigen mening over geven. „Van Gaal heeft voor Pellè nog een extra argument om hem te bescher men en niet te laten mislukken. Want normaal gesproken gaan aankopen een behoorlijke procedure door bij AZ, wor den ze regelmatig bekeken en gescreend door de complete scoutings- taf. Dan moet Van Gaal er als laatste zijn fiat aangeven, want hij heeft vetorecht over de aankopen. Met Pellè is hét anders gegaan. Die werd AZ vanuit het niets aangeboden. Ze hadden er wel rapporten over, maar die waren dik drie jaar oud en toen was Pellè nog een stuk snel- Ier en wendbaarder dan nu. Van Gaal heeft hem samen met Marcel Brands (direc teur technische zaken) één keer één helft bekeken op het jeugd-EK van 2006 in Nederland. En ja, dat is een wel erg mage re basis om de duurste transfer van de club op af te ronden, want Pellè kostte ook nog eens dik zes miljoen euro. En dat geen van de Italiaanse top clubs hem wilde binnenha len, zegt dan ook wel genoeg." onsor I Sponsor JQTERIJ t «ft^JpTERIJ Sponsor DSBBANK Sponsor •iVaJpTERIJ •ie vb erect/- s/a Xi5iB kif vb B KRAS.N

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 43