Zuster Humilia van Kapel Onze Lieve Vrouwe ter Nood neemt afscheid Brasserie Kaan Armeens dansen in het Open Huis H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 UITKIJKPOST 19 NOVEMBER 2008 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Herenweg 62, Egmond-Binnen, tel: 072-5066168, www.brasseriekaan.nl,info@brasseriekaan.nl. EGMOND - Brasserie Kaan, gelegen aan de Herenweg in het centrum van Egmond-Binnen, opende begin juli van dit jaar haar deuren. Het voor malige eetcafé is omgetoverd tot een gezellig en licht ingerichte brasserie met 28 zitplaatsen, waar men in ongedwongen sfeer lekker lang kan dine ren en Bourgondisch kan genieten. Met ingang van december zal iedere maand, buiten de vaste menukaart om, een speciaal driegangen maand- menu worden aangeboden. Ook na een frisse herfstwandeling in de duinen of fietstocht langs de kust kan men vanaf 16.00 uur in Brasserie Kaan terecht voor een over heerlijk kopje koffie, al dan niet vergezeld van een punt appeltaart. Of u kunt hier met een groepje gezellig zitten voor een borreltje met een bitter garnituur of portie olijven, kaas of nachos. Met keuze uit een aantal mooie wijnen van de wijnkaart, uit een aantal smaakvolle abdijbieren of een bok- biertje. Gastheer Jaap Kaan en kok Stefan Nannis bieden de mogelijkheid voor een gezellige, geheel verzorgde avond met vrienden of familie bij u thuis of in de brasserie. Voor een uitgebreide lunch vanaf tien personen kunt u (buiten de openingstijden om) ook terecht bij Brasserie Kaan. Een origi neel idee als u iets te vieren heeft, zonder dat u zich ergens druk over hoeft te maken. Voor een gearrangeerd diner (dertig personen) kan men de brasserie afhuren voor een besloten avond, zodat men kan dineren in huiselijke sfeer. Bovendien biedt Brasserie Kaan de mogelijkheid voor het houden van een receptie (tot zestig personen), waarbij alles tot in de pun tjes wordt geregeld. Wilt u liever een feestje thuis houden, maar met het gemak van buitenshuis; ook dit is geen punt. Dan komt Brasserie Kaan gewoon bij u thuis en verzorgt de hapjes en/of drankjes, zodat u ook hier .nergens naar om hoeft te kijken. Jaap Kaan: ,,Van het voormalige eetcafé is weinig meer te herkennen; alles is anders. Maar de bezorgdienst van onder andere de vertrouwde en overheerlijke saté van de haas, spare ribs en kip piri-piri heeft wel een doorstart gemaakt. Het bezorgmenu is uitgebreid met voorgerechten als carpaccio van ossenhaas of gerookte zalm op toast. Alle (vers bereide en warm bezorgde) hoofdgerechten worden geserveerd met frites en een frisse salade. Handig voor als men een avond geen zin of geen tijd heeft om te koken. Buiten de bovengenoemde en bekende gerechten heeft men keuze uit diverse maaltijdsalades, bijvoorbeeld met gerookte kip en noten mix of geitenkaas gratiné met honing, geserveerd met stokbrood en krui denboter. De snelle bezorgdienst komt maximaal een half uur na het door bellen van uw bestelling bij u thuis (hele drukke avonden uitgezonderd). Het bezorgingsgebied omvat De Egmonden, Heiloo, Limmen en Bakkum. Ben je 18 jaar, heb je je rijbewijs en wil je op zaterdag en/of zondag voor ons bezorgen? Neem dan contact met ons op." HEILOO - Op zondag 7 decem ber neemt zuster Humilia offi cieel afscheid van de Onze Lieve Vrouwe ter Nood Kapel. De viering ter ere hiervan is in de grote kapel, aanvang 10.30 uur. Aansluitend is vanaf 11.30 uur de afscheidsreceptie in de koffieruimte Oesdom. Zuster Humilia: ,,Lk ben in januari twintig jaar geleden bij pastorie gekomen. Het zou aanvan kelijk om een tijdelijke vervanging gaan, maar ik ben dankbaar en gezegend voor de mooie tijd, die ik hier heb mogen meemaken. Al in de begintijd - ik was nog een 'groentje' in de Kapel - merkte ik, dat mensen gemakkelijk vertrouwen in mij stel den. Ze kwamen met hun vragen en problemen, maar ook met hun mooie ervaringen naar mij toe. Dit is al die jaren zo gebleven en dat maakt het tot een fijne gemeen schap! Er kwam, naast de dagelijkse bezigheden, een aantal bijzondere activiteiten op mijn weg. Zo hielp ik bij de voorbereiding van de doop, in samenwerking met pater Holkamp. Later kreeg ik van bisschop Boomers verlof om de doop zelf uit te voeren. Ook hielp ik jonge men sen die gingen trouwen met de voorbereiding van het huwelijk. Vanaf het begin werkte ik nauw samen met de heer Noordman en broeder Wiro. Met z'n drieën deden we de organisatie van het Bedevaartsoord. De langste tijd woonde ik aan de Kapellaan. Toen monseigneur van Burgsteden mij in 2006 vroeg om in de huidige pasto rie aan de Hoogeweg te komen wonen, stelde ik hem twee voor waarden: het moest wel een echt open huis zijn en mijn congregatie- bestuur moest het goedvinden." Woensdag 26 november kan iedereen kennismaken met de danscultuur van Armenië. Aangeleverde foto Tekst en foto: Carolien Breed Op 10 decemberverhuist zuster Humilia naar het klooster bejaardenoord in BuSSUm. Foto: Carolien Breed HEILOO - Op woensdag 26 november, van 19.30 tot 22.00 uur, kan iedereen kennismaken met de danscultuur van Armenië. De workshop wordt gegeven door specialiste Miijam Bannink, in de grote zaal van het Open Huis, boven winkelcentrum 't Loo, in Heiloo. In deze workshop wordt een selectie van traditionele en gechoreogra feerde Armeense dansen aange leerd. Daarnaast is er aandacht voor dansen die zijn ontstaan in de Armeense gemeenschappen in de diaspora. Een groot deel van de Armeense bevolking woont niet in het huidige Armenië, maar ver spreid over de hele wereld. Dans blijft altijd in ontwikkeling, ook folkloristische dans. Het is inte ressant om te zien en te ervaren hoe prikkels uit een vreemde omge vingscultuur een wisselwerking heb ben met de eigen, meegebrachte cultuur en de invloed die dat heeft op de dans. Deelname kost 7,50; leden van Pridini en Igram, betalen 6,-. Informatie en/of opgave: Annelies Blom, tel. 072-5321340 of Marianne Schippers, tel. 072- 5334110. Zuster Humilia regelde gedurende twintig jaar zo'n beetje alles; van secretaressewerkzaamheden tot zorg voor de bidkapellen, de bestel lingen en al wat niet meer. Op 10 december gaat zij verhuizen naar het kloosterbejaardenoord van haar eigen congregatie in Bussum. De reden van haar afscheid heeft te maken met haar gezondheid: ,,Ik heb enorm veel steun ondervonden van rector Wagemaker. Hij heeft mij geesteüjk bijgestaan -met hem kon ik mooie en diepgaande gesprekken voeren- maar ook bezocht hij me vaak toen ik in het ziekenhuis lag. Hij toonde nauwe betrokkenheid, waar ik hem dankbaar voor ben." In afwachting van de opvolging van zuster Humilia neemt Herma Out haar taken over. Gezamenlijk zorgden ze voor de kennisover dracht. Zuster Humilia besluit: ,,Alles zal na mij goed doorgaan. Daarom kan ik het met een gerust hart loslaten."

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 5