Bach Cantate Witte Kerk Gregoriaanse Vespers Workshop schilderen voor het goede doel: de strijd tegen borstkanker H E I L O O Opbrengst besteed aan behandeling van inwoonster van Heiloo Keer op Keer viert vijfjarig jubileum Informatiebijeenkomst Wonen Plus VOS personenalarmering Sinterklaas voor opa en oma met kleinkinderen Vrij klaverjassen Lezing Mexico, Guatemala, Honduras Exposanten gezocht UITKIJKPOST 19 NOVEMBER 2008 HEILOO - Ria Oudhuis uit Heiloo organiseerde'vrijdag 24 oktober haar eerste workshop schilderen voor hej; goede doel, namelijk de strijd tegen borst kanker. In december volgen nog -twee workshops. De drie workshops zijn bij een veiling door Ria'als kavel ingebracht en brachten 3000 euro op. Ria zorgde voor materiaal, lunch en koffietafel. Het witte canvas daagde uit. Verf, foto's, papier, stof en voorbeelden. Eerst werden er schetsen gemaakt en in de loop van de dag ontstonden er prachtige col lages. De dames gingen helemaal 'los met verf'. De veiling was een onderdeel van de acties die Anita Klaver, schoon zus van Ria uit Nieuwe Niedorp, voerde met een aantal vriendinnen (The Sisters) om mee te kunnen lopen met de pink ribbon tocht in oktober van zestig kilometer in Amsterdam. De deelnemers aan de tocht hebben mensen in hun omge ving verloren aan borstkanker of ze vechten zelf tegen de ziekte. De tocht heeft 640.000,- opgeleverd voor onderzoek naar borstkanker, waarvan 50.000,- afkomstig is vanuit de acties van The Sisters. Omdat de acties en de veiling zo goed geslaagd zijn, hebben Ria en Anita er voor gekozen de opbrengst vanuit de workshops direct te beste den aan de behandeling van een inwoonster uit Heiloo. Aanvullend op de chemotherapie van het Anthonie van Leeuwenhoek zieken huis staat deze patiënte onder behandeling bij Dr. Robert Gorter in Keulen, Duitsland. Deze arts heeft aantoonbare successen geboekt bij vrouwen met uitgezaaide borstkan ker. Bij kanker gaat het om een falen van een deel van het immuun systeem. Het deel wat lichaamsei gen cellen moet onderscheiden in wat goed is en wat niet, faalt en daardoor krijgen kankercellen de kans om zich te vermeerderen en een tumor te vormen. De behande lingen van Dr. Gorter werken vanuit de eigen afwqer van de patiënt en bestaan uit koortstherapie en vacci natie met afweercellen. Deze behan delingen helpen het immuun systeem weer goed te laten functioneren. In Duitsland worden deze behandelingen vergoed door de ziektekostenverzekeraars. In Nederland is dit helaas nog niet het geval. De workshop schilderen heeft naast een gezellige vriendinnenmid- dag dus ook een goede bijdrage geleverd aan de strijd tegen borst kanker in de directe omgeving. uitgevoerd door het Collegium Vocale Camerata onder leiding'van Gerard Leegwater. De sopraanpartij wordt vertolkt door Valeria Mignaco en de baspartij is voor rekening van Gerard Rooker. Verder zal een instrumentaal ensemble (Machteld van Duyn - hobo, Erna Sommer en Hylkia Postel - viool, Hans Rijkmans - altviool en Frank Rutgers - cello) voor de begeleiding zorgdragen. Liturg is ds. R.J. Blaauw. Het Cantate-uur begint om 19.00 en de toegang is vrij (collecte bij de uitgang}. HEILOO - Op zaterdagavond 29 november aanstaande zal het herenkoor Sint Caecilia van de Willibrordusparochie de ves pers zingen. Dit kerkeüjke avondgebed komt in de plaats van de gebruikelijke viering. Gezongen wordt de vespers van de le zondag van de Advent. De vespers bestaan uit een aantal psal men, een hymne, een korte lezing uit de Bijbel en de lofzang van Maria, het Magnificat. Omdat dit avondgebed in de eerste plaats gedacht is als een gebed van het hele kerkvolk zijn hiervoor vaak de mooiste en de meest toegankelijke psalmen uitgekozen. Gregoriaans is de liturgische muziek, die eigen is aan de klassieke Latijnse liturgie van de katholieke kerk. Sinds de Middeleeuwen is deze muziek-in een eigen soort notenschrift vastgelegd. De muziek wordt zo genoemd naar paus Gregorius de Grote (590-604), die veel invloed heeft gehad op de liturgie. De Vespers wordt gehou den in de Willibrorduskerk aan de Westerweg in Heiloo. HEILOO - Drumband de Reiger van Esdége Reigersdaal heeft zaterdag 15 november een optreden verzorgd bij Keer op Keer vanwege het 5-jarig bestaan van de kringloopwinkel. Elke woens dagavond komen de leden met veel enthousiasme bij elkaar, om onder leiding van de heer Theo Ursem samen te repeteren. Een aantal keren per jaar treden ze op, onder andere bij Dolfinn rocks, kinderkennis Nijenburg, het carnaval in Heerhugowaard én Castricum. De drumband presenteerde zich in nieuwe polos hirts en jasjes met opschrift, die dankzij een schenking van 2000 euro door Keer op Keer kon worden aangeschaft. Aangeleverde foto Tijdens deze bijeenkomsten staat één van de vele Bach cantates cen traal. Die cantates zijn allemaal schitterende juweeltjes, waarbij de muziek en de gezongen tekst een puur geheel vormen. Op 23 novem ber zal de bekende cantate 'Wachet auf, ruft uns die Stimme' worden Deelnemers aan de eerste workshop schilderen (vlnr): Ria Oudhuis, Corrie Vis, Christel Hendriks, Mariska Groen, Chantal Smak en Anita Klaver. Aangeleverde foto HEILOO - Ook in het seizoen 2008-2009 zal er weer een aan tal cantatediensten worden gehouden in de sfeervolle Witte Kerk te Heiloo, te beginnen op zondag 23 november. Maandag 24 november van 10.30 tot 12.00 uur houdt WonenPlus Heiloo een informatie bijeenkomst in het Trefpunt over het nieuwe personenalarmerings- systeem VOS. VOS staat voor 'Veilig Op Stap'. De doelgroepen zijn mensen die om de één of andere reden niet (meer) in staat zijn een mobiele telefoon te bedienen en/of in een noodsituatie niet zouden kunnen zeggen waar ze zich precies bevin den. Hoe werkt het? Iedere gebrui ker zorgt voor een aantal telefoon nummers van mensen die in geval van nood ingeschakeld kunnen worden. De gebruiker van de VOS draagt een apparaatje bij zich. In geval van nood drukt hij of zij op de grote, rode knop op het appa raatje. De centrale van VOS-alarm kan hierdoor zien waar u zich bevindt en kan hierna iemand inschakelen die u kan helpen. De centrale zal de adresgegevens doorgeven aan deze hulp persoon. Als de gebruiker van de VOS aan het fietsen was in de duinen is een adres moeilijk te geven maar wordt op een kaartje (via internet) getoond waar de noodoproep van daan komt. Dit kan tot op tien meter nauw keurig aangegeven worden. Tijdens deze bijeenkomst zal het systeem worden gepresenteerd en ook gedemonstreerd. Deze bijeenkomst is voor leden van WonenPlus en andere belangstellenden. Zaterdag 29 november komt Sinterklaas met zijn Pieten van 10.00 tot 12.00 uur speciaal voor alle Heilooër opa en oma's en hun kleinkinderen naar het Trefpunt. De Sint zal een verhaal vertellen en er kan worden gekleurd. Ook krij gen alle kinderen van Sinterklaas een cadeautje. Opgave is niet nodig en de entree is gratis. Zondag 30 november iets leuks doen kom dan naar het zondagmid dagcafé in het Trefpunt. U kunt hier niet alleen vrij klaverjassen, maar ook bridgen, rummy- cubben,scrabble, sjoelen, dammen, schaken, Skip-Bo, gratis internet ten en biljarten. Bent u alleen? Geen probleem, u hoeft alleen maar-aan te schuiven. Het zondag middagcafé is geopend van 13.30 tot 16.30 uur. Zondag 30 november om 14.00 uur \yordt er een lezing en klankdia show gegeven door Evert en Ciska Abspoel. In het Trefpunt vertellen zij over hun reis door Mexico, Guatemala en Honduras'langs myste rieuze ruïnes en verborgen steden van de Maya's, afgelegen indianen dorpen, Spaanse koloniale stadjes, mysterieus regenwoud en zonnende krokodillen. De zaal is open om 13.30 uur en de entree is 4,-. In het Trefpunt krijgen de kunst stukken veel aandacht. Bent u crea tief en wilt u uw werk tonen, neemt u dan contact op met Anne-Marie Voigt, tel. 072-5337195 of met Goby Dunselman, tel. 072- 5335084. Zij komen kijken of uw werk in aanmerking komt voor een expositie in het Trefpunt, en maken nadere afspraken - met u over de periode en de invulling ervan. Het spreekt vanzelf dat met het werk zorgvuldig wordt omgegaan. Meer informatie: Stichting Ouderenwerk Heiloo, Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 Heiloo, tel. 072-5331297, www.ouderenwerkheiloo.nl e-mail: stichting@ ouderenwerkheiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 7