£R MD S £N A Lokaal talent op Bukpodium Dichter dan Beeld Jeugdtheater Heiloo speelt vrije interpretatie van het leven van Nero a H E I L O O IXifA deutekom 9 Beroemde kunstenaars 17,50 Corso Madagascar: Escape 2 Africa BOEK VAN DE WEEK Beroemde kunstenaars, van Giotto tot Van Gogh door Charlie Ayres Boek van de week: mnan Heem: Kees nagemaii SeiSiCtlt: los Twee Heilooërs bundelen kracht in gedichtenbundel JEUGDTHEATER HEILOO TEERT: Culturele Agenda in Bibliotheek Heiloo UITKIJKPOST 19 NOVEMBER 200 Madagascar: Escape 2 Africa is een computeranimatiefilm die vanaf vandaag in de bioscoop te zien is. De film is het vervolg op de succesvolle animatiefilm Madagas car uit 2005. De hoofdcast van het tweede deel is dezelfde als in de eerste film. In de eerste film zijn de hoofdfiguren, Alex de leeuw, Marty de zebra, Gloria het nijlpaard en Meiman de giraffe per ongeluk op het eiland Madagaskar terechtgeko men. In dit vervolg proberen ze met een vliegtuig dat ooit op het eiland is neergestort terug te keren naar hun dierentuin, Central Pare Zoo in New York City. De pinguïns gaan ook mee en vormen de leiding van het vliegtuig. Eenmaal in de lucht, gaat het helemaal mis en komen ze terecht in een wildreser vaat in Afrika. Hier komen de die ren - die in de dierentuin zijn opge groeid - voor het eerst hun soortgenoten in het wild tegen. De vier ontdekken al gauw de verschil len tussen de jungle en de Afrikaanse vlaktes. Afrika lijkt fan tastisch, maar is het leuker dan Central Park? Var» Giotto tot Van Gogh 11 mms s* viui nmcsi itm n nun fMKcnre ft£ m* öavid vi*cnrr m mi Welke beroemde kunstenaar wilde absoluut een vliegmachine uit vinden? Wie werd er beroemd met schilderijen van lange, dunne men sen? Is het wel nacht op De Nachtwacht? Welke kunstenaar sliep met zijn laarzen aan? Wie maakte al een beeldhouwwerk toen hij acht was? Dit boek geeft ant woord op die vragen en brengt de twintig meest getalenteerde Europese kunstenaars van de afge lopen 700 jaar weer tot leven. Het neemt je meer naar hun ateliers en werkplaatsen, waar je de verf kunt ruiken en de marmersplinters onder je voeten hoort kraken. Het bevat spannende verhalen over hun leven, en meer dan honderd van hun mooiste schilderijen en beeldhouw werken. Met ideeën om zelf aan de slag te gaan en je eigen kunstwer ken te maken, een overzicht van de musea waar alle kunstwerken in het echt te zien zijn, een üjst waarin alle kunsttermen worden uitgelegd, en natuurlijk veel weetjes. Voor ieder een vanaf ongeveer tien jaar. door Charlie Ayres voor Heerenweg 67-69, 1851 KL Heiloo ■M fJKBË naast Winkelhqf 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl HEILOO - Vrijdag 21 november staat er lokaal talent op het bukpodium. Wel drie bands zul len het bukpodium bestijgen, namelijk iLEUM, Deafening en Cellphyl. iLEUM speelt gruhgerock, die door de driestemmige zang en de haast onderhuids voelbare span ningsopbouw menig toehoorder kippenvel bezorgd heeft. Omdat de muziek en teksten geschreven wor den door alle vier de bandleden beheerst iLEUM alles tussen melan cholische nummers en snelle rock, maar altijd overheerst de samen zang en hef eigen gitaargeluid van de band. Dat de vier bandleden stuk voor stuk een hoog niveau hebben werd bevestigd door vele juryrap porten, waaronder die van Emergenza, die bassist Michel de prijs voor 'beste bassist' toekende. Sinds het ontstaan van Deafening in 2005, heeft de band een indrukwek kende lijst met optredens en groeit het repertoire. Op het podium is de band een stabiele spannende factor, met een strakke set aan krachtige en opwindende songs. Melodieus met een zanger <lie meent wat hij zingt. Cellphyll speelt organisch, beu kend en spontaan. Dit zijn de drie essenties van de Alkmaarse forma tie Cellphyll. Herfst 2006 begonnen en in korte tijd uitgegroeid tot een verpletterende doch lenige rockma- chine. Vanaf het begin hanteert de groep één effectieve schrijfmetho de. In tegenstelling tot veel heden daagse groepen, ontstaat de muziek bij Cellphyll vanuit een groepspro ces. Tijdens de synergie geven de bandleden elkaar de ruimte om zoveel mogelijk ideeën te opperen en het resultaat liegt er niet om: Entree is 3,- en de deuren gaan om 21.00 uur open. Zondag 23 november is er vanaf 16.00 uur een jamsessie in Buk Buk. Muzikanten kunnen zich aan melden bij tim@bukbuk.nl. HEILOO - Dichter dan Beeld is een project van Jos Kraakman (gedichten) en Kees Hageman (beeld). Deze bekende Heilooërs hebben hun krachten gebundeld in, u raadt het al: een bundel en dat is mooi. Onderwerpen als: lust, dood, gehaktstaaf en beroepskeuze worden afgewisseld met zwartwit foto's uit de camera van Kees. Het is een 32 pagi na tellend verhaal dat wordt gepre senteerd op zondag 23 november in La Strada, Kennemerstraatweg 215 in Heiloo. De presentatie wordt tevens opgeluisterd door live muziek en is van 16.30 tot 19.30 uur. Voor wie niet bij deze middag aanwezig kan zijn is 'Dichter dan Beeld' te koop bij Centerdisc (Slimpad 36, Heiloo), Deutekom (Heerenweg 67- 69) of mail naar grijzejos@planet.nl. Kosten zijn 5,-. HEILOO - Op zaterdag 7 en zon dag 8 februari speelt Jeugdtheater Heiloo haar nieuwste productie: Nero bijt in het stof. Keizer Nero overwint het ene na het andere land. Na elke zege keert het triomfante lijk terug naar Rome, waarna er als vanouds zeven dagen feest wordt afgekondigd. Al gauw verveelt Nero zich en gaat hij op zoek naar een nieuwe uit daging. Zowel de Senaat als zijn leger kunnen hem niet helpen en boos keert Nero terug naar zijn paleis. Maar dan zijn daar ineens zijn goede en kwade geweten. Die weten wel raad met Nero's verveling. Ga trouwen en geef een feest. Trouwen, ja maar met wie? Dan maar eerst dat feest en Nero geeft zijn paleisperso neel de opdracht de Slag van Rome voor te bereiden. Ook dit feest helpt Nero niet van zijn verveling af. Nero besluit dan toch maar te gaan trou wen en op zijn trouwdag zelf op te treden. Helaas voor Nero beschikt hij over geen enkel talent en zijn optreden wordt een regelrechte afgang. Het paleispersoneel, het leger, de senaat en zelfs zijn moeder keren zich tegen hem. Nero kondigt de ene na de andere belachelijke nieuwe wet af in een poging zijn gezag te herstellen. Voor iedereen is de maat nu vol. Zo kan het niet lan ger Nero moet weg en wel zo snel mogelijk. Jeugdtheater Heiloo heeft ervoor gekozen om niet het echte levensverhaal van Keizer Nero op de planken te brengen. De gekte en onberekenbaarheid van Keizer Nero waren de inspiratiebron voor deze nieuwe familievoorstelling. Nero Bijt in het stof is een voorstelling gewor den met een lach en en traan, met prachtige üedjes en dansen, waarbij het speelse decor en de mooie kostuums het geheel compleet maken. Kaarten a 7,50 zijn nu ver krijgbaar aan de kassa van Theater De Beun in Heiloo, tel. 072- 5333156. De voorstellingen zijn op zaterdag 6 februari om 15.15 en 20.15 uur en op zondag 7 februari om 12.15 en 15.15 uur. Op zaterdag 7 en zondag 8 februari speelt Jeugdtheater Heiloo haar nieuwste productie: Nero bijt in het stof. Aangeleverde foto HEILOO - Bij Bibliotheek Heiloo kunt u terecht vqor alle mogelijke informatie. Naast boeken, dvd's, cd- rom's, databestanden, tijdschriften en dergelijke, vindt u er ook veel foldermateriaal en brochures over zeer uiteenlopende onderwerpen. Daarnaast heeft Bibliotheek Heiloo een Culturele Agenda. Deze vindt u al sinds vele jaren in de hal. Deze presentatie geeft een overzichtelijk beeld van de activiteiten in de regio, die in de komende weken worden georganiseerd. De Culturele Agenda is zeer informatief en bevat vaak heel aardige tips voor een cultureel dagje of avondje uit. Voor de presentatie van een actueel cultureel aanbod is de bibliotheek afhankelijk van de aanlevering van affiches en brochures. Daarbij is het belangrijk om te weten dat de prik borden van de Culturele Agenda door medewerkers van de biblio theek worden onderhouden. Zelf opprikken of neerleggen is daarom niet toegestaan. Alle mate riaal voor deze agenda kan worden afgegeven bij de klantenservice in de bibliotheek. Aangezien de Culturele Agenda éénmaal in de week op donderdagochtend wordt vernieuwd, is het belangrijk dat promotiemateriaal zo vroeg moge lijk wordt aangeleverd. Gezien de beperkte ruimte en het grote aan bod worden affiches en brochures circa twee weken voor de betreffen de activiteit op de Culturele Agenda geplaatst.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 9