Café De Wit weer in de Cabaret van allure in theater De Beun Fototentoonstelling van Theo Schut Kleuterkerk in de Willibrordus café Top 100 H E I L O O kfZjjrj DEUTEKOM 11 INGEZONDEN MEDEDELING Corso Bioscoop Corso Classic: Ascenseur Pour l'Echafaud Donderdagavond 27 november en zondagmiddag 30 november wordt de filmklassieker Ascenseur Pbur l'Echafaud (Lift naar het schavot) getoond uit 1957, met de onvergete lijke muziek van Miles Davis. Een boeiende misdaadpiot in nachtelijk Parijs met meerdere verhaallijnen. Florence (Jeanne Moreau), is de sen suele maitresse van de gedesillusio neerde oorlogsveteraan Julien. Hij werkt in het bedrijf van Florences echtgenoot, een wapenhandelaar. Het leven van de hoofdpersonen raakt in een stroomversnelling wan neer Julien, opgejut door Florence, de echtgenoot van zijn minnares met een revolverschot doodt. Het lijkt een perfecte moord, totdat het noodlot toeslaat. Zo gaan twee joy-riders er in de auto van de man vandoor en door de samenloop der dingen lijken alle pijlen in de richting van Julien te wij zen. Het is niet de intrige die 'De Lift naar het Schavot' draagt, maar de ijzige manier waarop Louis Malle het noodlot laat toeslaan. Op vertoon van uw filmkaart krijgen abonnement houders van de VUcas-film korting bij deze Corso Classic-voorstellingen (VUcas-abonnees betalen 6,-). BOEK VAN DE WEEK Dolfje Weerwolfje door Paul van Loon Voor de jubilerende Paul van Loon, die 25 jaar schrijver is, maak te uitgeverij Leopold een speciale editie van Dolfje Weerwolfje. In het diepste geheim schilderde Hugo van Look schitterende kleurenpla ten. Het boek werd gedrukt in een oplage van één. Paul van Loon was zeer verguld, maar hij vindt wel dat zijn fans ook van zo'n mooi boek mogen genieten. Daarom is deze feesteditie verschenen op groot for maat. Het verhaal: De ouders van Dolfje zijn verdwenen toen Dolfje nog klein was. Hij woont nu bü de ouders van zijn vriendje. Op zijn zevende verjaardag ontdekt hij dat hfj een weerwolf is. Het fenomeen weerwolf wordt niet echt angstaan jagend beschreven, maar meer als een 'normaal' gegeven. Een met humor geschreven verhaal over een griezelig wezen. Voor deze editie zijn speciaal kleurenillustraties gemaakt, die bü de goedmoedige sfeer van het verhaal passen. Meer info op: www.dolfeweerwolfe.nl. Dolfje Weerwolf e door Paul van Loon voor 19,95 Vrijdag treden Alkemade en Bloemen op in de Beun, met hun vierde, succesvolle programma. Aangeleverde foto HEILOO - Na succesvolle voor stellingen met onder andere Freek de Jonge, het toneelstuk Knielen op een bed violen en jubilerend zangeres Lenny Kuhr is het in theater De Beun nu weer tijd voor cabaret. Vrijdag 28 november treden Alkemade en Bloemen op met hun vierde, succesvolle programma Wy willen ook naar huis. Twee dagen later speelt Kees van Kooten voor een nu al uitverkochte zaal. Na acht jaar staan Alkemade en Bloemen garant voor tragikomisch theater van allure. Hilarische en schrijnen de scènes volgen elkaar op, zonder pauze. Alkemade en Bloemen zyn meer dan cabaretiers. Wekelyks waren ze als panel te zien in Jack Spykerman's Koppensnellers, ze schreven teksten voor het radiopro gramma Spykers met koppen en Leo Alkemade speelde Robbie in de film en serie Shouf Shouf. Maar bovenal maken ze theater. De voorstelling wordt georgani seerd door de Vrienden van De Beun, de vrywilligersorganisatie die dit jaar tien jaar bestaat en dat viert met een reeks aantrekkelyke pro gramma's. Alkemade en Bloemen zijn meer dan cabaretiers Kaarten voor 'Wy willen ook naar huis' zyn te bestellen via www.vrien- denvandebeun.nl of te verkrygen aan de kassa van het theater, tussen 14.00 en 17.00 uur en op avonden van voorstellingen. HEILOO - Sinds dit najaar heeft Theo Schut, bewoner van De Loet, een van zijn vroegere hob by's weer opgepakt. Fotogra feren en dan niet met een van de nieuwset digitale camera's maar met een traditionele Minolta Spiegelreflex camera. In zyn scootmobiel zoekt hy naar mooie plekjes in het bos en in het dorp. In het bos wijkt hy regelmatig van de paden af om een mooie com positie in beeld te brengen, zyn scootmobiel brengt hem waar hy naar toe wil. De foto's zyn genomen rond de Katteberg en in de omge ving van Plan Oost. Ze hangen in de gang op de begane grond en er staan er een aantal in de vitrine kast in de Recreatiezaal. Bent u nieuws gierig geworden naar de mooie herfstfoto's dan bent u overdag wel kom op De Loet, Loet 1 in Heüoo. De foto's van Theo Schut zijn te zien in De Loet. Aangeleverde foto HEILOO - De nieuwe Café Top 100 voor 2009 is uit. De ranglyst met de 100 beste cafébedrijven telt 15 nieuwskomers en 59 stygers. Café De Wit staat op de 89ste plaats. Goede cafés onder de aandacht brengen van vakge noten en consumenten. Dat is de bedoeling van de Café Top 100. Deskundige juryleden gingen op pad door het hele land om de Top 100 van beste cafés van Nederland samen te stellen. De Top 100 van beste cafés is een initiatief van de redactie Misset Horeca, het wekelyks verschynende vak magazine van Reed Business Information. Volgens de jury is, naast de gezelli ge sfeer en de prima uitsmyter voor de lunch met name de nieuwe inrichting van het café een grote verbetering. 'Het ovale exemplaar ziet er aanlokkelyk uit. Met een soort glas-in-lood-raampjes aan de bovenkant en een aantal taps op de bar, is dit aaniokkelyke plek om aan plaats te nemen. De komst van de bar had alles té maken met het rookverbod. Het ondernemerskoppel Lex en Jolande van der Aat besloot een rookvrije ruimte te creëren, maar in de aan loop werd besloten het hele café te voorzien van een opknapbeurt..." HEILOO - De Kleuter Kerk is een korte viering speciaal gericht op kinderen van 3, 4 en 5 jaar. Ook jongere en oudere broertjes, zusjes, vaders, moe ders, opa's en oma's zijn wel kom. Tydens de Kleuter Kerk viering wordt een kaarsje aangestoken, wor den samen liecües gezongen, een gebed uitgesproken en geluisterd naar een eenvoudig verhaal uit de Kinderbybel. Het verhaal mogen de kinderen naspelen en de kinderen kunnen zelf nog iets vertellen wat ze belangryk vinden. Over het verhaal uit de Kinderbybel mogen de kinde ren bovendien een kleurplaat in kleuren. Dit gebeurt in de ontmoe tingsruimte van de kerk met een glaasje limonade en een kopje koffie voor de ouders en opa's en oma's. De Kleuter Kerk duurt ongeveer 45 minuten en vindt plaats in een ongedwongen sfeer waarbij het niet erg is als kinderen wat praten of onrustig zyn. Het heet tenslotte ook Kleuter Kerk. De Kleuter Kerk is meestal op de eerste zondag van de maand en begint om 12.00 uur, in het linker dwarsschip van de kerk (by de doopvont). Hier komen dan in een kring kleuterbanlges te staan. De oudere broertjes en zusjes en vaders en moeders gaan hier omheen zitten, zodat de kleuters zich toch vertrouwd voelen. Kyk op: www. willibrorduskerk-heiloonl LIBRIS. Uw Complete Boekhandel UITKIJKPOST 26 NOVEMBER 2008 S8 Getekend doorHugovan Look Hoerenweg 67-69.1851 KL Heiloo ■HM fMÊÊ naast Wlnkolhof 't Loo, 072 5331483 e-mail: lnfo.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 11