Heiloocontact Meer informatie? Kom langs! nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Bouwen en wonen 26 NOVEMBER 200 UITKIJKPOST Voor meer informatie bent u van harte welkom op hét gemeentehuis van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uuur. Beheer Open Ruimte is open van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. De genoemde bouw- en sloopplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer 072 535 66 66. Voorontwerpbestemmingsplannen Middengebied en Noordwest Vanaf donderdag 27 november 2008 lig gen de voorontwerpbestemmingsplannen "Middengebied" en "Noordwest" geduren de zes weken ter inzage in het gemeen tehuis en in de bibliotheek Heiloo. In deze periode kunnen inspraakreacties worden ingediend bij burgemeester en wethouders. Op woensdag 17 december aanstaande wordt een inloopavond voor beide bestemmingsplannen georgani seerd in het gemeentehuis. Middengebied Het plangebied van "Middengebied" wordt aan de westzijde begrensd door het spoor, aan de noordzijde door de achtergrens van de woningen aan de Bergenstraat, de Ter Coulsterlaan en het verlengde daarvan in oostelijke richting tot aan de Kennemerstraatweg, aan de oostzijde door de Kennemerstraatweg en aan de zuidzijde door de Zevenhuizerlaan. Met het bestemmings plan "Middengebied" worden (delen van) drie bestemmingsplannen geactuali seerd. Het nieuwe bestemmingsplan is conserverend van aard, wat inhoudt dat de bestaande situatie of wat al is ver gund, als uitgangspunt is genomen bij het bestemmen. Het plangebied is grotendeels bestemd als 'Wonen'. De bebouwing aan de Heerenweg, Stationsweg en Kennemerstraatweg is voor het grootste gedeelte ondergebracht in de bestem ming 'Gemengd', waarbinnen meer mogelijk is dan wonen alleen. De voortui nen zijn veelal bestemd als 'Tuin'. Op het overige deel van de erven kunnen bin nen de bestemming 'Wonen' of 'Gemengd' aan- en uitbouwen en bijge bouwen worden gebouwd. Op de twee scholen en de begraafplaats is de bestemming 'Maatschappelijk' van toe passing. Het stationsgebied kent de bestemming 'Centrum' die verschillende functies mogelijk maakt. Verder geeft het bestemmingsplan kaders voor een moge lijke ontwikkeling van de zogeheten loca tie Rehoboth aan de Holleweg. Noordwest Het plangebied van het voorontwerpbe stemmingsplan "Noordwesf omvat het noordwestelijk'deel van de bebouwde kom van Heiloo. Het betreffende gebied wordt in het noorden begrensd door de Belieslaan, in het oosten door de spoor lijn, in het zuiden door de Zeeweg en in het westen door de Noorderneg en de Omloop. Door middel van het vooront werpbestemmingsplan "Noordwest" wor den (delen van) acht bestemmingsplan nen geactualiseerd. Het nieuwe bestem mingsplan is conserverend van aard, het geen inhoudt dat de bestaande situatie c.q. bebouwing en het bestaande gebruik uitgangspunt is geweest voor het toeken nen van de bestemmingsregelingen. De bestemming 'Wonen' is de meest voorkomende bestemming in het plange bied. De bebouwing aan de Westerweg is voor het grootste gedeelte ondergebracht in de bestemming 'Gemengd', waarbinnen meer mogelijk is dan wonen alleen. De voortuinen zijn veelal bestemd als 'Tuin'. Op het overige deel van de erven kunnen binnen de bestemming 'Wonen' of 'Gemengd' aan- en uitbouwen en bijge bouwen worden gebouwd. Overige func ties in het plangebied zijn onder andere maatschappelijke voorzieningen, sport- voorzieningen, bedrijvigheid en verblijfsre- creatie. De projecten in het plangebied, op respectievelijk de locatie voormalig postkantoor en de locatie Maalwater, zijn voor het grootste gedeelte op de plan kaart ingetekend. Een deel van het project locatie Maalwater is nog voorzien van een wijzigingsbevoegdheid aangezien het ruimtelijk kader voor de diverse vrije kavels nog gevormd dient te worden. Inspraak Vanaf donderdag 27 november liggen de voorontwerpbestemmingsplannen Middengebied en Noordwest gedurende zes weken ter inzage bij: - de publieksbalie Bouwen en Wonen in het gemeentehuis; - de bibliotheek, Westerweg 250, geopend dinsdag, donderdag en vrij dag van 10.00 tot 20.30 uur, woens dag van 14.00 tot 17.00 uur en zater dag van 10.00 tot 12.30 uur. Tot donderdag 8 januari 2008 kunnen inspraakreacties worden ingediend bij het college van burgemeester en wethou ders, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Inzien op internet U kunt de voorontwerpbestemmingsplan nen Middengebied en Noordwest ook raadplegen op de gemeentelijke website www.heiloo.nl, bij 'Plannen en projecten' onder 'Actueel'. Inloopavond Op woensdag 17 december aanstaande is er een inloopavond over de beide voorontwerpbestemmingsplannen Middengebied en Noordwest. Op deze avond is er gelegenheid om kennis te nemen van beide plannen. Ook zijn er medewerkers van de gemeente aanwezig om vragen te beantwoorden. Deze inloopavond vindt plaats tussen 19.00 en 21.00 uur in de kantine van het gemeen tehuis. Meer informatie Voor meer informatie over de inhoud van het bestemmingsplan of de procedure kunt u contact opnemen met de heer E. van Dijk van de afdeling VROM, telefoonnum mer 072 535 67 53. Vaststelling bestemmingsplan Zuiderloo partiële herziening Hoogeweg 26D Burgemeester en wethouders van Heiloo maken ingevolge het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 10 november 2008 het bestemmingsplan Zuiderloo, partiële herziening Hoogeweg 26D onge wijzigd heeft vastgesteld. Het vastgestelde bestemmingsplan heeft betrekking op het perceel Hoogeweg 26D, op welk perceel een "Uit te werken bestemming wonen -UW 3-" is gelegd. Het vastgestelde bestemmingsplan kent een globale bestemming met een daarin opgenomen uitwerkingsplicht voor burge meester en wethouders. Ter inzage Het vastgestelde bestemmingsplan ligt met ingang van donderdag 27 november 2008 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage bij de'publieksbalie Bouwen en Wonen in het gemeentehuis op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. 's-Middags kunt u terecht na telefoni sche afspraak 072 535 67 46. Ook kunt u gedurende openingstijden terecht in de openbare bibliotheek aan de Westerweg 250. Bedenkingen Gedurende de termijn van ter inzage leg ging kunnen bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland bedenkingen worden inge diend door degene die tijdig zijn zienswij ze bij de gemeenteraad heeft kenbaar gemaakt alsmede door een belangheb bende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening zijn zienswijze bij de gemeente raad kenbaar te maken. De bedenkingen moeten worden gericht aan Gedeputeerde Staten van Noord- Holland, Postbus 123, 2000 MD Haarlem. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer L. Bas van de afdeling VROM, telefoonnummer 072 535 67 46. Inspraak hoek Heerenweg/Stationplein en voormalige Rehobothlocatie aan de Holleweg Het college van burgemeester en wet houders stellen ingezetenen en belang hebbenden op grond van de inspraakver ordening in de gelegenheid hun visie te geven omtrent een tweetal ontwikkelings locaties in deze gemeente. 1Het eerste plan betreft de locatie hoek Heerenweg/Stationplein. Het destijds door de raad vastgestelde beeldkwaliteitsplan voor de stations omgeving met de daaruit voortvloei ende criteria in de welstandsnota vol doet op enkele punten niet meer aan de huidige situatie aan het Stationsplein. Daarom is een actuali satie van het beeldkwaliteitsplan met bijbehorende welstandscriteria voor deze locatie nodig. 2. De tweede ontwikkelingslocatie gaat over de voormalige Rehobothlocatie aan de Holleweg. Hiervoor is een nieuwe stedenbouwkundige visie ontwikkeld. Ook zijn er aanvullende welstandscriteria voor opgesteld. Deze inspraakmogelijkheid is onderdeel van een procedure die leidt tot vaststel ling door de gemeenteraad van voor deze twee locaties voorgestelde wel standscriteria en stedenbouwkundige plannen. Ter inzage en indienen van inspraak reacties Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donder dag 27 november 2008 gedurende zes weken voor iedere ingezetene en belang hebbende ter inzage in het gemeente huis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. In deze periode kunt u op beide concept plannen, het liefst schriftelijk, uw inspraakreactie kenbaar maken. U stuurt deze naar het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1 1850 AA Heiloo. Bij de definitieve vast stelling van deze stedenbouwkundige plannen worden de inspraakreacties meegewogen. Ontvangen aanvragen om bouwvergunning Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hier onder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ontvangen. Brasemcroftlaan 13, reg.nr. 2008/0390 plaatsen carport ontvangstdatum: 18 november 2008 De Krommert 13, reg.nr. 2008/0387 vergroten woning (uitbouw woonkamer) ontvangstdatum: 13 november 2008 De Krommert 15, reg.nr. 2008/0388 vergroten woning (uitbouw woonkamer) ontvangstdatum: 14 november 2008 Laan van Muijs 8, reg.nr. 2008/0276 veranderen garage in berging met prak tijkruimte ontvangstdatum: 19 november 2008 E.J. Potgieterweg 34, reg.nr. 2008/0303 bouwen berging aan zijgevel woning ontvangstdatum: 17 november 2008 Jan Schuijtlaan 28, reg.nr. 2008/0392 plaatsen carport ontvangstdatum: 18 november 2008 Spoorlaan 20, reg.nr. 2008/0391 vergroten woning (bijkeuken) ontvangstdatum: 20 november 2008 Westerweg 306, reg.nr. 2008/0394 ged. veranderen woning (plaatsen bad- kamerraam in zijgevel) ontvangstdatum: 17 november 2008 Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Voor meer infor matie kunt u contact opnemen met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer 072 535 66 66. Afgegeven bouw- en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wethouders zijn de volgende bouw- en sloopvergunningen verleend. Arklaan 2, reg.nr. 2008/0301 vergroten garage (dakopbouw) verzending: 20 november 2008 Bosanemoon 31 - 65, reg.nr. 2008/0365 verwijderen asbesthoudend materiaal uit tien woningen verzending: 20 november 2008 Noordergeeststraat 5, reg.nr. 2008/0281 vergroten woning (dakkapel voordakvlak en uitbouw achtergevel) verzending: 20 november 2008 De Spanring 8, reg.nr. 2008/0350 verwijderen asbesthoudend materiaal (daktegels) verzending: 20 november 2008 Spiegellaan 103 (kavel 5), reg.nr. 2007/0427 bouwen woning verzending: 20 november 2008 Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouw- of sloopvergunning, kunt u hiertegen binnen zes weken na verzending van het besluit een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, afdeling Bestuursondersteuning, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. De datum van verzen ding vindt u onder de omschrijving van het bouw- of sloopplan. Een bezwaarschrift heeft geen schor sende werking. Indien er sprake is van

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 16