Sinterklaasspel 'Spiegelpiet' in De Burgerij Discussie fietspadverbinding tussen Akersloot en Castricum Boot van Sinterklaas in Limmen gestript (bestolen) Tentoonstelling unieke kerststallen Abdijkaarsen regio 23 De spelers van Pancratius en Forento hebben er ongelooflijk veel zin in Stichting maakt haar standpunten duidelijk Tweede wedstrijdavond bij Fotoclub DEFA LIMMEN - Na de intocht van Sint Nicolaas in Limmen op zondag 16 november stond een aantal vrijwilligers een nare verrassing te wachten. 's Avonds, toen iedereen alweer lekker thuis achter de buis zat, waren veel vrijwilligers in Limmen bezig om het dorp op te ruimen. Daaronder bevonden zich ook de bootpieten. Zij hebben de boten terug gevaren naar de Laandervaart om deze daar af te tuigen. Omdat de hulpmotor van de stoomboot 's avonds niet meegenomen kon wor den, is deze 's nachts aan de boot blijven hangen, met de bedoeling deze maandagochtend met de auto op te halen. Dat moet normaal gesproken kunnen in de dorp als Limmen. De volgende dag echter zag de bootpiet vol verbazing dat dit niet meer nodig was. Iemand had de hulpmotor van de stoomboot weggenomen en zijn naam stond er niet bij. Helaas zijn er nog altijd individuen die blijkbaar niet met hun handen van ander mans spullen af kunnen büjven. Zelfs niet als het gaat om de stoom boot van Sinterklaas! Het volgende probleem dient zich nu aan: als de motor niet boven water komt, zal er waarschijnlijk volgend jaar geen intocht met de boot meer zijn. Sinterklaas is in het geheel niet te spreken over dit gedrag. Misschien dat hij volgend jaar kloetend naar het Stet wil komen, maar gezien zijn hoge leeftijd geeft het Sinterklaascomité Limmen dat een kleine kans van slagen. De zwarte Pieten hopen dat degene die dit op hun geweten hebben eens goed gaan nadenken wat een domper zij hebben bezorgd op deze geslaagde dag en de booteigenaren (financi eel) duperen! Heeft u informatie omtrent deze diefstal, meld dit aan de politie. LIMMEN - Op zondag 30 november presenteert Limmen Cultuur het sinterklaasspel Spiegelpiet. Dit sinterklaasspel wordt getoond in de Burgerij om 12.00 uur en is geschikt voor kinderen van 4 tot 9 jaar en hun ouders. De zaal gaat open om 11.30 uur. Toegang 3,-. Voor informatie kunt u bellen met, tel. 072-5052235. Dat wensen soms uitkomen ervaart Grote Piet als hij roept dat hij zich in tweeën wil splitsen. Uit de spiegel komt zijn evenbeeld. Hetzelfde pak, dezelfde krullen en allebei even knap. Grote Piet schrikt hier erg van. Dit was niet helemaal zijn bedoeling en hij heeft het al zo druk. Spiegelbeeld zal hem wel even helpen en alles regelen. Helaas doet hij dat niet helemaal goed. Hij plakt de naamkaartjes op de cadeautjes en doet er daarna het inpakpapier omheen. Merel, een meisje uit de zaal, gaat Spiegelpiet helpen. De modeont werpers Dolly en Banana komen de jas van Sinterklaas lenen en Spiegelpiet geeft hem mee, nadat hij er een scheur in gemaakt heeft. Uiteindelijk gaat hij zelf ook mee, omdat hij verüefd is op Merel. De REGIO - De Stichting tot behoud van natuurlijke en cultuurhistorische waarden in de Alkmaardermeer- omgeving heeft in enkele brieven naar de Gemeente Castricum haar standpunt duidelijk gemaakt ten aan zien van de aan te leggen fietspadverbinding tussen Akersloot en Castricum. In de eerste plaats is de Stichting teleurgesteld over het feit dat het fietspad vanuit Castricum eindigt bij de Uitgeesterweg en niet wordt doorgetrokken naar de kern Akersloot. Verder gaat de voorkeur van de Stichting uit naar een brug- verbinding bij het kruisen van het verlengde van de Schulpvaart (Koogvaart). Deze is te verkiezen boven een gronddam met duiker omdat de noordeüjke geulboog van de Oer-IJ delta zoveel mogelijk onaangetast moet blijven en maxi maal beleefbaar moet zijn. Bovendien heeft de Stichting de gemeente gewezen op de mogelijk heid de fietspadverbinding te bekij ken als onderdeel van een integraal plan voor waterberging in de gemeenten Bergen, Heiloo en Castricum. HEILOO - Op vrijdagavond 28 november vindt de tweede wed strijdavond van DEFA (De Egmondse Foto Amateur) plaats. Het onderwerp is vrij. De club is gevestigd in Het Gebouw, Trompstraat 2 in Egmond aan Zee. De eerste wedstrijd met als verplicht onderwerp het thema 'Evenwicht' werd gewonnen door Marga de Geus. DEFA probeert de fotografie in de ruimste zin van het woord te bevorderen. Dit gebeurt op de clubavonden door het organiseren van werkavonden, lezingen, wedstrijden en dergelijke. Bent u ook geïnteresseerd in fotografie en wilt u eerst de sfeer proeven bij DEFA? Kom vrijblijvend kennismaken of kijk eens op www.fotoclubegmond.nl om een indruk te krijgen van DEFA en haar activiteiten. Foto: Marga de Geus kleine pietjes en Grote Piet verzin nen een hst om Spiegelpiet weer terug te halen en sturen hem terug in de spiegel, dan kan hij tenminste geen brokken meer maken. De spe lers van Pancratius en Forento uit Castricum hebben er ongelooflijk veel zin in. Dit jaar bestaat de crew uit: Jeske van Es, Greet Juffermans, Arie Lute, Liesbeth Meijer, Marie Louise Middelhoff, Linda Ruiz Karsens, Harry Sinnige, Anneke Terra en Wendela Weel. De kleding 'komt zoals ieder jaar bij Greet Verkleedt vandaan eri zorgt voor een schitterende kleurenpracht tegen een decor van natuurlijk heel veel pakjes. Grote piet schrikt wanneer zijn wens uitkomt en zijn spiegel beeld Uit de spiegel Stapt. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 21