Trampolinespringers succesvol op interland Vijf medaillewinnaars voor TIOS Dave Bult tweede tijdens Nederlands kampioenschap 1 karten sport 29 Eerste plaats na interland tegen België en Spanje Eerste competitiewedstrijd van divisie vijf vond plaats in Sporthal Beverwijk Philipoom-van Londen winnen Gooiland Trophy Bente Knijnenberg eindigde met een monsterscore van 35.25! Limmen 1 hoopt op herstel tegen WGW1 UXS. i «XWMICN TRAMPOLINESPRINGEN HEILOO - Enkele weken gele den ontvingen drie leden van trampolinevereniging Triffis uit Alkmaar een uitnodiging van de KNGU (koninklijke Nederlandse Gymnastiek Unie). Sven Mooij (Alkmaar), Denise Liefting (Heerhugowaard) en plaatsgenote Pascal Wiebering wer den gevraagd of zij, samen met achtien andere springers/sters uit Nederland, het land wilden ver tegenwoordigen tijdens de interland tegen België en Spanje. Wegens ziekte van een springster uit Ermelo is Bobbie van der Gun (Alkmaar) ook nog aan de selectie toegevoegd. Het viertal vertrok zaterdag 22 november uit Alkmaar richting Oostende, waar de Nederlandse delegatie om 11.00 uur de tijd kreeg om in te springen. De wedstrijd was onderverdeeld in drie categorieën: de jeugdmeisjes, hierin springen Denise en Bobbie, de jongens, de junior meisjes, hierin springt Pascal, jongens en de senio ren dames/heren, hierin springt Sven. Na het inspringuur kregen de springers en springsters een lunch aangeboden. Om 14.30 uur begon de wed strijd. De Alkmaarse springer/sters leverden een flinke bijdrage aan de eindoverwinning. Denise Liefting wist individueel in de categorie jeugdmeisjes een zilveren medaille te winnen. Bobbie van der Gun werd vierde individueel. Pascal Wiebering werd bij de jeugdmeisjes derde individueel. En Sven Mooij werd bij de heren eveneens derde individueel. In elke categorie namen elk van de drie lan den deel met een vierpersoons team. Van elk landenteam telden de hoogste drie individuele scores mee voor de eindstand. Nederland is, mede door de goede bijdrage van Sven, Denise en Pascal, als eerste geëindigd. Spanje werd tweede en België werd derde. De turnsters van Tios beleefden afgelopen zaterdag hun eerste competitiewedstrijd van dit seizoen. Voor Bente Knijnenberg (voorste rij, tweede van rechts) eindigde deze zeer succesvol met een eerste plaats op het erepodium. Foto: Carojien Welboren TURNEN HEILOO - Afgelopen zaterdag vond de eerste competitiewed strijd van divisie vijf plaats in Beverwijk. In de eerste wed strijd mochten meteen al 13 meisjes van sportvereniging TIOS uit Limmen de strijd aan binden tegen andere verenigin gen. Voor Bente Knijnenberg, Aisha Valkering en Madé Couwenberg was het hun eerste echte wedstrijd en ze waren behoorlijk zenuwachtig. Bente maakte een mooie overslag over de kast en werd beloond met een 8.55. Op de brug waren Madé en Bente goed bezig en scoorden 8.80 en 9.0. Madé eindigde op de vijfde plaats, één plaatsje onder Aisha die een mooie sprongscore (8.15) had gehaald. Bente deed het op balk en vloer weer heel netjes en werd beloond met dikke cijfers. Zij had een monsterscore van 35.25! en belandde hiermee op de hoogste plaats van het podium. Ook Maaike Knijnenberg, .Lisa Hoeben, Joyce Schouten en Charlotte Veerman turnden in deze baan. Helaas werd de balk zwaar gejureerd, waardoor Charlotte en Joyce behoorüjk teleurgesteld werden. Gelukkig was de jury op de mat vriendelijker en gaf hogere cijfers. Maaike scoorde daar zelfs een 9.30 en Lisa een 9.10. Lisa eindigde op de negende plaats, terwijl Maaike op de zevende plaats terecht kwam. In de andere baan werd ook hard gestreden door de TIOS meisjes. De jeugdcategorie is een zware categorie omdat het om twee leeftijdsgroepen gaat. Bij Jin Li lukte de 'zit af, zit op' op de brug erg goed (8.30) en ook bij Lotte lukte dit onderdeel (7.55). Zij sprong voor het eerst arabier flik flak op de vloer (8.45). Maaike turnde veel elementen op de brug (8.20) en turnde een vlotte vloeroe fening (8.20). Daniëlle sprong een mooie overslag over de pegasus (7.70) en deed haar vloeroefening met verve (8.70). Mede hierdoor eindigde ze op de zesde plaats. Wie wel een medaille om kreeg, was Marlu. Zij turnde een zeer stabiele balk- oefening (8.30) en belandde op de vijfde plek. Han Ying stond hele maal als een huis op de balk en scoorde zelfs een 9.0! Ook op brug het ze zien wat ze waard was (8.50) en belandde daardoor op de bron zen positie. In de middag volgde de tweede wedstrijd, waarbij weer een aantal turnsters het podium haal den. Nina Burgering sprong alsof ze niet twee maanden geen sprong had gedaan en werd beloond met een 8.70 voor haar overslag. Ze wist, net als Bente Knijnenberg, een monsterscore neer te zetten van 35.30 en belandde hiermee op de eerste plaats. Michèle de Ruijter behaal de met vier dikke achten en een toaal van 32.90 punten de bron zen plak. LIMMEN - Na een vrije zondag hoopt Limmen 1 zondag 30 november de juiste draad weer op te pakken, na drie opeenvol gende competitienederlagen te hebben geleden. Tegenstander op sportpark Dampegheest is de Helderse ploeg WGW WGW bezet momenteel een tiende plaats op de ranglijst met acht punten. Hun laatste competitie wedstrijd op 9 november tegen HSV ging in Heiloo met 4-1 ver loren, terwijl afgelopen zondag het inhaaiduel tegen de Blokkers werd afgelast. Limmen 1 hoopt zondag met een volledig fitte selectie de negatieve spiraal te doorbreken en het genot van een overwinning weer te proe ven. Het duel begint om 14.00 uur op Dampegheest. CASTRICUM - Zondag 23 november stond voor het Castricumse danspaar Maurice Philipoom en Marieke van Londen de jaarlijkse Gooiland Trophy op het programma. Zij wisten zich in deze, op één na hoogste, amateur ballroom klasse van Nederland, naar een fantastische voorronde en halve finale te dansen. Waarna zij in de finale de jury overtuigden dat zij het danspaar waren die deze Trophy moesten winnen. De eerstvolgende wedstrijd die het paar zal dansen, is op 30 november tijdens het jaarlijkse Holland Dans Spektakel in Steenwijk. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 27