Vluchtelingenwerk Heiloo presenteert Intocht Stationscentrum groot feest! Landschap Noord-Holland verhuist naar Heiloo Kapsalon NR78 nieuw in Heiloo H E I L O O 7 INGEZONDEN MEDEDELING Er is zelfs nog ruimte over voor een kleine (natuurorganisatie Sinterklaas Lotgenoten contactgroep Zondagmiddagcafé Workshop Adventgebruiken Midden Amerika Inloopochtend over Vrijwilligerswerk Kersttapashapjes maken Kerstkaarten maken UITKIJKPOST 26 NOVEMBER 200 HEILOO - Woensdagavond 19 november heeft er in het Trefpunt een bijzondere bijeen komst plaatsgevonden, georga niseerd door Vluchtelingenwerk: 'Vluchtelingenwerk Heiloo pre senteert'. Het doel van de bijeenkomst was informeren, enthousiasmeren en ontmoeten. Tijdens deze bijeen komst is er met thematafels aan dacht geschonken aan de, voor vluchtelingen belangrijke punten: Inburgering, Taalcursus, Bibliotheek, Vrouwen activiteiten en sport. Vertegenwoordigers van de gemeente en bibliotheek stelden zich belangeloos beschikbaar om deel te nemen aan deze informatiea vond. De mensen werden in groe pen ingedeeld en bezochten iedere thematafel waar zij voorlichting kre gen. Dat het aanschouweüjk onder wijs was, werd bij de thematafel Sport zichtbaar door een tafelvoet balspel waar flink gescoord werd! Er waren lekker hapjes, er werd gezongen en veel informatie gege ven. De mensen hebben elkaar en alle vrijwilligers weer gesproken en gingen na het zingen weer huis waarts. HEILOO - Tijdens de koopzondag op 30 november is visagist Peter Dekker, wereldwijd werkzaam voor topfotografen en glossy magazines, te gast in kap salon NR78 om de nieuwste Aveda make-uplijn te presenteren. Tevens zal Wil Kooij van The Yoga Company aanwezig zijn om het een en ander over Chakra Yoga uit te leggen. Aveda staat voor balans, rust en ontspanning. En dat is ook waar NR78 voor staat. Het is meer dan een kapsalon alleen. Men komt hier voor de persoonlijke benadering en een geheel eigen styling van de nieuwste trends. De kleuradviseurs en stylistes van NR78 werken nauw samen bij het creëren van nieuwe looks. Alles in een oase van tijd en rust en in overleg met de klant. De producten van Aveda zijn duurzaam en milieuvriendelijk ontwik keld. De ingrediënten van de haarverzorgingsproducten en make-up zijn 98% natuurlijk. Met de nieuwste haarkleurtechnologie van Aveda Full Spectrum tm wordt uw haar verzorgd en gevoed tijdens een kleurbehandeling. Iedereen kan nu al de ontspannen sfeer komen proeven voor een gratis persoonlijk consult op afspraak bij NR78, Stationsweg 78. HEILOO - De intocht van Sinterklaas in het Stationscentrum was een groot succes. De kleurwedstrijd die het Stationscentrum organiseerde lever de ruim tweehonderd ingeleverde mooie tekeningen op. Zwarte Piet heeft er tien winnaars uitgehaald en zij werden tijdens de intocht van Sint Nicolaas in het zonnetje gezet door diezelfde zwarte Piet en de winkeliersvereniging. HEILOO - Op 1 november ver huisden Landschap Noord- Holland, IVN Consulentschap Noord-Holland en stichting Verantwoord Beheer IJsselmeer naar Heiloo. De organisaties waren voorheen in twee aparte vestigingen in Castricum gehuisvest. De wens is nog steeds om in de toekomst een nog te bouwen duurzaam 'Groen Huis' te betrekken, waarin ook andere organisaties die actief zijn op het gebied van natuur, milieu, recreatie, landschap, landbouw en cultuurhistorie een gemeenschap pelijke huisvesting vinden. Maar tot die tijd biedt Heiloo een passend alternatief in het huidige ruime pand aan de Rechte Hondbosschelaan 24a. Door de fusie van Het Noord- Hollands Landschap met Landschapsbeheer Noord-Holland in 2003 kreeg stichting Landschap Noord-Holland een groter draagvlak en meer slagkracht om op te komen voor natuur en landschap in de pro vincie. Het beschermt als onafhan kelijke stichting grote delen natuur en landschap via aankoop, ontwik keling en beheer. Dit laatste wordt onder meer uitgevoerd door zo'n 4400 vrijwilligers in heel Noord- Holland. Daarnaast zijn er 43.000 donateurs, waarvan een flink aantal uit Heiloo. Jan Kuiper, directeur van Landschap Noord-Holland is büj met de nieuwe behuizing: „We zijn sinds de fusie aardig gegroeid en barstten bijna uit onze voegen. De huisvesting op twee verschillende locaties in Castricum was boven dien onhandig. De afdelingen heb ben veel met elkaar te maken, dan is het goed wanneer je makkelijk bij elkaar binnen kunt lopen. We waren op zoek naar één ruime locatie en gemeente Heiloo maakte ons attent Jan Kuiper, directeur van Landschap Noord-Holland is blij met de nieuwe behuizing. Foto: Carolien Breed naar passende kantoorruimte. Geïnteresseerden kunnen contact met ons opnemen." De informatiewinkel van Landschap Noord-Holland blijft gehuisvest aan de Dorpsstraat in Castricum. Meer informatie op www.landschapnoordholland.nl. op deze mogelijkheid. De huidige vestiging in Heiloo verkeert in prima staat, is makkelijk bereikbaar met openbaar vervoer en alle kabel verbindingen, nodig voor communi catie, waren al aanwezig. Kortom; we konden er zo intrekken. Met de verhuizing naar één pand besparen we op de vaste lasten voor huis vesting, etcetera. Dit geld besteden we liever aan belangrijkere zaken, zoals de Noord-Hollandse natuur en het landschap. Momenteel zijn er zo'n zeventig mensen werkzaam in deze vestiging. Er is zelfs nog ruim te over voor een kleine (natuur)organisatie, die op zoek is Zaterdag 29 november van 10.00 tot 12.00 uur komt Sinterklaas voor alle Héilooër opa's en oma' met hun kleinkinderen in het Trefpunt. Op dinsdag 2 december komen deelnemers van deze groep weer bij elkaar. We gaan met elkaar praten over de maand december. Hoe gaat u om met de feestdagen? Vindt u troost in de familie- of vrienden kring of ziet u er juist erg tegenop? Maakt u al plannen voor het nieuwe jaar of leeft u een beetje bij de dag? Alleen iemand die het verhes zelf heeft meegemaakt wéét waarover je het hebt." Een uitspraak van een deelnemer aan de herfstwandeling vorige maand die veel bijval kreèg van de anderen. Dit herkennen van gevoel en het delen van gemeen schappelijke ervaringen maakt de bijeenkomsten van de groep zo bij zonder. Deze inloopmiddag is van 13.30 tot 15.30 uur. Informatie: 5331297 (Ida Zoet). Zondag 30 november vanaf 13.30 uur kunt u weer klaverjassen, biljarten, internetten, spelletjes doen in het gezellige Trefpunt bij Jaap en Patrice Langedijk. Dinsdag 2 en 9 december van 19.30 tot 21.30 uur in het Trefpunt. Welke symboliek zit er achter Sinterklaas, de zak en de roe? Wie zijn de pieten eigenlijk? Waarom hebben we een kerstboom en waar om staat deze in onze huiskamer? Oud docent levensbeschouwing d e heer R Greijer vertelt in twee bij eenkomsten over onze adventge bruiken. Ook leuk om daarna aan uw (klein)kinderen door te vertel len. U betaalt 10,50. Voor inschrijving belt u 072-5331297. Zondag 30 november om 14.00 uur dia-lezing over Mexico, Honduras, Guatamala door Evert en Ciska Abspoel in het Trefpunt. Entree 4,-. Dinsdag 9 december kan ieder een die wel eens overwogen heeft (ander) vrijwilligerswerk te doen, vrijblijvend terecht in het Trefpunt. Daar organiseren de Vöorlichtings Commissie en de Stichting Ouderenwerk Heiloo van 10.00 tot 12.00 uur een inloopochtend over Vrijwilligerswerk. Niet alleen met informatie over het vrijwilligers werk bij deze instelling, ook andere organisaties met of voor vrijwilli gers zijn gevraagd aanwezig te zijn om - in een individueel gesprek met u? - informatie te geven over wat u voor hen zou kunnen beteke nen. En zij voor u! Naast de moge lijkheid tot een persoonlijk gesprek, kunt u omstreeks 10.15 uur ook luisteren naar lezing van de heer Peter Meijer, die voor de gemeente Heiloo recentelijk de nota Vrijwilligersbeleid Heiloo schreef. En omstreeks 11.00 uur zal een actieve vrijwilliger ingaan op 'de echte, de leuke, maar ook de soms lastige praktijk'. Aanwezig is ook Marian van Dam, vrijwilligerscoör- dinator (072-5331297) en uiteraard is er een leestafel vol fol ders van instellingen in (de regio van) Heiloo, én daarbuiten. En bro chures over praktische, financiële, uitkeringsrechterlijke zaken in het vrijwilligerswerk. Woensdag 10 december van 14.00 tot 17.00 uur workshop kersttapashapjes maken in het Trefpunt met José Sanz. Deelname 20,-. Aanmelding 072-5331297 Vrijdag 12 december van 09.30 tot 12.00 uur pop-up kerstkaarten maken. Deelname 12, aanmelding viatel. 072- 5331297. Meer informatie: Stichting Ouderenwerk Heiloo, Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 Heiloo, tel. 072-5331297, www.ouderenwerkheiloo.nl e-mail: stichting@ ouderenwerkheiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 7