w Het Trefpunt speelt 'Maak dat je tante wijs' Skanken in Buk Buk Culinair genieten tijdens Preuve'Loo'ment Activiteit Stop Motion in Tendenz H E I L O O ADERLA GESCHI BOEK USjM DEUTEKOM Corso oöp Australia BOEK VAN DE WEEK Het Grote Vaderlandse Geschiedenis Boek Boek van de week: Het Grote Vaderlandse Geschiedenis Boek INGEZONDEN MEDEDELING Kerstconcert in de GGZ Kapel Expositie in Wildschut eten drinken UITKIJKPOST 10 DECEMBER 200 Het noorden van Australië, net voor de Tweede Wereldoorlog. De Engelse aristocratische Sarah Ashley (Kidman) heeft een enorm stuk land geërfd met daarop een ranch met duizenden stuks vee. Als Britse veebaronnen proberen haar het stuk land, en het bijbehorende vee, afhandig te maken, besluit ze samen te werken met een norse en ruige veedrijver (Jackman). Samen met deze stoere Australiër gaat dame Ashley haar kuddes vee - tweeduizend dieren in totaal - naar een andere plek drijven, die hon derden kilometers verderop ligt. Het ongerepte, ruwe landschap dat zij onderweg tegenkomen is tege lijk adembenemend mooi en totaal ongastvrij. Als het tweetal eenmaal aankomt bij hun bestemming belandt het precies middenin de bombardementen op Darwin door de Japanners, die een paar maan den daarvoor Pearl Harbor in de as hebben gelegd. Australia is het meest ambitieuze filmproject dat tot op heden in The land down under is gemaakt. Een episch en woest romantisch liefdesdrama dat zich afspeelt in het prachtige, ruige en diverse landschap van één van 's werelds mooiste landen. Het Grote Vaderlandse Ge schiedenis Boek geeft, aan de hand van belangrijke en beslissende momenten uit de Nederlandse geschiedenis, óp een aantrekkelijke manier inzicht in de aard van Nederland en 'de Nederlander'. Vanaf de Bataven en de Romeinen en doorlopend tot in het heden, is de historie van ons kleine koninkrijk van de Lage Landen ingedeeld in 25 periodes. Elk tijdvlak wordt ingeleid door een gedetailleerde en rijk geïl lustreerde beschrijving van een beslissende gebeurtenis uit die speci fieke periode. Zo wordt de lezer elke keer meegenomen, terug in de tijd. De onderhoudende teksten zijn geschreven door deskundige auteurs, onder wie Geert Mak. Het is geen wetenschappelijk studie, maar een verzameling verhalen, beelden en documenten, voor een deel afkomstig uit de historische schatka mer van ons land: Het Nationaal Archief en diverse musea. Samen brengen ze de vaderlandse geschie denis voor jong en oud tot leven. Slechts 39,95 tot 31 december. voor 39,95 JJM Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo HM Mi naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl HEILOO - Toneelgroep Het Trefpunt speelt op zondag 21 december het toneelstuk 4Maak dat je tante wijs', een klucht in drie bedrijven. Rond een pensionnetje, oud en ietwat vervallen maar idyllisch in de bossen gelegen, spelen zich raad selachtige gebeurtenissen af. Twee oude dametjes, onschuldig zo te zien, voeren wat in hun schild. Zij lijken wel in de weer als detectives. Mathilde heeft de theorie terwijl Rosalia haar daarbij helpt met arti kelen die ze gelezen heeft. Maar valt er eigenlijk wel wat te 'bespione ren'? Hun neef Harry, de recher cheur, die ze zo graag promotie wil len zien maken, valt onverwachts binnen in kapelaanvermomming. Hij heeft wel meer oog voor de lief tallige dochter van mevrouw Akkerman dan voor de misdaad, maar samen slagen ze er toch in een internationale affaire tot oplossing te brengen. Hoe het allemaal afloopt en of mevrouw Akkerman haar pension naar betere tijden kan voeren Aanvang: 14.00 uur, zaal open: 13.00 uur. Entree: 5,- per per soon. Na afloop zal een gratis verlo ting worden gehouden. HEILOO - Winkelcentrum het Loo zit weer volop in de kerstsfeer. Om het winkelend pubüek kennis te laten maken met de meest uiteenlopende culi naire producten van alle versondernemingen uit 't Loo, wordt onder het motto 'Weet wat u eet met de kerst' ook dit jaar weer het gezellige Preuve'Loo'ment gehouden. Het culinaire evenement in winkelhof 't Loo zal plaatsvinden op vrijdagmiddag 12 december van 11.00 tot 16.00 uur. De muzikale begeleiding wordt verzorgd door Jan van der Schaaf (piano) en Louis Schuurman (viool). Op de drie pleinen van het overdekte winkelcen trum staan stijlvol opgedekte tafels, waar men voor een symbolisch bedrag van 0,50 per stuk allerlei overheerlijke kleine gerechtjes kan proeven. De opbrengst zal aan een goed doel worden geschonken. Zo zal banketbakkerij Van Velzen de gasten verrassen op overheerlijke champagnetruffels en deelt vishandel Schong amuses uit van garnalen in knoflook. Wat te denken van een heerlijke hazenpeper, bereidt door restaurant de Loocatie? Ook de oer- Hollandse keuken is rijk vertegenwoordigd met winterse gerechtjes; Brasserie Veldt staat met dampende hutspot en boerenkool en slagerij Kees Burger met een rijk gevulde erwtensoep. Gall Gall heeft diverse soorten mooie wijnen om te proeven. Dit is maar een kleine greep uit de keur aan producten, die ter kennismaking worden aangeboden door verschillende ondernemers van winkelcentrum 't Loo. HEILOO - Vrijdag 12 december staat de band De Skatjes op het programma van Buk Buk. De Skatjes bestaan uit zeven enthousiaste skamuzikanten, die samen vanuit Heiloo (bijna) heel het land doorreizen, van Groningen tot Eibergen en van Dordrecht tot Schagen. Sinds De Skatjes zijn ont staan in 2000 zijn zij uitgegroeid tot een volwaardige skaband, die weet hoe ze een feestje kunnen bouwen. Er is een eerste album uit 2006: 'Rocketing into Space', waarop twaalf nummers staan. Sindsdien is het repertoire alweer flink uitge breid, wat heeft geresulteerd in een nieuwe demo 'Samurai'De muziek van De Skatjes is ska in zijn breed ste vorm, waarin zowel reggae-, jazz- als punkinvloeden te vinden zijn. Dit komt doordat de nummers door verschillende bandleden geschreven worden. De Skatjes onderscheiden zich door een swin gende blazerssectie, bestaande uit trompet, saxofoon en trombone, die wordt begeleid door drums, toetsen, gitaar en bas. De zang wordt voor namelijk vertolkt door basgitarist Loek Hauwert, die tevens gitarist is bij Mark Foggo's Skasters. De deu ren gaan open om 21.00 uur en de entree bedraagt slechts 5,-. Zaterdag 13 december is het tijd voor plaatjes uit de jaren 80/90. Dj Ton Ka vs dj Frank Jakes zullen voor de muzikale hoogstandjes zor gen. De entree is gratis. HEILOO - Op 23 en 24 decem ber van 13.00 tot 15.30 vindt er een activiteit stop-motion plaats in tienercentrum Tendenz. Wat is stop motion? Eigenlijk maak je dan een filmpje met je digi tale camera. Door heel veel fotoot jes, die snel achter elkaar zijn geschoten, achter elkaar te plakken als een filmpje, krijg je een heel grappig effect. Misschien kennen jullie het kleimannetje? Zo wordt dat gemaakt! Deze activiteit wordt door iemand gegeven die heel erg goed is in het maken van dergelijke filmpjes. Wil je een voorbeeld zien en meer weten over deze activiteit? kijk dan eens op www.highlow.nu. Opgeven kan via mail@tendenz.nu, maar wel voor 19 december. Kosten voor de activiteit zijn 5,- De acti viteit vindt doorgang bij voldoende inschrijvingen. Dus mail ook even je telefoonnummer. Voor meer informatie kun je bel len met 072-5321048, vragen naar Diederik. Mailen mag ook: mail@tendenz. nu HEILOO - Zondag 21 december vindt er om 15.00 uur in de Kapel van de G.G.Z (voorheen Willibrord) aan de Kennemerstraatweg 464 te Heiloo een bijzonder kerstconcert plaats. De bekende dirigent Frans Kocx beëindigd binnenkort zijn dirigen ten loopbaan. De bevlogen dirigent heeft zijn sporen ruim verdiend in de koorwereld. Vooral zijn bewer kingen van koormuziek zijn over de gehele wereld verspreidt. In Heiloo zal zijn Gemengde koor 'Songs for You' haar medewerking verlenen met als begeleider Arthur Postma aan de vleugel. De talentvolle flui tiste Elisabeth Hopman uit Assen zal zowel sofistisch als met het koor optreden. Het orgel wordt bespeeld door de Zaanse organist Dub de Vries. De entree is 8,- Tel. voor verkoop 072-5332703 of 072- 5323241 en aan de zaal. HEILOO - Gedurende de maanden december en januari zijn in het gezellige Wildschut eten drinken schilderijen te zien van Maria de Waard-Meyer. De schilderijen tonen sfeervolle geabstraheerde land schappen en portretten, waarin Maria de Waard door weglating van elementen een interessante ver stilling weet te bereiken. De expositie is te zien tot begin februari 2009 in Restaurant Wildschut eten drinken, gelegen aan de Stationsweg 82 in Heiloo en is dagelijks, uitgezonderd maandag, de gehele dag geopend

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 11