Weihnachtsoratorium Ter Coulsterkerk Kerstconcert met orkest, Café La Strada wint Huiswijn Competitie Nog meer kwaliteit in restaurant La Locanda projectkoor en orgel Kerstuitvoeringen van de Muziek - en dansschool Heiloo H E I L O O 13 INGEZONDEN MEDEDELING UITKIJKPOST 10 DECEMBER 200 cr,r,tt •Hatlana HEILOO - Zijn bierleverancier is er waarschijnlijk niet blij mee, maar Richard de Haan schenkt in café La Strada toch echt de lekkerste en mooiste witte café huiswijn van heel Noord-Holland. Met witte Viu Manent, een Chileense chardonnay uit 2007, wist hij deze felbegeerde onderschei- dingin de wacht te slepen. De uitreiking was in het Bastion hotel in Amsterdam. De Huiswijn competitie Noord-Holland onder ruim honderd horecaondernemers is opgezet door onder meer Horeca Nederland en Alliance Gastronomique. In 2009 zal uiteindelijk worden uitgemaakt, wie de beste huiswijn van heel Nederland schenkt. Café La Strada is met haar over winning in ieder geval genomineerd voor landelijke deelname. ,,Veel mensen hebben nog steeds het idee, dat men in cafés geen lekkere wijnen schenkt. Ik ben altijd al een liefhebber van wijnen en heb eerder samen met mijn broer, we hadden toen beiden een horecazaak in Haarlem, al twee keer de landelijke eerste prijs gehaald," aldus een trotse Richard. Foto: Caroiien Breed HEILOO - Op 12 december om 20.15 uur zal Oratoriumkoor Heiloo het Weihnachtsoratorium van Johann Sebastian Bach ten te gehoren brengen. Medewerking wordt verleend door het barokorkest Cappella Maria Barbara, genoemd naar de eerste vrouw van J.S. Bach. Dit orkest speelt met authentieke barokke instrumenten en geven daarmee steun aan de uitvoeringspraktijk van het koor. Solisten zijn: Elise Keep - sopraan; Irmgard von Asmuth - alt/mezzo; Sebastian Brouwer - tenor/evangelist; Kees de Bruijn - bas; Henk van Zonneveld - orgel. Ook bij deze uitvoering zingt het kin derkoor mee. Ze zijn door dirigent Paul Waerts na een auditie geselec teerd en opgeleid. De algehele artistieke leiding is in handen van Paul Waerts. Op 12 december om 20.15 uur, in de Ter Coulsterkerk, Holleweg 111 Heiloo. Kaartverkoop: tel. 0226-426751 of 072-5335683, via www.oratorium- koorheiloo.nl, via e-mail: secretari- aat@oratoriumkoorheiloo.nl. Ook bij De Schrijverij, Heerenweg 199, of Boekhandel Deutekom (winkelcen trum 't Loo) Toegangsprijs 23,- (inclusief programmaboekje). Kaarten voor het kerstconcert zijn op 20 december vanaf 19.00 uur aan de zaal van de Ter Coulsterkerk te verkrijgen voor 7,50 per persoon. Kinderen tot en met 12 jaar krijgen vrij entree. Reserveringen kunnen plaatsvinden via tel. 072-5334851 of e-mail info@mv-eensgezindheid.nl. Verdere informatie over het pro gramma van het concert is te verkrij gen via www.mv-eensgezindheid.nl. Zondag 14 december speelt het dwarsfluitensemble 'Martin in 't Veld' onder leiding van Martin Rozema vanaf 10.30 uur in de zaal van woonzorgcentrum De Loet muziek in kerstsfeer. Naast dit ensemble treedt het koor van De Loet op. Vanzelfsprekend worden er bekende kerstliederen gespeeld die meegezongen kunnen worden. De zaal is open vanaf 10.00 uur. Maandag 15 december vanaf 19.00 uur wordt de jaarlijkse kerst uitvoering gehouden van de Muziek- en dansschool. Dit jaar zullen naast de vaste ensembles, koor, een groot strijkerensemble onder leiding van Hilka Jelsma en enkele ensembles, die speciaal voor deze gelegenheid zijn samengesteld, muziek in kerst sfeer laten horen. Naast de muzikale invulling zal een dansgroep van Greetje Klaase een swingende kerstdans uitvoeren. Deze uitvoering vindt plaats in de Muziek- en dansschool Heiloo aan HEILOO - Gasten van restaurant La Locanda kunnen vanaf 1 januari zelf een drie-, vier-, of vijfgangenmenu samenstellen. Men kan dankzij de ver nieuwde samenstelling van de maandmenukaart kiezen uit negen gerechten: soep, twee voorgerechten, twee tussengerechten, twee hoofdgerechten en twee nagerechten. Iedere maand zal de menukaart wisselen. Eigenaar Yassine van La Locanda: „Wij willen de gast door middel van een minder uitgebreide kaart, maar wel met mooiere gerechten, meer kwaliteit bieden. Onze koks hebben daardoor meer tijd en aandacht voor de bereiding van smaakvolle gerechten die wat meer tijd kosten. Zoals een huisgemaakte ravioli of een risotto met -aan tafel- geschaafde truffels. Vlees kan 's mid dags al de oven in, zodat het langzaam kan garen. Eenmaal op tafel geser veerd smelt het op de tong. We zijn blij met deze ingeslagen nieuwe richting, die beïnvloed is door veel trouwe gasten uit Heiloo die goede kwaliteit weten te waarderen." Wegens enorm succes zet La Locanda de maandeüjkse 'Wining Dining' avonden voort, waarbij de wijnen geheel van het huis zijn. Meer informatie: www.lalocanda.nl. Foto: Caroiien Breed HEILOO - Op zaterdag 20 december geeft Muziek vereniging Eensgezindheid in de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg 111 te Heiloo een kerstconcert met veel vocale en instrumentale toonkunst teza men met het kerstprojectkoor dat speciaal voor dit concert is opgericht. Onder leiding van componist en arrangeur Cees Brugman uit Alkmaar kan er net als voorafgaan de jaren weer volop genoten wor den van een zeer gevarieerd kerstre pertoire waarbij ook het publiek weer de kans krijgt enkele bekende kerstliederen mee te zingen. Het vierstemmige kerstproject koor dat zal optreden is inmiddels uitgegroeid tot een koor met meer dan zestig koorleden waarvan de meeste leden koorervaring hebben. Onder begeleiding van pianist Jan Boogers zullen zij onder leiding van Cees Brugman diverse Nederlandse, Engelse en Duitse koorliederen zin gen in diverse stijlen en uit verschil lende periodes. Ook zullen er weer verrassende optredens worden ver zorgd door zowel het leerlingenor kest als het grootorkest van Eensgezindheid. Bovendien zal er een uniek samenspel zijn tussen organist Gerard Leegwater op het befaamde 25 stemmige orgel en het orkest van Eensgezindheid mét het HEILOO- Zoals vele koren, orkesten en instellingen kent ook de Muziek- en dansschool Heiloo haar kerstuitvoeringen. Maandag 15 december wordt de jaarlijkse kerstuitvoering gehou den van de Muziek- en dansschool Heiloo. Aangeleverde foto Het Veld 1 en vangt aan om 19.00 uur. Toegangsbewijzen a 1,- zijn te koop bij de administratie van de door Cees Brugman gearrangeerde werk 'Concert voor orgel en orkest opus 4 no.2' van J.E Handel. Onder leiding van Cees Brugman verzorgt het orkest van Eensgezindheid eveneens een uitge breid kerstprogramma. Zo wordt deze avond de zeer bekende negros piritual 'Mary had a baby' gezon gen, gebaseerd op de geboorte van Christus, in een speciaal arrange ment voor ensemble en koor. Maar ook authentieke kerstliederen voor Onder leiding van Cees Brugman kan er weer volop genoten wor den van een zeer gevarieerd kerstrepertoire. Aangeleverde foto muziekschool. Voor meer info: tel. 072-5332460 of info@muzieken- dansschoolheiloo.nl. het koor zullen de deze avond de revue passeren. Eensgezindheid speelt deze avond ook swingende kerstmuziek en het populaire ker strepertoire zal tijdens dit concert niet vergeten worden. Het pubhek zal deze avond ook aan het werk worden^gezet met enkele bekende Nederlandstalige kerstliederen. Al met al een boordevol program ma met veel verrassende muzikale elementen in een gezellige kerst sfeer.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 13