Grandioos Sinterklaasfeest in 't Loo Piggelmee de kinderboekenbus Stationscentrum Heiloo Grenspaal Limmen-Heiloo in oude glorie hersteld Buurtbus Ontmoetingen H E 1 L 0 0 14 INGEZONDEN MEDEDELING Drie generaties zingen Bach's Weihnachtsoratorium 'Wat doen we met Jozef met Kerstmis?' INGEZONDEN BRIEF Verhuizen naar het Zeskant Afscheid van Egmonduithuilen en opnieuw beginnen io DECEMBER 200 UITKIJKPOST HEILOO - Zaterdag 29 november bruiste het in Winkelhof 't Loo van de Sint Nicolaasactiviteiten. Alle kinderen uit Heiloo en wijde omgeving waren uitgenodigd om deel te nemen. Op het plein in het Winkelcentrum stonden een groot aantal Zwarte Pieten gereed om de kinderen te leren hoe zij op een dak moesten lopen, pakjes in de schoorsteen moesten gooien, tegen een muur op klimmen, et cetera. Als beloning ontvingen de kinderen een heus Pietendiploma. Geschminkt als schoorsteen, vlinder of gewoon als Zwarte Piet konden zij door naar Theater de Beun voor het traditionele Sinterklaastoneelstuk. Spanning en sensatie wanneer Grote Piet in zijn wan hoop naar de spiegel roept dat hij het zo druk heeft en zijn evenbeeld zomaar uit de spiegel stapt om hem te helpen. Zo'n vijfhonderd kinderen leefden mee met het avontuur van grote en kleine Piet. Weer terug in 't Loo was het genieten van Streetband Ceacilia die traditionele sinterklaasliedjes ten gehore bracht. Het sinterklaasfeest ontaarde in een ware muzikale hap pening toen ook zwarte Piet zijn gitaar ter hand nam en met de kinderen om hen heen op de grond zittend ging zingen. HEILOO - Onlangs is de eerste en enige rijdende kinderboekwinkel van Nederland van start gegaan: Piggelmee de kinderboekenbus. En, hoewel uniek in Nederland, nu ook al te vinden in Heiloo. De originele oude Amerikaanse schoolbus is helemaal omgebouwd en ingericht als kinder boekwinkel, en maakt elke week z'n vaste ronde. U treft hem elke zaterdag in winkelcentrum 't Loo. Voor kinderen van alle leeftijden is er wel een leuk, grappig, spannend, ontroerend en/of leerzaam boek te vinden bij Piggelmee. Het idee voor de rijdende kinderboekwinkel komt van een Amsterdamse, die de bus ook zelf rijdt, en die samen met haar dochter dit idee verder wil uitbouwen en vormgeven. Momenteel organiseert Piggelmee een letterontwerpwedstrijd. De keuze voor de letter is de 'S'. Het deelname formulier is op te halen in de bus. De uiterlijke inzendingsdatum is 22 december en begin januari worden de winnaars bekend gemaakt. HEILOO - Het is alweer een jaar geleden dat het Stationscentrum in zijn nieuwe opzet geopend werd. De klanten die zij tot dusver hebben mogen ontvangen zijn zeer enthousiast over het aanbod en de sfeer maar ook zeker het gratis parkeren de eerste twee uur. Als u voor onder- of bovenkleding op zoek bent of u wilt u uw huis een nieuwe sfeer geven of gewoon uw dagelijk se boodschappen doen, dan bent u hier zeker op het juiste adres. Kijk voor nog meer aanbod een keer in het Stationscentrum zelf of bezoek de website. U zult verrast zijn. Op 19 december, vanaf 17.00 uur is het centrum veranderd in een gezelli ge kerstmarkt, met ruim veertig kramen die allemaal in kerstsferen gehuld zijn. Ook is er live muziek met vanaf 17.00 uur een instuif voor kinderen die muziek willen maken onder leiding van Martine van De Koele Kikkers, dus neem je instrument of zangstem mee. Een arrenslee die kinderen rond rijdt is ook dit jaar weer aanwezig. Onder het genot van een hapje, drankje en een vuurtje kunt u van de muziek genieten met optredens van onder andere de kinderen die spontaan gaan spelen, de Paulusvaders en de Streetband Caecilia. Tot 22.00 uur bent u deze avond van harte welkom. Op zondag 21 december bent u natuurlek ook welkom, dan houdt het Stationsceritrum van 12.00 tot 17.00 uur weer een gezellige koopzondag. HEILOO - Voorbijgangers van Heiloo naar Limmen en anders om kunnen op de Rijksweg voor taan weer goed zien waar het ene dorp begint en het andere eindigt. De monumentale grenspaal tussen beide dorpen is namelijk weer in oude glorie hersteld. Op maandag 15 december onthullen de wethouders Hes (Castricum) en Veger (Heiloo) de gerestaureerde grenspaal. Meteen op de grens tussen de voormalige gemeente Limmen en de gemeente Heiloo staat in de oostelijke weg berm langs de Rijksweg te Limmen tegenover het Golden Tulip Heiloo een hardstenen grenspaal. Deze grenspaal, met op de zuidelijke kant 'Limmen' en de noordelijke 'Heyloo', dateert uit het derde kwart van de 18de eeuw. De paal is destijds geplaatst om de grens tussen Limmen en Heiloo te markeren. Bijzonder is het asymmetrische orna ment op de schacht, dat kenmerkend is voor de Lodewijk XV-styl, ofwel de Rococo. De grenspaal is sinds 12 april 1994 een beschermd provinci aal monument. In de loop der jaren is de grenspaal meerdere malen beschadigd en gebroken. Dit jaar is de paal met subsidie van de provin cie Noord-Holland door de gemeen ten Castricum en Heiloo opgeknapt. Ter bescherming staat er nu een hek werkje omheen. HEILOO - Wanneer Oratoriumkoor Heiloo vrijdag 12 december het Weihnachtsoratorium van Bach uitvoert in de Ter Coulsterkerk, zal het voor enkelen van haar leden een extra bij zondere ervaring zijn. Corry Schouten, al meer dan vijftig jaar lid van het koor, weet zich temidden van de 86 koorleden vergezeld van haar dochter Dorien Schouten. Maar wat dit alles zo bijzon der maakt is het feit dat ook twee kleindochters Britt Schouten en Annick Valdès Perèz meezingen in het kinderkoor, dat ook nu weer 'acte de presence' geeft. Drie generaties verbonden in de muziek van Bach! Kaarten voor deze uitvoering zijn nog te ver krijgen bij Boekhandel Deutekom en De Schrijverij. Aangeleverde foto HEILOO - Ieder van u kent onge twijfeld de ingetogen knielende Jozef zoals die bij veel kerststallet jes en op kerstvoorstellingen te zien is. Maar dat is wel eens anders geweest in het verleden. Het heeft lang geduurd voor hij een plaats kreeg en die was niet altijd even verheven. Het is een heel verhaal hóe Jozef zijn speciale plaats heeft gekregen in de loop der eeuwen. Een zelfde verhaal gaat ook op voor de stoet der koningen. Pas rond 1300 wordt hun bezoek een groots gebeuren. Op dinsdag 16 december zal oud pastor Cees Harte u meenemen langs beeldhouwers en schilders, die uitbeelding gezocht hebben voor de theologie en het volksgeloof rond het kerstgebeuren in hun tijd. Hij zal daarbij speciale aandacht schenken aan de persoon van Jozef. Het kan misschien ook voor onze tijd wat (nieuw) licht schenken. De vertelling, in het kader van 'rond de waterput', wordt gehouden op dins dag 16 december in het Willibrordushuis aan de Westerweg 267 te Heiloo. De aanvang is 20.00 uur en de entree bedraagt 2,-. Als nieuwe bewoners van de wijk Spiegellaan, op het voormalige bibliotheekterrein nabij het Hoekstuk, zijn wij momenteel druk doende ons appartement te betrek ken. Over de soms spiegelgladde platen wordt de huisraad bij onze woning en die van andere bewoners afgeleverd en moeten de eigenaren hun auto parkeren in een modder poel. Echter wanneer er al wel bestrating zou liggen, werd deze tij dens de verhuizingen door de zware voertuigen kapot gereden. Ondanks het feit dat alle kersverse bewoners begrip hebben voor deze situatie, hebben wij collectief een ludiek ver zoek ingediend bij Smit's Bouwbedrijf, wethouder Veger en Kennemer Wonen. Als kleine troost voor al het ongemak, zouden wij graag een kerstboom in de wijk geplaatst zien. Los van dit verzoek zijn wij büj met deze mooie wijk, een wijk waar de gemeente Heiloo trots op kan zijn. Jaap Langedijk Heiloo Het einde van een periode van bloei, en dan bedoel ik niet de bloembollen waar we zo van kon den genieten, staat nu voor de deur. Nog een paar dagen en dan rijden we niet meer naar Egmond. Ik denk met een vleugje weemoed aan de vele leuke ritten en de gezellige en soms verrassende ontmoetingen, zoals met een oude schoolvriend op vakantie in Heiloo, een buurmeisje dat ik meer dan 50 jaar niet had gezien. En natuurlijk de avontuur lijke Arnhemse meisjes waarover ik mijn allereerste verhaaltje schreef. Zij waren tevens mijn eerste inter netklanten en gingen als grafisch ontwerpers Prins Hendrik opknap pen. Ook niet te vergeten mijn eer ste forens naar Amsterdam en de Duitse badgasten die naar de Boy wilden (ze bedoelden de Boei). De Poolse student die een studietrip maakte naar een wetenschappelijke conferentie over computertechnolo gie in het Hotel Zuiderduin. De sta kende chauffeurs en de Poolse en Derpse twisten. Verder de talrijke strandwandelaars en strandliefheb- bers, zoals de zingende Tiny en Tiny van de Fifty Singers. Ook de dank bare rollatorklanten en de vele moeders met kinderen die in de vakanties liever met de bus dan met de auto naar het strand gingen en de vaste klanten die vaak het hele rondje voor de gezelligheid meere den. Eervolle ontmoetingen had ik tijdens onze lustrum-feestweek vorig jaar met burgemeester Romeyn en de wethouders Ouderkerken en Opdam die met verve en zeer enthousiast als gast- chauffeur optraden. Ook heb ik leuke herinneringen aan onze eigen Paashaas Henkie en de passagiers die als eersten de actie Red de bus begonnen. Wie nog meer wil terug blikken kan door de fotoalbums bladeren op onze website: www.buurtbusheiloo.web-log.nl Tja, het is niet anders de bloeipe riode is ten einde en ook mijn foto toestel is ter ziele, snik! Gesneuveld in diensttijd, op het veld van eer, tij dens het inladen van een rollator. Daarom gebruik ik nu een oude foto van de vuurtoren, die voor mij symbool stond voor de heerlijke rit ten naar de boulevard. Vanaf nu gaan we ons met nieuw elan en hoopvol richten op de buurtbus Nieuwe Stijl die maandag 15 december van start gaat. De dienst regeling en routebeschrijving staan ook op de website. En zoals u van ons gewend bent, zijn de dienstre gelingen ook weer verkrijgbaar: bij gemeentehuis, Trefpunt, bibliotheek en in de bus. Nog meer nieuws over de bus staat op de Heiloo Contact pagina van de gemeente elders in dit blad. Tekst en foto: Tim van der Lans, chauffeur Buurtbus

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 14