Voetgangster op zebrapad aangereden Centrum voor Jeugd en Gezin in Heiloo Dierenbescherming organiseert verhalenwedstrijd voor kinderen Radio-uitzending over de Wmo H E I L O O aaa» Dat er behoefte is aan een CJG is goed zichtbaar in gemeente en stad Gesprek over heikele kwesties uit de Wet maatschappelijke ondersteuning Indicaties in het verleden zijn soms misschien iets te vet' gesteld EHK Klaverjasclub UITKIJKPOST 10 DECEMBER 200 Sfaapurvn jarig meisje uit Alkmaar over het hoofd toen zij de voetgangersover steekplaats overstak. De man ver klaarde verblind te zijn geweest door een tegenligger en had de jonge vrouw niet gezien. Zij was al bijna aan de overkant maar werd nog geraakt door de rechterbuitenspiegel van de auto van de man. Het meisje kwam ten val en liep enkele kneuzin gen en een buil op haar hoofd op. HEILOO - De overheid heeft bepaald, dat in 2011 iedere gemeente een Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG) moet hebben gerealiseerd. Doel van het CJG is om in een zo vroeg mogelijk stadium advies, hulp en ondersteuning te bieden op het gebied van opvoeding en zorg en zo te voorkomen dat zwaardere vor men van hulp nodig zijn. Voorwaarden zijn dat het centraal gelegen en laagdrempelig toeganke lijk is voor ouders, kinderen en jon geren met een (hulp)vraag. Ook gemeente Heiloo is druk bezig met de voorbereiding hiervan. Wethouder Hero Veger is enthousi ast over toekomstige CJG: „Veel professionele hulpverleners van verschillende instanties zijn onvoldoende van eikaars activitei ten op de hoogte en dat kan tot gevolg hebben, dat ze soms langs elkaar heen werken met betrekking tot één en hetzelfde kind of gezin. In het CJG kunnen verschillende jeugdinstanties en organisaties, maar ook peuterspeelzalen, scho len, politie en bijvoorbeeld huisart sen aan 'één (virtuele) tafel zitten' en zo problemen rondom een kind of gezin in een zo vroeg mogelijk stadium signaleren. Dit kan in veel gevallen preventief werken en erger voorkomen. Dankzij centrale coör dinatie ontstaat een betere samen werking tussen de verschillende instanties." Hij vervolgt zijn verhaal: „Verder kunnen ouders hier met allerlei vra gen over opvoeding en gezondheid van hun kinderen terecht. Maar ook kinderen en jongeren kunnen hier met hun vragen of problemen aan kloppen." Dat er behoefte is aan een CJG is goed zichtbaar in gemeenten en ste den waar dergelijke centra al bestaan en die de wethouder in dit kader heeft bezocht. „Een enquête, gehouden onder gezinnen met kinderen tot 18 jaar in Heiloo, geeft een redelijk beeld en leert, dat ook hier behoefte is aan één centraal punt, waar men terecht kan met vragen en/of problemen. Ons streven is om in het eerste kwartaal van 2010 het CJG in Heiloo te openen. Onze voorkeur voor de locatie gaat naar het wijkge- bouw aan de Holleweg, waar Evean Jeugdgezondheidszorg (waaronder het consultatiebureau) en GGD Steunpunt Jeugdgezondheidszorg zijn gevestigd. Het is voor ouders en kinderen een bekend en vertrouwd gebouw, wat de herkenbaarheid en laagdrempeligheid sterk bevordert. Via een stappenplan willen we het CJG verder ontwikkelen, afhankelijk van de hulpvraag." HEILOO - De Dieren bescherming Noord- Holland Noord organiseert deze maand een verhalenwedstrijd voor basisscholieren. Kinderen worden opgeroepen een verhaal te schrijven met als thema 'Kerst en Dieren'. Een deskundige jury zal de verhalen beoordelen en er zijn leuke prijzen te winnen. Met het organiseren van een verhalen wedstrijd wil de Dierenbescherming meer bewustzijn creëren bij kinde ren. De feestdagen zijn bij uitstek een geschikt moment om stil te staan bij de dieren om ons heen. De Dierenbescherming hoopt veel mooie kerstverhalen te ontvangen Een 82-jarige automobilist uit Alkmaar reed over de Kennemer- straatweg en kwam uit de richting van de Heilooerdijk. Hij zag een 15- HEILOO - (Wmo) met wet houder Ouderkerken, Nel Rietbroek, algemeen directeur van thuiszorgorganisatie Actie Zorg en Anneke de Rooij van Wmo-platform Heiloo. Aan de orde kwamen onderwer pen zoals de huidige indicering van huishoudelijke hulp door de gemeente (voorheen door CIZ) en het wel of niet inzetten van alfahul pen door thuiszorgorganisaties. Verdere thema's waren de late fac turering (regelmatig zes tot twaalf maanden later) en de grote en langdurige onduidelijkheid omtrent de hoogte van de eigen bijdrage van cliënten voor het ontvangen van huishoudelijke hulp. Van Unnik startte de discussie met de kwestie omtrent het geven van een indicatie voor huishoude lijke hulp. Vanaf 1 januari 2007 ligt de verantwoordelijkheid bij de gemeente en wordt de uitvoering uitbesteed aan thuiszorgorganisa ties, die zich via een aanbesteding hiervoor kunnen inschrijven Rietbroek merkte op dat de gemeente het uurtarief voor huis houdelijke hulp vrij 'mager' had gesteld. Aanleiding voor Actie Zorg om uit financiële overweging ook alfahulpen in te schakelen. De Rooij opende met de opmerking, dat Heiloo in vergelijking met andere gemeenten, traag is met het afleggen van huisbezoeken voor her-indicatie en dat tot verbazing van het platform sinds 2007, na de invoering van de Wmo, een enor me verschuiving heeft plaatsgevon den in indicatie voor huishoude lijke hulp van categorie 2 naar de goedkopere categorie 1. De wet houder reageerde dat indicaties in het verleden misschien soms wel iets 'te vet' zijn gesteld. „De gemeente heeft 2007 als een overgangsjaar gebruikt om verdere verfijning uit te werken en de overgang zo soepel mogelijk plaats te laten vinden." Inmiddels heeft de gemeente gehoor gegeven aan de oproep van Actie Zorg en heeft het uurtarief verhoogd. Actie Zorg heeft zelf 150 thuishulpen A en huishoudelijk medewerkers in dienst en de thuiszorgorganisatie bemiddelt alleen tussen alfahulpen en cliënten. Thuiszorgorganisaties kunnen tot 1 oktober 2009 alfahulpen inzetten. Daarna is dit, door een wetswijziging van het ministerie van VWS, niet meer toegestaan. Het hoge cijfer dat Heiloo in het klanttevredenheidsonderzoek kreeg, is voor wethouder Ouderkerken geen reden om rustig achterover te gaan leunen; hier moet voortdurend aan gewerkt blij ven worden. Alle partijen waren het over eens, dat mensen te lang in het ongewisse blijven over de hoogte van de eigen bijdrage voor huishoudelijke hulp. Dit wordt tegenwoordig centraal geregeld door het Centraal Administratie Kantoor Bijzondere Zorgkosten (CAK-BZ) in Den Haag. Rietbroek pleitte voor kortere lij nen tussen de betrokken instanties en betere informatieverspreiding door het CAK zelf. De uitzending is donderdag 11 december om 20.00 uur op Beat FM (frequentie: 89.0 op de kabel en 106.3 FM). met dieren in de hoofdrol. De ver halen mogen worden opgevrolijkt met een tekening of een foto en kunnen tot en met 31 december 2008 worden ingeleverd bij de Dierenbescherming Noord-Holland Noord. De verhalen worden beoordeeld door een deskundige jury; Laura Heerhen, redactrice bij het Noordhollands Dagblad en Suzanne Buis, kinderboekenschrijfster van onder andere de Floortje-serie. Deelnemers maken kans op mooie prijzen. Zo krijgen de winnaars een Kids For Animals-lidmaatschap en de hoofdprijs ^is een VIP behande ling in een dierenasiel. Daarnaast worden er voor de mooiste dieren verhalen ook een aantal kinderboe ken ter beschikking gesteld door Uitgeverij Kluitman uit Alkmaar en Boekhandel Deutekom uit Heiloo. Meer informatie over de verhalen wedstrijd is te vinden op de website www.dierenbeschermingnhn.nl. HEILOO - Op 15 december houdt E.H.K. weer een Open Drive. U bent allen, rnet of zonder partner, wel kom in het Open Huis in 't Loo! Start is om 19.30 uur tot 23.00 uur. Inlichtingen bij mevrouw Geerlings, tel. 072-5339345 of bij mevrouw van Toorn, tel. 072-5336038. Elly de Graaf (op de foto) en Lini de Waard zijn de jeugdverpleeg- kundigen van het consultatiebureau, dat in 2010 onder het CJG valt. Foto: Carolien Breed HEILOO - Zondag 7 december rond 17.45 uur vond er op de Kennemerstraatweg, tussen de Heilooërdijk en de Kooimeerlaan, een aanrijding met letsel plaats. Anneke de Rooij, wethouder Ouderkerken, Nel Rietbroek en presentator Bon van Unnik waren de deelnemers aan de discussie over de Wmo. Foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 15