contact ste mensen gezocht voor het Wmo-platform HEILOO m Gewijzigde openingstijden gemeente Heiioo 17 GEMEENTE B W 2 - km V I Openingstijden Afval en milieu Raad en (raads)commissies UITKIJKPOST 10 DECEMBER 2008 nieuws en informatie voor.de inwoners van Heiioo -A M •:i r In de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) staat dat gemeenten bij het ontwikkelen van beleid burgers en cliënten moet betrekken. Om deze cliënt- en burgerparticipatie goed te regelen heeft de gemeenteraad in de vergadering van 3 december 2007 de Verordening cliënt- en burgerparticipatie Wmo gemeente Heiioo" vastgesteld. Deze verordening kunt u downloaden van onze website www.heiloo.nl. Wij zoeken twee nieuwe leden voor dit Wmo-platform, wegens vertrek van enkele mensen door verhuizing en ziekte. Het platform bestaat uit maximaal negen leden. Waar adviseert het Wmo-platform over? Het Wmo-platform adviseert de gemeente over de negen prestatievelden van de Wmo: - bevorderen van de sociale samenhang en leefbaarheid; - op preventie gerichte ondersteuning van jeugdigen met problemen met opgroeien en van ouders met problemen met opvoeden; - geven van informatie, advies en cliëntondersteuning; - ondersteunen van mantelzorgers en vrijwilligers; - bevorderen van de deelname aan het maatschappelijke verkeer en van het zelfstandig functioneren van mensen met een beperking of een chronisch psychisch probleem of een psychosociaal probleem; - verlenen van voorzieningen aan mensen met een beper king of een chronisch psychisch probleem en aan mensen met een psychosociaal probleem; - bieden van maatschappelijke opvang; - bevorderen van openbare geestelijke gezondheidszorg; - bevorderen van versiavingsbeleid. De werkzaamheden Wat wij van u verwachten en een omschrijving van de werk zaamheden, kunt u vinden op www.heiloo.nl. U vergadert ongeveer zes keer per jaar met de gemeente. Voor iedere vergadering met de gemeente ontvangt u presentiegeld. Geïnteresseerd? Als u interesse heeft dan. kunt u voor 1 december 2008 een gemotiveerde brief of mail sturen naar het college van burgemeester en wethouder, postbus 1, 1850 AA Heiioo of per e-mail info@heiloo.nl. Meer informatie Een omschrijving van de werkzaamheden staat op de website www.heiloo.nl. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw Y.B.M. Kersten, telefoonnummer 072 535 66 85 (op maandag, dinsdag, donderdag) of per e-mail info@heiloo.nl of met één van de beide voorzitters, de heer E.J. Bijkerk, telefoonnummer 06 51 24 87 47, per e-mail e.j.bijkerk@quicknet.nl of mevrouw A. de Rooij, telefoonnummer 072 505 55 82, per e-mail drooij@quicknet.nl GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiioo t 072 535 66 66 Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1 1850 AA Heiioo t 072 535 68 68 Openingstijden ma t/m vrij 08.00 -15.45 uur zaterdag 09.00 - 12.00 uur Ontheffing voor branden van riet Burgemeester en wethouders hebben ontheffing verleend voor het verbran den van riet op drie locaties in 'Het Die' in de Oosterzijpolder aan Landschap Noord-Holland. De ontheffing is ver leend op grond van artikel 10.63, twee de lid van de Wet milieubeheer en arti kel 5.5.1, derde lid van de Algemene Plaatselijke Verordening gemeente Heiioo 2008, De ontheffing van het verbod afvalstof fen te verbranden is verleend, omdat er voor de wintervogels veel ruimte overblijft om rust en eten te kunnen zoeken en omdat de weidevogels in de winter niet aanwezig zijn. Het maaien en afvoeren van riet levert problemen op, doordat de locaties moeilijk bereik baar zijn en de draagkracht van de bodem erg laag is. De ontheffing is aan voorwaarden verbonden om gevaar, schade en hinder te voorko men. Het branden van het riet mag in totaal maximaal twee weken duren in de periode van 2 januari tot en met 31 maart 2009, afhankelijk van de weers omstandigheden. Inzage en bezwaar De ontheffing ligt tot en met 31 maart 2009 ter inzage in het gemeentehuis. Belanghebbenden kunnen tot en met 15 januari 2009 tegen de ontheffing een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiioo, postbus 1 1850 AA Heiioo. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw C. Klein Holte van de afdeling Bestuursondersteuning, telefoonnummer 072 535 66 45. Extra commissie Openbare Ruimte Maandag 15 december a.s. vindt een extra vergadering plaats van de commis sie Openbare Ruimte in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Naast de vaste punten, staat op de agenda: - Inspreekrecht - Situatie Volkstuinen - Informatie-uitwisseling raadscommissieleden Op dinsdag 16 december zijn het gemeentehuis en de Afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2 vanaf 14.30 uur gesloten in verband met een personeels- bijeenkomst. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de receptie, telefoonnummer 072 535 66 66.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 17