Monk, Duke en Mingus bij de Jazz Session Club Traditionele Boerenkoolmiddag in De Burgerij* ïoooste Huwelijk voltrokken in Slotkapel Egmond regio 23 MDM speelt muziek van belangrijkste jazzcomponisten van de tweede helft van de vorige eeuw Kersttafelstuk maken bij KBO Limmen Kerst-lnn bij Open Huis Egmond aan Zee Carnavalsvereniging De Uylenspieghels gaat met jong en oud aan de boerenkool Wintermarkt in Sporthal de Lelie De Jazz Session Club is trots dat MDM haar jazzklanken zal laten horen in de Vredeburg. Aangeleverde foto LIMMEN - Op zondag 14 december zal de muziek van jazz grootheden Monk, Duke en Mingus buitengewoon professi oneel worden vertolkt. Dit zal plaatsvinden bij de Jazz Session Club in Vredeburg in Limmen. MDM is de naam van de zeven leden tellende groep van gedreven jazzmuzikanten. Zij spelen de LIMMEN - De donkere decem bermaand staat voor de deur, tijd om het in huis warm en gezellig te maken. De KBO Activiteitencommissie Limmen, in samenwerking met de Stichting Welzijn Castricum, organiseert een workshop die "gegeven wordt door Mem's ate lier op donderdagochtend 11 december in de Vredeburg aan de Dusseldorperweg. Er zal een kersttafelstuk op een glazen taartplateau worden gemaakt. De workshop wordt gehouden vanaf 10.00 uur. Voor deze workshop kunt u zich opgeven bij Johan Werring, tel. 072- 5053702 of Riet Min, tel. 072- 5051434. EGMOND - Op tweede kerst dag, vrijdag 26 december, houdt het Open Huis voor de zesde maal een Kerst-lnn. Wanneer u de kerstdagen niet alleen wilt doorbrengen, of als u gewoon zin heeft in gezel schap, kunt u de Inn bezoeken vanaf 10.30 uur. Er is een lopend (koud) buffet en ook de mogelijkheid om deel te nemen aan diverse spelletjes. De dag eindigt om 15.30 uur. Er is muzikale begeleiding. Het Open Huis is een initiatief van de drie Egmondse kerken. Het Open Huis kunt u vinden in de Trompstraat in Het Gebouw naast.de Protestantse kerk. muziek van deze belangrijkste jazz componisten van de tweede helft van de vorige eeuw. Het orkest is voortgekomen uit een workshop, die in het Franse Villier werd geor ganiseerd door Tjitze Vogel. Ook Eline Raaphorst en Wim Amerongen deden mee aan deze workshop, die volledig gewijd was aan werken van Thelonius Monk, Duke Ellington en Charles Mingus. Maar omdat de deelnemers (twaalf personen) aan deze workshop uit het hele land kwamen, was het niet mogelijk de groep bij elkaar te hou den. Daarom besloot Wim Amerongen in 2006 een Amsterdamse versie op te richten om deze muziek te spelen. En met veel succes, want na een jaar re peteren trad men veelvuldig naar buiten met de groep. In april won het orkest de eerste prijs van het Youplay festival in Meppel, waarbij de jury vooral het spelen als groep roemde en ook de buitengewone en goede arrangementen. Jazz Session Club Vredeburg is er trots op deze formatie in Limmen te kunnen pre senteren. Als u een voorproefje wilt, kijk dan op www.mdm-jazz.nl. De komende sessiedata zijn 14 decem ber, 18 januari, 15 februari, ,15 maart en 19 april. De toegang is vrij, maar u kunt lid worden voor 7,- per persoon voor het gehele jaar. AKERSLOOT - Zaterdag 13 december vindt er in sporthal de Lelie in Akersloot van 18.00 tot 22.00 uur een wintermarkt plaats. Deze markt, voorheen de kerst markt, heeft een nieuwe impuls gekregen door het aantrekken van diverse 'rasechte' Akersloter ondernemers. Tijdens de markt wordt men in de gelegenheid gesteld een kijk je te nemen bij diverse onder nemers, waar je als klant niet elke dag naar binnen kan lopen. Onder andere een wijnboer, meubelmaker en diverse andere Akersloter ondernemingen zul len zich tijdens deze markt pre senteren. Natuurlijk is er ook een ruime collectie van kerstar tikelen aanwezig. Mary Schoon zal tijdens de markt boeken signeren, er wordt een dansvoorstelling gegeven en een modeshow gelopen in het Grand Café van Ed en Hans. Voor de kinderen bestaat de mogelijkheid om - onder professionele begeleiding tegen een kleine vergoeding - hun eigen kerstkaart te maken. LIMMEN - Traditioneel vindt er in december de Boerenkoolmiddag plaats van carnavalsvereniging de Uylenspieghels. Deze keer wordt de gezellige eetmiddag gehouden op zondag 14 decem ber in De Burgerij. Dit is een echt uitje voor de gehele familie, vader, moeder, kin deren, opa en oma zijn natuurlijk ook mee. Iedereen is welkom om gezellig plaats te nemen aan de lange tafels die in de Burgerij staan opgesteld. Op deze eetmiddag kan Gorteldonk tevens kennis maken met de nieuwe prins Ty\ XIII, Bart Lieferink, en zijn gevolg. De zaal gaat om 16.00 uur open en de muziek zal worden verzorgd door Patrick Bouquet. Voor de kinderen is er zoals ieder jaar ook de snoep- hoek en schminkhoek. De boeren kool wordt bereid door de hofkok van de Uylenspieghels, Gerrit Hartog. Rond de klok van 17.15 uur zal prins iyi XIII met zijn gevolg voorproeven, waarna alle andere bezoekers worden uitgeno digd om een heerlijk bord boeren kool met worst te gaan halen. Tot en met vrijdag 12 december zijn de kaarten voor deze middag te koop. De toegang voor leden is 4,50, niet leden betalen 6,- en kinde ren tot en met 12 jaar eten gratis mee. De kaarten zijn te koop op de volgende adressen: Jack en Gerda Burgering, Vredeburglaan 2 en, let op! Bij Dennis en Saskia Dekker, 't Achtkant 15 te Limmen. Gezeten aan lange tafels prikt jong en oud zondag 14 december in de Burgerij een vorkje mee van de boerenkool mét worst. Archieffoto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 21