nam club Heiloo: anno 1936 Limmen 1 boekt weer overwinning Kerstzaalvoetbaltoernooi bij Sporthal 't Vennewater Dojo 't Loo scoort MPi VV Limmen kampioen Nestor Cor van Lieshout al 63 jaar lid Iedere donderdagavond wordtgestredenin sporthal Het Vennewater Eindelijk weer overwinning geproefd door Limmen 1 ....„««WW Rabobéi Rabobank Rabobafftf LIMMEN - Afgelopen zaterdag is de MPI van W Limmen kampioen geworden nadat zij, m een span nende wedstrijd, met 2-1 wisten te winnen van de buren uit Uitgeest. De kampioenen, achterste ry, vl n r Max Kouwenberg, Floortje Doornenbal, Wietse Haan, Levi Legdeur, Tristan Aker en Sander Groot. Voorste rij, v.l.n.r.: Timo Kooy, Ramon Twisk, Mats Tijsen en Bram Brantjes. Aangeleverde foto HEILOO - Cor van Lieshout, geboren en getogen Heilooër, is de nestor van Damclub Heiloo. Met een aantal goede vrienden trad hij 63(!) jaar geleden toe tot Damclub Heiloo. „Ik ben als enige van dit groepje vrienden nog steeds lid; de anderen zijn in de loop der jaren gaan scha ken. Er zit veel in dammen, het spel is iedere keer weer anders om er een goeie slag uit te halen. We heb ben zo'n beetje in alle cafés van Heiloo gespeeld; van de Rustende Jager en Oude Herberg, café Admiraal (café De Wit) en café Hoebe (café La Strada), tot en met Railway. Maar de club, opgericht door de heren Spaans, Kroon, Verver en Hopman, is begonnen in de kapperszaak van Kroon. Na de oorlog telde de club zo'n dertig leden en verhuisden we naar de Rustende Jager. Het niveau was toen vrij hoog en een flink aantal leden van onze club speelde ook op nationaal niveau. Veel omliggende dorpen hebben een eigen damclub, zoals De Broeikast uit Akersloot, DDD uit Alkmaar of DOS uit Sint Pancras, waar we al jaren tegen spe len. We zijn ook wel eens verder van huis gegaan. Zo zijn we in de jaren zeventig met de hele club per bus naar een vriendschappelijk toernooi in Sneek afgereisd. Wij gingen daar dammen, en onze vrouwen gezellig varen." Gedurende het winterseizoen wordt iedere donderdagavond in sporthal Het Vennewater in stilte 'gestreden' om eer en glorie en de felbegeerde club-kampioenstitel. Het lijkt er serieus aan toe te gaan, maar grappen gaan over en weer en er wordt onderling veel gelachen. Torenhoge favoriet voor het kampi oenschap is André Valkering (ruim twintig jaar lid). Damclub Heiloo telt nu negen leden. Cor: „Jan Kraakman is jarenlang onze voorzit ter geweest. Onze huidige voorzitter is Mark Out. Samen met Frans Schouten (40 jaar üd) maakt hij ook een goede kans om kampioen te worden. De andere leden zijn Piet Heijne (35 jaar lid), Simon Klerk (drie jaar lid van Heiloo, maar wel met 50 jaar damervaring in Zaandam), Arnold Stegeman (drie jaar üd) en Willem Soüeveld (zes jaar üd). We zouden graag nieuwe leden verwelkomen. Het maakt niet uit of iemand wel of niet kan dam men; dat leren we nieuwkomers graag! Iedereen is welkom; jong en oud, dames en heren." Wie wü dam men of het wü leren, kan zich aan melden bij Damclub Heüoo. Meer informatie is verkrijgbaar bij Cor van Lieshout, tel: 072-5336999, Frans Schouten, tel: 072-5334998 of Mark Out, tel: 072-5340734. VOETBAL LIMMEN - Na vier opeenvol gende nederlagen heeft Limmen 1 afgelopen zondag eindelijk weer een overwinning geboekt. Op Dampegheest werd met 3-1 gewonnen van rode lantaarndrager de Blokkers 1 en smaakte bet zoet van de overwinning weer goed. Zonder de geschorste Cris Zomerdijk en de afwezige Martijn de Haan begon Limmen vol goede moed aan de wedstrijd. De Blokkers leek een ideale tegenstander om het geschonden zelfvertrouwen wat op te krikken, maar de ploeg van trai ner Bart Woldberg was met name in de eerste helft geüjkwaardig. Een eerste helft die zich kenmerkte door slordig spel met veelvuldig balver- ües aan beide zijden. Toch nam Limmen een voor sprong toen Rik Seignette alert rea geerde op een scherpe voorzet vanaf de linkerkant en beheerst Blokkerskeeper van Loon het nakij ken gaf. Lang kon de Limmer aan hang niet genieten van de voor sprong. Binnen drie minuten lag de geüjkmaker achter keeper Edwin den Breejen, toen een afgeslagen aanval alsnog doeltreffend werd afgerond door een van de Blokkersvoorwaartsen. Direct na rust nam Limmen 1 een 2-1 voor sprong toen goed voorbereidend werk van Jeroen Veldt, doeltreffend werd afgerond door Rene Hof. Blokkers zette opnieuw aan en Limmen doelman Edwin den Breejen behoedde zijn ploeg in een 1 tegen 1 situatie voor de geüjkma ker. Aan beide zijden vloeiden de krachten weg. Toch bleek Limmen 1 over de langste adem te beschik ken. Goed doorgaan van Ron van Stralen üet de bal bij Rene Hof belanden, die zich bekwaam van zijn tegenstander ontdeed en Jeroen Veldt in staat stelde om zijn zevende competitietreffer en de 3-1 voorsprong voor zijn ploeg te laten aantekenen. De wedstrijd was gespeeld, alhoe wel Rik Seignette in de slotminuut nog een grote mogeüjkheid kreeg op een tweede treffer na een sterke actie van Ron van Stralen. In de kansrijke positie schoot hij echter net naast. De opvaüend leidende scheidsrechter van de Broek floot niet veel later voor het einde van* de wedstrijd en kon Limmen moe en heel voldaan met de drie wedstrijd- punten in de tas de kleedkamer opzoeken. Aanstaande zondag wordt de laatste competitiewedstrijd van dit jaar gespeeld. Op het sportpark aan de Almereweg in Medembük is de plaatseüjke FC de tegenstander en Limmen 1 hoopt uiteraard de prestatie van afgelopen zondag daar te evenaren! ZAALVOETBAL HEILOO - 'Wat doen jullie met de kerst' is een veel gehoorde vraag zo gauw Sinterklaas ons land verlaten heeft. Het aanbod en de mogelijkheden om Kerstmis te vieren zijn zo groot, dat het elk jaar weer passen en meten is om een juiste keuze te kunnen maken. Vooral als er rekening moet wor den gehouden met wederzijdse famiüe. Veel mensen gaan juist daarom op de kerstdagen naar een of ander evenement. Het antwoord ügt waarschijnüjk in het speciale wat Kerstmis voor de meeste men sen betekent en dat is in ieder geval, samen zijn. Dat men daar dan een gezelüge omgeving voor uit kiest üjkt logisch. Dat gezeüigheid iets is dat je samen dient te creëren is algemeen bekend. AUeen wie zorgt voor de noodzakeüjke ento urage en ingrediënten? Voor het zaalvoetbaltoernooi in Heüoo is dat de toernooicommissie, die bestaat uit louter vrijwilhgers onder leiding van Jan Schoorl en Ted Kosters. De entourage is al 26 jaar in handen van Kees, Aris en Ans de Wit die al voor de 26ste keer als gastvrouw en gastheren optreden. Iedereen is uit genodigd om met hun famiüe en vrienden op tweede kerstdag naar de Sporthal en Sportcafé het Vennewater te komen om zo met elkaar een sportieve en gezelüge kersttoernooidag te hebben. De negen leden van Damclub Heiloo verwelkomt graag nieuwe leden, die ze de fijne kneepjes van de damsport willen bijbrengen. Aan het hoofd van de tafel staat Cor van Lieshout, de nestor van de Foto: Carolien Breed club. •Vervolg van pagina 25 Thijs won zijn eerste partij met een verwurging, de tweede partij ging net verloren tegen een geduchte concurrent. Jasmijn wist irv de cate gorie tot 48 küogram menig tegen stander te verbazen door in de fina le te komen, na twee partijen te winnen, waarin ze achter kwam te staan door een kleine straf voor verkeerd pakken. Na een nipt ver- ües in de finale, resteerde een twee de plaats voor Jasmijn. De judoka's Tim en Sven zaten samen in de poule tot 34 küogram. Deze üchtgewichten wisten samen de eerste twee plekken veiüg te stel len: Tim won al zijn partijen met mooi en veelzijdig judo. Sven ver raste vriend en vijand door vandaag heel snel te zijn. Dit betekende goud voor Tim, züver voor Sven. In het laatste blok van de dag kwamen de judoka's Joris Molenaar, Martin Brouwer, Kars Zoon en Timo Lesterhuis de mat op. Joris, die vorig seizoen aan het EK, wist hier kampioen te worden en in de finale de broek te scheuren van een maat je van Ben Rietdijk sport. Martin Brouwer, die aan dit toer nooi meedeed om danpunten te halen voor zijn zwarte band exa men, kwam nog net wat techniek te kort om op dit hoge niveau punten te scoren. Timo Lesterhuis werd onbedreigd kampioen in de klasse tot 81 küo gram met driemaal een ippon. Twee weken geleden werden Timo en Thijs Lesterhuis met het team van Ben Rietdijksport Nederlands kam pioen teams tot 17 jaar. Timo wist als zwaargewicht al zijn wedstrijden met ippon te winnen. Thijs stond als reserve in de klasse tot 55 küo gram.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 27